Yağlı Beslenmek Kilo Aldırmaz Aksine Kaybettirir !

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve loving tarafından 29 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. je ne regrette rien

je ne regrette rien Guest

linkteki diyet zaten ketonun bir versiyonu benim dediğim yabancı vg ciler böyle yapıyor ve bende bundan verim aldım. fakat diyetteyken öyle ahım şahım kütle yoksa karb almaya ben karşıyım. diyet boyunca insulin ile oynamamak gerek ve ben keto boyunca 4 haftada bir kez karb yüklemesi yapıyorum yaklaşık 1 gün boyunca toplam 400-500 gr kh gibi. basit ve kompleks bir arada misal 300 basit 200 kompleks.

Blonde ve ABEKAYNANA bunu beğendi.
  2. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu
    Aynen öyle.. Ben olsam o riski göze almazdım =)

Blonde bunu beğendi.
  3. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Evet bende diyette karbo tüketmeye karşıyım idman sonrası sütten 25 gr alıyorum o kadar. Pilavda yiyordum 4 kaşık onuda kesicem artık.
    Kendi uyguladığın diyetin makroları verebilirmisin acaba ? Benim kafamda 180 gr protein 30 gr karbo 120 gr yağ var ? Toplamda 1900 kaloriye tekabül ediyor. Ketoda bu kadar protein almak diyete ihanet mi sayılır acaba ?
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Temmuz 2014 ---
    Kilom 73 bu arada :) hocam senide yorduk akşam akşam kusura bakma ya :( keto hakkında bilgim yok da kafamda çok sorular oluştu.

4. je ne regrette rien

dediğim gibi ben detaylı bir keto yapmıyorum. ketonun kendi arasında varyasyonları var tek amaç kh almamak. bana kalırsa 30 gr karboyada gerek yok. 100 gr fındık,200 gr süzme peynir,yumurta ve tavuk. bunlar ile çok güzel keto çıkartılabilir. özelden fotoğrafı atıyorum en azından keto hakkında bir kaç bilgin olur, benimde başlangıç kilom 70.

Blonde bunu beğendi.
  5. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Hangi diyeti yaparsak yapalım sonuçta kalori açığı oluşturmak zorunda olduğumuz kanıtlanmış bir durum,hal böyle olunca nasıl bir diyet yaptığımızın çokda önemi kalmıyor.önemli olan ihtiyacımızdan az kalori almak.Bu ana temel olduğuna göre,şahsi fikrim şu,protein miktarını düşürerek,yağ miktarını artırarak ,aylarca uğraşıp gram,gram kazandığım,üstüne eklediğim zaten çok olmayan kaslarımı kaybedebilme riskini ketojenik diyet yapıcam diye göze alamam,bu riske girmem.

Katarina ve ABEKAYNANA bunu beğendi.
  6. lordsoth

lordsoth Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Aslında sadece kalori açığı ile alakalı olmayan durumlar var, hormonlarla alakalı mesela benim eşim belki 1500 kcal bile almıyordur ama kilo veremiyordu şu an metformin (steroid bölümünde var) kullanıyor. Yada Işın Karacada da hormonal bir sıkıntı çıktı. Sindirimle ilgili problemler de olabiliyor. Vücut gerçekten çok karmaşık. Bazı kişilere keto gerçekten yarıyor yada glutensiz beslenmek gibi.
    Ketoasidozu beslenme ile başarmak çok zor. Alkol bu beslenmede biraz daha tehlikeli.
    Uzun süre ketojenik beslenenler ne olur ne olmaz kolestrol ölçümü yaptırmasını tavsiye ederim.

exsisman, Blonde ve je ne regrette rien bunu beğendi.
  7. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Fotoyu burda da paylaş da yağ tüketerek kilo verilmez , saçmalamayın bişey bilmiyorsunuz vs gibisinden diyenler ibret alsın valla cidden sonuçlar çok güzel. Tebrik ederim

je ne regrette rien bunu beğendi.
  8. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    Ketojenik tarzı diyetler forumda senelerdir tartışılıyor. Tabuları yıkmakta malesef biraz geç kalmışsınız :) . Forumda bununla ilgili onlarca yazı bulabilirsiniz. Olay yağlı yada yağsız belenme değil kalori dengesini tutturmaktır. Kalori dengesini tutturduğunuz zaman ister yağlı beslen ister karbonhidratlı çokşey fark etmez.
    Ketojenik diyetler yağ yakım dönemlerinde iyi iş görsede hacim kazanma dönemlerinde kötü sonuçlar verdiğini söyliyebilirim. Ayrıca bu tür diyetlerin kardiovasküler yapı içinde risk oluşturduğunu belirtmeliyim.
    Yıl içinde birkaç ay yapılabilicek fena sayılmayan bi diyet türüdür.

Blonde, je ne regrette rien, Bekci ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  9. je ne regrette rien

Tabii herkesin vücudu farklı. Keto diyetler genelde herkese aynı etki etmiyor maalesef. Benim ciddi verim alabildiğim tek def diyeti bu. 4 haftada 5 kg yağ 2 kg su gibi bir kaybetme söz konusu ki benchPress Te 5 kg arttırdım. Bana kalırsa olay sadece kalori azaltmak la bitmiyor, hem kalori azaltmak hem de makroları düzenlemek. Ketojenin amacı zaten vücudu ketosise sokmak yani yağ da önemli kh da.

10. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu
    buna benzer dıyet uygulıcaktım ama ıstahımı tutamadım, bende kendıme gore bı dıyet uyguladım
    saadece 4 gün ve saadece deneme amaçlı, cunkı benım kg verme nıyetım veya alma amacım düsüncem yok, aylardır sıradan bır vatandasım.
    olculer
    gobek delıgı bel:85 cm
    gobek delıgının 2 parmak ustu bel: 80 cm

160carb 110protein yağ oranını hesaplamadım ama tavukları tavada yağda kızartıyordum ve 2sının derısını alıyordum, (1 tanesi derili)3 büyük but kemikleri ile beraber 700gram.
    protein oranı neden az dersenız ben aylardır spor yapmıyorum, bu dıyetı herhangı bır cardıo veya agırlık calısması ıle desteklemedim.

4 gün sonunda olculer şuan:
    göbek deliği bel:79
    2 parmak ustu 76cm

spor yapmasam da yıne glıkojen depolarım az cok dolu sayılırdı, ne ara boşaldı ne ara yağ yakımına geçti vucut anlamadım.
    yanı kolay olacagını bılıyordum, ama bu kadar değil. bu dıyet yukardakı söylenenler ıle tutuyor, ben saadece eskı beslenme tarzımdan carbonhıdratı ve bb yapmadıgım ıcın proteini kıstım,
    yağ oranına ellemedim. tabıı carb alımım 200gram beyaz pırınctendi(basmati rice/ gi normal pırıncten dusuk olması benı hıc etkılemedı, yıne açlık hıssettım), yanı her vucut tıpınde farklılık gosterır kesınlıkle, lakin carb oranı fazlaydı. gece yatmadan 3 saat once son carb alımımı da yapıp bı kac dızı seyredıp yatıyordum.
    4 gun ıcınde evde oturdum, TR'de deilim, keske elimde bi foto makınası olsa da foto cekseydım. bır dahakıne artık.

sozun kısası burdan da anlasılıcagı gıbı vucut artık enerjıyı yagdan almaya basladıktan sonra yağdan korkmaya gerek yok, tabi extra bir verim isteniliyorsa ve kısa vadede ise yağı da dengelemek faydalı ama kalori açıgı çok olup kas ta verme olasılıgı vari heleki bcaa ve amaca yonelık supplementler kullanılmıyor ise bu kacınılmaz. tabı dıyet bıttıgıne gore sımdı markete pızza hazırlamak ıcın gereklı malzemelerı almaya gıdıyorum :D

Son düzenleme: 2 Ağustos 2014

Sayfayı Paylaş