Yağ yakımı ve hacimlenme

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve wishyouwerehere tarafından 31 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. wishyouwerehere

wishyouwerehere Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba. Yağ oranımı ölçtürmedim fakat vücudumda az da olsa yağlanma var. Karın kası belirgin değil öyle diyeyim. 1.72 boy, 66 kiloyum.

Şimdi sorum şu; ben hem kardiyo hem de ağırlık antrenmanı yapıyorum ve ağırlıkta da kasları büyütmek için girebileceğim en ağır kilolara giriyorum.

Kardiyo yaparkenki amacım, vücudumdaki yağ oranını olabildiğince düşürmek (ki yağlı şeyler yememeye özen gösteriyorum) ve yağ oranını düşürdükten sonra da sadece kas olarak kilo almak gibi bir hedefim var.

Şu anda yaptığım ne kadar mantıklıdır? Yani hem kardiyo, hem de yüksek ağırlık çalışarak kas hacimlenmesi sağlamak?

Ve yağ oranını düşürdükten sonra, kas olarak kilo alma planım hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

2. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
  3. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    arkadaşında dediği gibi fazla cardionun faydadan çok zararı olur
    zaten ağır çalıştığın için daha fazla enerji harcayacaksın beslenmeye gelince
    şeker,doğal olmayan yağlar,kola cips v.b uzak dur. protein ağırlıklı yeteri kadar karbo alımıyla hacimlenirsin dostum bu aradada yağ yakımın güzel bir şekilde ilerler

wishyouwerehere bunu beğendi.
  4. wishyouwerehere

wishyouwerehere Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Eliptik cihazında 20 dakika ve 10 dakika bisiklet uygun mudur çalıştığım her gün için? Fazla mı gelir? Yaklaşık 8 aydır yapıyorum bu sporu bu arada, öyle abartı bir yağ durumum da yok. Fakat karın kası belirgin olsun istiyorum ve yağ olduğu için belirgin gözükmüyor.

5. brhmcr

brhmcr Guest

HErgun cardio mantiksiz. Hele ki hacimlenecem diyorsan karin kasi sevdani bahara ertele. Haftda 2 seans kardio yeterli olur.Agirlik idmanlarina onem ver.

6. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Kışa girdiğimiz bu aylarda cardio yu kesin,sadece düzenli beslenin yani minumum yağ bol karbo ve bol protein alacak şekilde idmanalrınıza devam edin,2013 nisan gibi cardio ya ağırlık verip yaza istediğiniz vücuda yaklaşırsınız.

Aynı anda hem hacim hem define bir vücut gerçekten kolay değil.

7. brhmcr

brhmcr Guest

Ben hacimlenirken de hafta da 1-2 cardio yapilmasi gerekliligine inaniyorum. Boylece cardiovaskular kapasitesniz artiyor.Daha iyi agirlik idmanlari cikarabiliyorsunuz. Tabi ki beslenme kotuyse bu cardio olumsuz donecektir.

8. azil_zinde

azil_zinde Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    selam,

Bu bisiklet ve eliptik makineler yorar ama kas yapmaz. Mutlaka kas yapmak gerekiyor.
    Bütün kasları çalıştıracak şekilde bir program uygulayın.
    1. tur 15 tekrar orta ağırlıkta. Zorluk sınırda olsun çok yormadan. Bu kardiyo olsun.

2. tur da yüklenebildiğiniz kadar en az 2 tekrar yapabilecek şekilde,
    ağır geliyorsa ağırlığı kademeli düşürün 6 tekrara tamamlayın.
    ağırlığı düşürüpte yapamadığınız tekrarlar için 2 tekrar ceza yapın mesela.

Beslenme için tabiki
    Vegetaryan beslenme, daha az ve insaflı yemenizi sağlar.

Bende 1,70 boyundayım, 61,5 kilo karın kasları çıktı gibi fakat orta çizgi hala belirgin değil.

iyi çalışmalar

9. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    En güzel kardiyo , ağirlik calismasidir

ineedpower bunu beğendi.
  10. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Haklı olabilirsiniz belki ama mesela kol idmanı günü siz kalkıp idmandan sonra ( idman öncesi zaten tavsiye etmem) carido yaparsanız kollara toplanan kanı dağıtıcaksınız v.s v.s..bence...bu sadece kol idmanı günü için böyle,diğer idmanlardada pek farklı değil bana göre.Fikir olarak haklı olabilirsin katılmasamda saygım var.

Ben cardio ilaki yapılacaksa off günler de yapılması taraftarıyım.

Zaten sıkı ağırlık idmanlarındada yağ yakımı olacaktır.

11. brhmcr

brhmcr Guest

Yanlis anlasilmasin profesyonel olunmadigi surece birakin ayni seansta cardio ayni gunde cardioyu bile onermiyorum.

Benim kastim haftada bir veya iki maks 30 dakikalik interval cardionun performansimizi olumlu etkileyebilecegi ve kesinlikle yag amaci gutmeden. Amac cardiovaskular kapasiteyi arttirmak ve bir tur detoks :) Hep agirlik hep agirlik cok hantallasmayalim :)

12. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul

Bu cümlene yürekten katılıyorum işte ;) Ben haftada1 maç yaparım biraz olsun orda yapmaktayım haa bu 3-5 hafta olmayadabiliyor( maç) o nedenle dediğin gibi haftada 1 gün hiç olmazsa cardio yapılabilir oda Hantallaşmamak adına ;)

Sayfayı Paylaş