Yağ Oranımı Düşüremiyorum

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve raggamuffin tarafından 9 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. raggamuffin

raggamuffin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    istanbul
    Merhaba ben 19 yaşındayım sıkılaşmaya çalışıyorum boyum 167 kilom 60, yağ oranım 25 kas oranım 43 çıktı. Daha önce spor salonuna yazılmıştım ama pek bir gelişme görememiştim yediklerime fazla dikkat etmediğimden olsa gerek. Şimdi tekrar yazıldım bi program dahilinde devam ediyorum. Size sorum yağ ve kas oranım kaçlara geldiğinde sıkılaşmaya başlarım dikkat ettiğim takdirde ne kadar zamanda değişiklik görebilirim? Teşekkürler şimdiden

2. sakcag

sakcag Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Turizm
    Yer:
    Istanbul
    Bady fat 10 lara geldiğinde slm de yani kas oranı da 45-50 aralığında olduğunda

3. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
  4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Kadınlarla erkeklerin yağ oranları aynı değil hacı.Erkeklerde %10 fit görünümken kadınlarda %15-20 arası.
    Asıl soruya gelince disiplinli bir şekilde antreman ve beslenme programı uygularsanız yakın zamanda değişimi görürsünüz.Bulktan çıktım diyete başladım , sabit bir programa uydum beslenmede kardiyoyuda 3 aydır yapmıyordum yeni başladım.108kgden 100kgye düştüm 3 haftada.Daha önce atletizm zamanıda kolay düşmüştüm 103den 88 e.Büyük kilo kayıplarında yağ oranı bariz görülür derece düşer ama sizin kilonuz az o yüzden , siz az verip olağan şekilde yağdan vermeniz gerek o yüzden sabit beslenme programı kesin.

5. raggamuffin

raggamuffin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    istanbul
    teşekkürler, ama dün 1 ay bittiği için tekrar ölçüm yapıldı yağ oranım %21.6 çıktı aslında baya düşmüş ama hala pek fark göremiyorum gibi

Teşekkürler açıklamanız için ben de 1 ayda 4 kilo kaybetmişim ama çok gözle görülür bi değişme göremedim devam etmek gerekiyor heralde düzenli bir şekilde

6. burak k

burak k Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Bir bayan için %15 çok güzel bir oran, bundan daha aşağısı bir bayan için hoş değil, siz yapmanız gerekeni zaten yaptığınızı düşünüyorum. Böylede devam edin, eğer değişen bir şey yok ise bunu detaylandırmak gerekir.
    Bundan sonra yağ oranınız daha yavaş düşecektir. %15 lere geldiğinizde vücudunuzun sıkılaştığını fark edeceksiniz, sizin yediğiniz yemek, yaptığınız spor, kaç saat uyuduğunuz hepsi etken bundan dolayı net bir şey söylemek yanlış olur, bunların dışından vücut yapınızında +'sı ve 'si muhakkak olacaktır. Tahminim 2 ay gibi bir süre gerekli

7. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Beslenmenizi, biraz daha protein ağırlıklı yapmanızı tavsiye ederim.

8. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    powersystem 3600 mg karnitin vardı dozu piyasada en yüksek olan kaliteli bir ürün carnipure bir carnitine bu ürün kardiyodan yarım saat önce 2 tüp için %15 fazla yaktırır bu kişisel fikrim ama gerçekten tek bunu kullandığım dönemde bile iyi terledim 1 haftada 1.5 kg yağ yakmıştım tecrübe ile sabit 7200 mg olacak toplam doz ve çok terletecek günde 2 saat hafif tempo yürüyüş ve 4 şey sayıcam bunlar varsa mümkün olduğunca uzak durun yağ tuz un şeker bu 4 ünden yağ çok az miktarda olsun diğerlerini komple kesin casein yiyin bol bol yani yoğurt kas ve kemiklere zarar gelmemesi için yediklerinizi toplayın fat secret diyetarkadaşım diyetkolik bu 3 site işinizi görür günde size 2000 kalori yeterli bence günlerdir sadece çok az yağlı bulgurdan az az bol yoğurtlu yiyorum gücümde düşüş yok günde 2-3 saat yürüyorum yavaş hızda 3.2 km de 4 gündür 4 kg gitti ama hergün 3 amino asit ve 3 bcaa 2 ölçek whey+ 1 ölçek casein alıyorum ayrıca kürdeyim siz benim kadar kasmayın derim benim kullandıklarımı kullanmanıza gerek yok bol yarım yağlı yoğurt ve yağsız kepekli bulgur ile beslenin yoğurt kas ve kemikleri korurken yağ ihtiyacınıza da karşılar kepekli yağsız bulgur az az yerkende karbonhidrat ihtiyacınızı karşılarsınız dediğim karnitini dediğim şekilde alıp 2 saat 3.2 de yürüyün dediğim şekilde beslenin ayda ortalama 5 kg yağ yakabilirsiniz bana kalırsa ben kendimden örnek verdim
    4 günde 4 kg olayını kürde olduğum için sizde ancak ayda 5-6 kg gider çünkü bayanların metabolizması daha yavaştır ama büyük kısmı yağdan gider kesinlikle tuz tüketmeyin yukarda söyledim tekrar hatırlatıyorum unutmadan günde 3 litre su için en az 4 litrede olabilir üstü gereksizdir benden bu kadar bana güvenin bu konuda tecrübeliyim 15 yaşındayken tecrübesiz toy zamanımda 135 ten 94 e düşmüştüm şimdiki durum uzun hikaye profilimi okuyan anlar zaten burda tekrar tekrar yazıp konuyu kirletmeme gerek yok çok uzun yazdım ama önemli şeyler bu yazdıklarım

9. raggamuffin

raggamuffin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    istanbul
    Evet sanırım beslenmeyle alakalı bi sıkıntı olabilir spordan once ve sonra ne yiyeceğimi tam oturtamamıştım kafamda, daha dikkatli olmak lazımmış teşekkür ederim

Öyle yapmaya çalışıcam teşekkürler

Uzun açıklamanız için teşekkür ederim dediklerinizi uygulamaya çalışıcam ama 2 shot l-carnitine biraz fazla değil mi ve 3.2 hız da biraz yavaş geldi bana

berkay7743 bunu beğendi.
  10. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Eger uzun suredir bu sekilde devam ediyorsa bence fark etmiyorsunuz ama kalori aciginizda pozitif fark vardir.

Yag orani konusunda hassassaniz bir sure ogunlerinizin kalori hesabini yapmanizda fayda var.

Akilli telefonda kullanilabilen kalori hesaplayan uygulamalar var. Nasil bir programiniz var bilmiyoruz. Kendinize istikrarli bir kardiyo programi da yapmaniz lazim.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    ihtiyaç durumunda 2 shot kullanılabiliyor daha üstüne çıkmayın siz hızı kendinize göre ayarlayabilirsiniz

12. raggamuffin

raggamuffin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    istanbul
    yağ oranım %17 ye düştü toplamda 6 kilo verdim ve yaklaşık 2 haftadır hiçbir gelişme gösteremiyorum sürekli 500 gr alıp veriyorum vücudum alıştı ya da metabolizmam falan mı yavaşladı neden böyle oldu fikri olan var mı?

13. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    17% yag orani erkeklerde 10-11 civari yapiyor diye biliyorum. Ki iyi bir yag orani. Bunun altina kolay kolay dusulmez. Zaman alir ve kas kaybi yasanir.

Ne yapabilirsiniz. Sabirli davranin. Kaloriyi biraz azaltabilirsiniz. Kas miktarinizi artirmaniz lazjm. Muhtmelen antreman siddetiniz hafif kaliyor. Bazi supplementleri kullanmaya baslarsiniz.

Yada yag oraniniz 17den daha yuksektir.

Saglikli olmak elbette onemli. Fakat bu asamadan sonrasi biraz daha sert onlemler gerektiriyor.

14. raggamuffin

raggamuffin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    istanbul
    tesekkürler cevabınız icin, supplement kullanımı yağ yakımı icin mi kas miktarını arttırmak icin mi olmalı?

15. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Yag yakimi icin. Lkarnitin ve turevi yag yakicilarin etkisi cok cok az olur. Termojenik yag yakicilar var. Vucut isisini yukselterek yag yakimi sagliyor. Vucut asiri terliyor vs. Ben kendjm kullanmadim forumda kullananlar var.

Fakat oncelikle beslenme spor duzenli hayat. Bunlar cozulmus olmali.

Sayfayı Paylaş