Weider Pure Creatine 100

Konusu 'Kreatinler' forumundadır ve saydam tarafından 10 Ocak 2006 başlatılmıştır.

Bu ürün sizce nasıl ?

1. çok başarili

88,0%
  2. orta karar

10,2%
  3. başarisiz

1,8%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 166 üye.
  1. Ayberk1122

Ayberk1122 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Ben idmandan önce 5 gr ve sonra 3 gr almayı düşünüyorum ama bildiğimiz çay kaşığı kaç gr? 5 ve 3 gr ı nasıl ayarlıcaz. Bu tatlı yenilen kaşıklar mı yoksa 5gr ? Bu konuda bir açıklama olursa sevinirim. Ayrıca beraberinde 4 adet 3001 amino içeceğim.

2. t-bag

t-bag Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0

çay kaşığını tamamen doldurmadır.ama şöyle ki tepeleme dediğimizde çay kaşığının üstünde bir tepe oluşur.tıpkı piramit gibi.bu şekilde aldığımızda yaklaşık 4.5-5 gr. a tekabül eder.
    benim de bir sorum olacak.şu an yükleme yapıyorum.meyve suyuyla karıştırmadan direk kafama dikiyodum.kreatini üzüm suyuyla içtiğimiz zaman kaşıkla karıştırmamıza gerek var mıdır?

3. Ayberk1122

Ayberk1122 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar bend sadece protein ve bu creatin kaldı. Kullanum şekli doğru mu acaba?

Sabah 1 ölçek whey. İdmandan 40 dk önce 1 ölçek whey ve 2 çay kaşığı creatin. İdmandan sonra da aynı şekilde 1 ölçek whey ve 2 çay kaşığı creatin. Ayrıca bu creatini 1 ay kullanıp sonra 1 ay ara mı vereceğim?

4. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0

kullanım tarzın iyi. belki whey alımını 2 ölçekle sınırlayabilirsin seviyene göre. Kullanım tarzı ve aldıgın verim kişiden kişye göre değişir zamanla deneme yanılmayla sende kendine göre bir kullanım yolu bulabilirsin.

5. Orinafore

Orinafore Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    çeşme
    bende ciddi bi yorgunluk ve enerji kaybı var bunu dogru bir şekilde kullandıgım taktirde enerjimi geri kazanabilirmiyim..antidepresan kullanıyorum ama eger almasam uyku sorunu oluyor alsamda enerjimi alıyor..arada kaldım yardımlara açığım;)

6. mr.abdominal

mr.abdominal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bana creatin önerem hocam saç tırnak kıllar daha çabuk uzar dedi..bu durum doğru mu ve istenmeyen kıllanmalara yol açar mı?

7. omer1855

omer1855 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bu ürünü 1 gün önce ben de aldım. Kullanımı hakkında hala kesin bir karar vermiş değilim. Sanırım vücudum için nasıl uygunsa o şekilde kullanmaya çalışacağım deneme yanılmayla ve arkadaşlarımızın tavsiyeleriyle. Fakat aklıma takılan bir nokta var. Bu ürünü sadece antrenman günlerinde mi yoksa hergün mü tüketmeliyiz?:confused:

8. omer1855

omer1855 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Neyse kendime göre bir kullanım uyguladım yarın 1. haftayı dolduruyorum. Antrenman günleri sabah kalkınca 5 gr ve antrenman sonrası 10 gr şeklinde; dinlenme günlerinde ise sabah kalkınca 5 gr 6-8 saat sonra tekrar 5 gr şeklinde 250ml-300ml meyve suyuyla kullandım. Baya iyi sonuçlar aldım, en azından 1 hafta içinde hiç bu kadar ağırlık artışım olmamıştı hareketlerde:) Ürün oldukça iyi ve işe yarıyor, kullanmak isteyenlere tavsiye ederim.

Bjj bunu beğendi.
  9. TheExtremist

TheExtremist Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul / Bostancı
    Animal Cuts kullanmaya başlayacağım yakın bir zamanda.Düzenli ve disiplinli bir definisyon ve yağ yakımına girip formumu bulmak ve mümkün mertebe formumu korumak amacım.Bu süreç içerisinde kreatin kullanımının bana bir artısı olur mu? 6 senedir çoğu zamanlar düzensiz olarak ve bilinçsizce body building yapıyorum ve aman aman bir vücudum yok,ve bu aralar da hantallaştım.Büyüme amacını bir kenara bırakıp varolan kaslarımı ortaya çıkarmak istiyorum yağ yakıp ,sıkılaşma çalışmaları yaparak.Bu amaç doğrultusunda kreatin benim için ne kadar gereklidir ,ufak bir açıklama yaparsanız sevinirim.

10. Orinafore

Orinafore Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    çeşme
    bu ürün piyasadaki en iyi creatine ürünü hiç kuşkusuz.biraz pahalı ama değer..almalısınız.

11. hido_che

hido_che Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    weiderın maximum krea-genic adlı ürününü deneyen kullanan var mı?varsa etkileri paylaşırsa sevinirim..

12. yc.

yc. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende prolab kullanan varmı diye merak ediyorum ?

13. alphere

alphere Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kreatin kullanımı ile insan daha çok çalışıyor yorulmadan.dolayısıyla antrenman sonrası gerekli protein takviyesi şart deil mi yani sormak istediim kreatini protein tozsuz kullanım ile etkilerini açık bi şekilde görebilir mym?

14. teomanonur

teomanonur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Weider Maximum Krea-Genic 454 gr hakkında da bi yorum yapan olursa çok sevinirim..aklımı kurcalayan tek ürün bu...weider pure crea mı yoksa bu mu..?

15. MrWheLeT

MrWheLeT Yeni Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Tarsus
    Creatinleri Birazda Ben anlatım Belkı Yararım Olur ;

CREATINE

• Toplam kas ağırlığını arttırır
    • Yağsız kas kütlesini geliştirir
    • Yağlı dokuların azalmasını sağlar
    • Su tutumunu arttırır
    • Protein sentezini arttırır
    • Antrenman kalitesini iyileştirir

Creatine’in antrenman performansını arttırma teorileri

• Toplam kas kreatin’ini ve fosfokreatin’i arttırması
    • ATP nin tekrar sentezlenmesinin metabolik etkilerinin doğurduğu sonuçlar
    • Daha uzun süre yüksek konsantrasyonla antrenman yapmayı sağlaması
    • Kuvvet gelişiminin yanı sıra yağsız kas kütlesini geliştirmesi

Creatine’in olası yan etkileri

• Kilo artışı
    • Kramplar ve su kaybı
    • Kas yırtılmaları
    • Böbrek problemleri
    • Uzun süre kullanımın yan etkileri (süstimal etmek/ve etik dışı davranış)

Creatine ‘in ergojenik değerleri

• Kas içerisinde bulunan creatine miktarı direkt olarak performansı ve antrenman yoğunluğunu bertraf edebilir ve kas yapılandırılmasında rol alabilir.
    • İlk 5-7 gün ve günde 15-25 gr lık creatine yüklemesi kasta bulunan toplam creatine konsantrasyonu nu,serbest creatine ve fosfat creatine i ortalama olarak %10-40 arttırabilir.
    • Creatine’in glikozla birlikte alınması creatine’in emilimini hızlandırırve glikojen sentezini arttırır
    • Bazı bünyeler creatine supplementinin emilimini sadece glikoz ile birlikte yapabilirler.
    • Creatine’in kısa dönem 15-25 gr/5-7 gün kullanımı aerobik kapasiteyi %5-10 arasında arttırabilir.
    • Creatine in antrenman arasında alınmasının kas kuvveti ve maksimum eforda artışa neden olduğu kanıtlanmıştır.
    • Creatine her birey üzerinde aynı zamanda aynı etkiyi göstermemiştir bunun nedeni kişilerin egzersiz performanslarındaki değişimler ve bununla birlikte kullanılan diğer supplementlerdir.
    • Çalışmalar 2-20 hafta arası creatine in glikoz protein ve karbınhidratlarla birlikte alındığında yağsız kas kütlesinde 1,5 – 6 kg artışa neden olabileceğini kanıtlamıştır.
    • Tüm çalışmalar creatine’in kesinlikle sporcu performansını geliştirici bir suplement olduğunu ortaya koymuştur.

Creatine’in kullanımı

• Yükleme periyodu için ilk 3 gün , günde kg başına 200 mg karbonhidratla birlikte alınması tavsiye edilir
    • Sonraki adımlarda günde kg başına 50 mg yine karbonhidratla birikte alınır ve devam edilir.

16. mauk88

mauk88 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    meraba bu forumda yeniyim bu da ilk mesajım ve sorum olacak eğer yabnlış yerde mesaj yazdıysam kusura bakmayın.Cretainler arasında XPRO CREATINE POWDER ı bulamadım bu ürün yeni olmalı heralde yada fazla tanınmıyor.Bu ürünü kullanan arkadaşlar varmı? deneyimleri ve memnuniyetleri neler?

Son düzenleme: 20 Kasım 2009
  17. mauk88

mauk88 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    meraba bu forumda yeniyim bu da ilk mesajım ve sorum olacak eğer yabnlış yerde mesaj yazdıysam kusura bakmayın.Cretainler arasında XPRO CREATINE POWDER ı bulamadım bu ürün yeni olmalı heralde yada fazla tanınmıyor.Bu ürünü kullanan arkadaşlar varmı? deneyimleri ve memnuniyetleri neler?

18. kobemertt

kobemertt Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ben 1 haftadır bu ürünü kullanyorum (weider pure)ve etkisini yavaş yavaş hissetmeye başladım bence gayet kaliteli bi ürün

19. batgun

batgun Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    ürünü az önce aldım ama bende kararsızım kullanımında..

antremandan önce nox içiyorum bunu antreman sonrasımmı içsem karar veremedm

20. p.seco

p.seco Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Hazırlanışı: 1 porsiyon = 5 gr ürünü (1 dolu çay kaşığı) 250 ml meyve suyu ile shaker yada mikser kullanarak karıştırınız. Kullanımı :
    Şampiyonlar:
    Tüm antrenman günlerinde 2 farklı kullanım zamanı söz konusudur; antremandan 1 saat önce ve iki öğün arası olmak üzere,

• < 80 kg: ilk hafta 2 porsiyon sonraki 5 hafta 1 porsiyon
    • > 80 kg: ilk hafta 3 porsiyon sonraki 5 hafta 1 porsiyon
    • > 100 kg: ilk hafta 4 porsiyon sonraki 5 hafta 1 porsiyon içiniz.
    Daha sonraki 5 hafta ara veriniz ve tekrar baştan aynı şekilde devam ediniz.
    Not: Kahve desteğini günlük 4 fincana kadar azaltınız.
    Orta seviyeli vücut geliştiriciler: Tüm antreman günlerinde sadece 1 kullanım zamanı sözkonusudur; antremandan 1 saat önce olmak üzere,

• < 80 kg: ilk hafta 1 porsiyon sonraki 5 hafta yarım porsiyon
    • > 80 kg: ilk hafta 2 porsiyon sonraki 5 hafta yarım porsiyon
    • > 100 kg: ilk hafta 3 porsiyon sonraki 5 hafta yarım porsiyon içiniz.
    Daha sonraki 5 hafta ara veriniz ve tekrar baştan aynı şekilde devam ediniz.

supplementler.com'da böyle yazıyor. ben de alınca kendi kilom sikletime göre buradaki söyleniş biçimine uygun kullanıcam, diğer arkadaşlar da buradan bakıp kendilerine uygun olanı seçebilirler.

Sayfayı Paylaş