Vücut Geliştirme'ye Yeni Başlayanlar İçin 1-2 program (Yapılış şekli)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve FleXoR tarafından 6 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 241 üye.
  1. ddewil

ddewil Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    kocaeli
    Linkleri yenilermisiniz..:(

2. krakkk

krakkk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    sa kolay gelsin ben 2 ay dır bu spora başladım antreman öncesi ve sonrası whey protoin kullanıyorum yemeklerimde de protoinli besinler tercih ediyorum benm rogramım 2 hareket arka kol 3 göğüs 1 bacak 1 omuz 3 kanat 2 ön kol bunları 3 set 12 10 son seti maximum ağırlıkla yapabildiğim kadar yapıyorum ancak bugün tanıdım bi abimiz bu sporu yapan böyle gelişemeyeceğimi kas yakacağımı söyledi parçalanmış programla çalışmam gerektiğni söyledi mesala ön kol arka kol göğüs sırt omuz bacak ve protoin tozları beş para etmez amino asit ve kretein al demişti ama spor salonundaki hocam da tam aksine böyle daha çabuk ilerleme kat edeceğimi söylüyor siz ne düşünüyorsunuz

3. dedex55

dedex55 Yeni Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    evet resimler gözükmüyor yenilerseniz sevinirim

4. _sinan_

_sinan_ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba , setler kaç set kaç tekrar olmalı ve ağırlık için maximum kaç kilo kullanmalıyım ilk başta , (ağırlık konusunu okudum) fakat sizdende fikir almak sitedim , teşekkürler. Birde ilk ayda hiç karın antremanı yokmu acaba ?

5. emrez

emrez Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocam alt gögüs için hareket yok sanırım ilk 2 ay ?

6. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    beslenme bölümünü incelemen gerek. forum kuralları gereği beslenme, antrenman programı istenmesi yasak. ancak var olan programına öneri, tavsiye isteyebilirsin. tabi daha önce açılmış benzer başlıklar gibi olmamasına dikkat etmelisin.

beslenme bölümünü detaylıca incelersen aradığın beslenme programını bulacağından eminim.

thetramp bunu beğendi.
  7. duty1

duty1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba hocam
    Program için teşekkürler öncellikle,yaş 18, 1.73 boyundayım ve 68 kiloyum. Bundan öncesinde herhangi bir spor geçmişim yok bu programla başlamayı düşünüyorum ama setleri nasıl ayarlayamayım, ne kadar dinlenme payı bırakmalıyım bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

8. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    başlangıç için set tekrarları 10-15 arası olabilir.

her hareket için 3 set 10 tekrar yapabilirsin. yani 3X10.

setler arası 60-90 sn. dinlenebilirsin.

kullanacağın kilolar başlangıçta seni zorlamayacak, hareketi düzgün yapmana izin verecek kadar olmalı. amaç ilk önce hareketi nizami yapmayı öğrenmek. daha sonra zamanla ağırlığı artırabilirsin.

9. Andrea

Andrea Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Anıl
    Yer:
    İstanbul
    65 kg boy 175 Karın kasları için günde kac mekik çekmeliyiz?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:20 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:18 ----------

Kg Yetersiz ve vücüdun dinlenmesi lazım 8 9 da uyku weightlifter ;)

10. Kafkasyali57

Kafkasyali57 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Sinop
    Bu programı 2 gün gidip 1 gün dinlenerek uygulayabilir miyiz ? Bir sakıncası olur mu ? Birde kaç set kaçar adet halinde uygulamalıyız ?

Son düzenleme: 12 Nisan 2013
  11. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    2 on 1 off olabilir ama kişinin fizik gücüne direncine göre durum değişebilir.

set ve tekrarlar 3X10 şeklinde olabilir.

Kafkasyali57 bunu beğendi.
  12. Kafkasyali57

Kafkasyali57 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Sinop

3 set ağırlık arttırılarak çalışılabilir mi ? Örneğin;
    1. set 15kg 15 tekrar
    2.set 20kg 12 tekrar
    3 set 25kg 10 tekrar buşekilde çalışmak uygun mudur yeni başlayan biri için doğru mudur ? bu şekilde çalışmak ne kadar etkili olur ?

13. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    yeni başlayanlar için ideal olanı ağırlık ve tekrar sayılarının değişmediği sistemdir. 3X10 gibi..

Kafkasyali57 bunu beğendi.
  14. reafact

reafact Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    bir gün içerisinde aynı bölgeye ait kas grupları çalıştırılması her iki kas grubununda daha yavaş gelişmesini sağlar diye birşey var doğrumudur? örneğin aynı gün içerisinde hem biceps hemde triseps çalışmak gibi?

15. spector2302

spector2302 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocam bnde genç yaşta body geliştirme hastalıgına yakalanan gençlerden biriyim. size bir sorum olacaktı yaşım 16 kilom 56 boy 1.71 sizce boy kilo oranım body geliştirmeye uygun mu ??

16. spector2302

spector2302 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım böyle birşey söz konusu bile degildir sen sadece o bölgedeki kas çeşitlerinin çalıştırılma sırasını dogru uygularsan daha çok verim alırsın mesela alt karın ve üst karın çalışırken önce üst karından başla sonra alt karına geç böylelikle ordaki kan basıncı dengesini korumuş ve oradan daha çok reaksiyon almış olursun

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:35 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:29 ----------

arkadaşım böyle birşey söz konusu bile degildir sen sadece o bölgedeki kas çeşitlerinin çalıştırılma sırasını dogru uygularsan daha çok verim alırsın mesela alt karın ve üst karın çalışırken önce üst karından başla sonra alt karına geç böylelikle ordaki kan basıncı dengesini korumuş ve oradan daha çok reaksiyon almış olursun

17. Mesut-RR

Mesut-RR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam.Ben ara ara zorlandığımdan son sete 6. 7. tekrarda gücüm tükeniyor ve bırakıyorum.Burada önemli olan bir 5-10 kg azaltıp 3x10'u mu tamamlamak yoksa zorlayıcı kiloda devam edip son setten fire vermek mi?

Bu işin doğrusu hangisi ?

18. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    bu soruya cevap verebilmek için bu sporda geçen süren ve gelişimin önemli.

eğer 6 ay ve üstü bir süredir düzenli yapıyor ve yeterli temeli sağladığını düşünüyorsan bahsettiğin şekilde 6-7 tekrarın hemen akabinde ağırlığı düşürerek 10 a ya da tükenene kadar devam edebilirsin. bunun adına 'drop set' deniliyor. hatta azaltma işlemini 2 ya da 3 kere de yapabilirsin. örneğin 100 kg ile 6 tekrar çıktı. 80 ile devam edilir. yine güç tükendiğinde 60 daha sonra 40 gibi..

dediğim gibi temel sağlam olmalı.

19. harunsefa

harunsefa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kolay gelsin arkadaslar ,bu konu hakkinda yardimci olabilcek birisini ariyorum .Yaşım 19 ,kilom 64 boyum 1.70 . Karın bölgemde kastıgım zaman kaslarımı görebiliyorum . Fakat normalde alt bölgede toplanan yağlarımın olduğunun farkındayım . Hem alt bölgemdeki karın kaslarımı ortaya çıkarmak hemde karın bölgemi fit bir görünüme sokmak için neler yapabilirim.

Önerebileceğiniz diyet veya kardiyo çalışmaları nelerdir . Şimdiden teşekkür ederim.

Karın bölgemin fotoğrafı : http://i.imgur.com/RQzq2ap.jpg

20. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    sadece alt karın bölgendeki yağları eritmek mümkün değil. genel olarak vücut yağını azaltabilirsin ve bu şekilde o bölgedeki yağlanma da azalacaktır.

bunun belirli bir tarifi yok. forumun beslenme ve antrenman bölümlerinin sabit başlıklarını incelemen gerekli.

Sayfayı Paylaş