Vücut Geliştirme'ye Yeni Başlayanlar İçin 1-2 program (Yapılış şekli)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve FleXoR tarafından 6 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 241 üye.
  1. Agent47

Agent47 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Bu programın devamı var zaten sitede.

2. Zeroday

Zeroday Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    hareketlerin nereyi çalıştırıdıgı ile ilgili resimler ölmüş göstermiyor

3. aktassa

aktassa Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Keşke bende tüm denemelerimde salondaki hocaları değil de buradaki programlarla ise baslasaydim.
    Hem sakatlanmalarimin hem de bendeki yorgunluk kaynaklı isteksizliklerimin önüne geçmiş olurdum.
    İnşallah tekrar hevesimi tooarlayabilirsem, yarım şekilde buradaki programlar ile başlamayı düşünüyorum.
    Emeklerinize sağlık. Çok güzel bir paylaşım olmuş.

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Salonlarda dikkatimi çekiyor yeni başlayan eline dambıl almamış gençlere verilen programlarda decline dahil 3 tip bench press , barbell row, deadlift vs görüyorum..
    yeni başlayana bırakın decline'ı incline'a bile gerek yok ama şahsi fikrim formu zor, spordan soğutucu salondan kaçırıcı barbell row deadlift gibi hareketler ilk aylarda verilmez..crunch dışında karın hareketi dahi verilmemesi lazım..
    amaç sporcu kazanmak ve adaptasyonu sağlamak..kas beyin koordinasyonu sağlamayı ve sakatlıkları en aza indirgeyip vücut geliştirmeye ilk adımı makinelerle attırmak en faydalısıdr..
    kanat için lat pulldown varken örneğin barfiks ile zorlanmaz üye..ya da seated row verirsin varsın barbell row.u 3 ay sonra yapsın..

ayrıca yine şahsi fikrim 1 saati geçirmemek haftada 3 gün fullbody vermek..büyük kaslar 2 küçük kaslar 1er hareket ilki ısınma olacak şekilde 4er set yaptırıp duşunu aldırıp evine göndermek lazım..
    o şurayı çalıştırmaz şunu yap , baştan alış gibi şeyler için özel ricam üyelerinize 2 ay bulaşmayın :)

Sayfayı Paylaş