uzun bar hakkında..

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Yaver27 tarafından 25 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    152 santimlik uzun bar alacağım. aslında burda bir spor dükkanı var ama, 1 aydır bakımda ve kapalı. internetten alacağım. plastik plakalar kullanacağım için, ağırlık takılacak kısmın genişliği önemli. uzunluk ve çap standarttır da, bu ağırlık takılacak kısım markaya göre değişiyor mu bunu merak ediyorum. elimde çoğu 5 kilo olmak üzere 60 kg plaka var. 2 tane de 10 kg lık alacağım. eğer o kısım dar ise, pek iş görmeyecek. plakalar, 10 kg olanı 3 parmak, 5 kglıklar ise 2 parmak genişliğinde. her kısım 13 parmak geliyorsa, demek ki toplamda 76 kilo ile çalışabilirim. şu barların ağırlık takılacak kısmı biraz farklı gibi geldi. delta kısa, busso uzun gibi... bir de şunu merak ediyorum. herhalde tek parçadır bunlar...

http://www.hepsiburada.com/liste/bu...d=sporbss084&categoryId=387326&SKU=SPORBSS084
    http://www.hepsiburada.com/liste/Re...ordelta530&pn=1&sortBy=lastAllTime&c=Spor&r=0
    http://www.hepsiburada.com/liste/ra...aspx?productId=spordelta860&categoryId=387326
    bir hayırsever de elindeki barın ağırlık ksımını ölçebilir mi acaba kaç parmak :)
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Kasım 2014 ---
    elimde iki çift kısa bar var, biri 8 parmak, diğer 5-6 parmak. uzun barı merak ediyorum.

2. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    Eğer Plaklar'ların capı dar ise bar'a göre korkmana gerek yok sanayiye gidebilirsin plakların delik capını tornada büyütürler istedigin ölcüde

3. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    plakalar plastik, çapa da dikkat ettim. 2.54 oluyor sanırım. hem bar hem plakalar uyumlu. o ağırlığı geçirip vidaladığımız kısım var ya, o kısmın uzunluğu önemli.

4. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    Sana capı önemli degil uzunlugu önemli yani şidmi uzunlun biraz sıkıntı olabilir neden diye sorarsan genelikle o tür barların dişleri trapez diş oluyor eğer boydan tornalama filan yaparsa dişin ağzı bozulur bu sefer
    vidayı sıkarken girmeyebilir.

5. BloodRave

BloodRave Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    linklerini verdiğiniz ürünler standart üretim olam 25mm genişliğe sahip ürünler. olimpik ve standart haricinde 28mm genişliğe sahip decathlon ürünleri sıkıntı yaratabilir. delta, busso, ravel, cosfer, remax vs piyasa ürünleri hep 25mm dir endişe etmenize gerek yok fiyatı uygun gelen herhangi ürünü tercih edebilirsiniz. ayrıca linklerini verdiğiniz barlar hepsi tek parça

6. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    uzun olsun işte, kestirmem uzun olursa. ağırlığı taşıyabildikten sonra isterse 40 parmak olsun

7. BloodRave

BloodRave Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    ayrıca biraz araştırırsanız piyasada vidalı değilde yaylı sıkıştırmaya sahip ürünlerde mevcut. plaka değişimlerini set arasını uzatmadan hızlı ve kolayca yapabilirsiniz.

8. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    uzunluksa bu bölgeyi uzatabilirler ör senin istedigin şey şu şekil herhalde
    sen halter barına normalde 5 tane ağırlık takılıon 10 tane takmak istiyon gibi demi ?

9. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    eyvallah, ama bu konuda fazla masrafa girmek istemiyorum.
    açıkçası sanayiye gidip uğraşmak da istemiyorum. uzak çünkü. bu barlara ne kadar ağırlık takılıyorsa onunla idare edeceğim ama eğer değişkenlik gösteriyorsa, tabi uzun olanı almak mantıklı.

10. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    abi saten onu uzatamazsında eğer orayı uzatmak istesen o plakı taktıgın zaman sona dayanıyor ya orayı iptal eder bu seferde plaklar sabitlenmez sen internetn araştır oranın uzun olanı vardır illaki bu şekilde anca 10 mm filan uzar orası

11. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    satıcı siteler o bölgenin uzunluk ölçüsünü yazmıyor. tek yol, kullananların ölçüp buraya yazması :)

12. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Abi evde bar var benim dershanedeyim spordan sonra olcup yazarim sana

13. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    eyvallah :)

14. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Abi olctum simdi ben 120 cm almistim eskiden.Bendekinin agirlik takma yeri 18cm istersen foto eklerim

15. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    eyvallah egemen zahmet oldu .. 152 santimlik olan biraz daha uzun olabilir sanırım. ben yine de 18 santim olduğunu düşünerek ayarlayayım işleri
    eyvah, 18 santim işimi görmüyor :) ağırlıkların hepsini almıyor. en fazla 60 kiloya ulaşabilirim..bana acilen 152 santimliğin ölçüsü lazım. :)
    resimleri ekrana genişletip ekran üzerinden ölçmek biraz geç geldi aklıma :) ekranda çubuğun toplam uzunluğu 21 santim olduğunda her bir tarafın uzunluğu 3.5 santim oluyor. demek oluyor ki iki tarafın ağırlık kısmı, çubuğun toplam uzunluğunun 3te birini oluşturuyor.demek ki 152 santimlik barda her bir taraf, 25 santim. işimi görüyor.

Son düzenleme: 25 Kasım 2014
    egemennn bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş