Uyguladığım Program Doğru mu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve deathlygrave tarafından 14 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. deathlygrave

deathlygrave Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Selamun aleyküm, Bir sürü konu açtım verdiğim rahatsızlıktan özür dilerim. Yaşım 15 , boyum 1.70 - 1.72 kilomda 55 civarlarında. Yağ oranımı bilmiyorum. 3 haftadır tüm vücut çalışıyorum uyguladığım hareketler http://www.frmtr.com/vucut-gelistirme/5877436-dumbell-ile-evde-calisma-programi-gifli.html budur. Beslenme antreman programıda şöyle ; (Antremanı 15x5 Yağ Yakımı dediği için böyle uyguluyorum 3 kg ile.)
    Sabah 10-11 gibi kahvaltı 2 tam yumurta , 1 bardak süt , 2-3-4 dilim peynir ve 1-2 dilimde ekmek. Kahvaltıdan 1 saat sonra bisiklette koşuyorum 25 dakika filan sonra 500 kez zıplıyorum ve 250 kez twisterda (sağa sola) dönüyorum. Sonra saat 1,30 gibi okula gidiyorum okuldan gelince saat 7-8 gibi annem ne yaptıysa onlardan yiyorum mecburen. Kızartma veya aşırı yağlı birşeyse kesinlikle yemiyorum genelde çorba oluyor yarım veya bir dilim ekmek ile yiyorum arada pilav , fasulye vs. de olabiliyor yani. Sonra 1-2 saat sonrada da verdiğim linkteki antremanı uyguluyorum 1 gün yapıp 1 gün dinleniyorum. (Her antreman sonunda verdiğim linteki bel,basen,karın,bilek haraketlerini yapıyorum.) Hafta sonlarıda 3 öğün filan yiyorum yine aynı. Okula giderken 20 dakika filan yürüyoruz çıkarkende 30 dakika filan. Ortalama hafta içi günlük 50-60 dakika yürüyüş kesinlike var. Hafta sonları gezmeye filan çıkarsam anca öyle yürüyüş oluyor pek yürüyemiyorum hafta sonları. Antremandan sonrada 1 barda kakolu süt ve 1 kase yoğurt tüketiyorum. Resimlerde şöyle Bir önceki cumartesi'den ; (Boyutları büyük diye link olarak ekliyorum kusura bakmayın.) Bu fotoğraflar en ince halim yani kahvaltıdan önce şişkin olmadan ki hali .
    http://i.hizliresim.com/P3voVN.jpg
    http://i.hizliresim.com/gljAGR.jpg
    http://i.hizliresim.com/9Xv573.jpg
    http://i.hizliresim.com/qq9lDD.jpg
    http://i.hizliresim.com/QX1ln3.jpg
    Şimdiden yardım eden herkese teşekkür ediyorum.

2. gabade

gabade Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Güzel bir progam olmus

3. Destiny

Destiny Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Akşam yemeğinde kesinlikle protein olsun. Haşlanmış tavuk istesen yapmayacak değil herhalde.

4. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Attigjn linkteki program çok agir . Eğer salona gidemiyorsan evde de ekipman yoksa street workout calismak daha iyi şinav dips barfiks ile iyi bir vucut yapabilirsin street workout diye araştir. 3 kg lik dumbelle gelişemezsin bence vucut agirligiyla yapilan street workout ile iyi gelişebilirsjn

5. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    beslenmen berbat.. o antrenman cok sıddetlı..cardıo smdı yapma kkılo ermen tıkandıgında yap kı sıkıntıya gırme. harcadıgın calorı - 500 altı al..

Blonde bunu beğendi.
  6. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
  7. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    o yag kardesımı rahatsız edıcek ve fazla yedıgınde kendını ıyı hıssetıcek strese gırcek k ıstres bu sporun dusmanıdır. bol karb proteın alırsa saglıklı yaglar ılede proteın sentezını arttırıp hormonları tetıkler ıdmanda da kendını ıyı zorlarsa gelişmemek mumkun değil.

Blonde bunu beğendi.
  8. deathlygrave

deathlygrave Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Herkese teşekkür ederim bu antremana ağır dediğiniz için street workout bakıcam ona başlayabilirim bi araştırayım. Kardiyo yu bırakmak istemiyorum çünkü yağları yakmak için yapıyorum.

9. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    kardıyoda kalorı acıgı fazla verırsen kas gider. :)

10. deathlygrave

deathlygrave Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Kahvaltıda yaklaşık 650 kalori filan alıyorum galiba kalori cetvelin'den baktığıma göre. Benim bisiklette 25 dakika bunu 30 dakika yapalım yani ortalama bir 250-300 filan orada yakıyormuşum 5 dakika filan ip atlamada 50 kalori filan yakıyor diyor twisterda ortalama oda herhalde 50 filan yaktırır yaktığım oldu 350-400 arası kahvaltıdan sonra yakıyorum. Toplam 1 saat filan yürüyüş vardı ortalama 200 kalori diyor. Yani benim günlük yaktığım o zaman kendi hareketlerimle maximum 600-650 oluyor o civarlarda herhalde. Yattığım zaman yakılan kaloriyi evde azda olsa yürürken yaktığım kaloriyi bilgisayar kullanırken vs. onları hiç hesaba katmıyorum. Bu akşamda annem pilav ve kuru fasulye yapmış . Yarım porsiyon filan kuru fasulye yedim 160 kalori filan oluyor büyük ihtimal 1 dilim ekmek oda 50-100 kalori arası birde 1 porsiyon pilav oda 300 kalori filan diyor. Buna göre pek fazla kardiyo yok gibi ama ne kadar doğru bilemiyorum :D

11. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    korkma fazla, kardıyo yerıne agırlı kcalıs yedıklerıne kasa hucum eder. :) pırınc, patates vs. gibi..

12. deathlygrave

deathlygrave Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Son bir sorum var 15x5 ile bu program şiddetli oluyor demi ? Street workout başlasam vücut ağırlığım ile çalıştığımdan dolayı daha iyi vücut yapabilir miyim ? Veya street workout ile normal olarak karın kol tripces biceps vs. geliştirebilir miyim eski program gibi yani ?

13. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    tabi ama görsel olarak nolur onu bilemem..zaten street workout tamamen karına dayalı diyebilirim.

14. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Valla bende kardio yapmiyorum hem bazı nedenlerden dolayi hemde vakit olmuyor zaten carb az alinca pek enerji kalmiyor ama antremanda o açığı süperler ve dev setler ile kapatmalisin

15. deathlygrave

deathlygrave Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Birşey sorucam öğünüm 3 öğüne çıkarttım bugün arkadaşlarda olduğum için okula gitmeden önce 12 gibi makarna yedim 1 tabak evde olursam da 1-2 meyve yemeyi düşünüyorum. Ağır dediğiniz programı bıraktım Street Workout Başlangıç Seviyesi İçin Haftalık Program | Vücut Geliştirme Türkiye | P90X - Street Workout - Body Beast - Insanity | bu programa başladım 1 gün yapıp 1 gün dinleniyorum bu street workout'tan sonra bel , basen , karın hareketlerimi yapıyorum. O dinlenme gününde hafif antremanım var şınav , barfiks ve mekik programı ama hafif. (Max 10-15 dakika sürüyor). Böyle devam etmeliyim sizce ? Bu Street Workout programını tam ayrıntlı nereden bulabilirim ? Bu başlangıç için haftalık programı kaç hafta/ay uygulamalıyım ? Birde bu programda örnek 10 wide pushs up diyor sadece o gün 10 wide pushs up yapıyoruz yoksa bunun belirli bir seti flan mı var yoksa sadece 10 yeterli gelicek mi ?

Son düzenleme: 15 Nisan 2014
  16. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Workout Turkey

Türk street workoutcular. Gercekten güzel vucut yapabilirsin street workout ile. 3 kg lik dumbelle gelkşemezsin ama street workout ile iyi gelişirsin. Street workout icin ihtiyacin olan şey 1 tane barfiks bari ve paralel bar. Belediye parklarinda var zaten. Şınav dips ve barfiksle başlayp ileride bunlarin birçok türevlerini yaparak kendini gelistirirsin.. @derek.hale diye bir arkadas vardi forumda onun daha detayli bilgisi var street workoutla ilgili bir kendisine ulaş yardimci olur.
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Nisan 2014 ---
    Youtubede bar brothers yazip bak biraz. Hannibal for king isimli adam bu sporda en ileri kişidir bide şu linki incele asagilarda program var

6 Aylık çalışma | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Son düzenleme: 15 Nisan 2014
  17. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    ısmaıl ber cavusoglu veya sercan ulusoy u ekle facede nde benı cıko nat gonderdı ıkısıde yetenek sızsınıze bıle çıktılar.. programın gayet ıyı.. oglen makarnayı bol ye. yogurt la ye.

18. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
  19. deathlygrave

deathlygrave Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Hepinize teşekkür ediyorum Ciko Nat dediğin kişileri ekledim bekliyorum mesajda attım çok sağolasın valla :) Evde lor varsa koyarım mutlaka evde genellikle okula giderken ne yememi önerirsiniz ? Hep makarna yapamaz çünkü annem :D Şu anda çok merak ettiğim şu street workout hakkında detaylı bir program hangisiyle başlamalıyım ve set filan var mı onlar nasıl oluyor yoksa attığım linkteki gibi 10 diyor direk 10 yapıp geçiyor muyuz ? Barfiks barı yok yakın zamanda almayı planlıyorum şuanlık doğalgaz boruları ile yapıyorum işimi ve parelel barda 2 adet sandalyeyi aralarda boşluk bırakarak üstlerine ağırlık koyuyorum dips filan öyle deniyorum ama gerçekten dips zormuş zorlandım çok :) Öğrenci işi doğalgaz borusu filan ahaha :D

20. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    azimlisin tebrik ederim dostum, bahçedeki otları yediğimi hatırlatım yaş pastası yerine. :) demn kuzenlerim 1 kutu ıcınde 50 tane mı ne kucuk boy snıcerkes cips kola yaş pasta yediler, ama yiyip pişman olacağıma acımı çekerimi başarıma ulaşmaya çalışırım dedm, neden basladıgımı dusundum yemedım. :) utanmazlar 5 kişi 50 lık snıkeersi yediler 1 kutu dedım ama hrlde hepsını orya sıgdırdılar normalde 4-5 kutu olması lazım :D snıkers gorunce ıcım gıdıyor. :D

sen yapabıldıgın kadar yap kardesm zamanla yukselırsın.. formunu ızle mesela ılk ay 8 tekrar yaptın barfıx de 2.ay 8 ın altına dusuyorsan kas kaybettın demektır veya kasdakı glikejon yani su boşalmıştır ve kas kaybı olucaktır hatta oldu bile, ama tekrarı geçebiliyorsan tamamdır, yeterki kendini çok zorla, zorlaki hormonların devreye girsin. :D

Sayfayı Paylaş