Testesteronu Doğal Yollardan Artırmanın Yolları

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve baris tarafından 18 Haziran 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 128 üye.
 1. Bloodness
  Offline

  Bloodness Üye

  Katılım:
  17 Eylül 2014
  Mesajlar:
  9
  Beğenileri:
  1
  Ödül Puanları:
  3
  Cinsiyet:
  Bay
  evet :) ama testesteronu yükseltiyo dayanabilene :)
   
 2. Balboa7
  Offline

  Balboa7 Üye

  Katılım:
  23 Nisan 2014
  Mesajlar:
  701
  Beğenileri:
  1.385
  Ödül Puanları:
  103
  Cinsiyet:
  Bay
  kendimden örnek vereyim gerçektende öyle :) bir kaç kez denemiştim antreman çok verimli geçmişti ama harbi zor tutuyor insan :)
   
  alvel, Bloodness ve columbu bunu beğendi.
 3. firestorm13
  Offline

  firestorm13 Üye

  Katılım:
  15 Eylül 2014
  Mesajlar:
  29
  Beğenileri:
  2
  Ödül Puanları:
  1
  Cinsiyet:
  Bay
  kuruyemişler gerçekten çok artırıyor özellikle ceviz, fıstık ve fındık, kuru üzümde faydalı olur, karışık çerez alın her gün 100er gram yiyin aradaki farkı görün :)
   
  Mehmetali zorlu bunu beğendi.
 4. Schwarz
  Offline

  Schwarz Üye

  Katılım:
  23 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  106
  Beğenileri:
  7
  Ödül Puanları:
  28
  Arkadaşlar hormon ölcümü yaptırmak icin hangi bölüme gitmemiz gerekiyor ? Üroloji mi endokrinoloji mi ?
   
 5. efervan
  Offline

  efervan Üye

  Katılım:
  3 Eylül 2013
  Mesajlar:
  216
  Beğenileri:
  88
  Ödül Puanları:
  38
  7 gün boyunca masturbasyon yapmadığınızda testo seviyeniz de %120 lik bir artiş oluyormuş. Savaş hoca bi araştırma paylaşmıştı okumuştum. Testo olayının kesinlikle değişeğine inanıyorum. Düzensiz hayat uyku vs dönemlerimde 6.12 çıkmıştı. Kullandığım prozac ilacını bırakıp hayatıma sporuma özen gösterip tekrar test yaptırdığımda 7.58 olmuştu.
   
 6. sirkülasyon
  Offline

  sirkülasyon Üye

  Katılım:
  29 Ocak 2012
  Mesajlar:
  128
  Beğenileri:
  62
  Ödül Puanları:
  38
  Bunların kas gelişimine anlamlı bir etkisi olmaz,testesteronumu artırayım daha fazla kas yapayım çabasındaki arkadaşlar boşa uğraşmasın.Belki libidoya biraz etki edebilir.Testesteronu doğal yollardan kas gelişimine etki edecek kadar artıramazsınız.Yapabileceğiniz artışın 4-5 katına bile steroid kullanıcıları bebek dozu hiçbir işe yaramaz derken yaptığınız kıytırık artıştan bişey beklemeyin belki kendinizi biraz daha dinç hissetmenize sebep olabilir bu da daha iyi bir antrenman çıkarmanıza sebep olur dolaylı yoldan gelişime bir katkı sağlar.Masturbasyon yapmama olayı da performansı artırır libidoyu yükseltir fakat gelişime fazla etkisi olmaz.Kan değerlerinizdeki testo miktarına da takılmayın başka insanlarla asla karşılaştırmayın.Bu genetiktir bazı insanların resseptörleri hassastır testosu biraz düşük çıkar ama libidosu yüksektir,kiminde de testo yüksek çıktığı halde libidosu, testosu düşük çıkan kadar yüksek olmayabilir bir sürü faktör var ve bunlar steroidlerden alınan verimlere de etki eden şeyler.Bu yüzden kendinizi onla bunla karşılaştırıp fikir yürütmeyin.
   
  Jzargo bunu beğendi.
 7. Bodysoft
  Offline

  Bodysoft Üye

  Katılım:
  13 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  409
  Beğenileri:
  468
  Ödül Puanları:
  73
  Dışarıdan testosteron'unuzu arttıramazsınız, doğal veya ilaç formunda ki takviyelerle sadece "eksikliğini dengelenebilir siniz". Onun için testosteron testleri önemlidir ve eksikliğinden şüphe duyulduğu durumlarda mutlaka ölçüm testi yaptırarak testosteron'unuzu arttırma yoluna gitmelisiniz. Seviyeler düşük çıkarsa zaten ilgili doktora yönlendirileceksiniz demektir.

  Peki testosteron'unuz makul seviyelerde ve yine de arttırmak istiyorsunuz tek kelimeyle "arttıramazsınız". Vücudun işleyiş sistematiği buna müsaade etmez kaldı ki çok da risklidir. Ciddi kanser tehlikesi söz konusudur. Tabii bu arada erkeklerde ki androjen hormonları sadece testosteron'dan ibaret de değildir ayrıca dihidrotestosteron, androstenedion, 17 alfahidroksiprogesteron ve dehidroepiandrosteronu (kısaltılmışı DHEA) erkek androjen hormonları arasındadır.

  Bilinmesi gereken en önemli nokta; vücutta testosteron'un en önemli üretim yeri testis dediğimiz yumurtalıklardır. Bilindiği üzere erkeklerde 46XY kromozom tipi vardır. Erkekteki Y kromozomu testislerin gelişimini sağlar. Y kromozomunda genetik bir bozukluk varsa testis doğal olarak gelişemez ve erkeklik hormonu salgılanamaz. Tabii burada önemli bir konu var örneğin kişinin bebeklik dönemlerinde testislerine kaza sonucu bir darbe gelmesi veya ateşli hastalık (örneğin kabakulak) sonucu tahribat olması sonucunda ileride tetosteron eksikliği yaşayacak ve belki de "kısır" olacaktır. Yani söylemek istediğim "testisler" bu kadar önemlidir. Hatta o kadar önemlidir ki yaradılış da "vücut dışında" olması uygun görülmüştür. Çünkü testisler vücut içi sıcaklığında çalışamaz!

  Peki biz yine de takviye yöntemi ile "testosteron" aldık; işte bu vücut için tam bir sapıtma olacaktır ve refleks olarak yağ dokusu devreye girecek ve aromataz hormonu ile fazla testosteron kadınlık hormonu östrojene dönüşecektir. Bu elbette ki önlenebilir ama konumuz bu değil; Östrojen demek daha fazla yağ dokusu demek, memelerde büyüme demek, kilo demek, iktidarsızlık demek... daha fazla saymama gerek yok herhalde... Az önce belirttiğim gibi testosteron'un östrojen'e dönüşmesi engellenebilir ama bu da iki ucu keskin bıcaktır!

  Herkes saçım dökülür mü demiş! Ben kanser riskinden bahsediyorum, keşke her şey saç dökülmesinden ibaret olsa... Saç bu kadar önemli demek ki! Hadi onu da açıklığa kavuşturayım; her erkeğin fazla testosteron'dan saçı dökülmez, saçınızın dökülmesi için saç derinizde yeteri kadar "dihidrotestosteron" reseptörlerinin olması gerekmektedir. Bazı erkeklerin saç derisinde bu reseptörler ya hiç yoktur ya da bazı bölgelerde yer alır; örneğin kafanın tam üstü veya alın gibi... Tüm kafa derisinde de olduğu durumlar vardır ve bu durumlarda kişi komple saçsız kalacaktır. Erkeklerin doğal olarak kafa derilerinde "dihidrotestosteron" reseptörleri vardır ve onun için erkelerin yüzde 70'nin saçı dökülmektedir. Hatta bu çok genç yaşlarda bile başlayabilir. Saçım dökülmesin diye dihidrotestosteron'u baskılamaya kalkarsanız bu cinsel yaşantınızı etkileyebilir çünkü dihidrotestosteron, testosteron'un vücutta dolaşan aktif formudur. Benden söylemesi....

  Yani özetle saç kökleri (foliküller) androjen hormonlarına duyarlıdır ve bu çimlere kezzap dökmekle eşdeğerdir!

  Toparlayacak olursak testosteron'unuzu doğal yöntemlerle arttıramazsınız. Şu otu içtim, şu hapı yuttum libidom uzaya fırladı palavralarına inanmayın. Kişinin eğer testosteron'u düşükse bu yöntemlerle belki bunu stabil etmiştir ve bu şekilde libidosu fırlamıştır farkında değil ama bu durumda da "neden düşük" bunu araştırmalıydı... Neden azalabileceğini az çok anlattım hatta bir tane daha ekleyeyim belki hipofiz bezi çalışmıyordur... Basit testlerle bunlar anlaşılabilir...

  Bir de bazı erkeklerde doğuştan testosteron fazlalığı vardır bunun sebebi Y kromozom fazlalığındandır. Ne demiştik yukarıda normal bir erkeğin kromozom yapısı 46 XY’dir. Doğuştan gelen ve nedeni tam çözülemeyen bir anormallik neticesinde bebeğin kromozomları 47 XYY olursa yani iki erkeklik kromozomu YY bulunursa ilerki yaşlarda testosteron fazlalığı ve antisosyal kişilik bozukluğu gelişebilir....

  Kısaca;
  Erkeklerde testosteron fazlalığı erkeği aşırı agresif, seks düşkünü, kavgacı, hırçın ve uyumsuz yapar bunu da ayrıca belirtiyim. Hatta antisosyal kişilik bozukluğu olan yani şiddetten zevk alan, kavga çıkarmaya meyilli, gerek potansiyel gerekse sabıkalı suçlularda testosteron düzeyinin yüksek olduğu görülmüştür. Fazlalığının saçı nasıl etkilediğini yukarıda anlattım. Kanda kötü kolesterolü yükseltir, koruyucu kolesterol HDL’yi düşürür, kalp büyümesine neden olur! Hem kalp damarlarında tıkanma ve infarktüse hem de kalp yetmezliğine neden olur. Yaşı 40'ın üzerinde ki erkeklerde prostatın büyümesini sağlar ve bu da idrar yaparken mesanenin tam boşalamamasına, zor idrar yapmaya, idrar yaparken yanmaya neden olur.

  Testosteron yükselmesi devam ederse prostat kanseri de gelişebilir.

  Aklınıza bir daha Testosteron geldiğinde bu yazımı referans alınız hatta kesip saklayınız!
  Sevgiler...

  Not : Testosteron'u lütfen doğru yazınız. "Testesteron" değil "Testosteron"dur.
   
  trgy, likev1, Erdal_Kokener ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
 8. leventersoy
  Offline

  leventersoy Üye

  Katılım:
  9 Mayıs 2013
  Mesajlar:
  4
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  11
  Testosteronu arttırmak için önce serbest testosteron ve total testosteron değerlerinizi bilmeniz gerekiyor :)
   
 9. pax
  Offline

  pax Üye

  Katılım:
  6 Eylül 2017
  Mesajlar:
  2
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Cinsiyet:
  Bay
  testesteron seviyesini arttırmak için zerdeçal tozunu kaynatıp içme konusunda ne düşünüyorsunuz ?
  iyi forumlar
   
 10. @salihstrength
  Offline

  @salihstrength Üye

  Katılım:
  10 Ekim 2014
  Mesajlar:
  113
  Beğenileri:
  62
  Ödül Puanları:
  38
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Supplement Gurmesi :)
  Yer:
  ANKARA
 11. EkmekArasiKofte
  Offline

  EkmekArasiKofte Üye

  Katılım:
  24 Ekim 2017
  Mesajlar:
  2
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Cinsiyet:
  Bay
  Eline sağlık kardeşim
   
 12. Tleilax
  Offline

  Tleilax Üye

  Katılım:
  14 Eylül 2017
  Mesajlar:
  4
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Cinsiyet:
  Bay
  arkadaşlar selamlar, konuyla alakalı çok eski tarihli başlıklar vardı ama ben güncel konu bu olduğu için buraya yazmayı doğru buldum. yaklaşık 4 aydır düzenli olarak spor yapıyorum. vücudumdaki değişim, yağ oranımın azalması gibi faktörler beni mutlu etse de spora başladığım ilk aydan sonra libidom inanılmaz düşmeye başladı. en sonunda dün asla sertleşemedim ve gerçekten canım çok sıkıldı. geçtiğimiz sene bir sağlık problemim yüzünden doktora gidip değerlerime bakmıştım ve bir problem çıkmamıştı. sanırım problemim antrenmanla alakalı zira son 1 aydır çok yoğun bir tempoda çalışıyorum ve sporu da devam ettirince vücudum yorgun düşmüş olabilir. tavsiyeniz var mı? henüz çok yeniyim, yardımcı olun lütfen.
   
 13. kaldıray
  Offline

  kaldıray Üye

  Katılım:
  7 Nisan 2009
  Mesajlar:
  861
  Beğenileri:
  210
  Ödül Puanları:
  53
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  fotoğraf
  Yer:
  marmaris
  Bacak çalış erken yat
   
  Jedi-Knight bunu beğendi.
 14. Rkn
  Offline

  Rkn Üye

  Katılım:
  3 Haziran 2016
  Mesajlar:
  1
  Beğenileri:
  1
  Ödül Puanları:
  13
  Cinsiyet:
  Bay
  Bilgiler çok iyi teşekkürler;)
   
  MelikAral06 bunu beğendi.
 15. Burak Sertman
  Offline

  Burak Sertman Üye

  Katılım:
  21 Şubat 2018
  Mesajlar:
  426
  Beğenileri:
  50
  Ödül Puanları:
  28
  Cinsiyet:
  Bay
  Zamandan kısaltmaya çalışıp hızlı gelişmek isteyenlere tavsiye yazı olmuş teşekkürler
   
 16. Erim Sönük
  Offline

  Erim Sönük Üye

  Katılım:
  21 Şubat 2018
  Mesajlar:
  345
  Beğenileri:
  21
  Ödül Puanları:
  18
  harika bir ön yazı olmuş oldukça başarılı bir sunum teşekkürler
   
 17. Jedi-Knight
  Offline

  Jedi-Knight Üye

  Katılım:
  19 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  10
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  11
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Emlak
  Yer:
  İstanbul Beylikdüzü
  benimde bildiğim bacak çalışmasının gerçek anlamda faydası olduğu özellikle yabancı forumlarda okuduklarım hep bu yönde. ben haftada 2 gün kesinlikle bacak çalışırım.
   
 18. Erim Sönük
  Offline

  Erim Sönük Üye

  Katılım:
  21 Şubat 2018
  Mesajlar:
  345
  Beğenileri:
  21
  Ödül Puanları:
  18
  üniversal anımal stak da olan içerikleri aktardan alıp kendin yapabilirsin hepsi bulunur malzeme
   
 19. odunadam18
  Offline

  odunadam18 Üye

  Katılım:
  15 Şubat 2019
  Mesajlar:
  31
  Beğenileri:
  2
  Ödül Puanları:
  8
  Cinsiyet:
  Bay
  Kırmızı et çok işe yarıyor.
   
 20. ScarlettFox
  Offline

  ScarlettFox Üye

  Katılım:
  4 Nisan 2019
  Mesajlar:
  64
  Beğenileri:
  22
  Ödül Puanları:
  8
  Cinsiyet:
  Bayan
  Meslek:
  Sağlık
  Seconder testosteronu vücudunuzun kaldırabilmesi için düzenli bir cinsel hayatınızın da olması gerekir.Şiddetli agresyon en basit yan etkisi,bazı bodycilerin fazlasıyla asabi olması bununla açıklanabilir.
  Kafanıza göre saçma sapan otu ilacı almamalısınız.
   

Sayfayı Paylaş