Tavuk şişirme sanatı...Malesef Türkiye..

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Ezar tarafından 23 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
  2. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    yorumsuz kalmayı çok istiyorum ama dayanamıyorum çok sinirleniyorum.ne iğrenç bir dünyaya gelmişiz biz.insanların sahte olduğuna bakınca tavuğun sahtesi bana artık garip gelmiyor köye bile yerleşsen yüzde yüz organik olmayacak o hayat artık.tohumu israilden olan domatese nasıl güveneyim? hele bizim gibi protein alması gereken insanlar için..1 saat önce tavuk pişirdim akşam antrenman sonrası için mecbur yiyeceğim ama aklıma bu fotoğraf gelecek.

3. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    fotograf demissin paylasimim video formatinda tiklandigindan basliyor eger izleyemeyen varsa soylesin olmadi baska bi siteye upload yaparim,bu videodan sonra zaten hicbir urune %100 guvenim olmaz.igneyle bastiklari sanirim su ama insallah sadece sudur.

4. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    fotoğraf dediğim kare video açılıyor izledim malesef izlemez olaydım

5. Mesut AK

Mesut AK Üye

Beğenileri:
    588
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Medikal Eleketronik Teknisyeni
    bu vidyo turkiyede cekilmemiski azerbeycan burasi

ayrica er pilic istanbul bolge bayisinin muduru akrabamdir ve boyle bisey turkiyede yok diye soyledi, bende vidyoyu kendisine izletmistim .

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

6. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    yurtdisindaki bi turkun,boyle seyler zaten sadece turklerin aklina gelir isimli paylasimindan aldim faceye ilk upload eden de oydu bilemem yani

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

7. C18H22O2

C18H22O2 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    Son günlerde bim tavukları biraz farklı oluyor, doğrarken acayip kesiliyo biraz pişirdikten sonrada biraz değişik bir kıvamı oluyo dikkat etmek lazım. Ayrıca bana kalırsa yanlış düşünüyoruz yememeyi seçmek yerine gıda tarım ve hayvancılık bakanlığına bu konuda denetimler yapması ve sıklaştırması için baskı yapmalıyız, usulsüzlük yapan firmalarında adını yayınlarsa emin olun hiçbir marka bir daha böyle birşey yapamaz daha önce piyasada ki sular için bu yapılmıştı sağlıksız bulunan su markalarının isimleri yayınlanmıştı ve üretimi durdurulmuştu aynı şey tavuklar içinde yapılabilir. Ortak bir dilekçe tarzı mesaj oluşturup hepimiz ayrı ayrı gıda tarım ve hayvancılık bakanlığına gönderelim eğer daha farklı iletişim kurabilecekler varsa onlarda yardımcı olabilir. Yani bu tamamen sosyal farkındalık ile ilgili senin bu konuda bir devletten beklentin varsa bunu belirtmelisin aksi takdirde yediğim tavuk gerçekten tavukmu diye çok düşünürüz daha.

hakanruh bunu beğendi.
  8. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Tamam da doldurdukları o şey ete mi dönüşüyor içinde? Şüphelendim şimdi, her gün tavuk göğsü alıyorum bu sahte olabilir mi yani?

9. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    1-2 hafta önce mide bulantısı ishal le başlayan rahatsızlığım oldu akşamına yüksek ateş ve garip halisünasyonlar başladı gece acile gittim serum takıp ilaç yazdılar gece gene eve döndüm ilaçları içtim gece gene uyuyamadım bu sefer de ilaçlar kusturdu.Sabahına hastaneye gittim yatırdılar tonla ilaç serum vs. derken tam 1 hafta yattım 1 hafta boyunca ne ağrılar çektiğimi anlatmam mümkün değil.1 hafta da hala ishalim de kesilmedi eve geldim ayrı ilaçlar vermişlerdi onlara da devam ederek 2-3 güne ishal anca düzeldi.Tavuğa yumurtaya ara verdim ve 3 gün önce tekrar başladım günde yarım kilo tavuk ve 12 yumurta tüketiyorum dün sabah gibi tekrar ishal başlar gibi oldu korktum tekrar antibiyotik kullanmaya başladım tavuğu yumurtayı da kesmedim hala,alışverişimi bimden yapıyorum bu gün anca elimdekiler bitiyo bu sefer başka biyerden alıcam tavuk ve yumurtayı bakalım sonuç ne olucak.Yaklaşık son 8-9 aydır sürekli bimden alıyorum gerçi ama ilk defa böyle hasta oldum umarım alakası yoktur.Öncesinde ise a101 den alışveriş yapıyordum.

10. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Ana abicim resmen beni tarif ettim sen, ben de bundan bir kaç hafta önce böyle oldum ateşim akşam çıktı, ertesi gün miğde ağrısı başladı sık sık tuvalete çıktım, sonra aradan 2-3 gün geçti ateşim falan indi ama ishal hala devam etti, şu an iyileştim tavuktan mı ki acaba?

Ben bu beslenme ile alakası yoktur diye düşünmüştüm.

11. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    ilk günlerde 15 dakika da bir tuvalete çıktım ve sadece suydu..Şuan iyileştim antibiyotiği tekrar almaya başladım yoksa tekrar ishal yapacak gibi,benim hastalığım çok ağır geçti

12. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Tavuğa ve yumurtaya çok bulaşmamak lazim.ozellikle her gun tavuk göğsü yiyenler dikkatli olmali.işte insanligin geldigi son nokta diyecek bir sey bulamadim.

13. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    Malesef tavuk yumurta olmadan da olacak iş değil,hala devam ediyorum ama aldığım yeri değiştiricem keskinoğlu yada erpiliç deniycem bakalım kilosu 1-2 lira daha pahalıya geliyor ama sağlıktan önemli değil ya

14. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Ne sıklıkla tavuk tüketiyorsun?kac gunde bir ve kac gram

15. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    her gün yarım kilo tavuk +12 yumurta. sorun ya yumurtadan ya da tavuktan kaynaklı.(yarım kilo minimum genelde aldığım ambalajları 550-580 gr arası tutuyorum)

16. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Oha dostum çok abartmişsin.forumda okuyorum,yarim kilo tavuk yiyenlerde baş dönmesi,tansiyon dusuklugu falan oluyormus.ben aylardir tavuk yemiyorum.gunde iki tam yumurta yerim organik(dogruysa tabi) ayrica 500 gram a ne gerek var ki?100 gramda 30 gr civari var diye biliyorum.yani 200 gr civari yesen ve diger besinlerle beraber 150-200 gr alirsin ve bu miktar cogu kisi için yeterdir.yumurtalarin hepsinin beyazini mi yiyorsun?

17. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    4 tam 8 beyaz,tavukları 100 gr da 20 gram proteinden hesaplıyorum,tansiyon düşüklüğü baş dönmesi vs. şikayeti olan görmedim ama aydınlatırsan iyi olur ayladır böyle besleniyorum arada bir değiştiği oluyor o zaman da tavuktan ya da yumurtadan eksilip ton balığı giriyor falan ama son 4-5 aydır böyle bu arada imzanı beğendim :D

onur04 bunu beğendi.
  18. lordsoth

lordsoth Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    İlginç ama güzel bir şey söyleyeceğim. Türkiye Tavukçuluk ve Yumurta sektöründe Dünya'da çok iyi bir yerde. En azından bu konuda avantajlıyız.

19. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    ben de bukadar kötü durumda olduğumuzu düşünmüyorum ama güvende olduğumuzu da düşünmüyorum eskiden tavuklar saatlerce pişerdi şimdi 15 dk da önümde hazır :)

20. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    En az iki kiside baş donmesi gordum ama bulmam zaman alir istersen konu disinda eski konulara bak.senin vücut seviyeni bilmiyorum ama hayli yuksek protein aliyorsun.sırf tavuk ve yumurtadan 150 gr.bence 500 gr tavuk yerine 100-150 gr kirmizi et ye daha iyi.b12 creatine folik asit ve demir de almis olursun.bunlar tavukta var mi hatirlamiyorum.arada farkli bir seyler yap kesinlikle :)
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Şubat 2015 ---
    Tavuklar gdo lu yemle besleniyor arkadaslar bunu bilmeyen yok :) buyukbaşlara da growth hormonu veriyorlar diyolar ama dogru mu bilmiyorum.en temizi kuzu

Sayfayı Paylaş