Stronger Antrenman Günlüğü

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve Stronger8 tarafından 18 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. gurbuz1

gurbuz1 Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    43
    Satmak istememelerinin nedeni sence gerçekten bitkisel olmamaları mı ? Abi bunlar vitamin mineral bitkisel veya kimyasal üretimi nasıl olabilir bunların standart takviyeler bunlar.Eczacı sana pahalı solgar ı kakalamak için sallamış birşeyler.Ama sonuçta para senin paran ilaçta senin ilacın senin bileceğin iş ama benim tavsiyem böyle.Bu arada 150 mg çinko olayını sormuşsun üstte,kürde 150 mg çinko kullanımının nedeni mct olarak çinko kullanmaktır yani senin kür dışı 150 mg kullanman gereksiz.

Erencanns ve efervan bunu beğendi.
  2. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Yok elbet 150mg kullanmayacağım ama 2 adet alsam 44mg oluyor abartı mı olur iyi mi olur onu merak ettim. Supplament dışındaki konularda çok deneyimim olmadığı için öyle düşünmedim. Ama biri 10 lira 1 ay gidiyor biri 30 lira 3 ay gidiyor yine aynı hesap :D

3. TrimoVax

TrimoVax Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Başından beri takip ediyorum güzel sonuçlar bekliyorum

Stronger8 bunu beğendi.
  4. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Teşekkür ederim iyi gidiyor zaten sizlerin de verdiği moral ile :)

5. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Dün antrenman çok zorlu oldu. Bir an önce eve gidesim geldi. Bacak günleri çok zorlanıyorum. Hele leg press yaparken canım çıkıyor kalbim boğazımdan fırlayacakmış gibi oluyor.

LEG EXTENSION 2x(6x50kg,8x40kg,10x30kg,12x20kg)(DropSet)
    SQUAT 3x10 (45,65,75 kg)(Boş bar 24,5 kg)
    LEG PRESS WIDE 3x10 (120 kg) (Süperset)
    LEG PRESS CLOSE 3x10 (120 kg)

LEG EXTENSION 3x10 (35,45,55 kg)
    -----
    LEG CURL 12-10-8-6 (40,50,60,70 kg)
    CALF RAISE 4x15
    -----
    CRUNCH(SEHPA) 3x40 (Süperset)
    RUSSIAN TWIST 3x40

DİZ İÇİNE ÇEKME 3x15
    CABLE ADONIS 3x20 (30 kg)
    CABLE CRUNCH 3x20 (60 kg)

Geçen haftaya göre yine ağırlıkları arttırdım. Ağırlıklarla beraber ağrılar da arttı tabii. Kalçalarım bile ağrıyor oturduğum için. Karbonhidratı düşürmeme rağmen bu kadar gücü nereden buluyorum anlamadım. Sanırım 1700 kalori falan alıyorum bir günde. Kütle kazanmaya çalışsam 2500'e kadar çıkarım fakat artık yağ görmek istemiyorum canımı sıkıyor. Kendimi kandırıyorum sonuçta, seri irileşirsem kas değil yağ kazanıyorum. 41 cm sulu ve yağlı kolum vardı, şimdi 38 cm düzgün kolum var ama daha iri duruyor. Bu haftayı da sayarsak son iki haftam kaldı gözlemlerin bitmesi için. Aylardır ara vermeksizin çalışıyorum. Bir haftalık diyeti bozmadan yapacağım güzel bir dinlenme vücudu kendine getirecektir diye düşünüyorum. Şimdilik bu kadar, vücudumda ağrımayan yer yok artık işe döneyim. Herkese iyi günler :)

ch1vas, TrimoVax, sezer1994 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  6. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Müzik atarken hafıza kartında buldum. Yüzümü kapamaya üşendim artık kaçıncı sayfaya geldik zaten profil resmimde de açık yüzüm, dedim koyayım gitsin. Geçen hafta çekilmiştim sanırım kız arkadaşıma artistlik yapacağım diye :D
    IMG-20140524-WA0002.jpg

efervan, TrimoVax, ajn16 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  7. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    İki gündür yazamadım arkadaşlar kusura bakmayın evde kız arkadaşım iş yerimde dışarıdan arkadaşlarım falan derken girmeye vakit bulamadım. İşler yoğun olmayınca herkes dükkana hucum ediyor :) İki günü beraber yazayım;

BARBELL BENCH PRESS (SMİTH-MAC) 12-10-8-6 (45,65,75,85 kg)(Boş bar 24,5 kg) (Son set yardımlı)
    DUMBELL FLYES 3x12 (10,10,12.5 kg)
    INCLINE DUMBELL PRESS 12-10-8-6 (17.5,17.5,20,22.5 kg)
    CABLE IRON CROSSOVER 3x10 (10,15,15 kg)
    -----
    ONE ARM SEATED LATERAL RAİSE 3x15 (6,5 kg)
    UPRIGHT ROW (WİDE) 3x12 (15kg)(Boş bar 5 kg)
    BEHIND THE NECK PRESS (SMİTH-MAC) 12-10-8-6 (35,45,55,55 kg)(Boş bar 24,5 kg)
    FRONT DUMBELL RAİSE 3x12 (10kg)
    REVERSE DUMBELL LATERAL 2x12 (6,5 kg)

Geçen haftalarda yaptığım decline press yerine incline press yapmak istedim bu hafta böyle oldu. Sanırım haftaya da öyle yapacağım. Açıkçası uzun zamanlar dumbell ve bar ile decline yapmama rağmen pek göğüslerimde büyüme görmedim falan son 2 haftadır yaptığım incline press sayesinde üst göğüs çıkıntılarım iyice belli oldular. Cuma;

BARBELL CURL (STAND-WIDE) 12-10-8-6 (30,35,40,45 kg)(Boş bar 5 kg)
    HAMMER CURL 3x12 (10,12.5,12.5 kg)
    HIGH PULLEY CABLE CURL 3x12 (10 kg)
    -----
    BARBELL SKULL CRUSHERS 12-10-8-6 (25,30,35,40 kg)(Boş bar 5 kg)
    PUSH DOWN 3x12 (40,50,60 kg)
    OVERHEAD TRIPCES EXTENSION 3x12 (20,22.5,25 kg)
    -----
    Bisiklet 30 dakika.

Artık cuma günü kol hareketlerini süperset yapmayı bıraktım. Antrenman sırasında çok acı çekiyordum ve sonraki günler gram ağrı olmuyordu. Muhtemelen çok çalışmaktan adeleler kitleniyor ve yaptığım antrenman işe yaramıyor gibi hissettim. Bu şekilde ayırdım ve ağırlıkları da sonuna kadar arttırdım. Şu an kollarımda deli gibi ağrı var. Demekki bu şekilde daha çok iş görücü oldu. Bilek çalışmayı unutmuşum :D
    Supplamentlerim yavaş yavaş bitiyor. Düşüncem protein tozu bittikten sonra yenisini almak yerine her gün 100 gram yağsız et yemek. Bu gün de açıköğretim üniversitesinin sınavı var. Dükkanı 12:00 da kapatıp sınava gideceğim. Herkese iyi günler :)

elezar bunu beğendi.
  8. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Ne dükkanın var stronger ?

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Dükkan benim değil keşke olsa. Fakat patron seyahate gidince dükkan boş kalıyor o yüzden hücum ediyorlar :D Notebook yedek parçaları ve tabletler için dokunmatikler ekranlar satıyoruz. Yani son kullanıcıdan ziyade firmalar ve buradaki esnaflar bizden alışveriş yapıyor. Yani HDD RAM falan gibi şeyler değil de chipset, entegre gibi şeyler satıyorum. 6 sene kadar notebook teknikerliği yaptım. En son müşteriden "Sen 200 liraya tamir yapıyorsun ama 300 liraya notebook satıyorlar" lafını duyunca teknikerliği bıraktım. Notebook kısmı ile uğraşmasamda tablet dokunmatik yada ekran değişimini yapıyorum. Sabah 9:00 akşam 7:00 olması kötü benim için. 5 yada 6 da çıksam kurtarır ama 7 çok geçe bırakıyor beni. Hafta içi herhangi bir hayatım yok spor dışında. Kendime sadece haftasonu vakit ayırabiliyorum. Yazmışken anlatayim dedim ne var ne yok :)

ajn16 bunu beğendi.
  10. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Iyi yapmışsın çalışan bir cok kimse icin dediğin gibi şartlar hele birde evlenip aile hayatin olunca sorumluluklar artıyor spor hayatinida bununla dengeli goturmek zorlaşıyor en azından kurulu bir düzenin var emin ol spor salonunun parasını karşılayamadığı icin sporu birakan üyelere şahit oldum teşekkürler bilgilendirdigin için :)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Noralisa ve Stronger8 bunu beğendi.
  11. BlackPepper

BlackPepper Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Mak.Muh
    Yer:
    Sakarya
    Artist :)

Stronger8 bunu beğendi.
  12. Noralisa

Noralisa Üye

Beğenileri:
    811
    Ödül Puanları:
    103
    Ben 8-18.00 çalışıyorum, kızım 2, 5 yaşında, akşam yemek derken kızımla oyna derken, saat oluyor 11, bana zaman kalmıyor, ben de sabah 6da kalkip evde spor yapiyorum.
    Stronger şimdi zamanım yok diyorsun ama evlenip cocuk sahibi olunca sorumlulukların artıyor, kendine ayirabilecegin zaman da kisitlaniyor.

GT-S7562 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

requ., ajn16, Bekci ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  13. OTTOMAN 90

OTTOMAN 90 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    tekniker
    Yer:
    izmir
    stronger merhaba seni takip ediyorum tebrik ederim peki gh maxın sana bir katkı kattığını hissediyomusun???

14. Sainted

Sainted Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    53
    Selamlar merhaba takip ediyorum günlüğünü. Ağırlık antremanından sonraki 30 dk kardiyo kas kütlenizin erimesine neden olmuyor mu. Amaç yağ yakmaksa ağırlık antremanları yeterli diye düşünüyorum, hacim kazanmak istiyorsunuz, ağırlık çalıştığınız yağlar ister istemez eriyecektir. Kardiyonu faydasını gördünüz mü ?

15. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Yarım saat yaptığım cardio kas kütlemin erimesine sebep olmaz diye düşünüyorum. Ayrıca yağ kaybederken ufak ufak hacim kazanıyorum. Kollarımın kalınlaştığını gördüm. Ama ciğerleri açıp kan dolaşımını hızlandırmak için cardio şart bence. Kas yıkımından ziyade yapımında etkisi var. 1-1.5 saat cardio yapsam elbet yıkım olur ama bu şekilde bir şey olacağını sanmıyorum.

16. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Herkese günaydınlar, merhabalar arkadaşlar. Cumartesi ve pazar günü kız arkadaşım benimle olduğu için baya bir bozdum diyeti. Fakat bir etki etmedi yediklerim. 1 kg dondurma 4 orta boy pizza falan yedim. Arada yediğim başka şeyler de var ama hatırlamıyorum :D Dün akşamki idman çok güzel ve zorlu geçti. Şu an ağrılarını özellikle biceps ve önkolda çekiyorum. Gelelim antrenmana;

DUMBELL BENCH PRESS 12-10-8-6 (-20-22,5-25-27,5 kg)
    PEC-DECK 3x12 (35,45,55 kg)
    INCLINE BENCH PRESS (SERBEST) 12-10-8-6 (30,50,70,70 kg) (Boş bar 10 kg)
    CABLE CROSS 3x12 (10,15,15 kg)
    -----
    Z BAR CURL (SIT) 12-10-8-6 (25-40-35-40 kg) (Boş bar 5 kg)
    HAMMER CURL 3x12 (10-12.5-15 kg)
    CONCENTRATION CURLS 3x10 (10 kg)
    CABLE WRIST CURL 3x24 (15 kg)
    -----
    Bisiklet 30 dakika.

Gün içerisinde öğünlerde 70 gram pilav yiyorum. Baya bir düşük karb. tüketiyorum. Bu yüzden antrenmandan önce 2 bardak sade Nescafe classic içip 2 Ventolin ve 4 GHMax atmama rağmen vücut bana mısın demiyor. Enerji artık eskisi gibi alamıyorum. Normalde bu son hafta olduğu için ventolini bir adete düşürecektim fakat kutunun yarısı duruyor. Ben de "sabah 1 antrenman öncesi 2" şeklindeki kullanımı "sabah 2 antrenman öncesi 2" şekline yükselttim. Gözlemlerime göre daha herhangi bir yan etki görmedim. Sadece bacak çalıştığım günler Leg Press yaparken kalbim yerinden çıkacakmış gibi hissediyorum. Tabii alakası var mı onu bilemiyorum, Ventolin'i kestiğim zaman anlarım.
    Haftanın açılışını güzel yaptım, iyi gaza geldim. Dumbell bench pressde ağırlıkları arttırdım. Ayrıca smith-mac dolu olduğu için hiç vakit kaybetmeden serbest incline bench'e geçtim ve ağırlıklar böyle oldu. Son 2 sette yardım aldım. Üzerine yaptığım biceps antrenmanında curlde son setin son iki tekrarında ağlatacaktı beni. Hammer ile ağırlı arttırıp iyice yedirdim ve eksiksiz 12 tekrar çıktı. Bar ile yaptığım wrist hareketleri nedense bana pek etki etmedi. Kablo ile denedim şu an ön kollarım ağrıyor. Bu gün yanıma el tutamaçlarınıda aldım. Ağır bir deadlift ve shrug yaparım onların yardımıyla.
    BCAA dibine geldi, Spradyn ve Omega bitti. Protein ve Creatine de en fazla 2 hafta dayanır. GHMax zaten hatta bittiğinde bitiyor. Hepsi bittiğinde spora hiçbir supplament kullanmadan devam edeceğim. Proteine ayda 200 lira vereceğime her gün 100 gram et yesem 3 tl yapar. Ayda 90 liraya patlar. Protein tozundan daha ucuza geliyor ve en azından ne yediğimi biliyorum. Ultimate markası bana iyi yaradı. Bir beden atlattı ilk kullandığımda. Fakat Dymatize ve Optimum markalarından Ultimate kadar etki almadım. Vücut sanırım alıştı artık. Bu yüzden her şeyi kesip en azından 1-2 ay temiz spor yapacağım. Sonuçta antrenman sonrası whey ne kadar önemli olsa da tüm gün protein almamız gerekiyor adele oluşumu için. Yeterli proteini tükettiğimde vücudun geri kalacağını düşünmüyorum. Extradan sabah yediğim 50 gram lor'u artık yemiyorum. Çantanın içi ve kıyafetlerim inanılmaz kokuyor. Ben de gece yatmadan 15-30 dakika önce 100 gram yiyorum uykuda beslenmek için. Şimdilik bu kadar, herkese iyi günler :)

exsisman bunu beğendi.
  17. pashaturks

pashaturks Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Antalya
    arkadaşım güzel gidiyorsun inş hedefine ulaşırsın.. ventolin nerden bulabilirimn eczane reçetesiz vermez malum sen nerden temin ediyorsun ?

Stronger8 bunu beğendi.
  18. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Teşekkür ederim :) Reçetesiz alınıyor fakat iri bir yapın varsa vermezler. Şahsen her ne kadar gergedan gibi olmasam bile ters ters bakıp kalmadı kardeşim diyorlar. Spor alanında kullanım için vermek istemiyorlar. Ben kız arkadaşıma aldırttım.

19. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Çok afedersin hızlı hızlı geçerken fark etmemişim şimdi gördüm sorunu. Açıkçası almadan evvel forumlarda yapılan yorumlarda "çok kuvvetli bir supplament" , "üst üste 2 kutu kullanmayın" , "6 ayda bir kullanın" , "bir ayda ne olduğunu şaşırdım" gibi yorumlar okuyarak ürünü satın aldım. İlk 2 hafta "bu nedir böyle ya" diyerek kullandım. Yağlı kollarımda bile damarlar belli oldu. Hele omuzlarımda; harita gibi fırladılar. Şu an 4. haftamdayım ve herhangi bir etki yok. Yani ilk 2 hafta ağırlık kaldırmasam bile patlayan damarlar şu an en ağır ağırlıklarda az biraz belli oluyor. Yani ürün sanki gerçek Growth hormonmuş gibi yorumlar yapılmış. Göz boyamamak gerek. Arada sırada vücudu bi hoplatmak amaçlı kullanılabilir. Ama bence çok da gerekli değil.

OTTOMAN 90 bunu beğendi.
  20. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Günaydın arkadaşlar. Dün spora gidemedim. Aslında keyfi bir neden. İşten çıkarıldım. Böyle olunca tabii moralim bozuldu keyfim kaçtı eve gelip yemeğimi yedim uyuyamadım geceye kadar oturdum falan. Sırt-Arka kol'u bu hafta atladım bu gün bacaktan devam edeceğim. Gözümde hormon olarak bacaklar daha önemli. Herkese iyi günler.

pashaturks bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş