Stronger Antrenman Günlüğü

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve Stronger8 tarafından 18 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Merhaba arkadaşlar;
    Bundan 4 sene evvel 1-2 sene kadar aralıklı olarak bu vücut geliştirme ile ilgilendim. Hep yarışmaya katılan abiler ile çalıştım fakat maddi gelir olmadığı için beslenemedim formumu korudum. 10 sene kadar da devamlı bisiklet kullandım. Şimdi ise bundan 9 ay evvel bir arkadaşımın yoğun isteği üzerine tekrar spora başladım. Başladığımda 68 kilo kolları 32 cm göbekli biriydim. Bisikleti bırakmıştım çünkü haliyle g*t, göbek birbirine girdi. Fakat başka şehirde okuduğu için arkadaşım ile sadece 2 ay çalışabildim sonra tek başıma devam ettim.
    Kendi çapımda kendimi geliştirebilecek ve devam edecek bilgiye sahiptim. Bu yolculukta kendi diyetimi ve programımı hep kendim hazırladım. Arkadaşımın "4 göğüs hareketi bize yetmez kanka" demesi üzerine gerçekten salak gibi 7 hareket göğüs çalıştık. Zaten olmayan göğüslerim iyice kağıt gibi oldular. Omuzlarım genetik olarak güçlüler sanırım aldı başlarını gittiler. Çalışmadığım zamanlar oldu yine geliştiler. Kendi gözümle gördüğüm kadarı ile kol ve göğüsler eksik kaldı. Başta yaptığımız salak saçma hareketleri ve alışma dönemini saymazsak eğer 7 ay düzgün çalıştım, diyet yaptım hafta sonları bozdum.
    Çalışmamın ilk 5 ayı sadece normal besin ile büyüdüm. 5. ay protein tozu, 6. ay BCAA aldım. En son da 2 ay önce kendimi kandırıp Creatine yüklemesi yaptım. 1 ayda 5 kilo aldım, kollarım 40 cm oldu. Çok irileştim, herkesin gözü bendeydi ve hormon aldığımı düşünüyorlardı. Ama sonuçta su ile doldum. En yüksek 89 kiloyu gördüm. Sonrasında madem bu kadar iriyim, şimdi parçaliyim dedim. Tahmin de edebileceğiniz gibi 1 ayda aldığım kiloları 1 haftada geri verdim fakat midemdeki şişikliğin gitmesi beni çok mutlu etti. Şu an 83 kiloyum, 37-38 cm kollarım var ama yağ oranım biraz yüksek. Nisanda 24 yaşıma girdim. Son halim aşağıdaki gibi.

1.JPG 2.JPG 3.JPG 4.JPG 5.JPG 6.JPG

Şimdi ise 1 aylık ufak bir supplement kürü tadında bir işlem yapacağım kendi kafamca. Protein tozu, BCAA, Creatine, Omega 3, GHMax ve Ventolin kullanacağım. Bildiğiniz gibi 180 tablet GHMax tam bir ay gidiyor. Bununla beraber yapacağım diyette kilo başına 3 gr karb. alacağım. Amaçladığım şey kas hacmi olarak büyürken antrenmanlardan sonra 25 dakikalık Hiit koşu yaparak ventolin yardımıyla yağ yakmak. Tabii ventolin astım ilacı olduğu için 4mg ile başlayıp durumu gözlemleyerek yükseltecek yada aynı oranda devam edeceğim. Hardcore bir beklentim yok, kendi kapasitem ile %2 yağ yakacaksam ventolin ile %3 yakayim. Beklentim en fazla bu. Küçükken astım+bronşit olduğum için sprey versiyonunu senelerce kullandım. Şimdi de biyolojiye ve insan vücuduna merakım yüzünden tablet olanını kullanıp nasıl etki yarattığını gözlemlemek istiyorum. Muhtemelen vücudum kötü bir tepki göstermez beni sıkıntıya sokmazsa;
    1. hafta - Antrenmandan önce 1
    2. hafta - Sabah 1, Antrenmandan önce 1
    3. hafta - Sabah 1, Antrenmandan önce 2
    4. hafta - Antrenmandan önce 1

şeklinde kullanıp sonra da bitirmeyi düşünüyorum. Onun dışında da diyetim aşağıdaki gibi olacak. Kesinlikle her gün iş yerine aşağıda yazdığım yemekler gidecek, saatinde yenecek. Aylardır bu böyle. Diyetime çok dikkat ederim asla eksik beslenmem. Sadece pazar günleri çok boş kaldığım için tatlı yiyorum fakat bu 1 ay içinde elimden geldiğince yapmamaya çalışacağım.

08:00 -> 1 Bardak ılık Su, Omega 3, 1 Kaşık Fıstık Ezmesi
    09:00 -> 5 yumurta Beyazı, 1 Sarısı, 25 Gram Lor, Yarım Domates (20 prot)
    11:30 -> 5 yumurta Beyazı, 1 Sarısı, 25 Gram Lor, Yarım Domates, 1 Adet Yeşil Elma (20 prot)
    14:00 -> 150 Gram Tavuk, 120 Gram Pilav (30 prot)
    16:30 -> 150 Gram Tavuk, 120 Gram Pilav (30 prot)
    19:00 -> 1 Bardak Nescafe,
    4 adet GHMax, 3 Gram Creatine, Ventolin
    19:30 -> Antrenman
    21:00 -> 1 Ölçek Whey, 2 Paket jelibon (25 prot)
    22:00 -> 150 Gram Tavuk, 100 Gram Pilav (30 prot)
    24:00 -> 10 Adet Badem,
    1 Kaşık Elma Sirkesi, 1 Adet Omega 3, 1 Diş Sarımsak, 1 Adet Spradyn, 2 Adet GHMax, 5 Gram BCAA, 1 Adet Çinko

Sarımsak ve Çinko gece yatmadan testosteron oranımı arttırabilmek için. ZMA kullananlar bilir, testo kısmında arttırmak için en önemli maddesi çinkodur. Normalde Magnezinc alacaktım fakat eczanede "Magnezinc kimyasaldır karaciğeri yorar ama Solgar tamamen naturaldir kimyasal olmadığı için karaciğeri yormaz" dediler ve güvenerek "Solgar 22mg Zinc" adlı çinkoyu aldım. Fakat nedense "2 adet atabilir miyim ?" diye sorduğumda "Gerek yok fazla kaçar" dediler. BCAA'yı yatarken kullanmamın sebebi ise antrenmandan sonra aldığım proteinde zaten 5.5 gram BCAA ve 4 gram Glutamine olması. Sanırım hangi markayı kullandığımı anladınız.
    İşin özeti her gün antrenmanımı ve supplementlerin gösterdiği etkilerini tek tek yazmaya çalışacağım. Sabah ilk işim Beşiktaş iskelesinin önünde tartılıp yağ oranımı ölçtürmek. Yarın göğüs-triceps antrenmanı yapacağım. Üzerine 25 dakika Hiit koşu. Gerçekten extra hormon almadan bu sporda iyi yerlere gelmek istiyorum, çabalıyorum. Okuyacak ve takip edecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler. Herkese iyi akşamlar :)

IBU, alcantara, Reawake ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Günaydın arkadaşlar şu anda "5 yumurta Beyazı, 1 Sarısı, 25 Gram Lor, Yarım Domates" olan birinci öğünümü yiyorum. Sabah 11:30'a kadar insülin hassas olduğu için zıplatmamak için karb. tüketmiyorum. Bu sırada kaslarım korumada yağlarım yanıyor oluyor. Yani ben böyle düşünüyorum. Bundan bir ay öncesinde definasyona girmeden 89 kiloyken yağ oranım %23-%24 civarındaydı. Ama bu sabah tamamen aç karnına tartıldığımda dün yediğim onca tatlıdan sonra bu beni çok mutlu etti. Ay sonunda bu oran %14-%15'e kadar düşerse daha da mutlu olurum :)
    Scanned at 19.05.2014 09-00.jpg
    Akşam antrenmandan sonra GHMax, Creatine ve Ventolin karşımı pre-workout beni nasıl etkileyecek, antrenmanda neler yaptım bunları da paylaşacağım. Herkese iyi çalışmalar :)

Aziz-han bunu beğendi.
  3. Aziz-han

Aziz-han Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Günlüğünü takip ediyorum def bitişini merakla bekliyorum tbrk

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

4. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Teşekkür ederim. Benim buradaki amacım az da olsa forum dışından gelip "15 yaşındayım clenbuterol yada ventolin kullanıp zayıflamak istiyorum" diyen arkadaşlarımızın bu yazıyı okuyup clenbuterol yada ventolin'in sihirli bir değnek olmadığını, her şeyin diyette bittiğini görmelerini istedim. Ayrıca biyolojik değişimlerde gözlem yapmayı seviyorum.

5. Aziz-han

Aziz-han Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Aynen katılıyorum çoğu kardeşimiz suplement veya ek besinleri muciZe görüyor olayın beslenmede olduğunu belirtmek ve aydınlatmak lazım

Stronger8 bunu beğendi.
  6. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Merhaba arkadaşlar antrenmanım bitti eve döndüm supplementlerimi içtim şimdi yarının yemeklerini hazırlıyorum. Birazdan da son öğünümü yiyeceğim.
    Öncelikle 4 adet GHMax, 1 Ventolin ve 3 gr Creatine 7:00 gibi dükkandan çıkmadan içtim. Direk seri şekilde metroya girdim ve metroda biraz değişik hissettim. Nefes alma kısmında biraz garip oldum ama kötü olmadım. Sanırım ventolin yüzünden tribe girmiş olabilirim. Antrenmana daha başlamadan terledim. Programım şu şekilde oldu ;

DUMBELL BENCH PRESS 12-10-8-6 (15-17,5-20-22,5 kg)
    PEC-DECK 3x12 (30-35-40 kg)
    INCLINE BENCH PRESS (SMİTH-MAC) 12-10-8-6 (45,55,65,75 kg) (Boş bar 24,5 kg)
    PULLOVER 3x10 (20-20-20 kg)
    -----
    BARBELL SKULL CRUSHERS 12-10-8-6 (20-25-30-35 kg) (Boş bar 5 kg)
    PUSH DOWN (ROPE) 3x12 (30-35-40 kg)
    KICK BACK 3x10 (5-5-5 kg)
    -----
    Invertal cardio 25 dk.

Vücuduma ilk kez arginine girdiği için göğüslerimde yağlı olmama rağmen damarlar belirmeye başladı. Definisyondan çıktığım için eski gücüm yok normalde incline son sette 95 kg basarken 75 kg de yardım aldım. Tabii 3. hareketin 4. seti olması baya yorucuydu. Ağır ağırlık yüzünden tricepslerim baya bi' çalıştı göğüs esnasında. Üzerine bir de triceps antrenmanı yaptığımda tuğla gibi oldular. Kick back yaparken gözümden yaş gelecekti :D
    Antrenman yaparken setler arası 40, hareketler arası 90 saniye dinleniyorum. Kick back yaparken tek kol dinlendiği için 20 şer saniye dinlendim. Fakat göğüsten tricepse 90 saniye dinlenip girince skull crushers'ın ilk seti pek verimli olmadı.
    Cardio istediğim kadar keyifli olmadı, sona kaldığı için muhtemelen ventolinin etkisi azaldı ve aşırı bir terleme olmadı. Ama koşarken ciğerlerimin ufaktan yanması ne kadar iyi ne kadar kötü bir durum bilemiyorum. Spora başladığımda sigarayı da bıraktım, 8-9 aydır içmiyorum. Belki de ventolin ciğeri temizliyor olabilir. Çünkü şu anda ağzıma ufaktan balgam geliyor.
    İşin özeti benim için güzel bir antrenman oldu ki göğüslerimin üzerinde hala baskı var. Arka kollarım da indirip kaldırınca gerildiği için yanıyor. Artık vakit geldi, şimdi yemeğimi yiyebilirim :)

7. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Kahvaltımı ettim ve yazayim dedim. Antrenmanın hakkını vermişim sabah zor kalktım şu an da arka kol ve göğüslerim baya bir ağrıyor. Ayrıca söylenildiği gibi GHMax + Çinko alıp yatınca uçsuz bucaksız rüyalar gördüm fakat uykusuzluk yada 3-5 kere uyanma durumu olmadı deliksiz uyudum. Size şöyle bir gif ile günaydın demek istiyorum :)

AnTiCoRe ve okan90 bunu beğendi.
  8. Aziz-han

Aziz-han Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Üçüde sendemi

9. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Köpeklerden bahsediyorsan rasgele bulduğum bir gif benim değiller :)

10. Aziz-han

Aziz-han Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    :)

11. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Arkadaşlar iyi akşamlar sonunda yazmaya fırsat buldum. Saat 7:00 de 4 adet GHMax ve 1 adet ventolini attım, tam dükkandan çıkacakken müşteri geldi ve tam 50 dakika tuttu beni. Haliyle sinirlendim vaktimi çaldı dükkanı kapamamız gerekirken patron işi bana bırakıp kaçtı. Aşırı öfkelendim müşteriyi dövecektim neredeyse. İşini gördükten sonra usulca "bir daha bu saatte gelme" dedim. Sanırım ventolin kalp atışı dışında vücuttaki bir çok şeyi hızlandırıyor yada oranını arttırıyor çünkü normalde bu kadar aşırı sinir yapmam. Ayrıca dünkü nefes darlığı bu gün olmadı hatta ciğerlerim daha da açıldı diyebilirim. Fakat öfkeye bağlı olarak ellerde titreme oldu. Gelelim antrenmana;

DEADLIFT 3x10 (30,50,70 kg) (Boş bar 10 kg)
    BARFIX 4x8 (Son 2 set yardımlı)
    T BAR ROW 3x12 (20,30,40 kg) (Bench barı ile)
    BARBELL ROW 4x10 (30 kg) (Boş bar 10 kg)
    ONE ARM CABLE ROW 3x12 (20,30,40 kg)
    -----
    CABLE REAR DELD ROW 4x12 (30,30,30,35 kg)
    BARBELL SHRUG 4x15 (65 kg)(Boş bar 24,5 kg)
    DUMBELL SHRUG 3x20 (15,20,22.5 kg)
    -----
    Z BAR CURL (SIT) 12-10-8-6 (20-25-30-35 kg) (Boş bar 5 kg)
    HAMMER CURL 3x12 (7.5,10,10 kg)
    CONCENTRATION CURLS 3x10 (7.5-7.5-10 kg)

Bu günkü antrenamanımda sırt çok verimli geçti halen ağrısını çekiyorum fakat tricepslerim aşırı ağrıdığından sehpada biceps yaparken istediğim gibi yapamadım çok zorladım. Haftaya programı göğüs-biceps , sırt-triceps olarak değiştireceğim. Yemeklerimi yedim yarım saate yatmayı planlıyorum çok yoruldum çünkü bu gün. İlk kez kollarımda damar çıktı arginine sayesinde :) Bu arada antrenmanlarda deli gibi terliyorum normalde hayatta terlemem ve su içmem ama deli gibi su içiyorum. Bu gün de böyle bitti, yarın bacak var. İyi dinlenmek gerek :)

12. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Yorucu bir bacak antrenmanından sonra halen yemek yiyemedim babam her şeyi bulaşık makinesine atmış :( Bu gün metroda eve giderken ufaktan bir tribe girdim nefesim daralıyor gibi oldu ama metrodan inince düzeldim. Sanırım metroda bir süre sonra gerçekten hava azalıyor çok kişi olduğunda. Neyse gelelim şu programa.

LEG EXTENSION 3x10 (40,50,60 kg)
    SQUAT (SMİTH MAC) 12-10-8 (45,65,85 kg)(Boş bar 24,5 kg)
    LEG PRESS 3x10 (140,180,220 kg)
    LEG EXTENSION 3x10 (35,45,55 kg)
    -----
    LEG CURL 12-10-8-6 (40,50,60,70 kg)
    CALF RAISE 4x15
    -----
    Invertal cardio 25 dk.

Leg press'i definisyondan önce (2 ay önce) 270 kiloya kadar basabiliyordum. Ama şu an ventolinin etkisi de olduğu için 220 kilo basmama rağmen kalbim ağzımdan çıkacak gibi oluyor. Hem iri hem parçalı bacaklarım olsun istiyorum fakat az tekrar yüksek ağırlık mı yapsam çok tekrar düşük ağırlık mı yapsam tam karar veremedim. Bu arada evel açılışı ve kapanışı extension ile yaptım. Muscle & Fitness dergisinde okumuştum zamanında. "Müsabakaya hazırlanırken parçalı bacaklarım olması için hem başta hem sonra extension yaparım" yazmıştı professional bir abimiz. Bacak çalışmasının ardından koşmamın sebebi ise hazır kan bacağa yüklenmişken extradan yağ yakarım şeklinde düşünmem. Aslında bu gün biraz tembellik ettim, calf raise ardından donkey raise de yapacaktım ama üşendim bacaklarda mecal kalmadı.
    Diğer gelişmelere gelirsek artık oturduğumda göbeğim katlanmıyor aşırı bir yağ tabakası ve şişkinlik kalmadı. Ayrıca yağ oranım gittikçe düşüyor hissediyorum, üst göğüslerim parçalı şekilde meydana çıktı. Ve iç sırtım kalınlaştı kendini belli ediyor. Kollarımda damarlanmalar arttı. Fakat triceps üzerindeki yağ oranını düşürmem gerek. Ben bunları yazarken bulaşık makinesi bitti, hemen gidip tavuk pişireyim. İyi geceler herkese :)

13. wixxx

wixxx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam takipteyiz. Gayet iyi gidiyosun temelin var zaten belli umarım amacına ulaşırsın devam..

Stronger8 bunu beğendi.
  14. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Merhaba arkadaşlar yazmak istedim dün çalıştığım bacak bu güne daha vurmadı. Kalçamda ve claflarda ufak ağrılar var quadlar daha kendine gelememiş. Salı yaptığım antrenmandan sonra Bicepslerim bu gün ağrımaya başladı yarın çalışabilecek miyim bilmiyorum inşallah yarına ağrı dinler. Göğüslerimin ağrısı geçti fakat tricepslerde ufak ağrılar var çok ağır giremesem de bu gün göğüs-omuz çalışacağım. Saygılar herkese şimdi 2. öğünümü yiyeceğim :)

15. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Arkadaşlar çok seri şekilde yağ yakıyorum ve hacim alıyorum. Vücut arginine'e hızlı tepki veriyor. Atrenmanlarda duj almış gibi terliyorum. Sonrasında da cardio yaptığım için sağlam yağ yakıyorum. Diyet çok önemli bu durumda, kilogram başına 3 gr karb. tüketmeme rağmen iyi yağ yakıyorum. Dayanamadım iş yerinde Ultra HD 2.0mp telefonum ile resim çekildim sizin için :D
    10374420_10203070407255355_1839371192_n.jpg 10374140_10203070408455385_1261667275_n.jpg
    Yağ oranım %12-14 aralığına indiği zaman 37-38 cm kollarım olsa bana yeterli. 40 olsa dadından yenmez :) Göğüs uçlarımdaki aptal yağ kütlesi de bayağı bir azaldı. Genel hacim olarak göğüslerim küçüldü fakat sıktığım zaman çizgiler çıkıyor. Yani kas hacmi olarak büyürken yağ hacmi olarak küçülüyorum. Antrenman kısmında ise ağırlı 1 saniyede kaldırıp 1 saniye duraksayıp 3 saniye indirme tekniği gerçekten çok etkili. 9 aydır bu foruma neden hiç girmedim diye düşünüyorum çok pişman oldum kendi bilgilerim ile sınırlı kaldım, hareketleri antrenmanları sallapaça yaptım..

BlackPepper bunu beğendi.
  16. Aziz-han

Aziz-han Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Vucut gayet ii 10 yag da cok güzel durur aynı kas oranla tabii

17. Aziz-han

Aziz-han Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43

18. Aziz-han

Aziz-han Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Ayak için az kg cok tekrar yapabilirsin ayakların çok kalın ise ben bizzat öyle yspıorum

19. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Çok hardcore bir beklentim yok, %16.5'a falan düşmüştür herhalde. %12-13 yeterli dediğin gibi bu kas kütlesiyle :)

Ya aslında bende farkındayım, aylarca ağır ağırlıklarla uğraştıktan sonra hafif ağırlık çok tekrar sistemi ile bacaklarımı 1 ayda gözle görüşür belirginleştirdim. Fakat bir sette 15-20 tekrar yapmak inanılmaz derecede sıkıcı. Ben aynı anda kalınlaşırken yağ kütlesi azalsın adele olarak büyüsün ve normal kıvamdan biraz daha kalın bacaklarım olsun istiyorum ama büyük adele grubu olduğu için uğraştırıyor. Çok şey istiyorum hehe :)

20. Aziz-han

Aziz-han Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Valla dostum benim ayaklar biraz kalın tek girip rahat rahat cok tekrar yapabiliyorum yanına birde ABs ekliyorum 1 saat ince kalın ayak üstü fazla göstermez o yüzden ince tutmaya çslışıyorum

Stronger8 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş