Squat?

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve beducan tarafından 12 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. beducan

beducan Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Arkadaslar bu squatta kalkarken topuğa mı güç vererek kalkıyoruz yoksa ayağa komple mi ?

2. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
  3. beducan

beducan Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Ya ayak parmagımı kırmıstımda orta parmak bir süre ara verdim şimdi eğer yükü topuğa veriyorsak kalkarken başlamayı düşünüom teşekkür ederim:)

4. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    Duruşu doğru yap inişi kalkışı tam yap postür düzgün olsun nasıl istersen öyle yap ayak parmağıydı topuktu bir şey fark etmediğini gözlemledim ben hipertrofi için çalışıyoruz ağırlık arttıkça hareket bozulur ama dediğim gibi postür bozulmasın sakatlık olmasın.

beducan bunu beğendi.
  5. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    aynen nereye ağırlığı verdiğin çok önemli değil postür doğru olduktan sonra.önemli olan doğru yerleri çalıştırmak.zaten hissediyor insan çalışırken nerelerin yandığını :) önemli olan bele yük binmemesi.ayrıca büyük pilates topu ile duvarda squatı tavsiye ederim ilk başlarda.duruşu bozmadan sakatlık riski olmadan yapabilirsin.

beducan bunu beğendi.
  6. beducan

beducan Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Zaten eve dumbell aldım 2çift 2şer kilo ilk ağırlıksız çalışacam alısıncada vucut onlarla calısmayı düşünüyorum şu ayakbileği ve kola takılan ağırlıklar var onlar kaslandırıyormu yani evde pilatesi onlarsız mı yapsam daha cabuk etkı görürüm onlamı yapsam görürüm? Bu arada teşekkür ederim ikinizede:)

7. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    Vücut alışıncadan kastettiğini anlamadım ama vücut hareketi ezberlemişse (bench sehpası evim gibi geliyorsa hep ilk hareketim olmuşsa ve ağırlıkları çok normal indirip kaldırıyorsam) değiştirirdim. Lunge hareketine bak çok iyi bir hareket o da. 2 kiloyla da yapılır kolay gelirse çok tekrar yaparsın. Beni bitiren squat deadlift lunge 3lüsüdür. Plates bilmem hiç yapmadım ama benim de fonksiyonel çalışırken ağırlık taktığım oldu benim için onlar kalori yakıyordu crossfitin yoğunluğunu arttırıyordu. Ama kaslanmak bilemiyorum?? Para verip alacaksan alma boşuna para verme kullanım alanı sınırlı olacaktır salondakini kullanıyordum ben. Çok yemek ye çok uyu kas kütlesi elde edersin.

beducan bunu beğendi.
  8. beducan

beducan Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Aynen bu egzersiz yaparken fln ayakbileklerıne takılıyormuş falan önce evde kendım yapcam bi süre evet lungeyi biliyorumda direk parmağa yük biniyo onu yapamam o yüzden yenıden sakatlabilir parmak diğerlerınde sorun yokta

9. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    pilates sakatlık riskini azaltıyor vücuda katkısı çok iyi bence.sadece ağırılık çalışmasıyla aynı gün olmadan yapabilirsin bence.ama squat sadece bacak kalça ile kalmıyor kısmen bile olsa tüm kasları etkiliyor.gelişime büyük katkısı var kesin tespitim bu:)

beducan bunu beğendi.
  10. beducan

beducan Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Aynen yarın başlicam bende pilates,squat fln ama sıkıntı şu ki mucize bekleorum o fotolardaki gibide çok sarkık ve yumuşacak düz sülülitli bir popo düşünün işte bunu toplamam ne kadar zaman alır yani 1ayda challenges squat yazıyor ama benim öyle olmam için 1yıl falan gerekir heralde diye düşünüyorum Çok fena ya:/ mayısa kadar evde devam edeceğin ayagım iyice toplayınca salonada giderım bilmiorumki salondaki aletler olmadan evde yapacagım egzersızler ne kadar işe yarar

11. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    o fotolar gerçeği tamamen yansıtmaz geneli fotoşoplu zaten. 1 ay gibi bi sürede mükemmel bi beslenmeyle bile o değişimin yakalanabileceğini düşünmüyorum. ama sen 1 ayda mutlaka bacak ve kalçada toparlanma ve sıkılaşma görürsün merak etme

beducan bunu beğendi.
  12. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Squat'ta dizlerini korumak için ağırlığı ayak tabanının dışa bakan kısımlarında hissetmelisin. Bu dizlerinin içe kapanmasının önüne geçer.

sultanmehmed, zeo64 ve Mustimusti bunu beğendi.
  13. beducan

beducan Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Teşekkürler:)

14. beducan

beducan Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Bugün başladım
    x15 sumo squat
    x15 basic squat
    x10 2kg lık tek dumbella
    x10 4kg lık yanlarda dumbella yaptım şunu uygulamayı düşünüyorum ama sorun şu ki haftasonları çalışıyorum ev dolu oluyor vs derken haftanın 5günü yapıp haftasonları 2gün rest yapsam bir sıkıntı olurmu?

Ekli Dosyalar:

• image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      120,7 KB
      Görüntüleme:
      428
  15. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Sunum icin hazirlanmis resim gibi bir beklenti ile bu programa girmeyi dusunmediginizi dusunuyorum, sacma sapan bir egzersiz yapisi tekrar sayilarinin duzenlenme seklinde hicbir bilimsel dayanak yok ayrica bu denli tekrar yapilan veya yapilmasi gereken bir calisma sekli de yok, hakkiyla yapacaginiz 3-4 set ve 8-12 tekrar araligi uzun yillar yeterli olacaktir, yukarida calisma seklinin gecerli oldugunu kabul etsek bile eklemlere bindirecegi stres sakatliga davetiye cikartir, diger sorunuz icin birgun calisip birgun calismamak veya iki gun calisip birgun calismamak seklinde olmasi su an sizin icin daha iyi yani pazartesi sali persembe cuma calismaniz yeterli, haftasonu yine rest yapabilirsiniz.

Sic Semper Tyrannis

beducan bunu beğendi.
  16. beducan

beducan Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Bir ara yine denemiştim 100e kadar çıkabildim 100den fazlası nasıl oluyor anlamış değilim .s

17. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Nasil olmasindan ziyade asil soru olmasi ne ise yarar veya olmasi gereklimi? Bu sorularin cevabi net bir sekilde hayir.

Sic Semper Tyrannis

18. beducan

beducan Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Evet o çok aklıma takılmıştı benim çünkü sadece squat yapmıyorum buna ek diğer but exercises da buradan birisi tavsiye etmişti 15dk lık bir vıdeo yine o kısımları çalıştırıyor tamamen Birde bi sorum daha var illa istedıgım gelısmenın olması için salona gitmem gerekirmi yani orada da aletler falan varya agırlık koyup kaldırıyoruz sonucta evde sadece squat yaparken dumbell kullanıyorum?

19. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Evde calisiyordunuz sanirim ekipman olarak nelere sahipsiniz su an?

Sic Semper Tyrannis

20. beducan

beducan Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    4kg lık dumbell aldım dün aslında ben daha ağır alacaktım ama erkek arkadaşım bayan için yeterli dedi onun dışında pilates lastiğim var decathlonda şey gördüm ayak bileklerine ve kollara agırlık takılıyor 2kg"lık ondan almayı düşündümde aldırtmadı onun sıkılaşmada bir faydası olurmu?doğrusunu soylemek gerekırse bundan 1ay önce salona gidiyordum sonra sol orta ayak parmagımı kırınca alçıdır ağrıdır iyileşme süreci derken şuan 4hafta oldu o yani o yüzden eskisi gibi uzun yürüyüş koşu yada lunge tarzı hareketler yapamıyorum mecburen evde kendım ayagıma göre zorlamıcak hareketler yapıyorum atel var tabi parmagı kıvırmım dıye yaparken takıyorum nolur nolmaz bu squatıda ondan sorduydumda parmağa yük binmediği için sorun yaşamadım neyseki dedıgınız yerlere yüklendim

Sayfayı Paylaş