Squat?

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve beducan tarafından 12 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Agirlik calismaktan korkmayin 4kg 10kg 40kg, daha fazlasini sistemli ve dogru formda kullanabilecek seviyede iseniz veya o seviyeye geldiginizde squat i 50 kg ile yapabiliyorsaniz yapin zarar gorme ihtimaliniz 0 oldugu gibi saglayacaginiz fayda anlatmakla bitmeyecektir. Ayak bileklerine takilan veya turevleri agirlilar bazen faydadan cok zarar verebiliyor bu yuzden gerekli oldugunu dusunmuyorum bosuna almayin, squat ve deadlift yapabiliyorsaniz su an icin fazlasina gerek yok, parmaginiz iyilesinceye kadar ki cok uzun surmeyecektir bu sureci biraz rolantide gecirebilirsiniz, dumbellar ile veya vucut agirliginizla yapacaginiz squat ve deadliftten sonra belki birkac set glute back tipi egzersiz eklenebilir

Sic Semper Tyrannis

2. beducan

beducan Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Teşekkür ederim:) evet kentellbell diye birşey gördüm bende onu alacaktım aslında gülleye benziyor 4-16kg arası gidiyor squatı ve birkaç çeşidini yapıyorum aynı şekilde deadliftide dumbell ile yapıyorum lungenin side versiyonunu yapabiliyorum ama deadliftin dumbell ile yaparken dizleri bi yerde kırın bi yerde kırmayın diyorlar hangisi doğru? Siz bilgi sahibiniz epey gibi kusurabakmayın çok soru sordum ama:) kendıme ayarladıgım program şu şekilde 15dk kardio+45dk da karın ve popo bacak ve kol egzersizleri yani beslenmemde düzene oturtmaya çalışıyorum dediniz gibi haftasonu hariç hergün 1saat düzenli yaparsam ne kadar sürede toparlayabilirim?tam olarak iyileşince ek olarak salona gidip gitmeme konusunda çok kararsız kaldım ya :/

3. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    :)cok fazla kas anatomisine girip kafanizi karistirmadan ; deadlift in ikiside dogru ancak bahsettiginiz dizleri bukulerek yapilan versiyonu cok daha fazla kas grubuna hitap eder, toparlanma sureniz icin hic kimse net birsey soyleyemez yasanti sekli, beslenme aliskanliginiz, genetik yapiniz, maruz kaldiginiz stres etmeninin hormon profili uzerindeki etkileri gibi bircok degiskene bagli, ancak sunu soyleyebilirim hedeflerini kisa vadeli koymayin, yapmaniz gerekenleri sistemli, duzenlu ve disiplinli yaptiginiz surece sonuc almama gibi bir ihtimaliniz yok, bu surec sabir ve zaman isteyen bir surectir.., salona gitme konusunda avantajlari oldugu kadar dezavantajlarida var tabi, kisisel tercihlerinize gore karar vermelisiniz, istedikten sonra evde de ilerleyen sureclerde yeterli ekipman ile.cok ama cok fazla yol katedilebilir.

Sic Semper Tyrannis

4. beducan

beducan Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Teşekkür ederim genelde insanlarda hep evde yapılan sporun bir faydası olmuyor mantığı oluşmuş çelişkiye düşmem bu yüzden tereddütte kaldım 177yim 58kiloyum Bu arada 22 yaşındayım

5. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    O insanlar cogu seyde oldugu gibi bu konuda da birsey bilmiyor.., boy kilo orani gibi sacmaliklara da girecek degilim :) asil onemli olan bu kilonun ne kadari kas ne kadari yag agirligi oldugudur. Bu yuzden daha once de soyledigim gibi yapmaniz gerkenleri yapip gerisini genetik faktorler ve zamana birakin, cok detayci olmakta gereksiz stres yaratir, rica ederim...

Sic Semper Tyrannis

6. beducan

beducan Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Kesinlikle öyle ilginiz için teşekkürler dediklerinizi uygulayacağım :)

Created By Loss bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş