Sizce En Gerekli Olan Supplementler Neler?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve akçakaya tarafından 25 Ocak 2007 başlatılmıştır.

Sizce En Gerekli Olan Supplementler Neler?

1. Whey Protein

73,4%
  2. Weight Gainer

3,4%
  3. Amino Asit

6,9%
  4. L-Glutamine

2,0%
  5. Creatine

5,9%
  6. BCAA

3,1%
  7. ZMA

0,4%
  8. Tribulus

0,7%
  9. Nitrik Oksit

1,1%
  10. CLA

0,5%
  11. L-Carnitine

2,6%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 202 üye.
  1. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    beslenmenin eytersiz kaldığı durumlarda kullanıldığı için mutlaka alman lazım denilemez ama sürecin biraz kısaltılması adına avantajlarıda yok değil.mesela antrenmandan hemen sonra yapacağın bol proteın takviyesi kaslara toparlanması açısından avantaj sağlar.bunu yemekle sağlamanda muhtemel ama daha geç olacağından yıkımın önüne hemen geçmen önem kazanacak.proteın tozu olmalı...

2. tatt

tatt Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    diyorum ki eskiden protein tozu mu varmış.. ben idmandan 20 dakka sonra bol etli bir yemek yesem wheyden geri kalır yanı olur mu? ya da mesela lor yiyip basit şeker alabilirim idmandan 10 dakika sonra falan. takviyelerin yan etkilerinden çekiniyorum sonuçta doğal değil hiçbiri. takviyelere gösterilen büyük ilgi de aslında biraz tembellik değil mi yani beslenmemizi sağlayamayınca ek ürünlere yöneliyoruz. ben de kullandım kimse alınmasın :)

3. ulasmen

ulasmen Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    veteriner fakültesi öğrencisi
    iyide tam ekbilli beslenebilmen için surekli evde oturman lazım ki oturup da 2 saate 3 saate 1 30 35 gr protein içeren besi almnn lazım suplementlerin yan etkileri nden cekinmen gulunc ben herturlu suplementi hor kullanırım yani verilen dozun ustunde alırım genelde ama yan etki gormedim bunların yan etkileri mrketlerde satılan çikolata su bu raf omru uzun olan herseyde cok daha fazla var cunku suplementlerinde içine koyulan yan maddeler tabiki var uzun bir rah omru olsun diye suplementlere dogal diyemeyiz ama bir sigarayla suplementi kıyasladıgımızda suplement devede kulak kalır yani getirisi goturusunden fazla oldugu için oneririm

4. tatt

tatt Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    öncelikle zaten sigara içmiyorum. şu sıralar alkol de kullanmıyorum. marketlerde satılan çikolata şu bu dediğin şeylerin hiçbirini tüketmiyorum. katkı maddelerine tahammülüm yok yani :).
    2 saatte bir 30 gr protein değil de gün içinde 4-5 öğün 30ar grama yakın protein almam gerekiyor. 70 kiloyum. Bunu yapabilirim ama kana hızlı karışacak whey tek eksiğim kalır. Napalım artık öyle olsun. Zaten yapmaman gerektiğini biliyosun ama gene de söyleyeyim yani hor kullanma supplementleri.

5. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    vaktin var ise ve her 2 saate bir proteın alımını yapabileceksen bence okadarda önemseme.whey olmasa bile bence yeterli şekilde gelişim olabilir.

tatt bunu beğendi.
  6. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    masa başı bir işte çalışıyorsanız supplement desteği şart oluyor..
    yoksa 3 saatte bir proteini nereden yiyeceğiz.gerçi ton balığı buna çözüm.
    sonuç olarak whey en gereklisi özellikle antrenman sonrası için..

7. tatt

tatt Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    2 saatte bir yaparsam fazla bile olur 140 gram protein almam gerek sonuçta.

8. ulasmen

ulasmen Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    anlamdım seni tatt sen cok saglıklı hiç bir sekilde katkı maddesiz beslenmek istyrsun bence bu hem cok guzel birşey hemde cok zor birşey suplement kullanmamak senin kararın gerekli proteinide alıosan mis gibi devam et benim suplement kullandıgımda bile 3 saate 1 protein alamıorum cunku bazen dısarda gezerken bile cok geszdiginde ac kalıom :( zaten bu sene biraz bolsadım o yuzden zaten kas kaybımda oldu son haftada hasta oldum olcdugumde pek olcu kaybı yok gibi ama aynaya baktıgımda kuculmuss hıssediom tartıdada bunu dogruluyor
    1.5 kgvermişim su kaybı degil cunku su ıcıom :(

9. coco1975

coco1975 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bu Kadar Hap Içmenin Olumsuzluklari Var Mi?

Merhaba;

32 yaşında, 1.80 boyunda, 80 kg, bel kısmında hafif yağlanma bulunan ve ileriki yaşlarda daha iyi görünümlü bir vücuda sahip olabilmek amacı ile bu spora yeni başlayan birisiyim. Amacım, ince fakat şekilli, kaslı bir vucuda sahip olabilmek. Vücudumun şişmesi ise en son istediğim şey. Haftada 4 gün ağırlık, 1 gün kardio çalışıyorum.Tavsiye üzerine aşağıda belirttiğim tablo dahilinde aşağıdaki suplementleri kullanıyorum. Acaba bu suplementlerin birbiri ile olumsuz etkileşimleri olabilir mi? Antreman öncesi 10 tane hap içiyorum ve bu bende bu kadar yoğun hap kullanmak vücudumda herhangi bir sıkıntıya yol açarmı düşüncesi yaratıyor? Bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Teşekkürler.

SABAH: 2 Aplodan, 1/2 ölçek No-xplode ve 1/2 ölçek Pro Complex protein

ÖĞLEN: 2 Aplodan

ANTREMAN ÖNCESİ: 4 Gakic, 4 Nanox9, 2 Hydroxycut Hardcore, 1/2 ölçek No-xplode

ANTREMAN SONRASI: 3 Gakic, 1,5 ölçek Pro Complex protein

AKŞAM: 2 Aplodan, 1 Apikobal B Vitamini

10. ulasmen

ulasmen Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    coco urunler hakkında cok net bilgim yok evet duymuslugum var ama detaylı bilgiye sahip degilim ama merak etme bunlar ilaç degildir gıda destegidir birbiri ile etkileşim olmaz ama spora baslayalı ne kadar oluyo yeniyim demişsin ama spora basladıktan ilk 3 ay falan suplemente gerek duymassın ama yag yakıcıda kullanıyorsun ben yag yakıcıyı diyetle kullanmanı oneririm once kutle kazanıp uzerine diyete girip yag yakımına one verebilirsin
    bilgim dahilinde bu kadar yazdım yanlıslıgım olursa affola saygılar

11. tatt

tatt Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    bence fazla olmuş hele ki yeni başladıysan sakın böyle bir supplement kürüne girme. yeni başlamadıysan bu konuda daha bilgili olanlar cevap verecektir. yani ne zamandır bu sporu yaptığını yazmalısın

coco1975 bunu beğendi.
  12. coco1975

coco1975 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Ulasmen, öncelikle teşekkürler. Ürünler; protein hariç Muscletech ürünleri. Spora başlayalı 1 ay oldu. Katı bir diyetle beraber kullanıyorum. İlk önce vucuddaki suyu, daha sonra deri altı yağlarımı ortadan kaldırıp, kas kütlemi görünür kılmak amacındayım.1 ayda 3 kg verdim.

Arkadaşlar, konu hakkında daha geniş bilgisi olan ve dozlar hakkında önerileri olan arkadaşların yardımını bekliyorum.

Teşekkürler.

13. coco1975

coco1975 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Gelen cevaplardan bir tanesini yayınlıyorum. Hemfikir olan yada farklı düşüncede olan arkadaşların acil görüşlerini bekliyorum. Teşekkürler.

Sabah ve öğlen kullanılan Aplodan yeterlidir, Akşam alınan gereksiz.
    Antreman sonrası Gakic almanız gereksiz, etki mekanizması ,antreman sırasında Yorgunluğa
    sebep olacak toksin atımını hızlandırmaktır.Antreman öncesi 6 adet uygundur.(178 lb. kilo için)
    Antreman öncesi aldığınız Hydrox. gereksiz. 6nano+4gakic yeterli,no-xplode tercihinize kalmıştır.
    Sabah aldığınız No-xplode da gereksiz.Bu ürün de temelde pre-workout (antreman öncesi)
    ürünüdür.Akşam aldığınız B vitamini yerine, antreman sonrasında yediğiniz öğünle birlikte
    güçlü bir multivitamin kullanın (bkz. www.gunde1adet.com)
    Antreman sonrasında aldığınız protein ve günlük protein alımınız yetersiz gibi gözüküyor (kilonuz
    ve gelişiminize göre) Antreman sonrasında 3 kaşık olarak kullanılan TWINLAB AMINO FUEL LIKIT
    (www.******leri.com) almanız ve pro complex'i laktozsuz-yağsız(PINAR) süt ile (300 mL) yatmadan önce kullanmanız daha uygundur (uykudaki katabolizmayı durdurmak için)

4 gün ağırlık yerine iyi programlanmış 3 gün (daha verimli bir program ile) ve cardio'yu devamlılık ve
    performans sürekliliği ve dolaşım için 2 gün yapmanız önerilebilir. Amacınız fat-burn ise sabah kalktığınız
    anda boş mideye yapacağınız 45dk. fat burn, bel çevresi yağlanmanızı yok edecektir.

STD-FREE-LONDON bunu beğendi.
  14. coco1975

coco1975 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Merhaba;

32 yaşında, 1.80 boyunda, 80 kg, bel kısmında hafif yağlanma bulunan ve ileriki yaşlarda daha iyi görünümlü bir vücuda sahip olabilmek amacı ile bu spora yeni başlayan birisiyim. Amacım, ince fakat şekilli, kaslı bir vucuda sahip olabilmek. Vücudumun şişmesi ise en son istediğim şey. Haftada 4 gün ağırlık, 1 gün kardio çalışıyorum.Tavsiye üzerine aşağıda belirttiğim tablo dahilinde aşağıdaki suplementleri kullanıyorum. Acaba bu suplementlerin birbiri ile olumsuz etkileşimleri olabilir mi? Antreman öncesi 10 tane hap içiyorum ve bu bende bu kadar yoğun hap kullanmak vücudumda herhangi bir sıkıntıya yol açarmı düşüncesi yaratıyor? Bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Teşekkürler.

SABAH: 2 Aplodan, 1/2 ölçek No-xplode ve 1/2 ölçek Pro Complex protein

ÖĞLEN: 2 Aplodan

ANTREMAN ÖNCESİ: 4 Gakic, 4 Nanox9, 2 Hydroxycut Hardcore, 1/2 ölçek No-xplode

ANTREMAN SONRASI: 3 Gakic, 1,5 ölçek Pro Complex protein

AKŞAM: 2 Aplodan, 1 Apikobal B Vitamini

15. atahan4488

atahan4488 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    carbon hidrat ve yağ değeri düşük olan bir whey protein ve de creatin monohydrat bence..

16. ondex

ondex Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    edirne
    a) mı deseem b) mi desem ...

:) bence Protein+creatindir amaca göre ihtiyaçlar değişseden bunlar elimizin altında olması gerekli...

17. silent assasin

silent assasin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antakya
    whey proteininden ; gerekli glutamine , bcaa ve proteini zaten alıyorum.
    geriye multivitamin mineral ve creatin kalıyor.
    bence en gerekli olan-lar optimum whey + multivitamin mineral +saf creatin monohidrat

18. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Whey protein olduğunu düşünüyordum önceleri fakat nitrik oksit ürünlerini kullandıktan sonra kesinlikle nitrik oksit derim.

19. atahan4488

atahan4488 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bana kalırsa NO2 ürünleri gereksiz gibi.. tamam mutlaka damarları açıyordur daha fazla kan pompalanmasına yardımcı oluyordur fakat böylece kan basıncı düşmüş olmazmı? bana kalırsa bu bir eksi... bence antrenman sırasında o verimin sebebi bir çok NO2 ürünün içinde bulunan BETAALANİN veya içindeki uyarıcı maddelerdir(kafein, yohimbe vs.) dir... ben şahsen daha hala casein, whey ve yumurta protein karışımından olusan bir protein tozunun en gerekli olabilecek takviye olduğunu düşünüyorum... ki bir çok insan için protein tozları artık takviye olmaktan çıkmış durumda... proteinin ardından multivitamin ardından da creatin(monohydrat demiyorum çünkü bende ethyl ester daha çok işe yarıyor.. kişiden kişiye göre değişir)..

20. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Damarları genişletmekten ziyade bana en önemli katkısı inanılmaz derecede verdiği idman şevki.Motivasyon, odaklanma vs. iddia ettikleri bütün etkileri fazlasıyla görüyorum.Ne durumda olursanız olun idman yapmak istiyorsunuz o gün muhakkak.

Sayfayı Paylaş