six pack - eight pack

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve CK tarafından 3 Nisan 2007 başlatılmıştır.

Hangisi daha estetik durur?

1. eight pack

52,6%
  2. six pack

47,4%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 112 üye.
  1. vandamme

vandamme Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Üstte sivaslı'nın Karasan'dan yaptığı alıntıya tamamen katılıyorum.Karasan abinin birkaç mesajını okudum,vücut geliştirme konusunda çok bilgili birisi ve okuduğum mesajlarındaki her dediği doğru.sadece şuna katılmadım. bu sağ ve sol karın kaslarının aynı seviyede olmaması,kısaca karın kaslarının simetrik olmaması %95 genetik dendi de,buna hiç katılmıyorum ben.(belki de benim düşüncem yanlış tabi) ben karın kaslarındaki simetrinin doğru çalışılıp çalışılmamasıyla ilgili olduğunu düşünüyorum.mekik yaparken dengemizi korumaya çok dikkat ederek,usulüne göre doğru yaparsak sağ ve sol kaslarımız aynı oranda çalışır.ama bazen özellikle son tekrarlarda artık karın kaslarımız yorulduğu için kalkarken sağdaki veya soldaki kas gruplarımızdan daha fazla güç alırız,dolayısıyla da daha fazla güç aldığımız bölgedeki kaslar daha fazla çalışır ama diğer kaslarımız çalışmaz.Karın çalışırken tıpkı kol ya da başka bir bölge çalışıyomuşuz gibi iyice konsante olarak çalışmalıyız bence.örneğin nasıl ki bazen biceps barbell curl yaparken iki kolumuzda da aynı oranda gerilimi sağlıyamıyosak mekikte de böyle olduğunu düşünüyorum.bazı vücutçuların,örneğin Markus Ruhl'un sağ ve sol karın kasları birbirinden baya seviyesizdir,bazısı altta bazısı üstte çıkmıştır kasları.adamın karın kasları çok güçlü ve oldukça eni geniş ama ne yazık ki simetrik değil.işte usulünce doğru çalışmış olsaydı böyle asimetrik olmazdı bence. Ben sadece karın kasının eninin uzunluğunun genetik olduğuna inanıyorum ama eğer ki mekik yaparken ayaklarımızı birbirinden 2-3 karış kadar açık tutarsak genetik olarak karın kaslarımızın eni geniş olmasa rağmen onu biraz olsun genişletebiliceğimize ve şöbiyetlere sahip olabiliceğimize

8 pack e örnek olarak Zabit Samedov ama çok belirgin değil en alt 2'si.google'dan bakarsınız

Son düzenleyen: Moderatör: 20 Şubat 2009
  2. shmatka

shmatka Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    izmir
    ya sitede o kadar aradım karın bölgesinde 6 pack yapmak için beslenme programı bulamadım bilen arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim..!

3. vandamme

vandamme Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    shmatka, bulamamanız normal çünkü nasıl bölgesel zayıflama diye bir şey yoksa(anca liposuction ile mümkün), karın için ayrı,kol için ayrı,bacak için ayrı diye vücudun kısımlarına göre de bir beslenme şekli yok. Yağ oranınızı düşürün baklavalarınız çıksın ortaya.beyaz unlu,şekerli,tereyağlı hiçbirşey yemeyin. Sadece şunu okumuştum internette, B vitamini göbek yaparmış.Hani bira(Allah bizleri böyle haramlardan korusun inşallah) göbeği derler ya,bu doğruymuş çünkü birada da yüksek oranda B vitamini varmış. Benim bildiğim B vitamini yağları yakar ve çok önemli bir vitamin,özellikle de B 12 çok yararlıymış ama bilemiyorum.okuduğum yazıdan haberiniz olsun istedim başarılar

4. shmatka

shmatka Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    izmir
    Cevabın için teşekkürler vandamme!Mekikleri çoğaltalım yediğimize dikkat edelim o zaman.

5. enantioselectivity

enantioselectivity Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Akademisyen, teknokrat
    Yer:
    Istanbul
    Benim de bildiğim, 4-6-8 pack olup olmaması genetik. rectus abdominus iki dikey şeritten oluşuyor. her bir şerit üzerinden bağlantı dokuları geçer (karın kaslarındaki yatay çizgiler). erkekler için en üstteki kafese bağlayan bağlantı dokusu sayılmasa, ilk üç çizgi 6-pack görüntüsünü oluşturur.

dördüncü bağlantı dokusu çizgisi de tüm erkeklerde vardır ama: dördüncü bağlantı dokusu çizgisi genelde kaslarla aynı seviyede olduğu için ne kadar diyet yapsanız da yapın çıkartamayabilirsiniz. Bazıları uzun uğraşlarla alt taraftaki kas dokusunun daha yukarıya kaldırılarak 8-pack da elde edilebileceğini söylemektedir.

Not: gayet define olup 4-pack olan, 6'ya az kalmış bir çok bb ci de gördüm. kimisinde 8-9 yağ oranında çıkıyor, kimisinde 5-6 da.. kimisi sliced iken gözüküyor kimisinin shredded olması lazım. en güzeli cut görünüş.

Son düzenleme: 13 Mart 2009
  6. CeZa_deLgado

CeZa_deLgado Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    bende %11 yağ var buna rağmen tek pack gözükmüyor:D anlam veremiyorum. ben hiç body yapmayan arkadaşlarım var benle hemen hemen aynı kilodalar karın kasları gözüküyor.ben çalışmama rağmen benim kaslarım gözükmüyor ???

7. vteCAN

vteCAN Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ceo
    Yer:
    İzMiR
    bence ya yağ miktarı ölçümünde hata var yada vücudundaki yağlar karın kısmında toplanmış,% 11 yağ oranında baklavalara çatal batırman gerekir.:)

emrah2022 bunu beğendi.
  8. enantioselectivity

enantioselectivity Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Akademisyen, teknokrat
    Yer:
    Istanbul
    Demek ki bağlantı dokun yüzeye daha yakın.

9. CeZa_deLgado

CeZa_deLgado Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    vallahi nedendir bilemiyorum ama yağ ölçümünde hata olacağını sanmıyorum.karın çalışmasına ağırlık vermeyi uygun buldum her idman öncesi sadece mekik yapıyordum şimdi artık 3*20mekik 3*15 ters mekik 3*15 crunc veya çakı yapacağım bugn başladım programa inşallah en kısa zamanda baklavaları görebilirim:D

10. enantioselectivity

enantioselectivity Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Akademisyen, teknokrat
    Yer:
    Istanbul
    ben belimden dolayı makinede ya da crunch yapıyorum ama, 15x3 az geldi. mekik (sit-up) olsa neyse de.. Belki de ağırlık kullanmalısın.

11. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    benimde merak ettiğim var...
    bende şuan six pack var gögüs kafesinden aşağı doğru inildikçe sertlik azalıyor. zaten alttaki iki tanesi görünmüyor. biri biraz belli ama işte benim istedğim yer yerinin beton gibi sağlam olması bunu nasıl sağlarızzz.

birde bu kaslar sıkmadan en fazla ne kadar belirgin olur. birinin serbest hali başka birininm kasmış hali gibi olur mu?

12. gfb_zorba

gfb_zorba Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Danışmanlık
    Yer:
    ÇoRLu
    Valla avatarımdaki gibi bir karın yapısına sahip olsam daha ne isterdim ki :)

13. 307KD

307KD Yeni Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    gfb_zorba...

senin avatardaki adamınkiler 6+2 gibi :)

6 tanesi tam gözüküyor en alttaki 2 ise gözükmekle gözükmemek arasında kalmış :) en iyisi ama böylesi olmalı :)

14. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Şimdi bunlarada aldanmamak lazım sonuçta bunlar pro çekimler.Evde tependen ışık verin kendinize aynada bakın ne demek istediğimi anlarsınız :)

Ocensers, sultanmehmed ve 307KD bunu beğendi.
  15. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    benim karnımda 4 baklava var

16. sasesu

sasesu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    beyler yaa çok ileri düzeydeki bodycilerin 8 packleri sanki lastik yutmuş gibi duruyor. :S bunu sebebi nedir?

307KD bunu beğendi.
  17. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Steroid :) Adamlar gelişebilcekleri son noktaya gelmişler artık o yüzden öyle gözüküyor.Karın kasıda max geliştimi işte "lastik yutmuş" görüntüsü elde ediliyor ;)

Azi ve sultanmehmed bunu beğendi.
  18. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    benim acimdan 6pack 8 pack fark etmez sekilli sekilsiz de fark etmez yeterki duvar gibi olsun define olsun baska bise istemem

19. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    zhu zhu yaş kaç?

20. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    yas 20 aslinda yolun daha cok basindayim ama kendimde o isigi goremiorum ya vucut yaparim ama deine olamam gibi :( ama hic denemedim define olmayi yeni basladim cunku

Sayfayı Paylaş