Sigarayı Bırakmak İstiyorum

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve cmrsmr tarafından 22 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Hakikaten bu başlığınızı okuduğumda çok şaşırmıştım , makine gibi adamsınız (vücut açısından- birde hatırladığım kadarıyla 1.5 senede supplementsiz bir vücuttu sizinki, o açıdan çok imrenmişimdir) yani irade deseniz, sizden iradelisi yoktur. Tebrik ediyorum

2. Kadirzm45

Kadirzm45 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Yav ben nası bıraktım hatırlamıyorum iyi mi :D
    galiba eve kapatmıştım kendimi
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Ağustos 2014 ---
    Bide bırakmak istiyorum diye sinemaya bi film(?) gelmişti bi türlü nete düşmedi onu bayağı övdüler.

Blonde bunu beğendi.
  3. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bende istiyorum :D neyse yine gunde 2 paket iciyordum 1 e düsürdüm bunada şükür
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Ağustos 2014 ---
    Ha görmemişim bırakmişsin . Hayirli olsun Allah hepimize nasip etsin . Okullar baslayinca bende birakcam inşallah. Ona verceğimiz parayı spora yatiririz.

4. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    Okul açılınca ortamı gorunce gene içersin kardeş bu böyledir okul baslar okul bıtsın sınav baslar sınav bıtsın askerlık baslar askerden sonra bırakırım vs sonu yok yani savaşmayın sigarayla tamam gardaş sen benı yeniyosun bak yoluna de at içmeyen ıcın ne kadar kolay demesi yok be abı ağzın boh kokuyor nasıl ıcer akıllı ınsan sıgara :D

5. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Yepyeni bir paket alinir, teker kutusu bile acilmadan en sacma sekilde imha edilir, ne bileyim denize atilir, cope atilir. Bunu yapacak cesaret olan insanda bir daha el surmemeyi saglayacak irade de vardir. Yok bir ilac kullanayim da gecsin, iradeye nasil hukmedebilirsin ki?

6. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
  7. lordsoth

lordsoth Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Ben 2,5 sene önce bıraktım. Bıraktığımda günde 3. paketi açıyordum. Çok takıntılı ve sıkıntılı bir dönemdi diyelim (hoş 5-6 yıllık içiciydim). Neyse sonra maddi durumdan dolayı bırakmak istedim, "Champix" adlı ilacı kullandım, Allen Carr'ın videoyu izledim. Ve kendime sıkıntılı olduğum dönemler şu mottoyu hep tekrarladım " Sigara içmem hiçbir şeyi düzeltmeyecek.". Arkasından nur topu gibi 10kg oldu bu sayede spora başlamış oldum ve hala devam ediyorum.
    Champix cidden çok etkili bir ilaç arkadaşlar, kendinizi de ikna ettiniz mi bırakırsınız.

Tevfik Erzon bunu beğendi.
  8. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    Sigara kadar pis vücuda zerre yararı olmayan üstüne bu kadar zarar verdiği net olan bişeyi insan niye içer ki. Kokusu ayrı bi dert. Senin ciğerlerin oksijen almak için yaratılmış sen ne yapıyorsun kendi vücuduna ihanet ediyosun 40 50 li yaşlarda çocuklarına daha da ilerisinde torunlarınla oynamak varken belki de sen hastane hastane geziceksin diyeceksin ki sigara içmeyen de böyle olabilir ama sigara içen kesin oluyor, bi hastaneye git sigara içmiş yaşlıların olduğu yere git ne kadar muhtaç olduklarını görüceksin öyle olmak ister misin ?.

9. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Allan Carr ile Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu kitabını öneririm

Kesinlikle bıraktırıyor

İsterseniz internetten okuyucu yorumlarını okuyabilirsiniz.Çok etkili bir kitap.

10. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Baslik sahibi iki haftadir yok ortalikta napti birakabildimi acaba sigarayi?

Tevfik Erzon ve Kadirzm45 bunu beğendi.
  11. atahan224

atahan224 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Yalova
    Bence sigaranın gerçekten zararlı olduğunu anlayabilse biri , beynine bunu sokabilse yani onu içmesi ona ilerde kötü şeyler yapacağını ciddi anlamda kavrayabilse bırakabilir şahsen ben ara ara içerim sigara arkadaş ortamında vs. ama hiç bi zaman offf şimdi bi sigara olcaktı da tüttürecektik demedim dememde. yara bandı gibi düşün yavaş yavaş bırakma direk at tüm paketleri gerekirse 1 hafta evden çıkma zaten sonra mantıksız gelecek hepsi.

12. gazo0202

gazo0202 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    sigarayı 1 yıl önce bir paket nikotin sakızının yarısını kullanarak bıraktım :) bırakırken üniversite finallerinin tam ortasındaydım ve 2 gün sonra okulun en önemli sınavı vardı :)

13. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon
    Evet sigarayı çok şükür bıraktım. Evet aklıma geliyor ancak bu demek değildir ki canım istiyor. Ben sigaraya başladığımda dumanı içime çekmek veya gidip bi yerlerde oturup sigara içmek hoşuma gidiyordu. Muhabbet esnasında güzel oluyordu. Ancak sonradan anladım ki hiç hoş olmuyor. Sürekli nikotin krizindeyiz. Bi sigara bitiyor diğerini yakmak için can atıyoruz. Bu şekilde olmaz.
    Ve ben sigarayı bırakacam dedim ve bıraktım... 7 aylık sigara geçmişim bitmiş oldu... Bi daha açılır mı hayır o kadar nefret ettim ki sigaradan o kadar iğrendim ki. Artık sigara içilen ortamlarda da bulunabiliyorum ilk zamanlar zorluyordu evet ama artık hiç umrumda değil sanki sigara hiç içmemişim gibi rahatım çok şükür...

kaka, Eresbos, Candot ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  14. Kadirzm45

Kadirzm45 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Bıraktıktan sonra türlü kardiyolarla ciğerini de açınca istesende başlayamıyorsun
    misal geçen 1 tane içmeye çalıştım eski tadı vermiyor 2 gündür bademciğim mi şişti boğazım mı şişti ne oldu anlamadım

15. volkoo

volkoo Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Hayal dünyası
  16. TopaLNinja

TopaLNinja Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Bende ortaokuldan liseye kadar 3 sene içtim kickboxla tanısınca bi secim yaptım şuan 2.dan ım

17. by_ncd

by_ncd Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Kesinlikle kafanda bitirmelisin. Daha önce belkide 4-5 defa bırakmıştım ama en uzunu sadece 8 ay sürmüştü. 2007 yılında kafamda bitirmeye karar verdim ve en önemli ayrıntıyı söylüyorum ki bu çok önemli, içen arkadaşlıklarına en az sigara kokusu mideni bulandırana dek elveda demelisin. Ben 2007 sen beri içmiyorum ki tam 13 yıl içtim. Şu An gerçekten öğle iğrenç kokuyor ki. Azaltarak falan olmaz. Birden. Ya hep, ya hiç. Unutma, uykunu bile o kadar Güzel uyuyacak, hastalığını bile o kadar çabuk geçirecek ve yemeklerin lezzetini öyle alacaksın ki sigarayı neden içtiğine anlam veremeyeceksin. Şimdi bırakmak daha kolay, kapalı mekanlarda zaten yasak. Eskiden olsa idi mekana bile gitme derdim.... Kilo alabilirsin, hiç endişe etme, sporuna ve diğerine devam edersen gerisi hikaye kardeşim.

C6603 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

kaka bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş