Savaş Cebeci'nin Orta Seviye Kişilere Önerdiği Göğüs Antremanı Hakkındaki Yorumlarınız...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve NEBUKADNEZAR tarafından 11 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 36 üye.
  1. snrgndr

snrgndr Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    8 tekrar fazlalık sorun değil , sürekli 8 tekrar yaparak ne kadar ağırlık kaldırabilirsin. Piramit sistemin farklı dinamikleri var , 6'da değil 4'e kadar çekiyorum ben. Ağırlıklar değişken oluyor , birleştirdiğin süper setler vs. durum daha komplike. Hareketi doğru şekilde , uygun ağırlık çok önemli ama tekrar sayısı yanılgıdır demek son derece yanlış.

2. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    yanlışın var 5-6 tekrar yapılıyor,8 set boyunca
    şöyle diyim kaldırdıgım en yüksek agırlıgın &70 ile 8 set boyunca 6 tekrar yapabiliyorum bu programı

tekrar sayısıı yanılgıdır kısmı son derece yanlış değil,önyargılı yaklaşıyorsun sana en başından öyle öğretildiği için öyle olduguna inanıyorsun,bir gün hiç tekrar saymadan idman yaparsan ne demek istediğimi vücudun kasların daha iyi anlatıcaktır sana

ayrıca burayada bakabilirsin

https://www.google.com.tr/search?q=...hannel=sb&gfe_rd=cr&ei=GMdCVNWYJoqu8wfF_YD4Ag

Pulbiber072 bunu beğendi.
  3. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Savaş hocaya tamamen güveniyorum bence cok etkili programlar hazirladi.ben simdilik kullanmayacagim cunku benim icin biraz hard seviye :)

4. 3mr3

3mr3 Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    tekrar seviyesi madem önemsizse, madem çok çalışma çok iyi görüyorsunuz 1000 tekrar boş bar yapın o zaman. benim demek istediğim şey bu kadar setle ne kadar iyi çalışılabilir. anca %60la çalışılır.

5. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    adamda o yüzden setler arası 2 dk. dinlenme öneriyor zaten. %70 ve üstünde çalışabilmek için. Verdiğiniz örnek ise çok alakasız

6. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    illa hemen en uç noktalara çekin olayı,boş bar ile 1.000 tekrarmı ş, vaaow nasıl alt ettin beni hemen :)
    çok çalışmak demek değil ki tekrar saymamak,kaslar tekrar saymıyor biz sayıyoruz,kası dinlemek daha önemli,12 tekrar yapıyoruz halbuki kasa yemiyor belkide bu,o agırlıgı alıp yerine geri koyabiliyorsak zaten yetmemiş oldugunu kas söyler bize,yada titremiyorlarsa,ben diyorumki doğal çalışan sporcuların set sayısı ve tekrar sayısına bu kadar körü körüne bağlanması anlamsız,biraz yenilikçi olmakta birşeyler denemekte fayda var

onur04 ve Pulbiber072 bunu beğendi.
  7. 3mr3

3mr3 Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    valla sen kasını bu gidişle senelerce dinlersin. burda birçok ileri vücutçu günlük tutar hangi hafta kaç kilo kaldırdı diye. herhangi bir kiloda +2 tekrar yaptı mı "oooo gelişiyorum der." not eder. ama sen bunu yapma , kasını dinlemeye devam et ;)
    yani şunu demeye çalışıyorum, evet kaldırdığın kilolar hatta tekrarı bile haftalık progress görüp görmeme de çok önemli. ben her hafta %110 unumla 3 set yapmak için antremana hazırlanırken %70 le 8 set bana saçma gelen şey. ama yapın before - after koyun bizde yanlışımız varsa düzeltelim.

boksbody bunu beğendi.
  8. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    %70 le demiyor, 1RM'nin %70'i diyor dikkatli okuyun önyargılarınızı kenara bırakıp

Pulbiber072 bunu beğendi.
  9. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Sen %110 nunu 4 saniyede indirip 2 saniyede kaldirabiliyomusun ondan haber ver,bu sporun agirlik kaldirma isi olmadigni anlayana kadar daha cok not tutarsin

aslangur, M3CSL, Pulbiber072 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  10. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Isteyen dener sonucunu bizede anlatir
    Istemeyen gerek yok abd yi yeniden kesfetmeye der denemez
    Uygulamadan hakliymis haksizmis dememek lazim
    Ha ben uygulamam az cok yillarimizi verdik ne nekadar etkiler antreman beslenme uyku yas dinlenme stress hastalik vs hepsinden bir nebze bilgi sahibi oldum
    Ama isteyen dener
    Diyelimki dogru soyluyor ancak Ben tecrubelerine dayanarak soyleyebilirimki antreamanla bu isi cok farkli yerlere goturemezsiniz

11. 3mr3

3mr3 Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    4 saniye indir 2 saniye kaldır 3 saniye şarkı söyle. bu tarz saçma şeylerle hiç vakit harcamadım valla ben. kısacası functional mı diyorlar ne. bunlar saçmalık ban göre. en son bosuball da dumbell press yapan gördüm, şu dergilerde yazan saçma şeyler yüzünden insanlar güzel vücutlara sahip olamicak dedim.
    neyse,, ben2 tarz antreman yaparım.
    ya indirir 3 saniye pause rep yaparım.
    ya da güzel bir tempoyla aslanlar gibi 6-10 tekrarımı yaparım.
    .. ve ben şunu bilirim.bu sporu naturel olarak yapıyorsan ; basmalısın arkadaş. göğsüne biraz daha size vermek istiyorsan o bench 1 plaka daha gelecek ! dipse 50 kg takıyosan 70 olacak o! bana öğretilen buydu. ama ne yazıkki temponun seni yönetmesine izin verirsen o ağırlıklar artmayacak
    ve bu sporda en nefret ettiğim şey de:
    "bilimsel araştırmalar bunu gösteriyor, 4 saniye ex, 2 saniye positive repler hypertrophy için en optimal"
    basacakasın , 3 set , 4 set 6 tekrar 8 tekrar güzel tekrar 2 isole yap çık büyüceksin.

elezar, mehmet_oztan ve mkaya bunu beğendi.
  12. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Ben saniyeyle ilgili bir şey yazmadım, bunu nereden cıkardınız ?

13. 3mr3

3mr3 Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    sevgili requ, cevabım senin altındaki cevaba idi.

requ. bunu beğendi.
  14. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Peki özür dilerim. Savaş cebeci diyor ki negatifleri kontrollü yapın, saniyeden bahsetmiyor. Hareketin formunu bozmadan 1RM nizin %70-%80 aralıgıyla çalişıp 1.30-2 dk. dinlenme diyor. Aynı zamanda 8 set 5 ekrar ile de 40 tekrarla doyuma ulaşmayı düşünüyor

15. teamst

teamst Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Dün merak edip bütün videolarını izledim, adam emek verip ne güzel videolar hazırlamış, doğru, güzel bilgiler veriyor, bence verdiği programa takılmak yersiz, vg'yi yaşam tarzı haline getirmiş her vg'ci de mutlaka bu programdan geçer, en azından dener, örneğin ben bahsettiği ağır kaldırın az tekrar çok set yapın önrerisini kendime göre uyarlayarak deneyeceğim, 8 set yapmam da, 6 set yaparım...
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Ekim 2014 ---
    Salonlarda gördüğümüz; yapayım da gideyim" psikolojisinde kişiler gibi yapmayın, yedire yedire, hakkını vere vere yapın diyor. Doğru diyor, aynı şeyi Joe Weider'da söylüyor.

16. M3CSL

M3CSL Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Kas tekrar saymazkı arkadaslar verılen gerılımın suresı onemlıdır.kımı 1 snde kaldırır 15 tekrar kımı 8 tekrar *2 sn surer..

17. teamst

teamst Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Burdan gene aynı noktaya dönüyoruz işte; Beygir ve Torq, Yani Kuvvet ve Güç farkı. Kas sayı sayar, ve ağırlığı tartar bence. Saydığı sayı yani yaptığı işi, tartığı ağırlığı yani harcadı gücü ölçer ve ona göre hipertrofiye girer. Yavaş yaparsak gücümüz artar, çok sayıda yaparsak kuvvetimiz. Her ikisini de yapmalıyız.

18. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    hala basmalısın diyorsun :) basma diyen yok,senin 70-80 kilo ile yaptıgın hareketi 4-0-2 olayı ile 40 kiloda yap,hem gözünden yaş gelir hem sakatllanma riski minumma iner hemde aynı stresi verirsin kasa

19. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    moothy ve Pulbiber072 bunu beğendi.
  20. stalaze

stalaze Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Lanet olası federall
    Yer:
    istanbul
    Arkadaşlar programı bende uygulamaya başladım göğüs antrenmanını yaptım 1 saatte bitti daha önce giremedigim kilolara girdim savaş cebecinin bilgi birikimine güveniyorum 12 hafta sonra sonuçları paylaşirim

Sayfayı Paylaş