Rinkushichi Antreman Günlüğü

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve Rinkushichi tarafından 1 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 35 üye.
  1. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Pazartesiden itibaren haftada en az 3 gün tenekeye kum çamur doldurup yoğuracam kavrama kuvvetimi geliştirmem şart en etkili yöntemlerden biri de bu diye biliyorum çoğu güreşçi uyguluyor bunu.

Bugün deadlift yaparken 190kg denedim ellerim açıldı o sebeple hareketin yarısında yamuldum ve belim çok fena acıdı valla korkudan tir tir titredim lan gitti bel diye ama neyse ki önemli birşey yok aniden yamulunca biraz ters tepti sadece herhalde. Sürekli kg arttırmak hedefim olduğuna göre önkolları güçlendirmezsem ya aynı kg da kalıcam ya da sakatlanacam çok ciddiyim bu konuda 200kg yu ters tutuş yapmadan kaldırabilene kadar önkolları bombalayacam.

Bugün çok sersemdim salonda akşam kapalı olduğundan öğlen gittim hiç kendimde değildim clean&jerk yaparken çeneme vurdu bar dişlerim yamulacaktı az daha. C&J 70 kgyu kolayca kaldırınca sevinçten ağırlığı indirmeyi unuttum 4-5 saniye aynada kendime bakarken dengemi kaybettim öne doğru düştü ağırlık bende dumbbele takılıp ağırlığın üzerine düştüm neyse ki bunda da bi sakatlık olmadı.

Frontsquatı yaparken 90kg denedim zaten bench sehpasından alması ölüm harekete başlayana kadar 30 saniye geçiyo o yorgunlukla aşağıya inince kalkamadım 5-10 saniye bekledim bekledim artık nasıl inandıysam kalktım bağıra bağıra normalde aşağıda bekleyince çok daha zor oluyor ama iman gücü böyle birşey herhalde :D

Bugün bel için ilk kez endişe ettim o yüzden kemer takmayı düşünmeye başladım kemerin ne faydası oluyor onu tam anlayamadım + faydası strap gibiyse bir müddet sonra bel güçsüz kalmaya başlar diye düşünüyorum o sebeple sıcak bakmıyorum ama 200+kiloya çıkınca mecbur kullanıcam gibi geliyor bench/squat ve jerk de de yüksek kilolara çıkarsam eklem yerlerimi sarıcam böyle saf şekilde yaparken ciddi bir sakatlık olabilir, uzun lafın kısası bugün sakatlık ilk kez aklıma geldi ve o yüzden çok fena tırstım ağır deadlift sebebiyle her idmandan sonra omurlarım birbirine giriyor benim ve sırtım bir tuhaf oluyor bu 6-7 aydır böyle ama bugün gene olunca normal karşılayacağıma psikolojik olarak sakatlanmışım gibi hissettim o sebeple 2-3 saattir habire belimi sırtımı esnetiyorum az sonra da soğuk küvete girip 30 dk yatıcam yoksa kafam rahat etmicek.

Son düzenleme: 7 Ağustos 2013
  2. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Bu adam nasıl halterci ya, estetiğe bak.

[YOUTUBE]2Km-6_9KAqg[/YOUTUBE]

3. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Rin bu el yayları var, ayarlıları da çıkmış böyle 5 kilodan 40 kiloya kadar. Ne dersin tutuş için faydası olur mu?

Rinkushichi bunu beğendi.
  4. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103

Kesinlikle olur, yüksek kilolara ayarlanabilir olanları bilmiyordum şimdi baktim fiyatları da uygun sipariş veriyorum şimdi hepsiburada dan :D

münzevi bunu beğendi.
  5. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Richi valla antremanın savaş gibi geçmiş :)
    Aman dikkat çok ağır giriyorsun çok dikkatli ol dostum
    200 mutlaka yaparsın sende o hırsı hissettim

6. sthammer

sthammer Guest

geçen ay sirkeciden aldım bende 40 kilo ayarlanabilir el yaylarından, parmak ve ön koldaki damarları belirginleştirmesi tercih sebebimdi, tutuş yerleri yumuşak olsaydı iyiydi, biraz sıkıntı oluyor

7. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Tutuş yerini pek sıkıntı etmem de gerçekten ağır mı yani adındaki gibi 40kg hissettiriyormu sallamasyon mu? 20-30 tekrarda zorluyormu yoksa 90 100 diye gidiyormu diğerleri gibi? Siparişi verdim 14ünde gelecek 10 lira zaten tırt çıksa da zarar etmez de merak ettim :D

8. Verminaard

Verminaard Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Lafa karışayım geçen hafta ben de aldım bu 40kg ayarlanabilir olanlardan. Ben zorluğu hissediyorum zaten önkollar zayıf o nedenle aldım ama sen büyük ihtimalle 90-100 gidersin :)

Bir de Dr.Steelhammer'ın dediği gibi tutuş yerleri baya sıkıntı veriyor, evdeki eski yayın kılıflarını takmak zorunda kaldım.

Rinkushichi ve sthammer bunu beğendi.
  9. sthammer

sthammer Guest

diğerleri gibi değil kesinlikle ama senin sağın solun belli olmaz tekrar konusunda, benim parmaklar zayıf :)

10. freud

freud Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    izmir
    Captains of crush el yaylarını ve powerball u öneririm ikiside oldukça verim aldığım 2 farklı, kavrama kuvveti arttırıcı alet.

11. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Benim aslında önkollar güçsüz sayılmaz artık 170-180 deadlifti strapsız tutabilmeme şükretmem lazım ama insan tatmin olmuyor tamam diyemiyor işte 190 da parmaklar açılınca dellendim :D 14ünde gelcekmiş kargo bakayım denicem ayriyetten çamur yoğurma olayını da yapıcam kavrama kuvvetini geliştirir herhalde epey bu el yayından memnun olmazsam yazdığın markayı denerim.

Cumartesi deadlift/squat gününe bu hareketi ekleyecem çok faydalı diyorlar kg arttırmak için. Bu adamın da kanalında göstermediği 1 hareket yok herhalde hangi hareketi yazsam scott herman çıkıyor :D

[YOUTUBE]ylpfCk3i-0Y[/YOUTUBE]

Salı günleri bacaktan sonra yapmaya karar verdiğim ağırlıklı hyperextensionu da cumartesi yapıcam onu da 5 tekrar yaptığımdan güç bölümüne alsam daha iyi olur eğer deadliftten sonra belimde derman kalmazsa tekrar salıya eklerim, salı günleri bacaktan sonra ağırlıksız yaparım hyperi.

Bugün ilk kez göğüs-omuz-triceps yaptım ağır göğüsten sonra ve ağırlıkli dipsten sonra omuz yapmak acayip zor oldu 30 kg ile 6 tekrar anca yapabildim neck press, triceps de zor oldu 37.5kg ile 6 tekrar yapabildim skullcrushersi omuzda 3 hareket 3'er set yaptım kolda 3 hareket 2'şer set yaptım pert oldu zaten iyice pump hareketlerini eklemeyi unuttum bugün bakalım böyle yorgun idman yapmak nasıl sonuç vercek omuz tricepsde

Son düzenleme: 12 Ağustos 2013
    freud ve sthammer bunu beğendi.
  12. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Beyler el yayı geldi acayip birşey 40kg ayarladım 10 tekrarı yapamadım yarım yamalak oldu çok zorluyor harbiden 40kg etkisi var yani :D Kavrama yeri de çok iyi eli acıtmıyor ürünün adı Sportica S202 10-40 kg Ayarlanabilir El Yayı hepsiburadadan aldım 11 tl gibi bir fiyata böyle düzgün bir ürün çıkacağını tahmin etmemiştim yani tavsiye ediyorum :D

freud bunu beğendi.
  13. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Antrenmandan 2 fotoğraf, 83 kilo olmuşum yağlanmayi net hissediyorum eğer çok rahatsız olursam 78-79 a kadar 3-4 haftalık hafif bir diyet yaparım yok iyi gidiyor dersem 90 olana kadar durmıcam artık haftada 2-3 gün kardio ekleyeceğimden dolayı yağlanma problem olmaz gibime geliyor göbekte birikmesin yeter bakalım eylülde belli olur okula başlayınca.

11.jpg

22.jpg

14. M3CSL

M3CSL Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Omuzlar iyi gorunuyor, fotodan secebildigim kadariyla,
    Omuz gogus ayni gun girmek ne kadar etkiledi performansi, sasirtmak icin tavsiye edermisin, aslinda kucuk kas grubunu iyice yormak adina mantikli gorunuyor

15. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Tricepsde tüm hareketlerde omuzda sadece press hareketinde performans düştü neck press 30 kg 12-15 yaparken 6 tekrar anca yaptım, skullcrushers 37.5kg 8-10 yaparken 4 tekrar yapabildim ama sanki 50 tekrar yapmışsın gibi bir his oluyor iyice tükeniyor göğüsten sonra yapınca omuz/triceps farklılık açısından yapılabilir belki daha verimli bile olabilir 1 gün içinde hepsini halledip 1 hafta dinlendiriyorsun bu şekilde mesela diğer programdaki gibi haftada 2-3 gün göğüste ayrı omuzda ayrı çalışmıyor triceps 1 kerede komple hallediyorsun. Deneyip görmek lazım herkesde aynı etkiyi vermez ben bir müddet böyle çalışacam bakayım.

16. M3CSL

M3CSL Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Ben kesinlikle faydali olacagi yonundeyim, bende dun gogus sonra triceps girdim, tabikide eski performans cikmadi tricepsten ancak o kadar tukendiki her noktasi kasildi- sertlesti, ertesi gun bile oyle gezdim
    Omuzdada ayni seyin olacagini dusunuyorum, sendeki gibi presslerde cok kg cikmaz ama iyice izole edip cok tekrar/drop setlerle iyi verim alinabilir.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:40 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:37 ----------

Peki bir hafta dinlendirme cok degilmi, ortalama 4 gun sonra tekrar aynisini yapmayi dusunuyorum ben.

17. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Benim idman 2 bölüm, cuma ve cumartesi powerlifting tarzı antrenman yapıyorum o yüzden tekrardan vg antrenmanı yapmıyorum aynı haftada, sende ağrı sızı olmuyorsa 3-4 gün sonra çalışabilirsin gene ama kasın dinlendiğinden emin değilsen en ufak bir kas acısı kalmışsa çalışma dinlendir yoksa sıkıntı değil toparlandıysa çalışırsın gene.

M3CSL bunu beğendi.
  18. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Ben de ravel marka ayarlı el yayı aldım, ama hevesle 40'a getirip sıktığımda çok da zorlamaması moralimi bozdu. Grip konusunda hiç de güçlü bir adam değilimdir, yayı dandik yani.

19. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Rin,

Calflerinin eksik oldugunu dusunuyor musun? :) Fotograf kaynakli da olabilir ancak cok ufak gorunuyorlar. Yani vucudunun diger bolgelerine gore demek istiyorum. Bir de eger mumkun olabilirse bir ara quad pozu atabilir misin?

20. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Benimkinden çok memnunum şimdi 10-12 tekrar yapabiliyorum her tekrarda sıkıştırma noktasında 5-6 saniye bekletiyorum acayip etki ediyor thums:

Valla benim kalf de dahil komple bacakta hacim derdim yok güç artsın yeter ama üst bacaktan çok memnunum geliştiler epey kalfler ufak mı ben anlamıyorum pek şimdi ölçtüm 40 cm ama ayak bileklerim epey ince vücutta kalınlaşınca çok garip duruyor ince bilekler.

1 hafta içinde koymaya çalışıcam quad pozunu da.

Değişiklikleri yazayım, deadlift 185kgx1 yaptım. Frontsquat 90kgx1 aşağıda 4-5 saniye bekleyerek yapıyorum bunu kiloyu daha fazla arttırınca omuzlarım çok acıyor ondan kg sabit tutuyorum tekrarı zorlaştırdım.

Incline bench press 85kgx4 yardımsız ve çok kontrollü yapmaya başladım negatifler 2-3 saniye sürüyor kaldırış patlayıcı şekilde böyle ağırlığa hakim olarak çalışmak çok hoşuma gidiyor.

Bacakta acayip bişey yaptım bugün.

Bicepsteki 21liyi tüm bacak hareketlerinin sonunda yaptım, squatta leg extensionsda ve leg curlda yaptım squatta acayip oldu biceps 21liyi bilenler az çok diğer hareketlerin de aynı teknikle nasıl yapıldığını bilir, ara ara bazı bölgelerde yapıcam böyle değişiklik olur.

Başka kayda değer değişiklik yok antrenmanlarla ilgili.

Cumartesi salon 7de kapanıyormuş benim haberim yoktu 6 30 da gittim hoca 7 de gitti salonuda bana bıraktı içerde 2 kişiyiz böyle birşey yok nasıl zevk aldım anlatamam böyle kendi mekanım olsa antrenmanlarda zevkten 4 köşe olurum herhalde ayrıca bugün salondan iş teklifi aldım ama maalesef okul var artık seneye buraya gelince direk salona gel 3 aylık crossfit tabanlı antrenörlük yaparsın dedi bakalım seneye kim öle kim kala hayırlısı olsun 3 ayda olsa çalışmak benim için iyi olur.

M3CSL bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş