Ramazan

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Ahmet Trkgld tarafından 15 Mayıs 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    bende onu diyorum düzenli ağırlık arttırma ve beslenmek kas yapmak demek.bende bunu diyorum ama millet hala bana laf atıyor
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Haziran 2018 ---
    sana attığım linkleri okudunmu? merak ettim sevgili dostum.orada çok faydalı şeyler var.

Son düzenleme: 7 Haziran 2018
  2. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    powerlifting bodybuildingten daha çok kas yapıyorsa mr olmpiaya powerlifterlar gitsin o zaman

3. bthn_ylmz

bthn_ylmz Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Mr o larda ona oranla agir basiyor o adamlarin kaslari devasa ve 150 kilo benchi cok rahat girebilirler çünkü onlarin kaslari 150 kiloluk etkiye maruz kalmış ama seninki 80 kiloya maruz kalmış yanlis anlamayin ben bb calisiyorum ama bbcilerin de 5 6 tekrar yapmasi gerektigine inanirim yani en azindan bir kac setini oyle yapması gerekir

4. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    bu video ve bu video her şeyi anlatır nitelikte ege fitness back in business but actually always in business stay UNSATISFIED

bordo14 bunu beğendi.
  5. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    jay cutler 50 kglik barbelcurl yaptıda bicepsleri yarıldı herif amiliyat oldu burada herkes 50 kg barbel curl savurarak yapar.55 cm kollu adam yapamıyor.mr olimpiacılar o videolarda ki gibi idman yapmıyorlar adam bacak da leg extentionda 30 kg de pump yapıyor.arkadaşım var yarışmacı ondan bililrim bunları

6. bthn_ylmz

bthn_ylmz Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    peki arkadaşın mr olympia düzeyinde mi o adamlar gerçekten ağır giriyor buna emin olabilirsin :D

7. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    dostum bak biz my hulkla ertuh evrekli ile fln konuştuk.ronnie collamanın bir videosu var 500 kg squat yapıyor o videodan sonra adam amiliyat oluyor.emin ol bu adamlar ağır kglerde çalışmazlar belli ki sen bu sporda yenisin.ha bak şu var steroid basan adamlarda kas kuvvet artışı çok olur doğal bir sporcu iken 100 kg bench basıyorsa ilaçla beraber bu 150 kg ye çıkar.ama steroidler tendonları güçlendirmezler eğer mr olimpiacılar gerçektende biz doğal sporcular gibi çalışsa idi çoğu hastanelik olurdu.sana sorarım sen hiç mr olimpiacıların idmanını izledin mi canlı olarak.tabiki de izlemedin.bunları biraz araştır sonra konuşalım.olur mu.

8. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Pazartesi sinavim oldugu icin bunu oturup okumam mümkün degil ama tahmin ediyorum ne yazdigini. Esas olay ağırlık artırabilmek. Sen bunu düşük tekrarda da yaparsan kas gelisimin olur yüksek tekrarda da yaparsan kas gelisimin olur. Ben düşük tekrarda yaptım 5 tekrarlar üzerinden ağırlık artırdım. Sonunda önceden 5 6 tekrar yaparken zorlandığım kilolarla simdi 15 tekrar kadar yapabiliyorum dayanikliligim az olmasına rağmen. 1 2 tekrar yapabildiklerimle 10 tekrar. Demek işe yariyormus en azindan benim kendi üzerimde.

Ben esas gelisimi pl ile elde ettim doğal sporcu olarak hayatimda hic olmadigi kadar güçlüyüm bb yaparkenkinden cok daha hacimliyim. Pl ile elde edilen güçle istenirse yüksek tekrar bb parametreleri ile çalışıp cok fazla kas da koyulabilir diğer yandan

Powerlifting in asıl düzgün yanı belli bir program verip sana ağırlıklarını düzenli artırabilmenı sağlaması. Bodybuilding programlarinda bu kolay olmuyor

9. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    Hocam haklısın da soyle düşün sen yardimsiz 130 kg 5 tekrar yaparken hocam ben 90kg de yardimsiz5 tekrar yapıp kalan 5 tekrarıda arkadaşımla beraber yapıp 10 tekrara tamamliyoruz.yani sen benden 40kg fazla kaldiriyorsun ama ölçü farkı 4cm neden çünkü ben hareketi yavaş yapıyorum.bende pl yaptim tek gördüğüm şey güç artışı olduğu.zaten bende kiloları arttırmaya ve aynı zamanda da hareketleri yavaş yapmaya çalışıyorum.ama şu başta yazdığım bu 40kg ve 4cm olayını düşün.ben bu spora başladığımda tişört smalldi şimdi XXL tam oluyor ama belim midyum fln.
    Sana verebileceğim tavsiyeler şunlar
    Kaldırdığın ağırlıkların nefatifine önem ver
    Ve öyle uzun set arası dinlenme yapma
    Bı de Smith makinesinde çalışma yapacaksanız da dirsek koruyucu alin

10. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Yanlış anlaşılma olmasin bb parametreleri elbette önemlidir powerlifting yapanlar ile bb cileri kiyaslarsak ikisi de ilac almasina ragmen bb ciler cok daha kaslı. Ben de arada yüksek tekrar çalışıyorum ama doğal sporcular temel hareketlerde ağırlık artırımını kovalarsa daha iyi sonuç alır. Adam yeterince kuvvetli ise yüksek tekrar bodyci usulu ile de negatiflere önem vererek de her türlü hacim yapma potansiyeli fazlasıyla var

11. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    Hocam emin ol o dediğin şey olmuyor.bi gidipte 4set 10 tekrar Bench bassana set arasında 1dk dinlenip hareketleri yavaş yaparaktan şimdi kaldirdigin kgyi kaldırabilecek mi hayır.

12. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    10 RM ağırlığım 110 kilo benim yani yardimsix tek set 10 tekrar girebiliyorum 110 kilo ile. Uzun suredir denemedim belki 115 ile falan da girebilirim. O kilolarla 4×10 yapamam ama 105 kg ile 1 dk dinlenerek rahatlikla yaparim diye düşünüyorum.

13. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Arada iftarı actim duzenleyemedim artistlik olsun falan diye yazmiyorum zaten yurtdışı forumlarina bakarsan bastığım kilolar marifet değil. Abd de sıradan gymlerde naturel olup beni katlayan bir sürü insan var orada ortalama kalırım. Türkiye de pl ile ugrasan cok olmadığı icin biraz iyi gözüküyor. Demek istediğim az tekrarda güçlenirsen cok tekrarda da güçlenmiş olursun. Hacim kuvvet ve beslenmeyle alakalı. Ben iyi beslenemedigim icin olmasi gereken hacimi alamadim. 110 kilo 5 tekrar yaparkenki vücut ağırlığım ile 130 kilo 5 tekrar yaparkenki neredeyse aynı. Buna rağmen gene biraz kas kazanabildim ağırlık artırabildigim için. 70 kiloda başlayıp 80 kiloya çıkan şekilde bulk ile beraber powerlifting usulü çalışsaydım bodybuilding usulü calismaya göre daha cok hacim kazanırdım buna eminim. Çünkü pl ile çalışınca progresif overload falan düzenli oluyor

14. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Başkan enerjini boşa harcama anlamak istemeyene anlatamazsın. Adam takmış bb ile pl den daha fazla hacim yaparsın diye ki buna itiraz eden yok. Bizim demek istediğimiz şeyi algılamıyor. O güç ve kuvvet artışının da ilahi yollardan sağlandığını düşünüyor. O yüzden boşver, sınavına çalış yada Aleyna tilki izle valla zamanını daha faydalı harcamış olursun.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    :)
    Başkan aynen iftar sonrasi biraz siskinlik falan olunca vakit geçsin diye yaziyordum iftardan 1 2 saat önce de ders çalışılmıyor. Yoksa baya sırat köprüsünde gibiyim gaza basmam gerek :). Dediginde haklisin tartismanin sonu yok gerçi bizim ülkede her konuda siyasette futbolda falan internet üzerinde fikrini belirttigin zaman kesin bir tartışmanın içine çekiliyorsun. Tartışmanın da sonu olmuyor uzadıkça uzuyor o sebeble uzun süredir internette haberleri okuyup geçiyorum siyaset veya futbolla ilgili bir yorum hic yapmıyorum. Hatta youtube de aleyna tilkinin videosuna olumsuz yorum at 50 tane sacma sapan cevap verecek olan adam var. Cevap vermeye kalksan:) Herkes en iyisi kendi bildiğini yapsın. Sonuçta bireysel spor yapıyoruz.

Bu arada bordo14 katıldığım noktalar var senin yazdıklarına katilmadiklarim da var olabilir yani. Herkes farklı sonuçta:) aslında cok farkli seylerden de bahsetmiyoruz sen de galiba ağırlık artırılmalı diyorsun ben de sen az tekrarda kas gelistirilmez falan diyorsun heralde ben gelistirilebilir diyorum. Olabilir yani herkes zevk aldigi gibi çalışsın

bordo14 bunu beğendi.
  16. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    Birader ben kas gelişimi için kuvvet kazanmaya gerek yok mu dedim sen kimsin ki laflara karışıyorsun.klavyede şekil yapma bana.

17. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    bak ne yazdığının farkında olmayan vatandaş. bütün mevzu burdan çıktı. sonrasında benim dediğim şey evet kuvvet ön plandadır ama kuvvet kazanımı sırasında kasta gelişir. başladın yok bb öyle pl şöyle. yazdığın şeyleri bir oku anla ne anlama geliyor çöz ondan sonra yorum yap. şu alıntıladığım cümle dışında katılmadığım nokta yok gibi bir şey. sende onu ölümüne savunmaya çalıştın. bi yapılan yorumları oku hiç pl de daha fazla hacim alınır diyen olmuş mu? yada ben ne demişim bi anla önce. körü körüne cevap veriyosun anca. kaslarından önce okuduğunu/yazdığını anlama özelliğini geliştir. daha da muhatap olmuyorum, sana bol hacimler...
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Haziran 2018 ---
    sonuçta burası forum elbet katıldığımız katılmadığımız yer olacak ama en doğru benim en çok ben bilirim demeye karşıyım çünkü bu aktivitede tek doğru yok. düzenli, planlı programlı olunduğu sürece en saçma sistemle bile gelişmek mümkün.

afka9 bunu beğendi.
  18. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Konu başka bir konuya dönüşmüş ancak yine de yazmakta fayda görüyorum. Oruç bu spora uygun değil, oruç tuttum kaslarım eridi gibi şeyleri söylerken ve sunarken, bunları destekleyebilecek çalışmaları eklemenizi istiyorum. Arkadaşımız ing kaynaklar eklemiş hipertrofi için. Öyle sanıyorum ki ingilizcesi var. Kendisinden orucun vücutgeliştirme sporcularında kas kaybına neden olduğuna, antrenman performansını azalttığına dair kaynak rica ediyorum.
    Ayrıca belirtmek istediğim diğer bir husus, oruç tutmayabilirsiniz, inancınız farklı olabilir, düşünceniz farklı olabilir. Ancak düşüncelerinizi yalnızca kendi fikirlerinizden ve deneyimlerinizden yola çıkarak basit bir tutumla "oruc bu spora uygun değil" gibi dayanaksız şekilde ifade ederseniz, yeni başlayan/forumu okuyan arkadaşların olumsuz etkilenmesini sağlayabilirsiniz. Buna ister VEBAL diyin, ister ETİK pek farketmiyor. O tarzda yorum yapan arkadaşların daha dikkatli olmasını rica ediyorum.

Okumak isteyenler için Ramazan/Oruç ile ilgili bazı güncel yayınlar:

https://www.researchgate.net/public...ion_and_Immunity_in_Recreational_Bodybuilders

https://www.researchgate.net/public...selected_metabolic_parameters_in_bodybuilders

https://www.researchgate.net/public...tress_biomarkers_in_recreational_bodybuilders

https://www.researchgate.net/public...nd_sports_performance_A_Malaysian_perspective

https://www.researchgate.net/publication/264301875_Ramadan_Fasting_and_Immunity_System

https://www.researchgate.net/publication/287108856_Ramadan_Fasting_in_Health_and_Disease

bthn_ylmz ve afka9 bunu beğendi.
  19. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    Araştırma yapmaya gerek yok Oxygen Gymdekiler oruç tutmuyor hepside Müslüman hepsinin hocasıda dünyanın en bilgili hocaları bu adamlar salak mı da oruç tutmuyor demek ki bu spora uygun değil

20. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    O adamlar salak mı bilmem ama senin sığ düşünceli biri olduğun aşikar. Sen araştırma yapmadan Oxygen gym, mr olympia vs gibi çevrelerde spor hayatına devam edebilirsin.

bthn_ylmz ve ulaire bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş