Ramazan

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Ahmet Trkgld tarafından 15 Mayıs 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. Göki78izm

Göki78izm Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Cevabınız için teşekkürler, uygulamaya çalışacağım elimden geldiği kadar, pek yemek ayırt etmem severim hepsini yemek olsun yeter :) antrenman için maalesef sabahları uygun yoğun ve uzun oluyor bu şekilde tatmin oluyorum :) kaloriyi 3000 altında kilo veriyorum üzerinde tutup dediğiniz tarzda beslenmeye çalışacağım teşekkürler

respect2us.23 bunu beğendi.
  2. bthn_ylmz

bthn_ylmz Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ramazanin basinda 83tum gene 83 kiloyum ne formda kaybım var ne de kiloda hatta oruç bana yaradi hahah aç karnina ara sira antrenman yapiorumda vucudumdaki on gorulemez growth hormonu yüksekligi beni büyütüyor haha

respect2us.23 bunu beğendi.
  3. nightxhunter

nightxhunter Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Ben bayağı hacim kaybettim fakat,iyi bir beslneme ile hiç kayıp yaşamadan atlatılacağını düşünüyorum gördüğüm çok kişi var,Ama uymaklazım beslenmeye

4. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    Gecen sene oruç tuttum ve spor yaptım.hem kg verdim hem de yağ oranım arttı.bu spor ile oruç aynı anda olmaz.oruc tutan ve spor yapanlara da kazein prot.oneririm.body de en önemli şeylerden biri de beslenmedir.ve uzun süre açlıktan azot dengesi bozulur.

Tengri Biz Menen bunu beğendi.
  5. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    oxygen gym'İ çoğunuz biliyordur bilmeyenlere söyliyim bader budai diye bir iş adamının spor salonu big ramy falan burda çalışıyor yaşıyor.sporcular kamp hayatı geçiriyor ve gece 4 te uyanıp yemek yiyorlar bende oruç tutuyorum ama her tarafımda izler çıkmaya başladı bence sağlık açısından uygun değil oruç

6. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Ben spora aynı devam ediyorum. Sadece protein tozunu ve beslenmeyi artırdım. Kollar falan eridi ama bu iş böyle, mutlaka bir kayıp olacak oruç tutmak isterseniz.

7. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Oruc dedigimiz seyin amaci zaten 1 ay boyunca dunyevi seylerden kendini cekebilme becerisidir. Hem tutup hem de ayy kaslarim gidiyor yaklasimi bana cok sacma geliyor. Ben de zorlaniyorum hatta salonum 22 30 da kapaniyor ama aksam ezanindan sonra 1 2 hurma biraz makarna yiyip idmana gidiyorum geldikten sonra allah ne verdiyse girisiyorum su iciyorum yatiyorum herhangi bir sorun yok.

afka9, bthn_ylmz, zeo64 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  8. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    Se
    Sen pw lftg yapıyorsun senin kaslarla işin yok ama bizim hedefimiz kas yapmak.o yüzden ant öncesi 2hurma biraz makarna yiyip idman yapıp ant sonrası da eve gidip her yemeye abanip yer ve yatar uyursak ancak göbek büyütür 40cm kolumuzuda 20 cm e düşürüp avanak gibi dolanıriz.o yüzden ramazan da if diyeti en mantıklı olur

9. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    "kaslarla işin yok" zaten o 120kg+ bar suyun kaldırma kuvveti ile bel hizasına geliyor sende haklısın... Bana uymuyor dersin eyvallah ama böyle demek fazla cahilce geldi. İsteyen kusura bakabilir.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

afka9 ve ftck bunu beğendi.
  10. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    Kardeşim powerlifterlarin en buyuk amacı kas yapmak değil ağırlığı arttırmaktır yani performanstir.bir powerlifter kolunun kalınlığına bakmaz ne kadar agir kaldırdığında bakar.

11. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    O performans ve güç Gök Tengri tarafından ilahi bir yolla mı geliyor? Anladık bb cisin 45cm kol peşinde 7/24 bro curl yapıyorsun eyvallah ama mantıksız konuşma bari.

12. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    aynen aynen gece yemek yersek sadece göbek büyür aynen evet.

13. bthn_ylmz

bthn_ylmz Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Reelde bir kactane pl calisan arkadasim var onlarda yeni baslamis ama forumdaki aslangur ulaire gibi plciler emin ol bu forumdaki cogu kişiden daha fazla kas kütlesi vardir ve onlarin daha fazla yemesi gerekir

14. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    Sen benim ne tür antrenman yaptığımı nereden biliyorsun?sen kahin misin ben her zaman campaund egzersizler yapar sadece 1 hareket curl yapar her kasi haftada 2kere calisir okur arastiririm senin gibi boş yapmam.sen daha pl ile bb nin farkini bilemecek kadar cahilsin.
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Haziran 2018 ---
    Sen hiç hayatında bir powerlifter in tüh ya kolum 45 cm olmamış dediğini gördün mü yoksa tüh bu sefer ağırlığı kaldıramadık mi derler?ben diyorum ki pl çılar kas yapmaya değil kuvvete önem verir.sen bu lafın neyini tartışıyorsun anlamiyorum
    Ge
    Gece tikabasa yiyip yatar uyursan yağ oranin artar uyku halinde kan akışını ve metibolmeta yavaşlıyor bilmiyorsun laf kalabalığı yapıyorsun.en nefret ettiğim şey herkesin bilmislik taslamasi
    Merak ettim tek tekrar rekorlarin nedir

Son düzenleme: 7 Haziran 2018
  15. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Kinayeden anlamaz, kullandığı terimleri doğru yazamaz, kuvvet artışı sırasında kasın geliştiğini bilmez üstüne bir de laf atar. Neyse sana kolay gelsin.

16. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    Bana söyler misin overhead presste Bench presste kaç kg basıyorsun.madem her kuvvet artışı kas yapıyor.buraya kaldırdığında Bench press kgsini yaz göğüs olcunu de yaz.bende yazayim görelim bakalım her kuvvet kazanımı kas kazanmak mı değil mi?

17. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Hocam benim bench rekorum 130 kg 5 tekrar göğüs ölçüm 120-122 cm arası. 100 kg ile 5 tekrar yaparken 113 cm di galiba. Düzgün bulk makro takibi falan yapmadan.Ciddi şekilde güçlenirsen kas bir sekilde büyür. Kaldırdığım ağırlıklara göre vücudumun pek iyi olduğunu düşünmüyorum kalori surplusı yapmamam sebebiyle. 4 5 ay onceki fotograflarda bu sekildeydim. Hala pek değişiklik yok gerci bench pressim 8 kg artmasina ragmen sebebi bulka girmemem

Ekli Dosyalar:

18. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Başkan sen kesin gizli gizli bb çalışıp bizi pl diye kandırıyorsun. Ulu bilge bordonun dediklerine ters bu gelişim

afka9 bunu beğendi.
  19. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    benim göğüs ölçümde 118 cm ben genelde 95 kg 10 tekrar bench çalışıyorum boyum da 175 cm fln bak sen benden 40 kg daha ağır bastığın halde ölçü farkımız 4 cm yaa.birde dostum senin yağ oranın benimkinden fazla şuan benimki 12 fln senin ki daha fazla olduğunu tahmin ediyorum ee işin içine yağ oranı farkıda girince işler değişiyor.bak ben 15 yağ oranında 44 cm kol görnüş biriyim seni takip ediyorum brad schoenfeld ın bir yazısını sana atayım bir oku neden 5 tekrar yerine 10 tekrarın daha iyi olduğunu anlarsın şunu da unutma kas kazanmak aynı zamanda güç ve kuvvet dayanıklılık kazanmak demek ama her kuvvet kazanmak demek kas yapmak demek değildir.
    https://www.fitekran.com/egzersiz-ve-tekrar-sayisi-kac-tekrar-yapmaliyim/
    bu adam bir doktor ve yazdıkları bilimsel.
    https://www.t-nation.com/training/why-bodybuilders-are-more-jacked-than-powerlifters
    bak hepsini oku alttaki brad abimizin yazısıdır.
    ben buradaki okumadan başkasından duyup millete kakalayanlara diyorum ki.kas gelişimi için ağırlık arttırmalısınız bu kabulüm ama kuvvet için kasa ihtiyaç yok.sinirsel uyuma ihtiyaç var beyin neronları olayı.üstte ki 2 yazıda da her bilgi var.ha buradaki insanlar yapar yapmaz bana ne ben büyüyorum gerisi boş yılllardır şu 2 link teki bilgilere göre idman yaptım
    https://www.t-nation.com/training/why-bodybuilders-are-more-jacked-than-powerlifters
    sevgili dostum şu linkteki yazıyı oku tamam.ben kas kazanmak demek güçlenmek değildir demedim ben kuvvet kazanmak için illaki kas kazanmanıza gerek olmadığını yazdım.heralde kendimi ifade edemedim yd sen anlamadın.
    https://www.t-nation.com/training/light-weights-for-big-gains
    bunları oku.tmm mı ben burada yazanları savunuyorum
    https://www.t-nation.com/training/light-weights-for-big-gains

20. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Hocam ben neredeyse kilo almadan 7-8 cm büyüdü göğüs ölçüm bench pressi artirarak. Eğer kilo alımı yapsaydım kaslar daha çok büyüyebilirdi. Kilo almadan yapınca malum sinir sistemi ile ağırlıklar arttı. Yani olay kesinlikle beslenmeyle ilgili. Bb ile uğraşıp progressif overloadı kovalamasaydım hic birsey olmazdı.

Diger yandan önce cuta girip sonra bulka girersem kas ekleme potansiyelim cok daha yüksek benden daha zayıf birine göre. 100 kilo 15 tekrar bench press basabiliyorum, 90 kilo 19 tekrar. Yani ana amac progresif overloadu kovalamak olmalı.

Bodybuilding usulüyle de calistim önceden. Eskiden pek fitness falan mi yapıyorsun diyen pek olmuyordu şimdi baya okulda soruyorlar nereye gidiyorsun ne yapiyorsun baya sismissin falan diye.

Sayfayı Paylaş