Protein tozuna alternatif

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Barış7 tarafından 14 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Tags:
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Barış7

Barış7 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba abilerim.Ben 14 yaşındayım ve 2 haftadır vg yapmaktayım.Bir arkadaşım bana protein tozu almamı önerdi araştırdım bir zararı yokmuş ama aileme maddi yük olmak istemiyorum zaten yeni kaydoldum :) acaba idman öncesi-idman sonrası hızlı sindirilen bir şey önerir misiniz?
    Teşekkürler şimdiden.

2. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    buna ihtiyacin yok
    antrenmandan en az 2 saat once ettir yumurtadir vs ye isini gorur

Barış7 bunu beğendi.
  3. Barış7

Barış7 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Abi internette araştırıyorum birisi çikolatalı süt için, diyor birisi üzüm suyu için diyor, birisi lor shake için diyor, birisi yumurta muz falan götürün yiyin diyor, çok kararsızım.Üzüm suyu insülini fırlatacağından gh düşecektir o yüzden üzüm suyundan vazgeçtim. peki ya çikolatalı sütteki şeker oranı? Lütfen yardımcı olur musun idmandan hemen sonra ne tüketmeliyim ve idmandan 2 3 saat önce kahve içmem sorun çıkarır mı(şekersiz kahve).

4. ahmetgms98

ahmetgms98 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Lor shake aslında cok iyi besin değeri acısından ama ben tüketemedim yani bogazımı deldi sanki içtikten sonra bi 15 dakika yandı bogazım tabi içebilirsen iyi bi alternatif bence.

Barış7 bunu beğendi.
  5. gurkanercayy

gurkanercayy Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Antrenmanından 2 saat önce kompleks karbonhidrat (internetten cesitlerine bak) alabilirsin örneğin makarna. Antrenmanından sonraki ilk 30 dk icinde çikolatalı süt iç içindeki şeker seni yanıltmasın antrenamnda kullandığın glikojen depolarını yeniler enerji kazanmış olursun ayrıca kas gelişiminin ve vücudun yıpranan kısımlarının onarımının düzgün bir şekilde başlatılabilmesi için çok önemlidir. Antrenmandan 1.30-2 saat sonra ise makarna/pilav/bulgur yanındada ton balığı/tavuk/et seçip beslenebilirsin. Kolay gelsin.

Lenovo A6020a41 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Barış7 bunu beğendi.
  6. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Sen git normal yemeğini ye, güven bana. Antrenmandan sonra yine normal yemek ye; yumurta, et, tavuk, balık yanında pirinç, makarna, salata.

Barış7 bunu beğendi.
  7. Fitness Takımı

Fitness Takımı Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Fitness
    Yer:
    İstanbul
    Protein tozuna alternatif olarak süt ve muzu karıştırıp içebilirsin. Hatta ilerleyen zamanlarda bu karışımın içine yulaf ezmesi de katarsan kas gelişimin için çok iyi olacaktır. Ayrıca protein oranıda çok yüksek olur günde bir kere hazırlayıp içmeni tavsiye ederim.

Barış7 bunu beğendi.
  8. Barış7

Barış7 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Peki bu karışımı antrenman sonrası mı tüketmeliyim? Ara öğün olarak tüketiyorum zaten :) süt muz yulaf badem mikserliyorum
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Ağustos 2016 ---
    Hangi marka çikolatalı sütü öneriyosun? Gidip bimden 2 tane alıp içsem çok şeker içeriyor :(

9. gurkanercayy

gurkanercayy Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Torku, nesquik, kido en iyisinden iyiye doğru

Lenovo A6020a41 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Eskiden protein tozu Türkiyede çok duyulmadığı zamanlarda milli bir karateci ile konuşuyordum. Avrupa ve dünya dereceleri vardı.
    Ek takviye olarak protein tozu kullanıyor musun dedim, o da cevaben, o ne abi, demişti :)

Yani, sağlam beslenme ve iyi bir antreman programı ve dinlenme ile çoğu şey hallolur. Ama önemli supplementler (kreatin gibiler), üst düzey sporcular arasındaki milimlik farkları belirliyor.(Steroid kullanılmaması durumunda tabi:))

Senin kullanmana gerek yok şu aşamada. İleride birkaç yıl sonra , sporu bırakmadan devam edersen, belli kombinasyonlar yaparsın.

Barış7 ve Pink Zeppelin bunu beğendi.
  11. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103

Sayfayı Paylaş