Protein Tozları ve Glutamine Oyunu

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve BeachBoy tarafından 25 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Glutamine zaten vücut tarafından üretilebilen Non-Essential bir aminoasittir. Vucuttaki aminoasit havuzunun ortalama %60 ını glutamine oluşturur. Fakat ağır egzersizler neticesinde vucuttaki glutamine tüketimi de artar. Bunun için ağır egzersiz yapan sporcular dışarıdan glutamine desteği alma ihtiyacı duyarlar.

Buradan şunu da anlıyoruz spora yeni başlıyan bir sporcunun glutamine gibi non- essentiel destekleri almasına da gerek yoktur. Zaten vucuttaki glutamine üretimi ihtiyacını karşılayacak düzeyde olacaktır.

maietnigri, themertyildiz, luskov ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  2. wurtz

wurtz Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bergama
    Peki asıl mesele tüm whey proteinlerde bu durum böyle mi? Eğer hepsinde aynı ise ON kullanmanın bir eksiği olmuyor.

3. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Bazı markaların birkaç ürünü dışında büyük çoğunluğunda durum böyle. Bazı arkadaşlar Optimum'u kötülediğimi zannetmiş ben sadece duruma açıklık getirmek için örnek verdim. Optimum daha Türkiye'de duyulmamışken bile ben Optimum'u yurtdışındaki arkadaşlarımın tavsiyesiyle kullanmaya başlamıştım ve hala daha kullanıyorum. Utimate , Twinlab , Dymatize vs. çoğu üründe durum böyle . Bazı markaların bazı ürünlerinde saf glutamine eklenmiş. Bu markalarda zaten aminoasit tablosunda bu oranları ayrı ayrı belirtmiş.

4. wurtz

wurtz Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bergama
    Bu markaları aleni olarak belirtmekte herhangi bir sakınca görüyor musunuz? Eğer öyle ise pm ile alabilir miyim bu ürünleri? Verdiğimiz paranın hakkını alalım. Şu zamana kadar hep İngiliz menşeili ON kullandım bir sonraki ürünümü farklı tercih edicem.

5. sonyol

sonyol Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Değerlendirmeleriniz gerçekten çok bilgilendirici ve değerli.
    Ben hangi markalar hangi ürünlerine saf glutamine eklemiş onu belirtmenizi isteyeceğim.
    Optimum Gold Standart kullanıyorum, ayrıca glutamine almaya gerek olup olmadığını merak ediyordum...

6. whitea

whitea Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    hocam peki sizce optimum wheyde ki bcaa oranı doğru mu?

7. Terminatörcük

Terminatörcük Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Tekniker
    Yer:
    İstanbul
    Bcaa oranı elbetteki doğrudur. Biz üründe 5gr glutamin var denmiş ama koyulmamış demiyoruz, aslında glutaminin yaptığı işlevi yapmayan glutamik asitlerin glutamin gibi gosterildiğini söylüyoruz :)

whitea bunu beğendi.
  8. Efe06

Efe06 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    Hardline'ın Bcaa Matrix ürünün aldım arkasında detaylıca her şey yazılmış ve orada Glutamic Acid 344mg olarak belirtilirken Glutamine 5000mg olarak belirtilmiş.Ne kadar güven olur belirsiz tabiki ama demekki direk 5gr glutaminde olabiliyormuş.Şuan kullandığım protein tozu Ultimate ve detaylı değerlerine bi baktım 4grdan fazlası Glutamic Asid :) insanları nasıl aptal yerine koyuyorlar haberimiz yokmuş.Emeğine sağlık kardeşim

Tolgahantt bunu beğendi.
  9. brkucr

brkucr Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    ON Hydrobuilderin icinde direk micronized l-glutamine yazıyor saf mı onun icindeki ?

10. efervan

efervan Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Tam da yeni whey alacaktım. Bu konu harika oldu. Hangi markalara güvenmemiz gerekir bunları paylaşırsak daha iyi olur

11. actual1985

actual1985 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Whey matrixde o kadar var miymis glutamin

12. tolstoy

tolstoy Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Ben de Hardline Hipro isowhey natural ürününü inceliyordum. 25gr da 24gr protein var katkısız bir ürün diye tercih ediyorum tatlandırıcı ve aromaları hegün vücuduma almak istemiyorum. Dikkat ettim besin öğeleri etikettinde glutamik asit yazıyor ve ön etikette 4000mg glutamin öncüsü yazıyor. Bence dürüstlük budur. Ayrıca konu için Beachboy tekrar teşekkür

Sayfayı Paylaş