Profesyonel Arkadaşlar Okumadan Geçmeyiniz

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Tolgaİzmir tarafından 2 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Tolgaİzmir

Tolgaİzmir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    İzmir
    Hepinize merhabalar,
    Vücut geliştirme sporuna başlayalı yaklaşık 2 ay oldu.İlk ay haftanın 3 günü spor salonuna gidiyordum.Şu an haftanın 6 günü salondayım.Spor kısmı iyi güzel ama beslenme programım yok.Spordan önce ve sonra neyi, ne kadar yemem gerektiğini tam olarak bilmiyorum.İnternetten araştırdığım kadarıyla doğru yanlış bir şekilde götürmeye çalışıyorum ancak pek verimli olmuyor.Bana tam anlamıyla bana uyan bir beslenme programı lazım.Bu konuda sizin tecrübelerinize ihtiyacım var.Kişisel özelliklerim şu şekilde;

Boy: 178 cm
    Kilo: 75.2 kg
    Vücut Yağ Oranı: 20.4 % (Tahmin edersinizki yağ fazlalığının olduğu bölge karın,klasik göbek sorunu yaşayanlardan biriyim.)
    Günlük Harcanan Enerji: 1769 kcal

Bu bilgiler doğrultusunda nasıl bir beslenme programım olması gerektiğini yazabilecek bir arkadaş varsa çok memnun olurum çünkü bu konuda çok sıkıntılıyım.

2. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Kısaca ve anlayacağın şekilde yazıyorum...

idman öncesi :

larbonhidrat ağırlıklı beslenmen lazım bu sana idmanda enerji verir...( makarna,bulgur pilavı)..yanında 200 grm tavuk göğsü ,veya 150 grm kırmızı et,balıkta olabilir...üçlüsüünden biri ideal olacaktır....

bunları idmandan ortalama 1,5-2 sat önce tüketmelisin..ve sonrasında idmana git....hatta idmana yarım saat kala birde nescafe iç buda sana enerji verir....

İDMAN SONRASI ...

ben genelde yukarıda yazdığımın aynısının geri kalan kısımını tüketiyorum...yani idman öncesi ve sonrası hemen hemen aynı olmak zorunda.....

bilgin vardır yinede belirteyim...

protein : kilonun 1,5-2 katı kadar...almalısın hergün...

karbonhidrat : kilonun 2,5-3 katı kadar almalısın...

son olarak haftada 6 gün idman çok fazla..

vücut dinlenerek gelişir...haftada 1 gün vücudun gelişmesine yetmez...

kolay gelsin...

Danny Boy, R10 ve Tolgaİzmir bunu beğendi.
  3. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Şimdi Tolga kardeşim profesyoneller okumadan geçmesin yazmışsın. Fakat sorduğun sorunun cevabını 2-3 aylık sprocu bile cevaplıyabilir. Bu matematik profesörüne pardon hocam 2 kere 2 kaç eder diye sormak gibi bi durum. Konu başlıkları lütfen açtığımız konuya değsin.

Arkadaş zaten gerekli bilgileri vermiş. Bende ek olarak sabah kahvatlı ve akşam yatmadan evvel için bişeyler paylaşıyım.

Sabah: 5 yumurta (4 ak 1 tam )
    250 gr kadar yağsız tuzsuz Lor

akşam yatmadan 1-2 saat kadar önce :200 - 250 gr kadar tekrar yağsız tuzsuz Lor

Big_Hammer ve demircan256 bunu beğendi.
  4. ClaW

ClaW Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İzmir
    ben bu yumurtayı hep tam yiyorum bi problem olurmu acaba ?

5. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz ;
    Forumda, ezbere yani sıfırdan diet listesi istemek doğru olmadığı gibi kurallara da aykırıdır.

Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, makaleleri ve üyelerin beslenme başlıklarını okumanızdır. Besinlerin 100gr içeriklerini inceleyip ne kadar protein-yağ-karbonhidrat-vitamin-mineral-sıvı almanız gerektiğini ilgili başlıklardan öğrenip kendi vücut tipiniz, hedefiniz, yaşam tarzınız ve ekonomik durumunuza uygun beslenme programı çıkarınız.
    Hala tereddütleriniz varsa, forumda kurallara uygun başlık açarak üyelerin yorumlarına başvurabilirsiniz.

ilginizi çekebilecek başlıklar :
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/s...76&postcount=2
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/y...kni-t8692.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/beslenme-f24.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/y...r-b-l-f53.html

Lütfen 1.dakikanızı ayrırak forum kurallarını okuyunuz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Bodyforumtr Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş