Piyasadaki tüm ürünler ISOLATE'mi?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve 0oDeserteagleo0 tarafından 25 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. 0oDeserteagleo0

0oDeserteagleo0 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Protein kullanmaya başlamak istiyorum ve küçük bir araştırma yaptım. Sonra bununla yetinmedim doktora sordum.. Doktorun dediği şey ise; Evet kullanabilirsin zaten alınması gereken bir besindir ama Isolate olmasına dikkat et dedi.. Benim merak ettiğim şey ise Piyasadaki tüm ürünler isolate'mi yoksa concantre mi?

Nanobolix diye bir ürün bulabildim isolate imiş..! Kullanan varsa veya bilen birisi iyi bir ürünmü merak ettim?

Şimdiden teşekkürler :) bench_O

Son düzenleme: 25 Mayıs 2011
  2. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    İzole de var konsantre de var.
    Ürünlerin iceriklerini okuyacaksın orada yazıyor.
    Forumumuzda supplementların tanıtıldıgı bolum sana yardımcı olacaktır yani "bu konuyu actıgın bolum".
    Istedıgın urunun konusunu ac oku anlarsın.

3. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Her protein tozu isolate değildir.Zaten o tür ürünler daha pahalı olmaktadır.İsolate ürünler daha çabuk etki ettiği ve daha çabuk kas yapısına nüfuz ettiği için tercih edilirler.https://www.supplementler.com/shop/...S-Iso-Tech-94-500-Gr.html/manufacturers_id/9/ linke tıklayıp örnek olarak bu ürüne bakabilirsin mesela bu ürün isolate bir üründür.

4. 0oDeserteagleo0

0oDeserteagleo0 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle teşekkürer :)

Benim konsantre veya isolate ürün kullanmamda ne fark olabilir. İsolate ürünler dahamı iyi?

5. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Tabiki daha iyidir eyer isolate bir ürün alırsan kas yapma süreci daha kısalır.Şöyle örnek vereyim antremandan sonra konsantre bir ürün alırsan vücuda etki etmesi yani kas yapılanması açısından isolate proteine kıyasla daha uzun sürer ama isolate protein alırsan daha çabuk işler ve daha hızlı kas yapılanmasına olanak sağlar.Gerekli olan proteini aminoasit ve vucut için gerekli olan mineralleri vücuda daha çabuk iletip daha çabuk kas yapılanmasına ve kas kaybını önlemeye katabolik duruma düşmeye engel olur.

6. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    İdman sonrası kullanım için isolat proteinler daha etkilidir. Fakat idman sonrası değilde öğünler arası kullanım düşünüyorsanız konsantre protein kullanmak daha uygundur. İsolate iyidir konsantre iyi değildir demek biraz yanlış. Her protein türünün kullanım zamanına göre etkin olduğu durumlar mevcuttur.

zumruduanka bunu beğendi.
  7. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    isolate biraz daha verimli.zaten protein tozu öğün geçiştirmek için doğru bir şey değil. antreman sonrası isolateler daha çabuk sindirilir. üretim tekniğini bilmiyorum ancak bana o açından da daha iyi gibi geliyor

8. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    İsolate proteinin kilosu yaklaşık olarak 80 -100 TL arasındadır. Konsantre ürünler ise takriben bunun yarısı fiyatındadır. Acil protein ihtiyacınız yoksa neden hızlı sindirilen bir protein tüketip paranızı heba edesiniz. Benim kastettiğim öğünlerden sonra destek olarak kullanım, öğün atlatmak değil..

9. 0oDeserteagleo0

0oDeserteagleo0 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Beyler optimum nutrition%100 whey protein aldım. Üstünde whey protein isolates yazıyor. Sizce ürün nasıl ve isolate mi?

10. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    İzole ve konsantre karısımı.
    Cogunlugu konsantre ama. ;)

Sayfayı Paylaş