Püf noktası nedir?

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve Tersekiz tarafından 27 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Tersekiz

Tersekiz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Karşıyaka
    Herkese merhaba ben şimdiye kadar onlarca spor ve diyet yaptım ne zaman iki gün bıraksam bütün emeklerim boşa gitti bunda pko sendromunun ve insülin direncinin de etkisi olduğunu düşüyorum ara öğün yapmayı hiç sevmiyorum günde 2 öğün yesem yetiyo spor olarak da zumba ve pilates hoşuma gidiyo çok ağır sporlar yapamıyorum bel fıtığı ameliyatı olduğum için. uzun lafın kısası yine alıp başımı gitmeye başladım kilo üstüne kilo binicek bana ne önerirsiniz az ve öz bu döngüyü nasıl değiştirebilirim su içsem yarıyo deyimi bana uyuyo denebilir sahiden dikkat etsem de en ufak bişeyde herşey en başa dönüyor neyse çok uzattım önerilerinizi bekliyorum :)

2. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Merhaba, kilo vermek tamamen yeme aliskanligi ilgili bir durum tabiki metabolik durumlarda goz ardi edilmemeli ancak yag yakimi ve kilo vermeye yonelik bir diyet olmadan pekte mumkun degil maalesef

Lg Smart World

3. Tersekiz

Tersekiz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Karşıyaka
    Bütün
    teşekkür ederim yanıt için , bütün diyetlerde ara öğün var ben onu yapamıyorum unutuyorum 6-7 saat aç kaldığım oluyo aklıma gelmiyor yemek yemek bana uygun bir liste ve beslenme düzeni de bulabilmiş değilim açıkcası

4. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Ara ogun mutlaka olacak diye bir kaide yok bana tam olarak yasinizi boyunuzu ve kilonuzu yazarmisiniz

Lg Smart World

egemennn bunu beğendi.
  5. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Aynen abi katiliyorum ara ogun gerek yok bencede ana ogunede eklenebilir ara ogundeki biraz kuruyemis vs herneyse hem yag yakimi amac insulinu ziplatmaya gerek yok :)

Intermittent fasting bunu arastirabilirsiniz 2 ögün yeniyo sanirim aralikli oruç diyede geçer yada kac ogun yiyebiliyosaniz yeyin ara ogun illa olmali diye bisey yok bence onemli olan gun sonunda aldiginiz kalori miktarı karbonhidrat protein vs..

yag yakmaksa hedef tek basit sey var kalori acigi birakmak harcadiginiz kaloriyi internetten ogrenip gun icinde ondan 500 eksik alicaksiniz yaklasik olarak yani ornegin 2500 ise 2000 gibi.yediklerimi nereden hesaplarim derseniz fatsecret programi isinize yarayabilir veya baska herhangi bo program kalori yaninda tabi karb protein yag miktarlarida önemli
    Ayrica antrenman oncesi veya zumba herneyse aci sekersiz kahve oneririm ve gun icinde yesil cay yag yakmak icin etkili olabilir

doxux bunu beğendi.
  6. Tersekiz

Tersekiz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Karşıyaka
    22 olucam ocakta 157/75 ters orantı :)
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Ekim 2014 ---
    teşekkürler kalori hesaplama hep işime yaradı ama uzun süre vucudu ac bırakınca yok besini tutuyo mutlaka ara oğun sart dıyolar dıyetısyene gıttım aynı tepkıyı verdi dediğiniz programa da bakıcam

egemennn bunu beğendi.
  7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Hayır, bunu artık çoğu kişi söylemiyor ama insülin direnci yüzünden sizin için ara öğün gerekebilir. Pko ve insülin direncinin illa ki durumunuzda etkisi vardır ama sonuç olarak kilo alıp verme sizde de bütün insanlardaki ortak mekanizmaya bağlı.

Alınan kalori > Kalori ihtiyacı --> kilo artışı
    Alınan kalori < Kalori ihtiyacı --> kilo kaybı
    Alınan kalori = Kalori ihtiyacı --> kilo sabit

Bu kadar. Çabalarınızın işe yarama sebebi az yemeniz. Daha sonra eski hale dönme sebebiniz çok yemeniz. O zaman döngüyü kıracak tek şey de az yemek, başka bir şey yok. 6-7 saat açlığa dayanabiliyorsanız büyük ihtimalle insülin direnciniz de çok şiddetli değildir. @egemennn yapmanız gerekeni söylemiş. Tek ekleyeceğim şu olur, öncelikle fatsecret'a alışın, sonra kilo kaybı başlayana kadar aldığınız kalori miktarını düşürün. Diyelim ki günlük 1800 kalori alıyorsunuz. 2 hafta sonra 1-2 kg kilo kaybı olmadıysa 1600 kaloriye düşersiniz. Eğer bundan 2 hafta sonra hala kilo kaybı yoksa 1400'e düşersiniz vs...Bol lifli gıda yemek tokluk süresini uzatıp insülin direncine faydalı olur. En az kilonuzun gr karşılığı olarak günlük protein alımınız olsun (60 gr civarı), bu hem kas kaybı yaşamanızı güçleştirir hem de proteinler de yavaş sindirildiği için daha uzun süre tokluk sağlar. Günlük kaç öğünle rahat ediyorsanız o kadar öğün kullanmanızda hiçbir sakınca yok ama insülin direnci yüzünden aşırı güçsüzlük, terleme, titreme gibi belirtiler olacak olursa derhal ara öğünleri beslenmenize katın. Bele baskı yaratmayacak şekilde ağırlık çalışmak da kas kütlenizi korumanızı sağlar.

Kısa sürede kilo vermeye çalışmayın, ay bazında değil, yıl bazında kendinize hedef koyun. Ayda 2-4 kilo vermek sizin için iyi bir ortalama olur. Başlangıçta vücut su da atacağı için ilk birkaç hafta daha hızlı kilo kaybı olabilir, bu sonraki haftalar yavaşlayacaktır. Yağ oranı yüksekken daha hızlı yağ yakımı olabilir, yağ oranı düştükçe hız da azalacaktır. Bu da normaldir, son kilolar en yavaş gidenler olur.

Created By Loss ve egemennn bunu beğendi.
  8. Tersekiz

Tersekiz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Karşıyaka
    Detaylı anlatımınız için teşekkür ederim dikkate alacağım, bunların hepsinin düzene oturması için belli bir alışkanlık ve düzen gerekiyo sistemli çalışmam lazım

9. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Puf noktasi nedir diye acmistiniz konuyu, bu iste puf noktasi duzen ve disiplin :)

Lg Smart World

10. Tersekiz

Tersekiz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Karşıyaka
    İyi güzel söylemişsiniz de marifet o düzeni sağlayabilmekte :) sanırım bana lazım olan sağlam bir program

11. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bence size tek lazim olan saglam bir motivasyon :)

Lg Smart World

12. Tersekiz

Tersekiz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Karşıyaka
    Haklısınız halimden çok rahatsız olmayınca hemen kaçıyo spordu saglıklı beslenmeydi hevesim ama sağlığım için şart artık nerden bulabilirim acaba şöyle gelip de gitmeyen iyisinden bir motivasyon :)

13. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kendinizi etrafinizdaki kimseyle kiyaslamayin herkesin anatomik yapisi farklidir, mutlaka kendinizle konusun, yapici olun asla ben neden yapamiyorum tribine girmeyin yapabilirsiniz sayet muzik dinlemeyi seviyorsaniz antrenmanda kisisel zevkinize gore dinlerken sizi hareketlendirecek bir muzik dosyasi yapin dinleyin, aynaya baktiginizda kendinizi begenin ve barisik olun gerekirse hersabah uyandiginizda kendize bakin ve bugun cok guzel gorunuyorum diye iltifat edin, iyi seyler soyleyen arkadaslariniza tebessum edip tesekkur edin digerlerini dinleyin ama kaale almayin unutmayin zaten baslamakla zor olan kismi hallettiniz emin olun bir sure sonra siz bile kendinize sasiracaksiniz, basaracaginiza inanin belkide bir cogunu tanimasaniz bile emin olun yalniz degilsiniz...

Lg Smart World

14. Tersekiz

Tersekiz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Karşıyaka
    Teşekkür ederim ben zaten böyle yapıda mutlu bir insanım yemek le aram çok ama spora yeniden başlayıp alkolü de kesersem ilk başlarda etkisini hemen görmeye başlarım büyül ihtimal

15. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kesinlikle etkisini goreceksiniz simdiden basarilar dilerim, saygilarimla.

Lg Smart World

16. hür kadın

hür kadın Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    motivasyon olayına katılıyorum. sağlam bir inatçı duruşla aşabilirsiniz.

17. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Motivasyon herseydir sadece sporda degil gerceklesmesini istediginiz herhangi birsey icinde gecerli...

Lg Smart World

18. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    bir dahiliyeciye ya da bölgenizde varsa endokrin uzmanına gidin. testlerinizi yaptırın ensülin direnciniz varsa verdiği ilaçı kullanın ondn sonra diyetlerin sizin için dayanılmaz tarafı aç kalmaksa alık hissettrmeyen diyette var. forumda keyojenik diyeti araştırın testlerde şeker hastalığınız çıkarsa bu diyeti yapmayın.

Sayfayı Paylaş