Once hangisi veya ikiside bir arada olurmu ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Bender tarafından 13 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Bender

Bender Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba
    yasim 21 boyum 177 kilom 77-78
    karin bolgemde yag var biraz gobegim var
    2 aydir yaklasik spor salonuna gidiyorum kardiyo tarzi seyler yapiyorum 5 kilo verdim 2 ayda
    spor salonundaki hocamla konustum biraz takildim kilo veremiyorum ve karnimdaki yaglari nasil erite bilirim diye
    bana L carntine kullan dedi ve spordan sonra protein al artik agir calisalim biraz yuklenelim dedi
    Asil sorum su agirlik calisirken kas yaparken yani kilo verebilirmiyim yag yaka bilirmiyim ?
    Yoksa once kilo verip yaglari yakip sonrami agirlik calismaliyim vucut gelistirmeliyim ?

2. Barış Öztürk

Barış Öztürk Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Yağlarını yakarken ağırlık çalışman daha faydalı olur hem kilo verirsin hemde aynı zamanda vucüt kas kütlesi kazanır. Ağırlık çalışmalarının başına ve sonuna kardiyo ekleyerek güzel sonuç elde edersin.

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. unknown00

unknown00 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bu şekilde net yorum yapılamaz ortada vücut açılarından bir kaç kare fotoğraf yokken . Ama ağırlık çalışmak kardiyodan daha fazla yağ yakımı sağlar ve aynı zamanda bir kütle inşasına başlamış olursun . Haftada 4 gün ağırlık 1 veya 2 günde fazla kasmadan normal düzeyde kardiyo yapılabilir . L-carnitin konusuna gelince artık kış aylarına doğru gidiyoruz fazla bir yağlanman yok ise clean bulk ile devam etmeni öneririm ..

Barış Öztürk bunu beğendi.
  4. Bender

Bender Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yanit verdiginiz icin cok tesekkur ederim .
    spor salonundaki hocamla bunlari aldik

L carntine spordan 30 dk once
    BCAA spordan 30 dakika once
    Protein spordan hemen sonra
    daha once kullanan varmi hocama ne ise yariyor diye sordum , bilimsel bir aciklama yapti pek anlamadim :)
    14348701_300813170292914_1027317358_n.jpg

5. Barış Öztürk

Barış Öztürk Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Carnitinler yağ takımını hızlandırır kardiyoyla beraber güzel etki yapar.

Bcaa antrenman sonrası kasların onarılması için aminoasit desteği verir kasları besler.

Protein tozu antrenman sonrası kasların hızlı şekilde proteinle beslenmesini sağlar.

Bender bunu beğendi.
  6. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Bence gereksiz olmus. Lkarnitini yag yakiminda sonuc almak icin kullanacaksan o zaman sise sise icmen lazim. Onun yerine atiyorum koladan bir yudum az alsan 10sise karnitin yerine gecer.

Bcaa senin gibi yeni baslayan ve cok agir calismayan biri icin gereksiz. Yani cok konustuk forumda bunu. O yuzden sadece gereksiz demek bile yeterli.

Protein tozu dogal yemeklerden protein aliyorsan aslinda gerek yok. Ama bazen yeteri kadar protein alamazsin. Acelen olur vs. O zaman icebilirsin. Yani acil durumlarda shot yapmak icin. Veya oglen yemegi zayif gecmistir. Antremandan sonra aksam yemegi gec yenecektir. O zaman olabilir. Yani illa antremandan icilecek duye bir kural yok. Tamamen senin beslenme aliskanliginla alakali.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Bender

Bender Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    2 aydir falan spor salonuna gidiyorum , hocam artik agir calisacagiz dedigi icin bunlara basladik
    yemek duzenim fena degil aslinda
    ve cola hic icmiyorum 4 5 yildir
    yanit icin cok tesekkur ederim herkese

8. metaforian

metaforian Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Bu spor salonlarındaki hocamlar da az değil, eline daha demir değmemiş birine gidip hem izole protein hem de BCAA aldırmış.

2 ay sonra "kardeşim sen artık çok iyi oldun kür yapman çok iyi olur" diye anabolik steroid kürü önerebilir. Lütfen dikkatli olunuz.

ahmetgms98 bunu beğendi.
  9. Bender

Bender Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kullanmamalimiyim diyorsunuz ?

10. ahmetgms98

ahmetgms98 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
  11. Barış Öztürk

Barış Öztürk Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Aldıysan kullan tabi ama daha bu kadar yeniyken gerek yokdu beslemen felan iyiymiş zaten.

12. metaforian

metaforian Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    40 yıldır söylenen şeyler bunlar ama ben bir kez daha senin için söyleyeyim.

Öncelikle çalışmaya başla, vücudunu tanı. Egzersiz hareketlerini öğren, doğru formları çalış. Disiplinini gör, bu sporu sevecek misin bir anla.

Türk gibi başla, Alman gibi devam et, İngiliz gibi bitir diye bir söz vardır. Genelde bu meselede insanlar Türk gibi başlar sonra 1 ayda sıkılır bırakır.

Eğer kapaklarını açmadıysan 1-2 ay dediğim gibi sakin sakin çalış. Devam etmeye karar verdiğinde de başlarsın takviyelerine.

13. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Kafaniz karismasin. Bu aldiginiz urunlerin sagliginiza zarari olmaz. Ama spor performansiniza hissedilir bir katki da saglamaz. Tamamen psikolojiktir.

Bunu hocaniza soylerseniz birbirinizi ikna etmeye baslarsiniz. Gerek yok :)

Merak ediyorsaniz kendiniz de arastirabilirsiniz.

14. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    hiç bir işe yaramaz mı yani kullandığı l carnitin veya takviye olarak kullandığı protein tozu su içmiş gibi mi olur :D böyle yorumlar daha çok kafasını karıştırır arkadaşın. günlük protein ihtiyacını karşılamak hiç kolay değil bu protein tozları kurtarıcı gibi birşey oluyor her gün kırmızı et tavuk yeme fırsatı bulamayabilirsiniz. 25 30 gr protein içeren birşey hiç bir katkı nasıl sağlamaz.

15. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    hocan elinde kalan supplementleri satma peşinde,protein tozu içerisinde zaten bcaa var
    ayrıca birde onu satması süper bir ticari zeka gerçekten
    ayrıca normal ortalama beslenen bir insanın bcaa ya ihtiyacı yoktur
    ağır çalışmayla falanda uzaktan yakından alakası olmayan ürünler
    l carnitin 50 li yaşların üzerindeki insanlar için çıkartılmıştır genç insanların vücudunda zaten bulunan l carnitini fazladan almasının yağ yakımını hızlandırmadığı kanıtlanmıştır
    protein ihtiyacını karşılayamıyorsan sadece protin tozu faydalı olur ancak onuda birdaha internetten en ucuzunu almanı öneririm neticede sadece bir protein bu

16. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Aynen oyle hicbir ise yaramaz. Sen simdi supplement aldigin icin boyle dusunuyorsun. Hepimiz boyle dusunuyoruz. Psikolojik olarak kendini sartlandiriyorsun.

Karnitin bcaa arjinin bilmemne bunlarin bizim seviyemizde spor yapanlara fayda saglamadigi DENEYLERLE kanitlanmistir. Supplement firmalarinin kanit olarak kullandigi deneylerin 90%i eksik beslenen insanlar uzerinde yapiliyor. O yuzden atiyorum bir olcrk protein tozu kullanmak onlara fayda sagliyor. Sen tam beslensen uzerine bir olcek toz icsen sana hicbir faydasi olmaz.

Protein tozunun dogal yiyeceklere karsi da pratik olmasi disinda bir ustunlugu yok. Bir insanin protein ihtiyacini karsilamasi cok basit birsey. Bu kadar basit bir seyi bile dogal gidalarla karsilayamiyorsak bence spora degil gunluk yasam duzenine kafa yormaliyiz.

OnuN disinda protein tozunun kana hizli karismasi ozelligin ekstra bir katki saglamadigi bile tartisma konusudur. Bunlari bu baslikta tartismayalim.

Atletik duzeyde spor yapan kisiler icin supplement takviyesi yapmayi tartisabiliriz. Insanin dogasina aykiri bir durum. Insan atletik bir varlik degill. Bir kapak olcekle icilen karnitinin vucuda sagladigi katki cok komik seviyelerdedir.

Arkadasin dedigi gibi biraz gereksiz bir alisveris olmus. Bir sonrakine daha dikkatli olunabilir.

Pink Zeppelin bunu beğendi.
  17. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    valla günlük protein ihtiyacını karşılamak gerçekten çok zor ki her gün 300 gram et tavuk yemek kolay birşey değil yada balık illa ki eksik çıkıyor günlük yemeğe 20 40 tl para ayırabilecek kadar zengin birisi varsa o günlük beslenme ihtiyacını karşılarda. kırmızı etin kilosu 40 tl olmuş tavuk göğsü bile 10 tl yani tek dozda 25 30 gr protein veren bir aparatif seçeneği bile faydalı olmasına yetmezmi her gün böyle beslenemeyenler için?
    Bca a gereksizde l carnitin ne kadar etki eder bilemiyorum. :D

18. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Bir olcek protein tozunun servis fiyati 3tl civari. 100gr tavuk gogsu ile ayni proteini veriyor. 100gr tavuk protein tozundan cok daha ucuza geliyor.

Protein tozunun ucuzu varsa tavuk etinin de var.

Hicbir uzman, supplement firmasi, yada sporcu protein tozunun ogun yerine alinmasini oneremez.

Cunku bunu onermek cok yanlis bir sey olurdu.

19. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    kullandığın ürüne göre fiyat değişir 1.5 tl olanda var servis fiyatı sonuçta içerik olarak farkı yok. Su ile içildiği zaman kana 30 dakikada karışıyor kesin bilgi olarak whey proteinler. Tavuğun öğütülüp vücuda sinme süresi muhtemelen 5 6 kattır. ki o kadar tavuk yesek bile yine günlük doz yetmez yani. Şahsen ben sabah kahvaltıda 10 15 yumurta yiyemem söverler bana evdekiler. Her gün et tavuk yapın diyemem çünkü maliyeti yüksek illaki. Haftada her gün aynı şeyleri isteyemez herkes kolay kolay. bu sadece işimizi kolaylaştırıyor bizim ki gidip yurt dışı ürünlerini 300 tlye almak yerine yerli malı alarak maliyeti düşürüp kullanmak 1.5 2 tl servis çok cazip. gidip marketten 200 ml süt alsan 1 tl zaten içinde 3 gr protein var yerini tutarmı sizce. Mesela kendimden örnek veriyim 1.5 ay boyunca nasıl beslenceğimi bilmediğim için yeteri kadar protein aldığımı düşünmeme rağmen kas kaybettim 2 cm kol ölçüm 6 cm göğüs omuz ölçüm düştü kullansaydım en azından bu kadar ölçü kaybetmezdim.

20. xLastRomance

xLastRomance Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Sigortacılık
    Yer:
    istanbul
    "mrthr35" Arkadaşımızın yazdığı şu cümle bence çoğu Türk gencini yansıtıyor.
    "Şahsen ben sabah kahvaltıda 10 15 yumurta yiyemem söverler bana evdekiler. Her gün et tavuk yapın diyemem çünkü maliyeti yüksek illaki. Haftada her gün aynı şeyleri isteyemez herkes kolay kolay."

Supplement olarak protein tozunun kullanılmasında bende bir sakınca görmüyorum. Her konuda olduğu gibi bu konuda da farklı görüşlerin çıkması gayet normal.
    Soruna gelecek olursak dostum salonlarda ki her hocaya maalesef güvenilmiyor. Ne okumuş nereden mezun olmuş anadalı ne dalı ne kaç senedir bu işi yapıyor ? Kas büyütmekle hoca olunmaz. Her vücut ayrıdır her vücudun kimyası ayrıdır. Ezbere bilgi vermesi çok yanlış.
    Forumlarda ve internette güzel bir araştırma yaparak nasıl çalışman gerektiğini öğrenebilirsin. Göbeğimi eriteceğim diye l carnitin kullanma daha fazla mekiksel hareketler sergile. İp atla bol bol bisiklet sür.

Saygılarımla,

Sayfayı Paylaş