Once hangisi veya ikiside bir arada olurmu ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Bender tarafından 13 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Kardanadam88

Kardanadam88 Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yönetici
    Yer:
    Istanbul
    Hocam böyle söylüyorsun haklısın aslında ama ben olayı kendi açımdan ele aldığım zaman , ben yemek olayını tam beceremiyorum. Öğlen tavuk ızgara göğüs falan yeniyor ama gün içerisinde ne kalori olarak nede almam gereken protein miktarını protein tozu olmadan tamamlayamıyorum. Evde yapıp işe götürsem ısıtma şansım yok soğuk birşey yiyemiyorum , dışarıdan söylesem çok masraflı. Böyle durumlarda protein tozu hayat kurtarıcı oluyor bence. 3 öğün yemek yiyorum spordan önce ve sonra protein tozu alarak da beslenmemi tamamlamaya çalışıyorum. Bence burada yapılan en büyük yanlış " Profesyonel Sporcu " insanlar ile vucudunun şekilli durmasını isteyen insanları karıştırmak. Sporcular kendilerine göre doğruları söylüyorlar ki bunlar herkes tarafından benimsenmiş doğrular olsa da hayatın gerçekleri bazen buna uymuyor. Adam bütün gün spor salonunda , işi bu. Beslenmesinide düzgün ayarlayabilir supplementlerini de antremanını da ama sabah 6:30'da iş için yola çıkan ve akşam 18:00'de paydos eden insanlar ( ki çoğu zaman bu saate yukarı doğru haraket edebilir) bunları düzgünce ayarlama şansı imkansıza yakın.

Ben en geç 07:00'da evden çıkıyorum iş , güç , spor derken akşam eve gelmem 21:00-22:00'yi buluyor. Şimdi nasıl hocamın dediklerini tam anlamı ile yapabilirim ?

2. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    valla çok iyi anlıyabiliyorum seni bazı işler çok engel oluyor herşeye hem çalışma saati konusunda hem beslenme konusunda sıkıntı yaratabiliyor çalışılan yerler

3. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    15 yumurta 90gr protein yapar. Yumurta proteini vucut tarafindan yuksek miktarda emilen bir protein cesididir. Bir ogunde 90gr protein tuketilmesi yanlistir. Bunu kim tavsiye ettiyse sana yanlis yapmis. Gunde 2-3 tane yemek yeterli.

Whey protein kana hizli karisir evet. Ama bunun bir avantaj saglamadigini gostwren arastirmalar da var. Bunlar supplement firmalarinin kullandigi argumanlar. Onceki ogunde yediginiz yemek zaten protein tozunu ictiginiz anda da sindirimi devam etmektedir. Yani sen antreman yaparken vucutta amino asit kalmamis ve kaslari yikiyor diye bir durum yok. Aksine bazi arastirmalar kazeinin dogal besinler gibi yavas sindirildigi icin wheye oranla daha iyi performans verdigini bile gosteriyor.

Supplementler ile ilgili bilgileri supplement satan firmalarin websitesindeki satis reklamlarindan alirsan bu konudaki bilgilerin de kisir kalir.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    whey proteinin kana hızlı karışmasıda yalan,oda daha sonradan ortaya çıktı aslında düşünüldüğü kadar hızlı karışmıyor
    hatta bir araştırmada whey proteininde aynı kazein proteini gibi 6 saatte karıştığı yazmıştı
    30 dk da karışıyor olsa 25gram protein 1 saate 50 gram protein yapar
    bu mantığa göre 24 saat her 30 dk bir protein tozu içen biri 1200 gram protein sindirmiş olur böyle saçma bir şey zaten olamaz

5. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Whey proteinin sindirim süresi ne kadar alındığına bağlı.Vücut ,30 gram whey proteini 2 saatte sindiriyorsa, tek seferde 100-150 gram protein alırsan, sindirim süresi daha uzar.6-8 saat civarı olabilir.
    Yani israf olmaz, vücut sindirir, ama sindirim süresi uzar.
    Ama kana çok hızlı karıştığı bir efsane tabi.

6. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    yani demek istediğim bazı durumlarda hayat kurtarıcı olabiliyor yani o kadar tüketende var protessionel sporcular yumurta konusunda. biz amatörler olarak 1.5 kat protein yeterlidir bize. zaten diğer bca tarzı ürünleri kullanmak için 1 senelik spor geçmişi gerekir mantıken . demek istediğim olmazsa olmaz değil ama herkesin şartları farklı biri gider parayı basar weider alır katkısı daha çok olur biri gider yerli malı bir ürün alır yarı fiyatından daha aza biraz daha düşük katkısı olur aslında çok karışık konular :D

7. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Bcaa kullanmak icin spor gecmisi olmasina gerek yok. Bcaa kullanmak icin dogal yolla alinan amino asitlerin yetersiz kalacagi kadar spor yapmak gerekli.

Devrime katiliyorum. Ne kadar alindigina bagli. Whey icin genel olarak kabul geren oran saatte 8-10 gr arasi sindirildigi. Bir olcek protein yaklasik 2-3 saatte tuketiliyor yani. Yemekler de 5-6 saat arasi.

Dedigimiz gibi onceki ogunde yenilen yemek sindirilmeye devam ediyor zaten. Gunde Duzenli olarak yemek yiyen birinin instant imba optimum premium falan filan protein shake icmesine gerek yok. Duzenli yemek yiyen birinin kaninda kaslarin ihtiyaci olan besinler vardir zaten.

Simdi sen gittin protein ictin. Kana "hizli" karisti. Bir de isin hormonal tarafi var. Anabolik hormonlarin gece uyku sirasinda tavan yaptigini biliyoruz. Ee senin oglen ictigin tozun etkisi gecti?

Ben hep vucudun kompleks bir yapi oldugunu ve protein tozuyla falan manipule edilemeyecegini veya en azindan bu islerin toz firmalarinin reklam ettigi gibi islemedigini dusunuyorum.

Bize dusen maksimum faydayi saglamak icin bu takviyeleri amacina uygun kullanmak.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mrthr35 bunu beğendi.
  8. Bender

Bender Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Spor salonundaki hocamin pek ticari bir dusuncesi oldugunu sanmiyorum , siteye girip benim kredi kartimla siparisi verdik yani onun kar yapa bilcegi bir durum yoktu.
    Yorumlar cok karisik ,kafam ciddi ciddi karisti ama daha acmadim kapaklarini , bir yoruma takildim 1 2 ay baktimki seviyorum bu sporu ozaman acmayi dusunuyorum .
    herseyin hayirlisi diyip yorumlariniz icinde tesekkur edip ben isin icinden cikayim :)

Sayfayı Paylaş