Omuz çalışma hakkında bir bakarmısınız ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve seyid tarafından 7 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. seyid

seyid Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaslar benim baya bir kilo eksiğim var, haftada 4 gün fitness yapıyorum. Omuza ağırlık verip omuzu genişletmek istiyorum, bu yüzden haftada bir yerine iki gün yapmayı düşünüyorum sizce bu şekilde faydası olurmu? ve omuz hareketlerini iki güne nasıl bölüştürmeliyim sizce ?
    (Not: özellikle omuz başlarının gelişmesini istiyorum omuz genişliği açısından)

2. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Omuzu genişleten/geniş gösteren sırttır, kanatlardır. Omuz kasları değil. Sırtı da haftada iki güne çıkarırsan eğer, ben şahsen çok öncelerden bu şekilde yapmıştım ve iğrenç derecede estetiğimi bozmuştum. Yani bilemiyorum, dikkatli olmak lazım. Bütün kasların eşit gelişmesi gerek. Bir kas diğerinden daha fazla veya az gelişince simetri bozuluyor. Dikkat etmek lazım. Bu yüzden bence haftada 2'ye çıkarma herhangi bir bölgeni, takip etmesi zor oluyor..

seyid bunu beğendi.
  3. seyid

seyid Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    anladım ama böyle gelişirsem omuzlarım dar kalır diye tırsıyorum. Sırtın omuzu genis göstermesinden ziyade direk omuzu genisletemezmiyim. Omuz başlarını yani

4. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Sırt zaten sadece geniş göstermiyor, omuzu genişletiyor. Ne dar kalması? Ayrıca omuz çalışarak omuz momuz genişlemez. Ha tabii ki ölçüm olarak omuz çalışmak omuz başlarını büyüteceği için, ölçü olarak omuzun genişlemiş olur. Ancak bu ölçü farkı o kadar da büyük fark oluşturmaz. Sizin gibilerin omuz genişletmek diye kastettiği şeyi karşılamaz omuz çalışmak.. Sırtın kanatların gelişecek ki omuzların yanlara doğru genişlesin..

seyid bunu beğendi.
  5. seyid

seyid Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    peki cok tesekkür ederim, şimdi o zaman sırt ve omuzu haftada 2 kez mi yapayım sizce daha etkili olurmu

6. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Onu bilemem, o konuda tavsiye vermem ben. Herhangi bir kas grubunu haftada 2 kez çalıştırmak demek, diğerlerinden daha fazla gelişmesine sebep olmak demektir.. Bu da eğer düzgün takip edilmez, kontrol altına alınmazsa orantısızlığa sebep olur, diğer kas grupları da geride kalır.. Pek önermem, iyi takip etmek gerek, aksi halde estetiği simetriyi bozabilir. Bu kadar acele etmene gerek yok, bütün kas gruplarını çalıştırıyorsan sıkıntı yok. Zamanla sırt kasların geliştikçe, kütlen de arttıkça genetiğin de el veriyorsa omuzların genişler zaten..

seyid bunu beğendi.
  7. seyid

seyid Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    peki tesekkur ederim ilginiz icin

8. Mert YİKİT

Mert YİKİT Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Şimdi ilk gün gogus tricep diyelim ikinci gün omuz bacak üçüncü gün sırt Bicep sonra tekrardan göğüs tricep omuz bacak sırt Bicep yapıp bitirebilirsin tabi sıralamayı değiştirebilirsiniz haftada her kasi 2 kere çalışmak güzeldir kilo sıkıntın varsa bunu uygula haftada her kasi 1 gün çalışan adam kasa öyle bir baskı verirki iyileşmesi uzun sürer zayıf insan eğer böyle yaparsa ne kas gelişir ne kilo alır senin amacın metabolizma hızını gecmek o yüzden haftanın 6 günü spor yapmalısınız 1 gün off yapmalısınız ben çoğu kişiye böyle uyguluyorum tabiki herkeze aynı etki vermiyor.

seyid bunu beğendi.
  9. seyid

seyid Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    hocam ben kilo almak istiyorum ama yanlışlık olmasın?

10. unknown00

unknown00 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Her bölge haftada 1 gün yeterli çalışıldığı şekilde yeterli olacaktır .. @SoldiersOfGod dediği gibi sırt ve omuz ikilisini iyi ayarlar asıl genişlik katan sırt'dır . Omuz içinde zaten ön yan arka ve başlarına(trapez) yüklenmen yeterli olacaktır ..

seyid bunu beğendi.
  11. Mert YİKİT

Mert YİKİT Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Sana burada bilimsel açıklama yapardım ama uzun sürer Rica etsem ege fitness kanalını izle ve haftada 1gun çalışmak her kasi buyutmez kardeşim inanmıyorsanız arastirin

seyid bunu beğendi.
  12. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Omuz genisligi icin ilk once omuz catisi denen sey lazim, yani genis kemikler.

Sonra gelismis bir sirt lazim.

Sonra agir omuz press ve bench press lazim.

Yani lateral raise filan omuz kasini izole ederek calisip omuz genisletemezsin, omuzun dolu dolu buyumesiyle ciddi bir omuz genisligi saglanmaz. Cok ciddi bir sisme gerekir yani uc boyutluluk, o da steroidlerle olur.

Azcik mantik, azcik...

seyid ve zeo64 bunu beğendi.
  13. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    Lütfen konuyu kişisel polemiklere çevirmeyelim,okuyanlara forum işleyişine katkı sağlayacak yararlı mesajlar yazalım.kurallara uymayan mesajlar silinmiştir.devamı halinde gerekli üyelere gereken uyarılar ve cezalar verilecektir.

9.1. Uygunsuz, kırıcı bir dilde konuşmaktan ve kişisel saldırılardan kaçınmalısınız. 2.ya da 3.şahıslara karşı hakaret, küfür, aşağılayıcı , kırıcı, dışlayıcı ifadeler kullanmak yasaktır.
    Aşağılayıcı, kaba, ahlâk dışı, mide bulandırıcı, iğrençlik hissi veren, küfürlü, cinsel içerikli, şiddet içeren, nefret dolu, tehditkâr ve kanunlarla çelişecek içerikler paylaşamaz ve özel mesaj olarak gönderemezsiniz.
    10.3. Başlıklara, başlıkla ve konuşulan konu ile alakası olmayan (offtopic) mesaj/mesajlar atmak yasaktır.

unknown00 ve seyid bunu beğendi.
  14. seyid

seyid Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    peki çok teşekkür ederim

Peki kanalıda takibe alayım teşekkür ederim ilginiz için

15. Bedziee

Bedziee Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    herkese katılıyorum kilo eksiğin varsa haftada 2 gereksiz sırtı nizamı tut omuz ıcın trapezlere agırlık ver gereken genişliği trapezlerden kazanabılırsın

16. kimyamuh

kimyamuh Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    53
    sırttır omuzu büyük gösteren. doğru formda overhead press ve facepull hareketi omuzlarında fark yaratacaktır. overhead press te 8-10 tekrar. face pull da ise 12-15 tekrar arasını tavsiye ederim. omuz aslında öyle çok çok izole edilebilen kas değildir. göğüs ve sırt çalışmak bence omuzu asıl büyüten faktörlerdir.

seyid ve mali67 bunu beğendi.
  17. seyid

seyid Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    facepull cok gereklimidir? ben onu yapmıyordum. overhead + ip ile yana açma + dumbell ile öne kaldırma + trapez hareketi yapiyorum sadece

Sayfayı Paylaş