OKR Yağ yakım günlüğü | Ketojen

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve OKR tarafından 24 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 27 üye.
  1. kdrklc54

kdrklc54 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    sakarya
    Sevindim kardes simdi mesela 10 yumurta yedigin zaman yag oranini dusuruyorsn demi ? Vala o kadar cok soyleyn varki kafami karistyr yok karaciger baski yok yaglanirsin bbcede mantikli olan o yani

GT-I9505 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. OKR

OKR Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Eğer yağlanma olarak düşünüyorsan hayır, istersen sadece snickers yiyerek beslen. Sadece baklava ye eğer aldığın kalori yaktığın kaloriden az ise yağ yakacaksın. Şu dünya üzerinde yumurta kadar saf protein kaynağı var mı? Ketojene sadece yumurta ve fındık bile yeter. Karb 15 gr altında tutarsan hızlı şekild ketoya geçersin ketodan daha çok yararlanırsın. 30 Gr aşmamak gerek.
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Ocak 2015 ---
    Eğer vücudu çok sağlam diye o hocadan destek alıyorsan meter mevsimlere bak :D :D :D adamın dediği şey göz kararıyla besleniyorum,cicibebe mükemmel, vücudumu fıstık ezmesiyle yaptım.. :D Bu fıstık ezmesi mevzusuda meridianın türkiye dist olması yoksa başka bi numarası yok :D

3. kdrklc54

kdrklc54 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    sakarya
    Supersin kardes tsk ederim ilk 2 gun 15 gr tuksak hizli ketoya gecmek icin sonra 30 gr sinirlamak guzel olur peki kilo verdikce kolariyi kac kac dusurelim suan 92 kiloym yuzde 17 yag var 2100 baslicm alt sinir 1900 iuimi ?

4. kdrklc54

kdrklc54 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    sakarya
    Cenk hoca meterin havasini sondurdu ya aynn kardesm haklisinn

5. OKR

OKR Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    1900 bence son evre olmalı 90 kg 17 oranında olan biri için. İşin içine HIIT ve glikojen deposunu hızlı boşaltacak egzersizler girerse 2.000 en son oran olmalı bana göre. İlk iki gün genelde proteini bile az tutmayı öneriyorlar, protein yağı geçmesin hatta aralarında 20,30 gr fark olması daha iyi. İlk iki gün 70-80 gr protein 190-200 yağ 5 gr karb mükemmel bir oran. Mesela 90 kg olsaydım 2.700 ile başlayıp her hafta 100 düşürerek 2.000 de sabitlerdim. 7. haftanın sonunda 2.000 kaloriye devam edip kardioyu sıklaştırırdım. Kardio süresini arttırıp antrenman şiddetini yükseltirdim. Eğer vücut kıtlığa girdiyse bir haftalık cheat week yapıp, 1.900 kcal ile sağlam kardio ve bitirici antrenman yaparak istediğim yağ oranına ulaşırdım.

6. kdrklc54

kdrklc54 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    sakarya
    Bende arastirdim da 2150 ust sinir alt da 1900 haftada 4 gun spor aeti bi gun yukleme yapicam antraman rutini buyuk kaslar squat benc row deaglift

7. lordsoth

lordsoth Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Nacizane önerim doymuş yağlardan ziyade doymamış yağları temel alarak diyeti yapmanız. Zeytinyağımız bu konuda 10 numara diyebilirim. Tabii yumurtayı sarısıyla yiyin ama tavuk göğüsü+zeytinyağı, sakat atlara göre daha yararlı olacaktır diye düşünüyorum.
    Hindistan cevizi için uğraşırım derseniz, normal alıp kırın rendeden geçerin. Üzerine sıcak su koyup biraz bekletin. Sonra süzgeç yardımıyla süzüp dolaba koyun. Bu şekilde hindistan cevizi sütü yapmış olursunuz. Ama bir miktar kb içerir.
    Dolapta bekletirseniz kavanozun üst kısmında toparlanma göreceksiniz. Bunu kaşık yardımıyla ayırıp kullanabilirsiniz. Bu da hindistan cevizi kreması oluyor. Yağ oranı daha yüksek.
    Bu kremayı kısık ateşte pişirirseniz suyunu buharlaştırıp saf yağ elde ediliyor. Nette bayağı tarifi var. Bu şekilde maliyeti ciddi oranda azaltabilirsiniz.
    Aslında direk hindistan cevizi yeseniz de olur,
    33gr Yağ
    15gr Karb (9 gramı lif)
    3 Gr protein
    Yine keten tohumu lif+yağ olarak çok yararlı olacaktır. Keza zeytin de öyle. Keto'da özellike liflere çok dikkat etmek gerekiyor. Hemoroidim azdığı için bırakmak zorunda kalmıştım.

8. kdrklc54

kdrklc54 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    sakarya
    Kardes naptin ya daha okurken yoruldum sen bana mutfakta uretime gec diyon :))

9. OKR

OKR Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Zeytinyağı ile omlet yapabilseydim dediğinize katılabilirdim,ama olmuyor. Doymuş yağdanmı bilmiyorum ama şu diyete girdikten sonra mutlaka sivilce problemim oluyor. Hindistan cevizi yağını temin etmek istanbul dışı sıkıntılı diye düşünüyorum macro var ise orada muhtemelen vardır. Ketentohumunu nasıl tüketeceğim bunun hakkında bir fikrim yok. Eğer sivilce problemim dahada devam ederse muhtemelen ketoyu bırakacağım, low carb devam edeceğim.

10. OKR

OKR Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Kardio/bacak/karın

Ekli Dosyalar:

11. OKR

OKR Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Migrosta stevia buldum, kan şekerini yükseltmiyor. 300 tab 23 tl civarında

Ekli Dosyalar:

12. OKR

OKR Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Son durum: https://www.hizliresim.com/nkakBg

Bel 73 e kadar düştü altın oran 70 de sabitleyip ardından temiz şeklinde kütle almak gibi bir amacım var.
    Beslenmem şu süre boyunca çoğu kez aksadı 1 ay içersinde kaloriyi az tutarak 2 cheat week oldu.Garip şekilde yağ yakımı devam etti. Sigara ve tatlandırıclı sakız ketoya aykırı olduğunu okuduğum yazılar vardı fakat şu süre boyunca hergün sakız ve sigara tükettim. Sonuç daha iyi olabilirdi ama iyi yağ yaktığımı düşünüyorum. Kilom 67 boyum 1.75. Kol ölçüsü define 36.

Ek: Yeşilçay, kahve(beyazlatıcılı),meyve çayı mümkün olduğunca fazla tükettim. ŞU

Son düzenleme: 6 Şubat 2015
    technical1967 bunu beğendi.
  13. burak717

burak717 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Tebrik ederim çok başarılı gerçekten

OKR bunu beğendi.
  14. OKR

OKR Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Teşekkür ederim.

Şunu belirtmek istiyorum yağ yakımı zorlaştı, 100 GR karb altı/low carb devam etmek zorundayım. Okulum var ve sınavlarda ketojen yapamıyorum maalesef.

15. burak717

burak717 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Bence şu an gayet definelisin zaten önümü yaz en azından su 2 ay clean bulk yapıp biraz hacimlenmeyi deneyebilirsin sonra zaten malum yaz glıyor tekrardan keto yu uygulayabılırsın bence.
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Şubat 2015 ---
    Gercı benım dedıgımde sacma bıraz 2 aydada bir hacım olmaz ama malum yaza cokta birşey kalmadı aslında :)

16. OKR

OKR Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Takıntılıyım, damar gözükecek :D 70 Altın oran benım için o yüzden 1 ay daha devam edeceğim ama bu yalnış. 36 Kol ile defineye girilmez. Çok yanlış..

17. adrion27

adrion27 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar merhaba;
    Şu an konunuzu bölüp sizi rahatsız ediyor olabilirim. Eğer böyleyse özür dileyerek başlıyorum konuşmama ama gerçekten merak ettiğim bir konu var. Hepimiz görüyoruz yağ yakmak zayıflamak için bir çok diyet önerisi var. Bunların içinden öne çıkan diyetler de var. Birçoğu da gerçekten mantıklı. Düşük karbonhidrat ya da ketojen diyeti ele alalım. Proteini yeterli miktarda alıp karbonhidratı çok düşürüyoruz ya da sıfıra düşürüyoruz. Şekerden uzak duruyoruz sağlıklı yağları tüketiyoruz. Aldığımız kaloriyi bir miktar aşağı çekiyoruz uyku düzenimize dikkat ediyoruz spor yapıyoruz. Yani sonuç olarak diyetlerin genelinde uyduğumuz kurallardan bahsediyorum. Fakat bunları uygulamasına rağmen sonuç alamayan ve hiç uygulamamasına rağmen hatta tam tersi bir yaşam düzeni sürmesine rağmen son derece fit insanlar var tanıdığım. Örneğin oturduğum yerde bir öğrenci arkadaşım var. Bir öğünde ben bir porsiyon yiyorsam o 2-3 porsiyon yer, ben günde 3 öğün yiyorsam o 6-7 öğün yemek yer. Aldığı karbonhidrat-protein-yağ ve kalori miktarına hiç mi hiç dikkat etmez. Bildiğimiz standart bir çay bardağında içtiğimiz çaya 4-5 küp şeker atar. Alkol desen bulduğu zaman hiç kaçırmaz. Uyku düzeni diye bir şeye sahip değil zaten :D. Okula yürümekten başka hiçbir spor yapmıyor. Fakat gelin görün ki bu çocuğun çok muhteşem bir vücudu var. Yani çok iri değil fakat gayet yağsız ve hafiften kaslı bir vücudu var. Biri bana bu konuyu açıklayabilir mi? Ama lütfen "herkesin metabolizması farklı, onun vücudu çok yakıyordur" yanıtı vermeyin bana. Günde kaç bin kalori yakıyor yahu bu çocuğun vücudu? Ayrıca dediğim gibi bahsettiğim çocuk cılız ve yağlı da değil, yağsız ve kaslı. Yani bu durumu neye bağlıyorsunuz? Genlerimizle hormonlarımızla alakalı bir durum mu acaba?

18. OKR

OKR Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53

Herkes farklıdır, bu durumu hormonlar,metabolizma,yaş,aktiflik... çok şey etkiler. Muhtemelen arkadaşın güzel bir fiziği yok,siz öyle sanıyorsunuz. Sonuç alamamak tamamen farklı, hormonel değerleri önemli eğer hormonel sıkıntı yoksa fazla yiyordur. Kaloriyi düşürmesi gerek. Zayıf insanlar genelde fazla yemek yemezler, ekto luk sadece bahane. Hormonlar,metabolizman veya aktiflik........ çok şey etken olabilir ama inan bana yağsız kaslı dediğin insan muhtemelen fazla yemiyor, ha yiyor ise metabolizması hızlı başka bir seçenek yok.

19. Hawx

Hawx Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    S.a kardeşim.
    Bu karb. miktarı ile ortalama kaç kg ağırlık ile çalışıyorsun?

20. OKR

OKR Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Low carba geçiş yaptım o zaman ağırlaklarımda koldan kaybettim diğerleri sabit kaldı sadece setler zor çıktı

Hawx bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş