OKR Yağ yakım günlüğü | Ketojen

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve OKR tarafından 24 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 27 üye.
  1. Gitanlu

Gitanlu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam sizi takip ediyorum da sormak istedigim bir siru var. 40 gun low karb yaptim. 5 kilo verdim. Kas kaybi da oldu. Spora baslar baslamaz diyet ile başladım ki hic iyi yapmadim keske ilk once düzenli beslenseydim. Simdi vucut diyete alisti diye protein ve karbonhidrat aliyorum. Yag ya yok ya cok az.
    Tahmini yag oranim 17-18 sizce keto uygulamalimiyim. Diger diyeti yeni biraktim ve sinav haftasi oldugundan kaloriyi 2000 civari tutuyorum. Sizce be yapmaliyim. Teşekkürler..

2. OKR

OKR Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    53
    17-18 yüksek bir oran fakat neyin definesini yapacaksın? Yağ tüketmeyerek oldukça yanlış yapıyorsun. Sınav haftasındaysan ketodan sınav bitene kadar uzak durmanı tavsiye edebilirim ilk 2 hafta algı problemin olacak çünkü. 2.000 kaloriyi biraz daha yükselt yani en azından sınav haftasında diyete gerek yok.

3. Gitanlu

Gitanlu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam sagolun. Yuksek oldugunun farkindayim. O zaman yag tuketimini de arttiriyorum biraz. Merak ettigim vucudum spora alismadan diyet ile devam ettirmek ile hata mi yaptim. Diyet yapmasam da paikolojik olarak kendimi kotu hisseeecektim

4. OKR

OKR Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    53
    Giantlu 200 kglik morbit obez sence spora alışıp mı diyete girer yoksa spora başladıktan sonra mı diyete girer? Vücudun kh ve pro ya alışmadı; sen öyle hissediyorsun.

5. Gitanlu

Gitanlu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Anladim diyemem :)

6. OKR

OKR Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    53
    Yağlı hissediyorsan ilk önce diyet, şahsen 17 olsaydım diyete girerdim ama bu yanlış. İlk önce kas sonra define olmak. İlk önce define için doğru olanı 20 üstü.

7. Gitanlu

Gitanlu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam o zaman diyete baslarken zaten 20 ustunde okdugunu tahmin ediyorum. Ozelde önceki ve simdiki fotolari atsam olur mu?

8. calimocho

calimocho Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Diyete girersen kas yapman zor.Şuan azıcık kasın varsa oda erir gider diyete girmeden önce belli bi kütlede olman lazım.Ben senin yerinde olsam temiz beslenir karbonhidatları ihtiyacım kadar tutar her gün cardiyo yaparım yağ yakımın yavaş olucaktır ama daha iyi olur.

9. Gitanlu

Gitanlu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Hicam 40-50 gun diyet yaptim yag gitti kaslar şekillendi. Gogus cikti ama omuzlardan da olcu olarak kuculdum. Kaslarimdan su an memnunum ama yag canimi sıkıyor

10. OKR

OKR Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    53
    20 üstünde değildim 15 civarlarındaydım, bu aslında biraz kendi takıntım. Yağdan nefret ediyorum. Yağ oranı değil de karın kasları kapandığı an diyete giriyorum ama bu yanlış.

Arkadaşlar yılbaşına kadar günlüğe uğrayamayacağım, internet erişimim olamayacak. (kamp,dağ) Diyete aynen devam edeceğim fakat diğer postumda belirttiğim kuruyemiş olmayacak sözü en azından yılbaşına kadar geçerli değil. Hassas tartı yanımda, kaşar peyniri,yağ ve yumurta da. Yılbaşı sağlam bir alkol gecesi geçirdikten sonra displinli bir diyete tekrar döneceğim. Sağlıcakla.

11. SinirHastasıyım

SinirHastasıyım Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    Bende if ve ketooyla bulk yapmaya basladim ilk gununm bitti takip ediyorum sizide bu arada fena gitmiyorsunuz.

12. kdrklc54

kdrklc54 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    sakarya
    cok yararlı bılgıler takıpteyım ketoen bnede gecıcem sınav haftaası bıtsın

13. erdemd80

erdemd80 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Ben şu an IF + Carb Backloading protokolünü uyguluyorum. Yani spordan öncesine kadar ketojenik beslenme spordan sonra carb yüklemesi (Haftada 3 gün).
    1 ay sonra tamamen keto beslenmeye geçeceğim.
    Ekstra yağ çeşidi olarak market veya kasaplardan kuyruk yağı alabilirsiniz, et-kemik suyu da çok çok faydalı, ayrıca hindistan cevizi yağı da almanız diyetinizi çeşitlendirebilir.
    Protein kaynağı olarak sakatatlardan ben koç yumurtalığı bol bol yerim. Kokusuna dayanamayanlara dana billur da önerebilirim gerçekten normal et gibi tadı onun.
    Peynir ürünlerinde keçi ürünleri veya eski kaşar-gravyer gibi ürünler tercih ediyorum.
    Keto beslendiğim dilimde ev yapımı turşuyu du da eksik etmem.

Kolay gelsin.

14. kdrklc54

kdrklc54 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    sakarya
    Ya hinfistan yaği nerden bulucaz peki ? Haftaya sinavm var ac3ba baslasammi simdi ? Ketoya bikinç bulanikliği diyorlar

GT-I9505 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15. OKR

OKR Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    53
    Carb back gerçekten iyi bir beslenme sistemi, billur veya yumurtalık nedense hiç hoşuma gitmiyor. Turşuda şeker oluyor diye biliyorum?

Geri geldim, ama diyete devam edemedim. Çeşitli aksaklıklar oldu, cheat dayı cheat week e terfi ettirdim desem yalan olmaz :D Kalorileri hesaplamaya korkuyorum.. Neyse dün çok güzeldi,içkiyi uzun zamandır tüketemiyordum. Kafası hala devam ediyor o yüzden ketoya devam edemedim. Diyete yarın başlıyorum. Kardio ve antrenmanlarım sıklaştı kalorileri azalttım. Kendime belirlediğim yarından itibaren 6 haftalık bir süreç var. Duruma göre uzayabilir ama azalmaz. Yüklemeleri 2 haftada bir yapmaya karar verdim. L-carnitin buldum onu kullanacağım. Chromium varmış onuda kullanmayı planlıyorum.

Hayır sınav süresince ketoya başlamak bana göre risk. Yağ yakacağım diye derslerden olmamak gerek.

16. kdrklc54

kdrklc54 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    sakarya
    Peki diyette bcaa kullanmak çok fark ettirirmi olmazsa olmaz mi ? Lor peyniri ketojende kullanilirmi ?

17. OKR

OKR Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    53
    Bcaa ya gerek yok, yumurta bcaa ihtiyacını karşılar. kullanılır

18. kdrklc54

kdrklc54 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    sakarya
    Kardeş tam yumurta ne diyorsun ?günde kaç tane sari tuketiyim

19. OKR

OKR Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    53
    Ona sen karar vereceksin, kendimden örnek verirsem günde 10 yediğimde oldu 20 de. Ketojende sarısını ayırmak gibi bir saçmalık yapma :)

20. kdrklc54

kdrklc54 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    sakarya
    Bende çok sağlam vucudu olan bi hoca dan destek aliyorum yazdim kağida bana dediki sarisi 1 tane sut urunleri yasak diğerleri sizin yazdiklarinizla ayni bencede cok sacma kardes katiliyorum onemli olan carb minimumda tutmak bazi noktalarda zeytin yaği yutmak gerekiyor sanirim

Sayfayı Paylaş