OKR Yağ yakım günlüğü | Ketojen

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve OKR tarafından 24 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 27 üye.
  1. mtbowded2

mtbowded2 Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
    takipdeyim.

2. OKR

OKR Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Yarın yine günlük tutmaya başlıyorum, en son fotoğrafı attığım tarihten beri diyet aksadı. Low carb devam ediyorum ve karb kaynaklarım = süt,yoğurt,wasa ve bulgur. Proteini 150 gr altına indirmeden devam edeceğim, karb ile yağ miktarı aynı düzeyde gidebilir. Göğüs biceps,sırt tri,bacak,omuz şeklinde ilerliyorum. Boş günlerde hiit antrenman günlerinde 20-25 dakika yürüyüş. Kafeini azaltıyorum intoleransım olduğunu düşünmeye başladım. Metforminde uzun zamandır kullanmadım. Bulkta kullanabılırım ama çok fazla mide şişiriyor. Bendeki yan etkisi sadece bu. 1.800 Kaloride devam edip hile gününü 3 haftada 1 kez yapmaya karar verdim. Supplementlerim bitti ve diyet bitene kadarda kullanmayacağım. Protein kaynaklarım hayvansal bitkisel olarak kabak çekirdeği var. Su tüketiminide azalttım 2.5 litre civarında devam ediyorum,tuzuda kestim. 100 gr altı devam edeceğim duruma göre kilo başı altınada çekebilirim.

Ek: Tatlandırıcı ve kahve beyazlatıcısıda kullanıyorum. Tatlandırıcı markası Takita, siklamat ve sakkarin içeriyor. Enerji içermeyen zararlı tatlandırıcılardan. Ki zaten insulin yükseltseydi diyabetler kullanamazdı, tek savım bu.

3. calimocho

calimocho Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Bi kaç sorum var.Bi videoda %75 Yağ %20 protein %5 kh diyor bu oran doğrumu?
    Kh kaynağı olarak mercimek çorbası iyimi? Hayvansal yağ ne kadar serbest?

4. OKR

OKR Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Spora; dolayısıyka forumada ara vermiştim.
    Son posttan sonra bir kaç hafta daha diyete devam ettim ve abs lerde damarı gördüm. Bu fotoğraf son paylaştığım fotoğraftan 2 3 hafta sonra çekildi arkadaşlar. Çok faxla mesaj gelmiş nasıl etkilimi vb. Farkı siz karşılaştırabilirsiniz. Öneriyormuyum? Evet. Spora 3 ay ara verdim muhtemelen 1 ay daha gitmeyeceğim. Başladığım zaman yeni bir clean bulk günlüğünde görüşmek üzere

Ekli Dosyalar:

5. supplementler.com

supplementler.com ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    78
    Meslek:
    Eğitmen - Sporcu Gıdaları
    Yer:
    Istanbul
    Kaynak ve daha fazla bilgi için, https://www.vitaminler.com/bilgi-bankasi/hindistan-cevizi-yagi-nedir-nasil-kullanilir bilimsel makaleyi okuyabilirsiniz.

6. OKR

OKR Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Selamlar. Uzun bir aradan sonra tekrar geri dondum. Okul, sınav derken bir bakmisim vucut gelistirmeyi birakmisim. Son posttan sonra 5-6 ay kadar sporuma devam ettim ve sonunda maalesef bırakmak zorunda kaldim. Bu surecte - 3 yil - yuksek alkol, dusuk egzersizin getirisi bana pahaliya patladi. Yağ olarak kilo almadim aksine 7-8 kilo kaybi yasadim ama gelin gorun ki agir derecede kas kaybi ile birlikte geldi bu kilo verimi. Suan icin hafiften yag yakip hazirana dogru vg'e baslamayi dusunuyorum. Bir kac ay evde vucut agirligim ile calisacagim. Eskiden cektigimiz o tatli aci sayesinde eski formuma kavusmak pek uzun surmeyecek. Guncel form budur ; https://hizliresim.com/3643LO ** https://hizliresim.com/NnQdAN

Biraz goz gezdirdim de eskilerden kimse kalmamis bu durum baya uzdu beni. Garip sekilde o kadar sure gecmesine ragmen hala basarili bir keto logu goremedim. Arkadaslar... Su dunya uzerinde inanın bana su diyet kadar verimli bir diyet yok. Hem mental hem fiziksel acidan.

Jacques Reverdi ve zRedDragon bunu beğendi.
  7. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    log'a devam etmeni veya yeni bir log açmanı bekliyoruz, takipteyim

8. OKR

OKR Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Bir ay kadar onceki postumda kilo verdigimi -cogu kas (yaglandim hatta)- belirtmistim. Ketojene girmem icin henuz erken. Ama tahmini olarak onumuzdeki subat-mart aylari arasinda girecegim. Her turlu sorunuzu ozelden sorabiliriniz.

Suan icin hedefim 62 kilo olmama ragmen kas kaybindan oturu gobek yaglanmasini azaltip ustune bir miktar kas eklemek. Agirliga gectigimde 2-3 aya hallolur gibi dusunuyorum. Eger ki musabik seviyede degilsek yag yakarken kas yapilabilecegini dusunuyorum. Tabii ki yuksek kaloriye nazaran daha yavas sekilde...

Vucut agirligimla devam ediyorum bir dahaki ay salona yazilacagim. Gecen ay yillarin getirdigi hamliktan oturu 20 nizami sinav cekerken suan icin tek yatista 42-43 civarlarina cikabiliyorum. Goruntude pek tabii degisim yok, olmayacakta. Amacim sadece salona hazirlik. :)

9. OKR

OKR Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Hafif lean bulk hafif yag yakmaya basliyoruz. Salona yazildim.
    Sag kol: 30.5
    Bel: 75
    Sag calf: 36
    Sag bacak: 48
    Omuz tahmini 115+ (68 kiloyken 125 ya da 128 idi, gozler yasli...)
    Kilo tahmini 63.
    Define halimle 36 kol ve muazzam omuz kutlesi elde etmistim. Dusuk kalori beslenmenin getirisi beni belki 1 yil geriye goturdu.. Motivasyonu dusurmeden devam..

Ek olarak zamaninda 120+ kilo deadlift yapan biri olarak bugun 60 kiloda zorlanmak vucuduma kusturmedi degil...

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 12 Mayıs 2019
    mrthr35 bunu beğendi.
  10. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    ketoya devam mı

11. OKR

OKR Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Az once tartildim 62 kiloyum. Yani bu kilo da ve en onemlisi bu kol olcusunde ketoyu birakin yag yakimina dahi giremem. 35 cm kola ulasinca muhtemelen girecegim tahmini olarak 3 ay var onumde. O zaman tekrardan konuyu canlandiririm.

12. zRedDragon

zRedDragon Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam merak ettiğim bir şey var, bunun hakkında da pek detaylı bir yazı bulamadım. Ketojenik diyet ile birlikte clean biçimde kas kazanımı mümkün mü ? Mesela antrenman günü 2700 kalori ertesi gün 2500 kalori + kardiyo gibi uygulamalarla hem kas yapmak hem de yağ yakmak mümkün mü ? Değilse bile neredeyse tamamen yağ kazanmadan kas kazanmak mümkün mü ? Teşekkürler.

13. OKR

OKR Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    1. Ketojen ile kas kazanimi mumkun fakat temiz bicimde kilo almak makrolardan ziyade aldigin kalori ile alakali.
    2. Mumkun, fakat bulktaki gibi kas kazanimi kadar hizli kas yapilandirmasi olamiyor. Bana gore en mantiklisi 3 hafta, haftada 400-500 gr alinacak sekilde kalori alimi, 1 hafta diyet. Ben kilo alma donemlerinde bunu uygulayarak surekli yagsiz geziyordum.
    3. Yag kazanmadan kilo almak zaten lean bulk dedigimiz olay. Lean bulk denilince akla temiz beslenmekten ziyade aldigimiz kalori gelmeli. Protein oranini tutturduktan sonra tabii.

—Bu arada ek olarak belirli atletler uzerinde yapilan arastirmalarda ketojen diyet ile yag yakimina girdiklerinde belli miktar yag yakip ustune yagsiz kas kutlesi ekleyebildikleri saptanmis. 2-2.6 kg yagsiz kas kutlesi gibi oldukca yuksek rakamlardan bahsediyorlardi. Bilgisayara erisimim olmadigindan adres veremiyorum. Ben kendim deneyimlemedigim icin bu dogrudur diyemiyorum fakat boyle bir makale var.

2 haftadir salona devam ediyorum kas hafizasindan midir anlamadim fakat 60 kg deadliftten 80 e, 30.5 koldan 32.5 kola cikartabildim. Yazin onemli bir isim cikmazsa spora devam edecegim fakat cikarsa eylule kadar tekrardan ara verebilirim. 1 kg almis bulunmaktayim belim artmadi.

Ekli Dosyalar:

zRedDragon bunu beğendi.
  14. F35

F35 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    Ketojenik diyet sayesinde o hiç 70 kg nun altını hiç göremedim ve 67.5 ulaştım sonra bıraktım çünkü vg sporunda zor oluyor gerçekten. Spor yapmayanlar için çok ideal bir diyet(artık işlemekten sıkılmıştım saate bir lavobaya) şuan bulktayım zaten marta kadar belki definasyon da 1ay uygulayabilirim..

15. OKR

OKR Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Eskilerden hatirliyorum sizi.Vg sporunda zor oluyor fakat ilk haftalarda sikinti cekiyorsunuz. Sonra vucudunuz alisiyor.

zRedDragon ve F35 bunu beğendi.
  16. OKR

OKR Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    2 ay gecmis kolum 36, omuzlarim 126 ya kadar cikti. Deadliftte 100kgx6, Ez Curl 30x8, Bench press 50 kgx8, Bentover Row: 60kgx8 e kadar cikartabildim. 4 cm belim artti, 4 kilogram aldim. IIFYM takildigim icin fena halde su tutmus bulunmaktayim. Yuzum gozum sisti. 4 kilo daha alinca bu konuyu muhtemelen aktif edecegim. Fakat keto degil IIFYM yapacagim. Kanat degisimini atalim
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Temmuz 2019 ---
    Su fotografa bakarak kas kutlesinin ne denli onemli oldugunu, kas hacminin yag hacminin neredeyse 5/1 oldugunu gorebiliyoruz. Bu fotografta 64 kilo olmam gerek, suan 66 kiloyum ve birakin 8 packi, 4 pack zor siritiyor :D

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 27 Temmuz 2019

Sayfayı Paylaş