Ne(ler) kullanmaliyim? Ne yapmaliyim?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve sokratez tarafından 1 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. sokratez

sokratez Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

Yaklasik bir kac gun once body de 3. ayima girdim.

Ilk ay genel tum bolgeleri calistim. Antrenor ilk ay yoktu biraz basi bos kendim hocanin dediklerini uyguladim.

Ikinci ay bolge calismaya basladim.
    Antrenor program hazirladi.
    Ondan once yine biraz kendi basima bolge calisiyordum.
    Artik bi gelisme hissetmiyorum ve takviye almam gerektigini dusunuyorum.
    Bu turlu konular da pek bilgim olmadigi icin sizlere danismak istedim.

Yas : 19
    Kilo : 61
    Boy : ~1.80
    Omuz : 103
    Gogus : 87
    Bel : 85
    Baldir : 47

Lazim olabilir dusuncesiyle olculerden bazilarini yazdim.

Duzenli beslenmem yok. Duzenli uykum yok ve ne yazik ki haslanmis yumurta sevmiyorum beyazi midemi bulandiriyor o yuzden hic yemiyorum.

Salonda ki hocam protein alma zamanim geldigini soyledi.

Sizin goruslerinizi de alabilir miyim ?

Proteinle birlikte baska takviyeler almam gerekiyor mu ?

Simdiden tesekkurler.

Son düzenleme: 1 Ekim 2012
  2. chelseagrin

chelseagrin Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    şunu bilmen gerekiyo . duzgun beslenme olmadigi zaman hicbir takviyenin yarari olmaz hatta spordada iyo bir gelismeyi elde edemezsin bunlari mucize iksiri olarak gormemelisin! ama beslenmeni duzene sokman sartiyla whey protein ve creatinle iyi bir seyler yapabilirsin. ( maddi durumun iyiyse yana aminoasit veya glutaminde ekleyebilirsin.

sokratez bunu beğendi.
  3. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Duzenli beslenmem yok. Duzenli uykum yok ve ne yazik ki haslanmis yumurta sevmiyorum beyazi midemi bulandiriyor o yuzden hic yemiyorum.

valla bana kalırsa proteın tozu degıl proteın tozu kazanına düşşen bir faydası olmaz.çünkü antrenmanla yırttıgın kasları düzenli beslenme ve dinlenme ile tamır ederek vucudunu 1 adım ılerı tasırsın kımılerı beslenme yada dınlenme olmadan olur desede bana göre olmaz ben denedım gördum. dınlenmek demek antrenman yapmamak demek degıl duzgunce uyumak demek genellıkle uykuyu gece almak demektır cunkı vucudun her saatının bır işlevi vardır. sen beslenmıyorsun dınlenmıyorsun agırlık calısıosun sımdı kolunu ölç örnegın 35 olsun 1 ay sonra o kol 34 olur :D benım fıkrıme guvenmeye bılırsın ancak forumu bolca okumanı tavsıye ederım sana ve bu forumda 1 kişi bile sana beslenme duzenın yok ve uykunu duzenlı alamıyor vedınlenemıyorken proteın tozu önermez önerırsede ya ben hıc bırsey bılmıyorum yada o öneren arkadas.. forumu okumanda yarar var özellıkle beslenme ve dınlenmenın önemını...

sokratez bunu beğendi.
  4. brhmcr

brhmcr Guest

Oncelikle diger uyeleridne ustunde durdugu hususlarda degisiklige gitmelisin, aksi takdirde arzu ettigin hedefe ulasmak cok zor olacaktir.

5. sokratez

sokratez Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Beslenmeyi ve uykuyu duzeltecegim arkadas tesekkurler yardimlariniz icin.

Asil sormak istedigim hangi takviyeleri kullanmam ve nasil kullanmam.

Simdi protein ve onerdiginiz baska bir sey olursa alip her seyi duzene girdirecegim.

Ona gore bi yardimci olursaniz cok sevinirim.

Saygilar.

6. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    forumdaki genel kanı zaten 3. aydan sonra supplement kullanımına gidilmesi yönünde. şimdi ne kadar bütcen var bilemediğimiz için net bişi demekte zor. ama en basıtınden bır proteın tozu alabılırsın genelde proteın tozu mu amino asitmı tartısması olur forumdada bır cok baslık var bununla ılgılı okumanı tavsıye ederım ben okudum ve ikisinide kullanmaya karar verdim:D bir pretın tozu bir amino asit yanına bir creatine gene kas gelişimi için nitro okside NOX bcaa tozu veya kapsülü recovery ıcın ise glutamine arnagine gibi urunler var bu arada beta alamin diyede bir ürün var hıc kullanmadım ama heryerde adı gecıyor.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/protein-tozu-nerileri-t46.html
    https://www.bodyforumtr.com/makaleler/supplements/amino-asit-mi-protein-tozu-mu.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/kreatin-nedir-t34.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/glutamine-nedir-t2629.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/l-arginine-hakk-nda-t58616.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bcaa-nedir-ne-ise-yarar-t45693.html

bak zaman ayırıp bu linkleride oku bence hepsi çok faydalı konular neyın ne oldugunu ne işe yaradıgını neler kattıp neler götürdüğünü yazıyor. sen oku kendıne uygun olanı ve bütçene uyanı sec.

sokratez bunu beğendi.
  7. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    düzenli besleneceğim diyorsanız sitede ürünler ve yorumlar mevcut bütçenize göre ürünler alabilirsiniz yine belirtelim ek besinler mucize ürünler değildir

sokratez ve (silinen üye bunu beğendi.
  8. sokratez

sokratez Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cok tesekkurler arkadaslar, protein tozuyla baslamayi dusunuyorum ek takviyeler hakkinda bilgim olmadigi icin sizlere sormak zorunda kaldim. Zahmet verdim kusura bakmayin.

Protein tozuyla beraber creatine almali miyim yoksa gerek yok mu?

9. brhmcr

brhmcr Guest

3 . ayda creatine baslarsan 6. ayinda merak ediyorum hangi ilaclari kullanacaksin. Protein tozu al bir sure gonlunu eglendir.

10. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Hocana kalsa başladığın ilk ay suplement kulanma zamanın gelmiştir zaten.Sen ona aldırış etme,kullanma diyecem ancak olmazsa olmazlar arasında olan yumurtayı yiyemiyorum diyorsun o zman suplement kaçınılmaz.Doğru kullandığın sürece sıkıntı olcağını sanmıyorum.Beslenmene ve böylelikle gelişimine katkı sağlayacaktır.

sokratez bunu beğendi.
  11. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Düzenli bir uyku düzeni ve beslenme olmadan pek verim alamayacaksın ama illa başlayacağım diyorsan protein tozu al. Yanına bir şey almana gerek yok.

Bir de benden sana tavsiye protein tozunu hocan satmak isterse ondan alma. Git dışardan bir shoptan yada internetten al. Sonra git hocana da ürünü söyle. Sana ne diyecek merak ediyorum :)

sokratez bunu beğendi.
  12. sokratez

sokratez Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Tekrar merhaba arkadaslar,

Son yorumlari okumaya firsatim olmamisti bugun tekrar girip guncelleme yapmak istedim.

******** den optimum whey gold standart ve yaninda micronized creatine powder aldim.

Creatine kullanmam iyi olmaz sanirim yorumlardan onu cikarttim veya kullanmalimiyim?

Protein kullanacagim o kesin artik, creatine kullanmam gerekiyorsa bu iki takviyeyi nasil kullanmam gerekiyor.

Antremandan once ve antremandan sonra mi ? yoksa sabah antremandan once ve antremandan sonra mi ?

13. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
  14. sokratez

sokratez Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    @John399, hocam proteinle alanlara indirimliydi aldim oyle yani bi merakim yok.

Creatine kullanmam olur biter.

Bu proteini nasil kullanmaliyim antremandan once ve sonra kullansam yeterli mi ?
    Spora gitmedigim gunlerde kullanmam gerekir mi ?

Yardimci olabilirseniz cok sevinirim, forumda bircok baslik var biliyorum fakat hepsini gezip tek tek bakacak zamanim yok o yuzden sizlere rahatsizlik veriyorum.

Umarim anlayisla karsilar yardimci olursunuz.

Tesekkurler.

15. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Protein'i antreman öncesi ve sonrasi kullanabilirsiniz fakat farklı kullanım metodlarıda mevcut

https://www.bodyforumtr.com/makaleler/supplements/protein-tozu-nasil-kullanilmali.html

Bu linki okursanız sorunuzun kesin ve net cevabını alacaksınız yukarıdaki linkte protein tozunun nasıl kullanılması gerektiği yer alıyor . Protein tozu bir ilaç değildir sadece beslenmenize destekçi olur yani bir günde yetersiz protein alırsanız bu açığı protein tozu ile kapatırsınız .

sokratez bunu beğendi.
  16. sokratez

sokratez Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Forum sponsorunun yazisini okudum biraz once.

https://www.supplementler.com/shop/information.php?info_id=25

Antremandan once alinmamasi gerektigini bildirmisler.

Birde konulari okurken soyle bir seye rastladim sizce bunu uygulamamda bir sakinca olur mu ?

Sabah kalktigim da egg protein, antremandan sonra whey protein ve gece yatmadan once casein protein.

Son düzenleme: 21 Ekim 2012
    John399 bunu beğendi.
  17. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103

Whey protein'i çalışmaya başlamadan en az 30 ile 45 dk arasında alırsanız bu şişkinlik sorunu ortadan kalkacaktır .

Sayfayı Paylaş