Nasıl daha hızlı ölçü alabilirim?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve DanteSymphony tarafından 17 Mart 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. DanteSymphony

DanteSymphony Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar iyi günler. Spora başlayalı 28 gün oldu. Haftanın 7 günü full body çalışıyorum. Bir gün üst vücut, bir gün abdominal ve bacak çalışıyorum. Ölçülerim aşağıdaki gibi:
    Önce - Sonra
    Sol Kol: 30 - 34
    Sağ Kol: 31 - 35
    Göğüs: 90.5 - 101
    Bel: 84 - 87
    Kilo: 66.9 - 71.6
    Omuz: 110.5 - 116

Ölçülerimden memnunum ama daha hızlı gelişmek istiyorum. Daha hızlı nasıl gelişebilirim? Split workout uygularsam daha hızlı gelişir miyim? Günlük kilo başına 1.5 protein alıyorum. Kilo başına 2 ya da 2.5 alırsam daha hızlı gelişir miyim?

2. ahmet377

ahmet377 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    hocam boy kaç

3. deniz13mtal

deniz13mtal Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Anesteziyolojist
    Öncelikle fullbody çalışmıyorsun orayı bir düzeltelim! Foruma biraz göz atsaydın yetkili kişilerin şu yazısını okurdun.

https://www.bodyforumtr.com/threads/yeni-başlayanların-yaptığı-hatalar.52628/

Sakin kafayla okursan tüm sorularına cevap bulacaksın

4. DanteSymphony

DanteSymphony Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Sakin kafayla okudum ve sorularımın cevabını orada bulamadım. Sorum oldukça basit: Değişimli full body çalışıyorum. Haftanın 7 günü bir gün ön kol, arka kol, sırt, göğüs ve omuz hepsini birden çalışıyorum ve ertesi gün karın, bacak çalışıyorum. Kilo başına günde 1.5 gr protein alıyorum. Peki bir günde sadece bir ya da iki kas grubunu çalışırsam ve günlük proteini 1.5 gr yerine 2 ya da 2.5 gr alırsam daha hızlı ölçü alır mıyım?

Boy 1.75

5. Frightos

Frightos Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    1.si fullbody yapmiyorsun.fullbody(tümvucut) adi üstünde ayni gün tüm kas gruplarini çalıştigin antrenman tarzıdır.

2. 28 günde salonundaki tüm arkadaşlarının aldigi toplam ölçüyü mü yazdin oraya onu tam anlamadım:)( benmi yanlis okuyorum hepi topu 4 kg almissin ama her bolgeden en az 4 -5 cm göğüsten ise 10cm aldığını söylüyorsun)

Birdaha okudumda 7 gun boyunca kol,göğüs,omuz,sirt allah ne verdiyse calisiyon galiba ara vermeden .bastan asagiya yanlislarla dolu bir yoldasin bir bilenden destek al)

Son düzenleme: 17 Mart 2020
    Alitsdgn bunu beğendi.
  6. deniz13mtal

deniz13mtal Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Anesteziyolojist
    Fullbody demek tüm kas gruplarını tek bir günde çalıştırmak demektir! Bir günlük antrenmanda her yerini çalıştırmak yani. Senin yaptığın ikiye bölmek.

Neyse elinde gerçek bir fullbody program olsa bile 7 gün çalışmak sadece kısa bir süreç boyunca gelişim sağlar daha sonra hiç bir şey olmaz. Kaslar antrenman sırasında değil dinlenme toparlanma sırasında büyür.

Sana tavsiyem gerçek bir fullbody program bulup haftada 3 gün yapman, beslenme konusunda protein iyidir ancak ölçülere bakınca kas kütlesi ile birlikte iyi derecede yağ kazanmışsın.

7. ahmet377

ahmet377 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    hocam benim anlamadığım sadece 28 günde nasıl bu kadar ölçü alabildin , toru topu 5 kg almışsın, yanlış falan ölçmüş olmayasın ?

8. DanteSymphony

DanteSymphony Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Pardon yanlış okumuşum. Upper/Lower split workout programıymış benim ki. Kusura bakmayın.
    Cevabı az çok almış bulunmaktayım. Yağ oranım %12 idi. Şu an kaç bilmiyorum ama fotoğraflara bakınca ilk günden farkı yok. Bel dümdüz yine.
    Son olarak programı yazıp sizden fikir almak istiyorum.
    1. gün
    Chest Press 4x10
    Pecdeck 4x10
    Low Row 4x10
    Lat Pull Down 4x10
    Seated Overhead Triceps Extension 4x10
    Triceps Extension 4x10
    Dumbell Front Raises 4x10
    Lateral Raise 4x10
    Hammer Curl 4x10
    Incline Dumbell Curl 4x10
    2. gün
    Leg Press 4x10
    Leg Extension 4x10
    Leg Curl 4x10
    Seated Calf Raise 4x10
    Ab Crunch 4x10
    Cable Crunch 4x10
    Decline Sit up 4x10
    3. gün, 1. gün hareketleri 4.gün yine 2. gün hareketleri çalışıyorum. 7 gün hep böyle gidiyor. 1. gün çalışan kas grupları 3. güne geldiğinde antrenman saatine göre 48 saat dinlenmiş oluyor. 2. gün onları hiç çalıştırmıyorum. Ölçülerimde bir yanlışlık yok. Kol flexli 31 cm idi, flexli 35 cm şu an. Fotoğraf atabilirim isterseniz. Programda başladığım ölçüler duruyor. Göğüs ölçüsünü alırken sırttan başlayıp göğüste birleştiriyorum mezurayı. Göğüs kasları bir başına 10 cm ölçü almadı. Son olarak program için de fikir belirtirseniz çok iyi olur.

9. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Göğüs ölçüsü zaten yazdığın gibi alınıyor diye biliyorum. İlk gün 40 set biraz fazla gibi.

Sayfayı Paylaş