MyProtein Impact Whey Protein Mocha İncelemem (En saf whey)

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve legolas246 tarafından 2 Nisan 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Herkese merhabalar,
    Bundan önceki incelemelerime aşağıda paylaştığım linkten ulaşabilirsiniz:

Supplementler.com Whey https://www.bodyforumtr.com/threads/supplementler-com-whey-protein-Çikolata-İncelemem.143580/#post-1194992
    Bigjoy Bcaa Pro Ripped https://www.bodyforumtr.com/threads/big-joy-bcaa-pro-4-1-1-ripped-ananas-İncelemem.143299/
    ESN Designer Whey https://www.bodyforumtr.com/threads/esn-designer-whey-protein-Çilekli-İncelemem.144170/
    Hardline Whey 3Matrix https://www.bodyforumtr.com/threads/hardline-whey-3matrix-Çilekli-İncelemem.144839/

Website ismi paylaşamıyorum, fakat bir yerde ucuza bulduğum için tercih etmiştim Myprotein'i. Ayrıca geçmişte Labdoor gibi bağımsız bir kuruluşun testlerinde oldukça iyi sonuçlar aldığı için de hep aklımdaydı zaten.

Labdoor'a göre içeriği en saf ve güvenilir protein tozu Myprotein.

İlgili liste budur: https://labdoor.com/rankings/protein

Optimum ise oldukça gerilerde bu listede. Bu listeye baktığım günden bu yana ilgimi çeken bir üründü. 1kg'ımını 90 liraya bulunca alıp denemek istedim. Evet geçelim incelemeye.

İÇERİK
    İçeriğinden bahsederken tekrar belirtmek istiyorum; Labdoor test sonuçlarına göre içeriği en güvenilir ve saf protein tozu bu üründür. ( https://labdoor.com/rankings/protein )
    Linkten bakabilirsiniz. Onun dışında içindekiler kısmından başlamak istiyorum:

Whey, soya lesitini, kakao, aroma verici, sukraloz.

Ürünün içeriğinde topaklanma önleyici ve köpürmeyi engelleyici bir şey bulunmuyor, bu oldukça iyi. Yani olabilecek saf formlardan birinde diyebiliriz. 100 gr'ımında ise 84 gr protein bulunuyor. 84gr proteinin ise 18gr BCAA. Piyasadaki kaliteli tozlardan hiç bir geri kalır yanı yok bu konuda. Rakiplerinin BCAA oranları ise şöyle:
    Optimum 17.6
    Hardline 18.2
    Supplementler.com 17.2
    Kesinlikle içeriği fiyatına göre ortada yer almakta. Ne yukarıda ne de aşağıda. Fakat içerik konusunda bazı eksileri var yok değil. Mesela Optimum ve Hardline 'ın içeriğinde İzole Whey de bulunuyor. Hatta Hardline'da hidrolize whey bulunuyor. Bununla beraber Hardline'ın içeriğinde Creapure ve B6 vitamini bulunuyor. Bu ürün ise sadece konsantre whey'den oluşuyor. Benim içerik puanım 4 supplementler.com ile aynı puanı verdim. Fakat forumumuzda mesaj editleme olmadığı için supplementler.com mesajımı güncelleyemiyorum. Çünkü güncellesem kendisine şu an 3.5 verirdim. Çünkü topaklanma önleyici diye ekstra bir madde var içeriğinde.

İçerik Puanım: 4/5

TAT
    Hep söylüyorum tat konusu göreceli bir konu. Fakat benim en fazla önemsediğim konulardan da biri. Ürünün Mocha aroması bence harika. Gerçekten hem süt hem su ile harika. Spordan sonra da gayet güzel içiliyor şişkinlik yapmıyor. Tatlandırıcı aroma dengesi gayet iyi. Tadı mocha. Çikolatalı kahve. Yani çikolatalı whey'e kahve atmışssınız gibi.

Bu tozla alakalı diğer tozlardan farklı olarak şöyle bir şey farkettim. Normalde hepinizin bildiği gibi shaker dibinde kalan sulu whey bir süre bekleyince koku yapıyor. Bu ürün normal wheylere göre çok daha hızlı şekilde bozulup koku yapmaya başlıyor. Yani bu kadar hızlı bozulan whey görmedim. Yani spordan gelince hemen shaker'ı yıkasanız iyi olabilir.

Tat Puanım: 5/5

FİYAT
    Fiyatını benim aldığım fiyattan değil şu anki güncel fiyatından yorumlamak istiyorum. Şu an güncel fiyatı 2500kg için 235 lira. Şu anki piyasada uygun denebilir. Optimum'dan uygun. Hardline ile aynı belki birazcık daha uygun olabilir. Bence 4 puanı hakediyor.

Fiyat Puanım: 3.5/5

Farklı tatlar denemeyi sevenler için tavsiye edebilirim. İsterseniz 1kg alın ara ara için nasıl isterseniz bence farklı güzel bir tadı var.

Saygılar.

2. Fırında_Sütlaç

Fırında_Sütlaç Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    çok kaliteli bir marka keşke talep artsa ve tüm ürünlerine Türkiyeden erişebilsek

legolas246 bunu beğendi.
  3. Agent47

Agent47 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Bu incelemelerin sabitlenmesi lazım o kadar iyiler :)

legolas246 bunu beğendi.
  4. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    @Agent47 Teşekkür ederim. Forum yönetiminin kendi bileceği iş:)

@Fırında_Sütlaç Aslında İngiltere'de çok popüler anladığım kadarıyla ama Tr'de sadece Whey ve Bcaa'sı var galiba.

--------------------------------------------------------

Bu arada @diez Adminim fiyat puanım 4 olacaktı yanlış yazmışım. Mesaj editleme kısmı olmadığı için düzeltemiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

5. Fırında_Sütlaç

Fırında_Sütlaç Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    evet maalesef... bir süre İngiltere'de kalmıştım, çok büyük bir ürün yelpazesi var gerçekten çeşit çeşit whey proteinler casein proteinler. bizim bildiğimiz izole ve normal ama adamlar kaç çeşidini yapmışlar.

legolas246 bunu beğendi.
  6. supplementler.com

supplementler.com ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    78
    Meslek:
    Eğitmen - Sporcu Gıdaları
    Yer:
    Istanbul
    Merhaba,

Öncelikle sektöre olan ilginiz ve geri bildirimlerinizi bizlerle paylaşmış olduğunuz için teşekkür ederiz.

MyProtein ürünleri orta kalite ama çok uygun fiyatlı ürünlerdir. Dolayısı ile Fiyat/Performans olarak, ucuz fiyatı sayesinde iyi ürünler diyebiliriz. Fakat Türkiye'de bu ürünler, yüksek fiyatlandırma ile satılıyor ve dolayısı ile Fiyat/Performansın tam tersine çok kötü bir konuma geliyor.

Bunu rakamlarla belirtmek gerekirse; İngiliz menşeili MyProtein'in Impact Whey 2.5 kg ’in (en çok satan ürünü) gerçek satış fiyatı iskontolu 190 TL, iskontosuz 283 TL bandındadır.

https://www.myprotein.com/sports-nutrition/impact-whey-protein/10530943.html?widget_id=569386 (Kendi sitesinden bakabilirsiniz)

Fakat Türkiye'de bu ürün 299 TL bandında satılıyor. Orta kalite standartlarına sahip bir ürünün, yüksek kaliteli ürünler ile aynı fiyattan satması müşterilerimizi yanıltmak anlamına gelir. Bu tarz aldatmacalara şirket olarak karşıyız ve karşı durmaya da devam edeceğiz. Bu sebepten dolayı bu markanın ürünlerine sitemizde yer vermiyoruz.

Türkiye'de satışı yapılan diğer ürünlerde böyle bir fark kesinlikle yoktur. Hatta birçok üründe Türkiye'deki fiyatlar ile birebir aynıdır. Belirttiğiniz fiyat bandında, çok daha yüksek kaliteli birçok ürün mevcuttur. Ne tür bir ürün aradığınızı ya da ne hedeflediğinizi kısaca bizlere iletebilirseniz sizler için en uygun olan öneriyi sunmaktan memnuniyet duyarız.

Yardımcı olabileceğimiz her konuda bizimle iletişime geçiniz.

Teşekkür eder, iyi günler dileriz.

Son düzenleme: 3 Nisan 2019
    legolas246 bunu beğendi.
  7. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    sizde de bir çok ürün eksik. mesela çoğu optimum ürünleri yok. onun yanı sıra musclepharm ürünleri yok, tek kullanımlık lezzetli yulaf ürünleri yok, tanzim yulaf yok, tahin pekmez yok, kaliteli ama ucuz yerli fıstık ezmeleri yok, bazı ürünlerin ithalatını yapmanızın zamanı geldi de geçti. ladder var arnold s.'ın ürünleri. onun yanı sıra soya protein tozu yok, ucuza ürün yok, dolar yükseldi diye zam yaptınız dolar 5,35 bandına indi ama fiyatları eskisine çekmek de yok, kendi ürününüzü satıyorsunuz ama seçenekleriniz yok aromada, impact yok, training mask yok, ya daha ne sayayım bilmiyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Nisan 2019 ---
    bu arada puan sisteminin hiç bir avantajı yok. 100 liralık üründe 5 liralık indirim var.

8. supplementler.com

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    78
    Meslek:
    Yer:
    Istanbul
    Merhabalar,

Özellikle belirtmek isteriz ki ürün fiyatlarını ithalatçı firmalar belirlemekte ve belirlenen PSF (Perakende Satış Fiyatı) üzerinden satış yapılmaktadır.

Fiyatların belirlenmesinde anlık döviz hareketlerinin haricinde belli bir zaman aralığında döviz hareketinin takibi sağlanır. Yani dövizin düşmesi ile anlık fiyat düşüşü ya da yükselmesi ile anlık fiyat artışı olmamaktadır. Örneklendirmek gerekirse; Weider marka ürünlerin bundan önceki fiyatlandırması ortalama döviz kuru 4,5 TL iken yapılmıştı. Döviz 5 TL, 6 TL gibi rakamlarda iken bir fiyat artışı olmamakla birlikte yükselişinin devam etmesi ve 7 TL gibi bir rakama ulaşması ile fiyat artışı olmuştu. Dolayısı ile şu an doların 6 TL ya da 5 TL ye düşmesi anlık fiyat düşüşüne sebep olmamaktadır. Bu durum takip edildikten sonra düşüş devam ederse en başında belirttiğimiz gibi ithalatçı firmaların belirlediği şekilde fiyatlandırma olur. Bu duruma bizlerin herhangi bir müdahale etme durumu söz konusu değildir.

Kendi markamızda ya da ithal ettiğimiz ürünlerde ise siz müşterilerimizin satın alma gücünü aktif durumda tutabilmek için kur farkını minimum seviyede tutmaya özen göstermekteyiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

legolas246 bunu beğendi.
  9. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    e konuşun o zaman o firmalarla yada siz ithal edin. benim gibi bu konudan şikayetçi binlerce insan var. yada şöyle yapın bana o firmaların listesini verin biz bir kaç kişi hep beraber hatta siz de bizimle birlikte o firmaları şikayet edin. bakın boşu boşuna size burada fevri davranıyorum ki 2015 yılından beri sizden alışveriş yapıyorum. yazıktır günahtır. adamlar 7 lirayken çaktılar fiyatı şimdi düşürmüyorlar. kusura bakmayın ama ben de cebimi düşünmek zorundayım. forumda 1000 kişi varsa eminim hepimiz aynısını düşünüyoruz. fırsatçılıktan ne farkı var. siz ve firmalar karınızı arttırıyorsunuz biz cebimizden çıkan parayı. sporcu dostu diye geçiniyorsunuz. hiç mi ağırlığınız yok firmalara karşı.

10. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    yapacak mısınız bir şeyler?

11. supplementler.com

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    78
    Meslek:
    Yer:
    Istanbul
    Merhabalar,

Siz değerli müşterilerimiz için sürekli stoklarımızı yenilemeye ve güncel tutmaya maksimum özen gösteriyoruz. Fakat ürünlerin çoğunun ithal olması ve kolay ithal edilebilir ürünler olmaması sebebi ile, hak verirsiniz ki bu süreç uzayabiliyor.

Bu durumun farkında ve çözüm odaklı bir firma olarak, siz değerli spor tutkunlarının beklentilerini en iyi şekilde karşılayabilmek adına; kaliteden asla ödün vermeden, aynı zamanda da sizleri fiyat olarak memnun edecek şekilde Supplementler.com ürünlerimizi üretmeye başladık:

İlgili Ürün:

Supplementler Whey ürünü, içerdiği proteinin %100’ü ultra filitrasyon teknolojisiyle elde edilen %100 peynir altı suyu konsantresidir. Kullanılan ham madde Avrupa'nın en hızlı büyüyen ve iddialı uluslararası süt ürünleri üreticilerinden biri olan Volac’a aittir.

Volac firması, 40 yılı aşkın tecrübesiyle, sürdürülebilir ve doğal kaynaklardan süt ve süt ürünleri üreterek insanların daha uzun ve sağlıklı yaşamalarına katkı sunmaktadır. Sadece whey proteini üretimine yönelik bünyesinde entegre tesisi bulunmaktadır. Peynir altı suyundan üretilen Volac Whey Proteini, tazeliğini ve kalitesini tutarlı bir şekilde uzun süre koruyabilmektedir.

Supplementler.com Whey Proteini'nin üstün ham madde kalitesini ve saflığı en yalın haliyle görebilmeniz için, tamamen şeffaf şişe içinde sunulmaktadır. Proteinin saflığını azaltabilecek hiçbir ilave amino asit, uyarıcı veya sentetik etken madde içermemektedir.

Teşekkürler,

Son düzenleme: 3 Nisan 2019
    legolas246 bunu beğendi.
  12. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara

Değerli @supplementler.com öncelikle konuya geldiğiniz için çok teşekkür ederim.

Şurdaki incelemeye bakmanızı şiddetle öneririm. https://www.bodyforumtr.com/threads/supplementler-com-whey-protein-Çikolata-İncelemem.143580/#post-1194992

Ben sizin ürününüzü zaten halihazırda oldukça beğeniyorum. Hatta yakın zamanda çevremde kim abi uygun fiyata hangi whey alayım dese supplementler.com whey al. Uygun fiyata hangi creatin alayım dese supplementler.com al diyorum. Hatta forumda bir yerde aslında bu ürün bu fiyata satılıyorken başka whey almak biraz macera aramak gibi yorumlarım mevcut. Ben sadece farklı tatlar denemeyi sevdiğim için toz değiştiriyorum. Keşke siz de yeni aromalar getirseniz.:)

Ayrıca sitenizde ürünün 2kg olanının altındaki

"Ürünü kullanmadım, ama bir kaç şey yazmak istiyorum umarım yayınlanır.
    Öncelikle ben bu sporu 2009'da da yapıyordum. Supplementler.com o zaman da vardı, yine aynı şekilde kendilerine güveniyorduk. Yine alınan ürün aynı gün kargolanıyordu vs. Yıllardır bu sektörün içerisinde olan ve gerçekten bu sektörü önemsediğini düşündüğümüz bir firmanın böyle bir işe girmiş olması bizler için olumlu....."

diye başlayıp

"Kesinlikle bu camia için olumlu ve cesaretlendirilmesi gereken bir hamle olduğunu düşünüyorum. Bundan sonraki alışverişimde tercih edebilirim. "

diye biten yorum da bana ait.

Yani firmanızı oldum olası severim. Creatin ve Whey'inizi de aldım kullanıyorum. Özellikle ambalaj tasarımlarınız bence harika sakın değiştirmeyin. Sadece tek eleştirim:

Keşke whey'in içinde sodyum klorür ve kıvam arttırıcı(E415) bulunmasa. Çünkü diğer tozlarda bu tarz bileşenler yok.

Öte yandan Myprotein ile ilgili olan eleştirinize katılıyorum. Zaten içerik kısmında da belirttim. Ürünün içeriği Hardline ve Optimum 'dan zayıf diye. Detaylarını da orada açıkladım. Fiyat konusunda söylediklerinize de katılıyorum. Ben dikkat etmemişim genelde dikkat ederim yurtdışı fiyatına.

Benim de size bir sorum var Weider ile alakalı olarak yanıtlarsanız çok memnun olurum:

Weider amazon'da 56 euro https://www.amazon.de/gp/product/B06XV34QZ1/ref=ox_sc_act_image_1?smid=A3JWKAKR8XB7XF&th=1

Optimum 49 euro https://www.amazon.de/gp/product/B000QSNYGI/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3JWKAKR8XB7XF&th=1

Scitec 41 euro https://www.amazon.de/gp/product/B00JBMAZFS/ref=ox_sc_act_title_2?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

Fiyat farkı Almanya'da 7 euro (45tl) iken. Neden Türkiye'de Weider 399 lira. Aradaki fark 100tl. Weider'ın tüm ürünleri için durum böyle. Sırf bu yüzden hiç bir zaman Weider alıp kullanmadım. Bu fiyat politikasıyla da kullanmayı düşünmüyorum. Hardline ve Supplementler.com Whey varken son derece gereksiz geliyor. Bu konuda hassasiyetiniz olduğunu bilmiyordum. Özellikle paylaşmak istedim. Weider TR distribitörü yıllardır yapıyor bunu. Ben kendimi bildim bileli çok uçuk bir fiyatlandırması var.

Sorumu cevaplarsanız çok memnun olurum.

İyi çalışmalar, saygılar.

Fırında_Sütlaç bunu beğendi.
  13. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    suplementler sizi severim ama fiyatlandırma politikanız çok kötü, neden derseniz gerek weider gerek bahsettiğiniz my protein, my proteini siz yazdıktan sonra baktım 235 tlye de satan yerler var, sizin ürünü temin ettiğiniz yerde bir problem var belli ki, bu problemde kullanıcılara yansıtılıyor, diğer siteler sizden 50 60 tlye daha uyguna weider ve my protein satabiliyorken sırf siz ****** denen firmadan aldığınız için normalden pahalı satmanız üzücü, diğer firmalar gibi bir politika uygulamadıkça sitenize bile bakmaya gerek duymuyorum ne yazıkki. ülke ekonemisi malum ortada fiyatlandırma politikanızı tekrar baştan aşağı gözden geçirmenizi öneririm.

14. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    aslında bütün ithalatçıları şikayet etmek gerekiyor. adamlar dolar yükseldi bahanesiyle fiyatları uçurdular sonra dolar düştü eskisine getirmiyorlar. oysa böyle bir hakkımız var. imza kampanyası bile başlatmayı düşünüyorum.

mrthr35 bunu beğendi.
  15. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Optimum mesela dolar zammı geldi geçti hiç zam almamıştı 1 2 ay önce birden bire 60 70 tl zam yaptı , resmen keyfi alakası Yok yani

16. burakua17

burakua17 Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Ne yazık ki supplementler whey tadı bana acayip şekerli ve kötü gelmişti. Şöyledir ki supplementler whey kullandıktan sonra protein tozu kullanmayı bıraktım. Şu aralar gelişimim zayıf, sağlam antrenmanlar yapmama rağmen. Bunu protein tozu kullanmamaya bağlıyorum. Legolas, senin içerik bilgisi paylaşmandan dolayı hardline kafama takılmıştı. Sen myprotein'i mi yoksa hardline'yi mi önerirsin?

legolas246 bunu beğendi.
  17. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Hardline çok muamma ya , onun yerine bigjoy da denenebilir, bende bigjoyun bir kaç yan ürünü var beta alanin arjinin citrüline gibi predator da kullandım etkili ürünler gerçekten Wheyide denenebilir multipower almasam bigjoy alırdım :D

burakua17 bunu beğendi.
  18. Agent47

Agent47 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Suyu fazla koyarak (250-300ml) içmeyi denediniz mi ?Yani suyunu cok koyunca tadı optimuma yaklasıyor ki ben optimumu 180-150ml icen biriyim.

legolas246 bunu beğendi.
  19. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    predator yağ yakımında iyi bir rol oynar mı?

20. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Ağırlık antremanı öncesi enerji verir de yağ yakımı için thermonator aldım ben güzel içeriği

igormami bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş