Supplementler.com Whey Protein Çikolata İncelemem

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve legolas246 tarafından 6 Kasım 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Merhabalar.

İlk supplement incelememi Bigjoy Bcaa Pro Ripped ile yapmıştım. ( link: https://www.bodyforumtr.com/threads/big-joy-bcaa-pro-4-1-1-ripped-ananas-İncelemem.143299/ ) Bundan sonra vakit buldukça kullandığım supplementlerin incelemelerini yapmayı planlıyorum.

Evet bu ürün fiyatı dolayısıyla forumda oldukça merak uyandırmaya başladı, herkes merak ediyor.

İÇERİK
    Ürünün içeriğine geçmeden önce isminden ve ambalaj tasarımından bahsetmek istiyorum. NothingToHide ambalaj tasarımını ben beğendim. İçeriğininin oldukça ne olarak görünebilmesi ve üzerinde mavi beyaz renkler kullanılması ürünün çok profesyonel göstermiş. Bu kadar sadelik ve basitlik ile bu denli başarılı ambalaj tasarımı yapmak zor kendilerini kutlarım.

s.PNG

Ürünün içeriği bu şekilde. Beni burda rahatsız eden, 3/4 ölçek için değerleri vermiş olmaları oldu. Ben şahsen genelde bir ölçek veya bir ölçekten çok az olacak şekilde doldurup shakera atıyorum. Neden böyle bir şey yapmışlar bilmiyorum.

Karşılaştırmayı kolay yapabilmek için daah önce forumda paylaştığım bir tabloyu paylaşayım. Ama bu tablodaki fiyatlar 2016 fiyatlarıdır yanıltmasın. Siz içeriğine bakın.

Ürünün 100Gr üründe 17,2gr BCAA bulunuyor.
    Öte yandan 100Gr üründe 1.57 gr Arginine bulunuyor.
    Ayrıca 100Gr üründe 75 gr protein bulunuduğununu da belirtmekte fayda var.

Değerler kesinlikle başarılı. Ürünün mudaillerinden eksi kalır bir yanı yok. Burdaki 1'er 2'şer gr farkları çok dert etmeyin. Zaten bağımsız test firmaları bu tozları alıp test ediyor. Genelde etiketteki değerinden %1_%5 arası eksik veya fazla çıkabiliyor.

İçerik için son olarak hammadenin Volac'dan alındığı bilgisini paylaşayım. Volac gerçekten büyük bir üretici sitelerini ziyaret edebilirsiniz.
    İçerik Puanım: 4/5
    ETKİ
    Arkadaşlar Whey protein satın aldıktan sonra içtim şöyle etki gördüm böyle etki gördüm, gibi beklentilere girmemek gerekiyor. Eğer ürünün içeriğinde Creatine veya sindirim enzimi olsaydı belki onlardan bahsederedim, fakat öyle bir şey de yok. Haliyle burayı geçiyorum, puanlama da yapmıyorum.

TAT
    Whey Protein için bence en önemli kısım burası. Sırf burayı düzgün yazayım diye ürünün yarısını bitirmeyi bekledim. Çünkü yerine göre whey'lerin günde 3 kere 4 kere içilmesi gerekebiliyor, haliyle tadının uzun vadede baymaması ve sindiriminin kolay olması gerekiyor.

Ürünü hem suyla hem süt ile içtim, her ikisiyle de tadını ben beğendim. Ki tat konusunda çok hassasımdır. Ürünün tatlandırıcı ve aroma dengesi başarılı. Tabi şunu da belirtmek de fayda var çikolata tutturması en kolay aroma. En kötü firmanınki bile iyi kötü içiliyor. İleride yeni aromalar üretirlerse onlar için de yine başlık açarım. Tabi sizler için ürünü kullandığım dönem burayı daha net yazabilmek için: tek içimlik Hardline 3 whey matrix ve Bigjoy tek içimlik whey aldım. Keşke optimum da alsaydım o an aklıma gelmedi. Ürünün tadı Bigjoy'dan çok daha başarılı. Hardline' dan ise bence bir tık geride. Üçünü de sütle karıştırıp tattım. Hardline kıvam ve aroma yoğunluğu olarak bir tık daha iyi gibi. Yani puanlayacak olsam yarım puan fazla verirdim galiba.

Whey protein de benim için en iyi tat Gaspari Myofusuion' dur. Galiba içeriğindeki yağ mı fazlaydı neydi bu ürünün özellikle sütle tadı harikaydı. Bu ürün benim için 5 üzerinden 5 tir. İçtiğim tat olarak en kötü Whey ise (Güvenilir olmayan markaları hiç bir zaman alıp denemedim.) maalesef Bigjoy'un tek içimlik wheyleri. Ben aroma ve tatlandırıcı dengelerini beğenmedim, aroma az, tatlandırıcı çok gibi geldi bana. Zaten içerik tablosu da tam olarak paylaşılmadığı için çoklu alıp içmem, öyle denemek için almıştım. Burda dediğim gibi hiç bir zaman ucuz whey alıp içmedim.

Tat Puanım: 4/5
    FİYAT
    Fiyat konusuna gelirsek. Direk şunu yazayım: Fiyatı şu an piyasada bulunan ürünlerin çoğundan uygun.Optimum ve Scitec'in 2kg fiyatlarını oranlarsanız ürünün 30 lira daha ucuz olduğunu görebillirsiniz. Lakin bu ürünün pazarlamasında aracı olmadığı için fiyatın biraz daha uygun olmasını beklerdim. Mesela Hardline yurtdışından hammade alıyor, paketliyor, sonra mağazalara dağıtıyor, sonra mağazalar kâr ile satışı gerçekleştiriyor. Supplementler.com ise direk ürünü alıp, paketleyip, satışını gerçekleştiriyor. Bu minvalde değerlendirildiğinde fiyatın biraz daha uygun olmasını beklerdim. (Bunu supplementler.com'un kendi sitesine yazanda benim yani kendi yorumumu copy paste yaptım çalıntı değil.) Zaten biraz daha uygun olsa 5 verirdim fiyatına.

Özellikle son kur zamlarından sonra yerli ürünler inanılmaz cazip hale geldi. Bence Supplementler.com gibi yıllardır bu sektörün içinde olan bir firmanın böyle bir işe girişmesi bizler için çok olumlu bir gelişme.

Fiyat Puanım: 4.5/5

Bence Supplementler.com gibi yıllardır bu sektörün içinde olan bir firmanın böyle bir işe girişmesi bizler için çok olumlu bir gelişme. Eğer bu aralar uygun fiyatlı protein tozu arayışındaysanız kesinlikle değerlendirebilirsiniz, tavsiye ederim.

2. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
  3. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    İnceleme için teşekkürler, güzel olmuş. Bende 2. kutuyu yarıladım, indirim yakalamışken 3. kutuyu stok yapmak için aldım. Benim genel olarak beslenmem iyi çok şükür, yemekle 100gr makro proteine çıkabiliyorum. Bununla düzensiz beslendiğim, eksik protein aldığım vs. günlerde beslenmeye yama yapıyorum.

Ben ölçek konusunda takılmıyorum, kendi hassas terazim var, kendi porsiyonumu 50gr - 1 prosiyon olarak belirledim, bu şekilde 1 porsiyon 38gr protein sunuyor.

Protein tozu aldım kaslarım büyüdü yada etki görmedim diyenler neyin kafasını yaşıyor anlamıyorum. Protein tozu dediğin şey beslenme düzeninin içinde devede kulak kalır. Daha önce protein tozlarına saçma sapan paralar verip deneyim sağlamış biri olarak aşağıda ki sebeplerden ötürü tercih ettim.

Hammadde kalitesi (avrupa menşeili, tecrübeli üreticinin hammaddesi)
    Tazelik (üretimden hemen sonra stoğa giriyor, ithal edilip yollarda ve depolarda aylarını bazen yıllarını geçirmiş wheyler gibi son kullanma tarihinde bir kaç ay değil 2 yıl kalmış oluyor)
    Fiyat (tedarik, dağıtım, toplu hammadde alımı ve dolum gibi işlemleri supplementler.com kendi bünyesinde yaptığı veya yaptırdığı için kaliteden kısmadan bazı giderleri çıkarıp iyi bir fiyatla sunabiliyor)
    Lezzet (supplementte lezzet önemli, ben bu ürünün tadından memnun kaldım, genel olarak temiz beslenen biri için 1-2gr şeker fazla olması diyete zarar vermez ama tatsız bir shake gerçekten çekilmiyor)
    Etki (protein tozu supporter'dir, kas büyütmesini beklemiyorum ama protein tozundan beklentim neyse aynen karşılıyor. proteini eksik aldığım zamanlarda bununla protein bilançosuna yama yaparak gerilemeyi engelleyebiliyorum. weider, myprotein, multipower, hiç bir protein tozu kaslarımı büyütmedi, bu ne yaptıysa aynı şeyi yaptı, özellikle myprotein izolenin recovery hızında fark gördüm, geri kalan her şey aşağı yukarı aynı, hiç bir wheyden olağan üstü şeyler beklemiyorum)

Sonuç olarak artık ithal ve pahalı wheyler almanın pek anlamı kalmadı. Bu güzel takviyeyi gönül rahatlığıyla önerebilirim.

Son düzenleme: 16 Kasım 2018
    legolas246 ve ulaire bunu beğendi.
  4. Agent47

Agent47 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    İncelemeni yeni gördüm. Harika olmuş eline sağlık.

legolas246 bunu beğendi.
  5. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara

Bu arada kendimle alakalı şöyle bir eleştiri paylaşayım. Keşke içerik kısmını daha detaylı yazsaymışım. İçeriğindeki tatlandırıcılar ve koruyucular ya da lesitin vb. maddeleri yazdım. Çünkü bundan daha saf içerikte protein tozları piyasada mevcut.
    Beğenmenize sevindim. Aslında şu an da myprotein mocha içiyorum onun dışında Hardline 3whey de bir kutu çilekli bitirdim. Şimdi sahlepli alacağım. Talep olursa onlar içinde inceleme konusu açabilirim. Myprotein şu ara çok uygun fiyat olarak.

6. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123

Açarsan şahsen çok memnun olurum. Nitro-tech’im bu ay bitecek. Alternatifleri aramaya şimdiden başladım. Gidip 300
    Lira nitro-tech e vermek şahsen istemiyorum. Spor hayatımda ilk defa nitro-tech e veda edeceğim, sanki sevgilimden ayrılıyormuşum gibi hissettiriyor :)

7. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Önceden açtığım iki konuya buradan erişebilirsiniz:
    https://www.bodyforumtr.com/threads/esn-designer-whey-protein-Çilekli-İncelemem.144170/
    https://www.bodyforumtr.com/threads/big-joy-bcaa-pro-4-1-1-ripped-ananas-İncelemem.143299/

Onun dışında yarın sabah yurtdışına gideceğim cumartesi döneceğim nasipse. Gelince Myprotein Mocha ve Hardline 3whey çilekli incelememi paylaşayım.

Agent47 bunu beğendi.
  8. Agent47

Agent47 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Hard line incelemenizi görmek çok isterim. Nedenini bilmiyorum ama kreatine öcü gözüyle bakıyorum. O yüzden o ürün aklımda hep soru işareti olarak kaldı. Ürünü sizden duymak çok faydalı olur.

legolas246 bunu beğendi.
  9. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
  10. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Ambalaj tasarımının harika olduğundan bahsetmiştim. Nothingtohide tasarımı güzel olmuş gerçekten.

Bizim valide hanım da beğenmiş tasarımı, atmaya kıyamadı. Buyrun karşınızda #NOTHINGTOHIDE TURŞU

IMG_20190603_184157_1.jpg
    Saygılar.

ftck, Lie, Agent47 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  11. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    bende kedi maması doldurdum ayakkabılığın yanına koydum :D

legolas246 bunu beğendi.
  12. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261