Big Joy Bcaa Pro 4:1:1 Ripped Ananas İncelemem

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve legolas246 tarafından 11 Ekim 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Evet yurtdışında çokça olan biz de ise çok yaygın olmayan bir mevzu supplement incelemesi.

Biz daha içerik odaklıyız çünkü. Tadı çok önemsemiyoruz. Bu da gayet normal aslında, çünkü supplement'ları öyle çok ucuza almıyoruz, haliyle paramız karşılığında ne kadar çok ürün alabiliriz onu değerlendiriyoruz. Geçmişte ben de bu hareket tarzını benimsiyordum. Tadın önemi yok yutuyoruz işte, önemli olan içerik diyordum. Fakat geçen yıllardan sonra tat benim için bir supplementdeki en önemli şey haline geldi.

İncelemeye geçmeden önce kısa bir ön bilgi vereyim. Şu anda bu sporu ciddiyetten uzak bir vaziyette yapıyorum. Haftada 4 gün spora gitmeye gayret ediyorum, 3 gün kardio+ tüm kas gruplarımı 1 veya 2 hareket ile çalıştırma, diğer kalan bir gün ise sadece kardio olarak. Yani bir yıl boyunca spora düzenli devam edeyim ve kol kasım 1cm bile büyümesin zerre dert etmem. Tek derdim kaslarımı çalıştırayım düzenli spor alışkanlığım olsun hepsi bu. Masabaşı işte çalıştığım için sporu önemsiyorum. Bu üründen önce Musclepharm Bcaa Karpuz kullanmıştım. Onun dışında geçmişte de baya supplement kullanmışımdır. Bundan sonra kullandığım supplementlerin bu şekilde incelemelerini paylaşmayı düşünüyorum. Özellikle yerli olanların. Tabi hepsini paylaşmak doğru olmaz, şu anda bununla beraber Hardline Carnipure kullanıyorum 4 tablet alarak, fakat onun ne incelemesini yapayım. Yutup spora gidiyorsun hepsi bu. Gerçi hayatımda hiç bir karnitinden o kadar yüksek verim almadım ama her neyse.

İçerik
    Bir ölçek ürün(12 g)
    BCAA
    6.000mg
    Lösin 4.000mg
    Izolösin 1.000mg
    Valin1.000mg
    B2 Vitamini (Riboflavin) 5,0mg
    Cayenne Pepper (Capsicum Frutescens) 20,0mg
    CLA (Konjuge Linoleik Asit) 200mg
    Kafein 240mg
    L Karnitin 500mg
    Taurin 500mg
    Yeşil Çay Ekstresi (Camellia Sinensis) 200mg
    Yeşil Kahve Çekirdeği Ekstresi 100mg

Ürünümüzün içeriği bu şekilde içerik hakkında konuşmak gerekirse. 200mg Cla biraz göstermelik gibi hissettiriyor. 500mg L-Karnitin ise bence bu tarz bir ürün için hiç fena değil. Tek başına bu Karnitin miktarı yeterli değil farkındayım. Fakat benim gibi antrenman öncesi 2000mg carnipure alan biri için kötü değil onu da ekleyeyim. Gerçi antrenman öncesi 2 tablet de Cla alıyorum, fakat Cla oranı yine de bana yetersiz geldi.

Onun dışında 240mg kafein, 500mg Taurin, 100mg yeşil kahve çekirdeği ekstresi ve 200 mg yeşil çay ekstresi bulunuyor. Bu yazdıklarım genel olarak termojenik ürünlerden alışık olduğumuz maddeler. Zaten ürünün bir de normal versiyonu bulunmakta. Bu ripped versiyonu. Ben kilo vermek için de ekstra kardio yapan biri olduğum için Ripped versiyonunu tercih ettim.

İçerikle alakalı şundan da bahsetmek istiyorum, ürünün 1 ölçeği 12 gr, fakat içinde 6 gr BCAA bulunuyor. Normal versiyonu ise ölçek 10gr içinde 6gr BCAA bulunuyor. Şimdi burayla alakalı bazı içerik bağımlıları tarafından yazılmış eleştiriler okudum, onu netleştireyim. Bir supplement de tamamen içeriğe dikkat edenlere içerik bağımlısı diyorum ben. Onlarda bana tat bağımlısı diyebilir sorun yok. :)

Eleştiriler şu şekilde: 12gr ölçekte 6 gr BCAA var. 6gr için paramız çöpe gidiyor. Şimdi öncelikle şunu söyleyeyim derdiniz bu kadar içerikse alırsın saf halde;Lösin, Izolösin, Valin içersin. Tabi intra olarak içebilirsen. Yalnız glutamin değil bu BCAA, saf halde içebilirsen helal olsun.
    Benim anladığım 6gr Bcaa'nın üstünde kalan 6gr'ı ürünün içeriğindeki termojenik maddeler ve daha da önemlisi aroma oluşturuyor. Bununla beraber topaklanma önleyici ve tatlandırıcı tabiki. Yani firma iyiki de böyle yapmış tat konusunda değineceğim.

İçerik Puanım: 4/5
    Etki
    Etki kısmını yazarken ümit ediyorum kimseyi yanıltmam. Bcaa bence, bakın bence diyorum herkesin farklı görüşü olabilir. Kardio da yapsanız, kas da çalışsanız en önemli supplement. Yani intra olarak, antrenman içinde suyla karışmış vaziyette, BCAA alımı bence en önemli supplement. Supplement almaya başlacak olanlar bence burdan başlamalı. BENCE'nin altını çizmek isterim. Özellikle kardio da kas yıkımının önüne geçmek için önemli olduğunu düşünüyorum.

Ürünün etkisini anlatırken kullanım şeklimden bahsedeyim. Antrenmandan yarım saat önce 2 kapsül Hardline CLA, 4 kapsül Hardline Carnipure ve bu ürünü de 1 litre suyuma ekliyorum. Ürünü antrenman sırasında bitirmeye gayret ediyorum. Fakat ürünün o termojenik maddelerden gelen etkisini Carnipure ve CLA'dan bağımsız yorumlamam ne yazıkki mümkün değil. Eğer talep gelirse, sizler için karnitinsiz ve Cla'sız 2-3 antrenman yapabilirim. Dediğim gibi özellikle talep gelirse. Yoksa zaten yıllar içinde bazı şeyleri ayırt edebilir hale geliyorsunuz bence gerek yok.

Antrenmanıma daima koşu bandıyla başlıyorum. En az 30 bazen 50 dakika kalabiliyorum koşu bandı üzerinde.:oops: Farkındayım dizler için zararlı aslında, ama bazen telefondaki dizi çok heyecanlı oluyor kapatmak istemiyorum. Lanet olası Netflix:worried: Koşu bandı üzerinde yarım litre içeceğim bitmiş oluyor. Sonra kas çalışıyorum. Bu noktada farkettiklerim kafein ve taurin ve termolardan gelen ani uyarılma. İlk etki bu. Aniden gözler açılıyor, algım da aynı şekilde açılıyor. Motivasyonum artıyor haliyle.

Sonrasında antrenman sonuna kadar içeceğimi bitiriyorum. Kas çalışırken ise şöyle bir şey hissettim, sanki ikinci sette hatta bazen ilk setten sonra hızlıca pump etkisi başlıyor, çok belirgin olmasada antrenman sonuna kadar devam ediyor bu etki.

Bunlar pozitif etkileri, negatif etkisi ise: Akşam antrenmanlarımda eve girip yatağa girince hiç uykum yok gibi oluyor. Gerçi hep yorgunluktan bir şekilde uyuyorum, ama olsun yazayım kimisinde uykusuzluk yapabilir. Etki ile alakalı söyleyeceğim başka bir şey yok. Tutup da kullanmaya başladım şu kadar kilo verdim yazacak değilim, herkesin metabolizması farklı, diyeti farklı, antrenmanı farklı. Verilen kiloyu yazmak anlamsız.

Etki Puanım: 4/5

Tat
    Geldik inceleme yazısının en önemli kısmına tat nasıl. Diğerlerini zaten üç aşağı beş yukarı internette bulabilirsiniz biliyorum. Karışma nasıl ondan bahsedeyim önce. Ürünü 1 litre içi dolu su şişesine ekliyorum. Çalkalamadan bekliyorum yanıma götürüyorum spora. Sonra kardiyonun başlarında ince ince çalkalıyorum kibar bir şekilde, çok bedevi çalkalarsanız köpürüyor. Aslında bu köpük önlemek için eminim bir kimyasal eklenebilir, ama bence eklemesinler. Basit bir mesele çok sorun etmeye değmez. Zaten Bcaa ürünleri özellikle çok saflıkta aroması az olanlar baya zor karışıyor. Oluşan köpük zaten 1 2 dakikaya kayboluyor.

Gelelim tada:) Ürünün 500ml su ile karıştırılması tavsiye ediliyor. Ben 1 litre ile karıştırdım. Ananas aromalısını kullanıyorum, aslında kola hakkında pozitif yorumlar vardı, fakat kolayı 2013 yılında bıraktım ve halen canım istiyor. Kolaya başlamama sebep olmasından korktuğum için ananas tercih ettim.:)

Arkadaşlar ürünün tadı muazzam. Gerçekten harikulade. Bcaa ürünlerinin içerikleri safa yakın olduğu için genelde içimi genelde çok bayık oluyor. Özellikle içinde 5gr Bcaa olup 1 ölçeği 5.6 6 gr gibi olan ürünlerde. Yani bir ürünün ölçeği ile içindeki Bcaa miktarını karşılaştırın. Eğer arada gr olarak çok fark yoksa o üründen tat beklemeyin. Bunu içerik bağımlıları için özellikle belirttim. Yalnız şunu da belirteyim BCAA aminoasitleri tat olarak aşırı acı öyle glutamin gibi değil. Haliyle siz o tadı maskelemek için aromayı çok dengeli ayarlamanız gerekiyor. Glutamin gibi değil, glutamini al saf iç gidiyor. Bu içerik bağımlısı arkadaşlara bu rakamlara bakmalarını tavsiye ediyorum. Ya da direk saf halde alıp kullanmalarını.

Tabiki ne olursa olsun çok azda olsa 1 litre ile karıştırsanız bile o acılık tam kaybolmuyor. Eğer damak tadınız kuvvetliyse o acılık geliyor. Fakat 1 litre suyun içine bir ölçek bu üründen 5-10 gr da glutamin atarsanız tad çok yumuşuyor bilginiz olsun. Saf glutamin o acılığı kırıyor tat iyice güzelleşiyor.

Bundan önceki son BCAA'm olan Musclepharm karpuzu mesela öğürerek içiyordum. Çok tatlıydı, karpuz tadı yoktu 1.5 litreye bile atsam tadı kötüydü. Haliyle bu ürün ondan sonra ilaç gibi geldi.

Tat Puanım: 4.5/5
    Ne olursa olsun Bcaa ürünlere tat konusunda 5 vermek zor.:)
    FİYAT
    Arkadaşlar ürün an itibariyle Supplementler.com'da 149 lira. Ben de galiba Ankara'da 140 liraya satın aldım. Abi bigjoy'un kendisi bu ürüne çok indirim yapmıyor, başka ürün al yapayım indirim ama bu ürüne mümkün değil dedi.

Yalnız artan kurlara rağmen ne Hardline ne Bigjoy ne Supplementler.com (protein tozu ve bcaa'sını kastediyorum) zam yapmadı ya da cüzzi yaptı. Gerçekten kutluyorum, gerçi her şeyin farkındayım yapmak zorundalar bu fiyatlar ile ne kadar devam edebilirler bilmiyorum. Olsun yine de kısa da olsa fiyatları sabit tutmaları güzel. Ürünün fiyatını ithal ürünlerle kıyaslarsanız oldukça uygun gibi şu an için.

Fiyat Puanım: 4.5/5

Arkadaşlar kafanızı şişirdim kusura bakmayın. Ben ürünü beğendim. Fiyatına göre oldukça başarılı buldum. İlk Bigjoy ürünümdü, fakat bundan sonra tercih edeceğim. Ben beğendim. Ki zaten fiyatları artan kurla beraber ithal ürünlere göre oldukça cazip hale geldi. Şu ara tercih etmek için iyi bir fırsat. Uzun yazdım okuyamadım durumumuz yoktular çıkar şimdi, onlar için bi puanlama ekleyeyim bari şu başlık altlarına. Genel puanlama yapmak istemiyorum işte kendiniz muhasebesini yapın. Ürünü intra Bcaa kullanmayı sevenler için tavsiye ederim. Son sözüm budur.

Saygılar.

Son düzenleme: 11 Ekim 2018
    Bozo-Baku, Dracarys17, Kauss ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    İnceleme içni teşekkür ederim. İçerik üretmiş olmak adına bende elimdeki bcaa'yı biraz kullanıp fikir edinince inceleme konusu açmayı düşünüyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Ekim 2018 ---
    Supplementlerde bence tad konusu çok önemli, bir ürün en az 30 servis, yani aldığınız şeyi en az 30 kere içeceksiniz demektir bu. 30 kere kötü tadan bir şeyi içmek hiç iç açıcı değil. Tad konusu ayrıca motivasyon ve dopamin içinde önemli, bunlar bizim için protein yada karbonhidrat kadar önemli.

legolas246 bunu beğendi.
  3. dumbelpress

dumbelpress Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Eskişehir
    Saf bcaa kullandım Allahım böle bişe yok sanki toz kireç içtim

4. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    aromasız hiç bir şey içilmez :D

5. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara

Hocam konunuzu sabırsızlıkla bekliyorum, özellikle tat konusu olabildiğince detaylandırabilirseniz harika olur. Tat konusu benim için oldukça mühim. Konu açınca özel mesaj da atarsanız memnun olurum, gözden kaçırmamak için diyorum.
    ---------------------

@dumbelpress saf Bcaa içilemez hocam. Glutamin içiliyor ama çok rahatsız etmiyor. Hatta bu ürünün içine saf glutamin atınca tat daha yumuşak oluyor ilginç bir şekilde.

6. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    FA NUTRİTİON BCAA var şuanda, bildiğiniz şekersiz limonata gibi tadı var.

legolas246 bunu beğendi.
  7. dumbelpress

dumbelpress Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Eskişehir
    Valla içtik artık. Ama tadını tarif edemem.

8. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara

Hocam yok ben kokusuna dayanamadım, valla helal olsun ne diyeyim. :):)

Kalori ve şekeri sorun etmiyorsanız meyve suyu ile de karıştırabilirdiniz

9. dumbelpress

dumbelpress Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Eskişehir
    Cahiliye dönemime denk geldi :) bedava verseler almam daha

legolas246 bunu beğendi.
  10. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle çok güzel bir inceleme yazısı yazmışsın, ellerine sağlık.
    Tat konusuna, son dönemlerimde bende sana katılıyorum. Eskiden, supplement olsun tadı fark etmez diyordum şuan ise (reflü,gastritten sonra özellikle) tada önem veriyorum. Bazen suyla karıştırdığım whey'in bile sonunu getiremeden döküyorum :(
    Big Joy Bcaa Pro Ripped ilk çıktığı zaman dikkatimi çekmişti, fakat denemeye hiç fırsatım olmadı. Şuan elimde ki Grenade Defand Bcaa bitmek üzere ve tekrar aynısından mı alsam yoksa eski göz ağrım xtend'e mi dönsem derken, bu konu tekrar aklıma bu ürünü getirdi :)
    Rakamsal içeriğe önem veren arkadaşlar, dediğin gibi kendi karışımlarını yapabilirler. Şahsen ben bir ara; mt glutamine, big joy creatine, nutrade l-leucine ve bcaa'yı karıştırıyordum. Tada önem veriyorsanız, nutrade'in leucine'ine de şans vermeyin. Sözde aromasız olsa da tadı bozuyordu. ( tadı bozanın leucine olduğunu hatırlıyorum, yanlış hatırlıyorda olabilirim :) )

legolas246 bunu beğendi.
  11. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara

Hocam Greanade benim de listemde olan bir üründü. Fakat kurdaki artışı çok hızlı yanısıttılar fiyata, öyle olunca da Bigjoy'a bir şans vermek istedim. Aynı şekilde Xtend'i de denemek istiyordum. Aslında ben Greanade veya Xtend'i hiç denemedim. Siz Bigjoy alıp bu iki ürünle kıyaslarsanız çok aydınlatıcı olur.

Aslında hepimiz özellikle intra ürünler için inceleme yazısı yazsak çok aydınlatıcı olur herkes adına. Çünkü özellikle tat konusunda internette çok fazla kaynak bulunamayabiliyor.

Bcaa'ların birinin tadı çok acı leucine olabilir onun zaten miktarı da biraz daha fazla oluyor diğerlerine göre. Yani Bcaa'da mükemmel tadı yakalamak biraz zor.

12. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    İmzadaki alıntının hikayesini merak ettim hocam :)

13. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Hocam 2011 Bodyforumtr'nin en hareketli yılları. Akşama kadar deli gibi goy goy çeviriyorz.
    Gaspari de o dönem amino max 8000 diye gereksiz bir ürün yaptı. Bence hakikaten gereksiz. Yalnız 2011 Gaspari'nin Türkiye'ye ilk girdiği yıl galiba ya da 2010. Gaspari'yi bir firma ismini vermeyeyim saçma bir firma getiriyordu. Ya nedendir bilinmez acayip acayip üyelikler deli gibi Gaspari'yi övüyordu iyi hatırlıyorum.
    Bizim Despo ürünün başlığını açtı. Hala var mı bilmiyorum o zaman hangi ürün olursa olsun, hep bazıları nasıl etki gördünüz felan diye şeyler yazıyordu. Yani whey'den ne etki göreceksinki. Whey işte iç geç. Aminoasit yut geç. Millet sürekli şunu duymak istiyor: İçtim 3 ayda 2 kilo kas yaptım vs.

Yani bu tarz soru soranlardan artık bıkkınlık gelmişti : https://www.bodyforumtr.com/threads/gaspari-nutrition-amino-max-8000.30572/page-3

Bu da başlık. Kavga çıktı yine ürünün altında. O dönemler dediğim gibi forum çok hareketliydi. Tartışmalar, kavgalar. Yani forum bu camianın tüm nabzı gibiydi. Çok keyifliydi. Yani yazı yazmaya çekinirsiniz o kadar pro adamlar var. Kimya mühendisi felan.

Her neyse tam o kavgaların arasından: Bizim mcirpan81 bunu yazdı

bu kadar off topic ten sonra ben tecrubemı yazayım da yazı akışı degğişsin..

1 kutu bıtırdim..aslında hepsi bu :) tek bıldıgım sımdılık bu..protein tozu amıno acıd gıbı urunlerde 1 kutuyla pek bıseyın anlasılamayacagı kanaatındeyım.. sonucta creatin veya pump (nox) urunu degıller..

bu urunun tek hıssettırdıgı toparlanma suremın bıraz kısaldıgı..(bunu kullandıgım zaman anlamıyordum..1 hafta dır kullanmıyorum sımdı bıraz daha gec toparlanıyo vucudum..)

Çok gülmüştüm bne de o an bilgisayar karşısında. Bunu imzama ekledim. Ama üşenmeyip size konu altından bazı mesajları ekleyeyim:

Orhangencebay adlı üye:
    deli gibi fayda gördüğüm son 2 ayda sadece antreman sonralarında aldığım ve hem güç hem hacim yönünden çok büyük katkısını gördüğüm aminoasittir kendisi,arkadaşlar bu ürünün üzerine ne muscletech whey ne optimum ne başka bir amino tanırım,ciddi manada mükemmel bir ürün,tek kelime ile mükemmel!
    Jackal53
    o kadar etkı gordun yanı ?
    Orhangencebay:
    evet kardeşim deli gibi fayda gördüm
    kollarımda 2 cm artma oldu özellikle güzel bir kol programı ile uyguladım,karın kaslarım hacimlendi,triceps im gelişti,kısacası 2 3 ay içinde bu ürünü kullandığımda tabiki yanında whey ve gaspari myo fusion ile birlikte kombine ile mükemmel faydasını gördüm dostlar
    benim kullanımım ise;
    sadece antrenman günlerinde antrenman sonrası hemen 10 adet ve birlikte 1 ölçek gaspari myo fusion whey.
    diğer zamanlar diğer günelr ve antreman öncesi ne whey ne amino kullanmıyorum

O dönem benim en favori ismim olan Angryhun:
    Orhan adlı üyeye ne kullansa yarıyor maşallah..nitro tech kullandığındada 6 kilo kas aldığını belirtmişti yanılmıyorsam :):)

Böyleydi işte. O an çok gülünce imzada kaldı. :)

Dracarys17 ve ftck bunu beğendi.
  14. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Anlayabiliyorum hocam. Soluksuz okudum mesajınızı. Oyun, bilgisayar, spor, sağlık, siyaset vs. her alanda 2009-2012 yılları arasında forumlar altın yıllarını yaşamış. O zamanlar sözlükler ve forumlar yoğundu, iddialı ve fanatik içi boş mesajlarla dolu ama eğlenceli yerlerdi. Her alanda böyleydi. 2000-2005 yıllarında Türkiye'de internet tanınmaya başlandı. O sıralar forumlar yükseldi ve 2012-2013'te sosyal medya revaç alıp medya bu güzel olan "internette sörf yapma" kültürünü öldürdü.

Ne güzel her yer kimyager, bilişim uzmanı, spor uzmanı vs. kaynıyordu. Geldi geçti o güzel yıllar.

legolas246 bunu beğendi.
  15. Dracarys17

Dracarys17 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38

hocam yanlış olmasın ama hemen hemen 5 yıldır bu foruma girerim, gezerim bu forumda. çok kez post'unuza denk geldim ve hep imzanızın hikayesini merak etmiştim. yemin ederim büyük bir aydınlanma yaşadım :D

legolas246 ve ftck bunu beğendi.
  16. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Kesinlikle çok doğru tespit yapmışsınız hocam. Forumdonanım olsun burası olsun o dönem çok keyifliydi. Şu anda dediğiniz gibi youtube yorumlardan, Twitter mentionlarından yürüyor her şey.

@Dracarys17 Hocam sorsan anlatırdım.:) Ama o dönem çok anlamlıydı o imza, çünkü hakikaten herkes ne etki gördün, ne kadar kas kütlesi aldın bunları öğrenmeye çalışıyordu. Şimdiki konulara bakıyorum genelde herkes kendini teşhir etmeye çalışıyor. Şuram iyi mi ? Şuram gelişmiyor vs. gibi. Keşke biraz da ha fazla antrenman, supplement veya bu sporla alakalı yazılmış makaleler v.b şeyler konuşulsa.

Dracarys17 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş