Hardline Whey 3Matrix Çilekli İncelemem

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve legolas246 tarafından 12 Mart 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Herkese merhabalar,
    Bundan önceki incelemelerime aşağıda paylaştığım linkten ulaşabilirsiniz:

Supplementler.com Whey https://www.bodyforumtr.com/threads/supplementler-com-whey-protein-Çikolata-İncelemem.143580/#post-1194992
    Bigjoy Bcaa Pro Ripped https://www.bodyforumtr.com/threads/big-joy-bcaa-pro-4-1-1-ripped-ananas-İncelemem.143299/
    ESN Designer Whey https://www.bodyforumtr.com/threads/esn-designer-whey-protein-Çilekli-İncelemem.144170/

Yakın zamanda Hardline kullandım. Aslında inceleme açmayı planlamıyordum zaten herkesin bildiği bir ürün diye. Fakat bazı arkadaşlar merak ettiklerini inceleme yazısı paylaşabilir misiniz diye rica ettiler ben de paylaşmak istedim.

İÇERİK
    İçeriğe önce içindekiler bölümünden başlamak istiyorum. Bundan önceki incelemelerimde bunu yapmamıştım aslında çok önemli olduğuna karar verdim. Ürünün içeriğinde Whey dışında, Aroma verici, Kreatin, Sukraloz tatlandırıcı ve Soya lesitini bulunuyor. Ürünün içeriği oldukça saf aslında bu da önemli. Hafızam beni yanıltmıyor ise Supplementler.com whey'in içinde topaklanma önleyici gibi ekstradan bir madde bulunuyordu mesela. Onun dışında ürünün içeriğinde Gdo da yok. Onun için soya lesitinini de tüketirken dert etmeniz gerekmiyor.

Şimdi gelelim detaylı içerik analizine. Arkadaşlar yıllardır bu forumda olduğumdan olsa gerek bazı arkadaşlar yazdıklarımı ciddiye alıyorlar sağolsunlar. Yani beni bizzat bir otorite görmenizi tabiki istemem, çünkü öyle 50cm kollarım yok, kaç santim hiç ölçmedim de. Zaten haftada 2 gün salona gidebiliyorum. Fakat çok supplement kullandım ve bu konuda yapılan araştırmaları(özellikle bilimsel olanları yoksa vırt dergisinin zırt köşesinde yazılanları değil) takip etmeyi sevdiğim için, ayrıca supplement kullanmayı çok çok sevdiğim için artık bir ürünün içeriğine bakarak bir şeyler anlayabiliyorum. Bu açıklamayı neden yaptım. Çünkü bu ürünle ilgili söyleyeceğim ciddi şeyler var.

Öncelikle şunu belirteyim Hardline benim için güven demek. Helal sertifikaları olması bir yana, tüm ürünleri fermente. Bcaa'larında kümes hayvanı tüyü bulamazsınız.(Scivation Xtend ve Optimum'un aksine). Serhat Keçeci firmayı sattığında üzülmüştüm, çünkü kendisi de çok ilgili ve bu sporu bilen biriydi. Fakat firmanın bugün geldiği nokta, Tübitak ile ortak laboratuvar kurulması, yeni ambalaj tasarımı vb. yenilikler ile çok çok daha ileride. Neyse bu kişisel tercih meselesi, Hardline benim için güven demektir. Yani optimum mu Hardline mı diye sorsanız Hardline derim, hammadde güvenilirliği konusunda. Ayrıca kendileri hakkında yıllardır menfi tek bir laboratuvar sonucu vb. şey görmedim. Ama nedendir bilinmez bu işten anlamayan ne kadar genç var eleştiriyor bu markayı. Hardline yerine un iç, nesquik iç vs. diye. Ayrıca müşteri hizmetleri de başarılı mail atarsanız dönüş sağlarlar ayrıntılı sorunuzu cevaplarlar. Bigjoy'a mail attım cevap gelmedi mesela.

Her neyse şimdi objektif yorumlarıma geleyim. Ürünün içinde whey protein izolatı, konsantresi ve peptid formdaki whey protein hidrolizatı bulunuyor. Farklı formdaki wheyleri tek ambalajda ilk sunan firma benim bildiğim Optimum'du. Whey protein hidrolizatı zaten whey'in en pahalı formlarından biri, biyolojik değeri en yüksek olan da o. Onun dışında ürünün içeriğindeki whey protein izolatı Bipro. Bipro whey olarak google'da aratırsanız ne kadar ciddi bir ürün olduğunu anlarsınız. En saf formdaki Whey'lerden biridir. %96 oranında protein içeriyordu yanılmıyorsam. Amazon.com'dan bakarsanız genelde sindirim sorunu olanların kullandığı bir ürün olduğunu göreceksiniz.

Ürünün whey protein içeriği gerçekten harika. Fakat burda bir eleştiri getirmek istiyorum hangisinden hangi oranda var bunu bilmiyoruz. Bunu bu tarz ürünler yapan hiç bir firma paylaşmıyor. Mesela %25 izolat %15 hidrolizat vb. gibi. Keşke onu da paylaşsalardı.

Öte yandan ürünün 30gr'lık bir ölçeğinde 2gr creatin bulunuyor. (Yeni içerik için konuşuyorum.) Bu da günlük 2-3 ölçek toz içen birinin kreatin ihtiyacını karşılamak noktasında artı bir puan. Ama burada şöyle bir eleştiri de getirmek isterim: Kreatin olması koşu bandında uzun süre vakit geçiren, zayıflamak isterken kas da kaybetmeme arzusu ile protein tozu kullanma niyetinde olanları rahatsız edebilir. Çünkü kreatin su tutuyor, haliyle sizi tartıda birazcık fazla çıkarabilir. Öte yandan kaslarda su tuttuğu için yakılan kalori miktarının artmasıyla birlikte kreatinin zayıflamaya olumlu etkisi olduğunu söyleyenlerde var. Tartışmalı bir konu uzatmayalım. Şunu belirteyim ürünün içeriğindeki kreatin yine patenli CREAPURE. Bu çok güzel işte. Bildiğim kadarıyla paranın satın alabileceği en iyi kreatin CREAPURE. Weider da bunu kullanıyor kreatin olarak.

Son olarak yeni formülasyon ile artık ürünün bir ölçeğinde 1.4mg B6 vitamini bulunuyor. Bu da artı, B6 vitaminin, proteinin vücut tarafından daha iyi emilmesine yardımcı olduğuna dair çalışmalar mevcut. Bu da güzel bir ayrıntı. Son zamanlarda çoğu insan satın aldığı protein tozunun içeriğinde B6 vitamini olsun istiyor. Fakat bunun da bazı eksileri var. Günde 3-4 ölçek protein tozu içen biri normal ihtiyacının 3-4 katı B6 vitamini almış oluyor. Eğer sürekli idman yapan biriyse-ki 3-4 ölçek içtiğine göre böyle olması olası- bu durum çok önemli olmayacaktır. Henüz kanıtlanmamış olsa da düzenli alınan yüksek dozda B vitaminlerinin hücre yapısını bozduğuna dair bir şeyler okuduğumu hatırlıyorum. Dediğim gibi henüz bilimsel kanıtlanmış bir şey yok.

Onun dışında ürünün 1 ölçeğinde (30 gr)
    5,48 g BCAA bulunuyor. Bence gayet yeterli bir değer. Emsallerinden bir ekisği yok. 708mg Arginine ve 3.5 g glutamik asit öncüleri bulunuyor.

Aslında içeriğinde B6 vitamini bulunmasa puan kırılabilirdi. Fakat şu haliyle Bipro ve Creapure içermesi ile benden tam puan alıyor onu söyleyeyim.

İçerik Puanım: 5/5

ETKİ
    Protein tozunda etki puanlaması yapmıyorum. Fakat bu ürünün içeriğinde kreatin bulunuyor. Ve düzenli kullanımda farkı hissediyorsunuz. Ayrıca her protein tozu gibi hiç kullanmamaya oranla antrenman sonrası toparlanma sürecini kısaltıyor ağrıları hiç kullanmamaya nispeten azaltıyor. Etki puanlaması yapmıyorum.

TAT
    Tat konusu mühim hep söylüyorum. Tat konusu göreceli bir kavram bunu da belirteyim ben kendimce yorumlamaya çalışacağım. Ürün içtiğim en hafif protein tozlarından birisi. Çilek aromalısının aroması ve tatlandırıcı oranı oldukça az. Zaten Hardline içerik paylaşırken aromaları birbirinden ayırıyor. En yüksek içerik çilekli olanda. Bunun sebebi sanıyorum aromasının ve tatlandırıcısının az olmasından kaynaklanıyor.

Sindirimi çok rahat hiç protein tozu içmemiş gibi hissediyorsunuz. Fakat haliyle tat zayıf. Çok az suyla karıştırmak gerekiyor. Bundan bir önceki içtiğim toz ESN designer idi. Ve o da çilekliydi, fakat tat olarak Hardline'dan daha iyiydi. Fakat kesinlikle içilmez değil. Bilakis tadı çok hafif olduğu için çok rahat bir içimi var. Hiç yormuyor. Ağızda içtikten sonra tatlandırıcı kalmıyor. Midesi hassas olanlar bence bunu deneyebilir.

Şunu da ekleyeyim kullandığım tozlar arasında su ile shaker yardımıyla en iyi karışan en az topaklanan toz Hardline whey 3matrix. İçinde topaklanma önleyici var mı diye özellikle baktım, fakat bulunmuyor. Ona rağmen harika karışıyor.

Tat Puanım: 3.5/5
    FİYAT
    Fiyat konusu hassas bir konu biliyorum. Aslında Supplementler.com'a 4.5 verirken Hardline'a 4 vermek lazım. Ama optimum son zamla 299 lira oldu. Haliyle ben Hardline'a da 4.5 vermeyi uygun buldum. Supplementler.com'a şu durumda 5 vermek lazım aslında.

Fiyat Puanım: 4.5/5

Evet arkadaşlar kusura bakmayın kafa şişirdim. Farkındayım bu sefer biraz daha uzun yazdım. Fakat Hardline Whey 3Matrix gerçekten uzun uzadıya yazılmayı hakeden bir protein tozu. Hardline'ın göz bebeği resmen. Gerçekten bu ürün üzerinde çalışmışlar. İçeriği oldukça kaliteli. Keşke daha fazla aroma seçeneği olsa hep bunu dile getiriyorum, ancak dikkate almıyorlar. Biliyorum bunlar hep ekstra maliyet, ama gönül isterdi şöyle coco star, petibör aromalı tozlar içmek.

Son düzenleme: 12 Mart 2019
    Kauss bunu beğendi.
  2. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Sahlepliyi de deneyecektin onun tadına ne yorum yapacaksın çok merak ediyorum :) Daha önce de yazmışımdır kesin o hardline ı gömen gençlere weider paketinde hardline ver sığdıracak gök bulamazlar :) Bazı kişiler sindirim sorunu yaşıyordu sanırım yeni formülde de devam eder mi bilemiyorum.

legolas246 bunu beğendi.
  3. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara

Sahlepliyi çok yakında deneyeceğim, muhtelemedir 1 hafta içinde. Mutlaka yazacağım hocam yorumumu :)

Hardline gömen gençler konusuna bizzat katılıyorum.:)

4. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Yorumun için teşekkür ederim. Açıkcası bu Nitro-tech'ten sonra supplementler veya hardline'i denemeyi düşünüyorum. Bu deneme aşamasını da 908 gr ve 1000 gr'lik versiyonlarla yapma niyetindeydim ki supplementler kendi 2 kg lık ürününü 189'a çekince, şuan karar vermiş durumda değilim. Servis sayısı olarak supplementler artı olsa da, Hardline'in aminoasit + creaine içeriği daha iyi. Ayrıca çikolata tadından bıktım. Eğer tercihimi Hardline'den yana kullanırsam, tercihim muz aroması olacak. Şahsen creapure içeriği Hardline'i bir adım öne çıkarıyor. Ayrıca şuan yağ yakıp, kas çalışmaya kazanıyorum ve durum gayet iyi gidiyor. Bu süre zarfında Muscletech Cell-tech kullanmaktayım. Vücutta ki su yüzdem ve değerlerim hala normalin altında. Evet artış oluyor mu ? Oluyor fakat creatine bu suyu yüzümde filan tutmuyor, hiç değilse benim için durum bundan ibaret. Onun için zayıflamaya çalışırken creatine kullanılmaz görüşüne karşıyım :)

legolas246 bunu beğendi.
  5. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Muzlusu genelde en az beğenilen tad, ona iyice bir bak derim. Ben çikolatalı ve salepliyi kullandım bunlar gerçi eski formüldeydi ama eğer değişmediyse salebi kesinlikle tavsiye ederim.

legolas246 ve Kauss bunu beğendi.
  6. Agent47

Agent47 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Gene mükemmel bir inceleme yapmışsın çok teşekkürler.Beni bu ürünün kreatin içeriği korkutuyordu. Birkaç kişiden kreatinden dolayı ara verilerek kullanılmalı tarzında cümleler duydum. Dediğiniz gibi optimal düzeydeyse abartılacak bi durum değil o zaman. Yakın zamanda supplementlerin 1 kg lık tozunu sipariş ettim. Şimdilik bi sıkıntı yaşamadım o bitince bu ürünü de deneyip yola tek bi protein tozuyla devam etmek istiyorum.

7. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara

Ben genel olarak muz aromasını beğenmiyorum. Normal muzdan çok farklı geliyor kokusu tadı. Yani keklerde veya atıştırmalıklarda da sevdiğim bir aroma değil muz. Bir de yukarıda yazılmış ama ben de belirteyim muz aromasından memnun olmayan bir kaç kişi ben de okumuştum internette. Kreatinin su tutması dediğim gibi tartışmalı konu. Tamamen tercih meselesi. Ben kullanmıyorum mesela zayıflama dönemlerimde.

@Agent47 aslında tüm ürünler için geçerli olabilir ara vererek kullanmak. Belirli bir süre kullanımdan sonra (Mesela 8 hafta) 1 hafta ara vermenin bir kaybı olacağını zannetmiyorum. Kreatin içersin içermesin.

8. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Sahlepli olanı aldım henüz 1 kez içebildim henüz yorum yapmak için çok erken. Fakat ilk izlenimim oldukça olumlu :)

9. orfoz33

orfoz33 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    mersin
    Çilekli olanı kullanıyorum bir süredir (günde iki ölçek) , tadı hiç fena değil bence . Ayrıca içindeki kreatin mi sebep oldu bilmem , kaslarımın daha dolgun ve daha sert olduğunu farkettim.
    Optimum gold kullanıyordum önceden ama çok pahalandı diye bunu denedim. Hardline'a karşı önyargılıydım , ama şu an anlıyorum ki yanılmışım. Çok memnunun çünkü.

Sayfayı Paylaş