Minoxil Forte (%5 Minoxidil) Erkekler İçin Saç Büyümesini Uyarıcı Sprey

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve demircan256 tarafından 29 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Bunlar İran minoxidilleri. Orjinallikten kastın eczanelerdeki minoxil ürünü ise bu ürün o değil. Sadece içeriğindeki etken madde aynı. Etki olarak aynı yararı sağlar mı orası soru işareti. Sahte olma olasılığı da var.

2. acemi Jojuk

acemi Jojuk Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Rize
    peki eczanede satılanların hepsi orjinal deyilmi Birde eczane fiyatı nedir??

3. sessizCiglik

sessizCiglik Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    minoxidil kullanmadim ama regaine kullandim. trde var mi bilmiyorum almanyadan almistim. daha sonra arastirdim minoxidil ile ayniymis asagi yukari. 1 sene kullandim. saclarim resmen gürlesti. simsiyah oldu, parliyordu, cok dolgundu. beni gören saclarin noldu senin sacmi ektirdin diyordu. cok güzel bir duyguydu. erkeklik hormonuna filan etkisi yok tam tersi DH blocker oldugu icin libidonuz da artabilir. AMA BIR YAN ETKISI VAR AMAN DIKKAT! vücudunuzda da killanmayi arttiriyor. kafa derisine masaj yaparak kullandiginiz icin kana karisiyor ve vücuttaki bütün kil köklerini tetikliyor. yanakalarimda tüylenme artmisti ve omuzlarimda ve sirtimda hic kil yokken killanma oldu. o yüzden biraktim. eger bu riski göze alcaksaniz harika bir ürün tavsiye ederim.

EDIT: simdi baktim amazon.de den regaine minoxidil diye geciyormus zaten adi :D
    http://www.amazon.de/ROGAINE-REGAIN...L6VY/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1330792138&sr=8-1

4. Ramirez

Ramirez Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar eczaneden terebentin alın şampuanınızın içine dökün bir ay kullanın sonra mesajımı tekrar okuyun ve teşekkür edin. bu kadar diyorum size...

5. El Diablo

El Diablo Üye

Beğenileri:
    1.595
    Ödül Puanları:
    103
    Merhabalar,

ben neredeyse iki kutu bitirmek üzereyim. Sonuçtan çok memnun kaldım. Kesinlikle tavsiye ederim. İnternetten daha uygun fiyata alınıyor. Biraz araştırmak gerek.
    Bu ilaç hakkında 1990 ların ortasında bir makale okumuştum. O zaman daha deney aşamasında idi. İlacın esas etken maddesi tansiyon ilaçlarında kullanılıyor. O zaman %40 bir başarı elde etmişler idi ( hiç saçı olmayanlarda ).

Selamlar

6. acemi Jojuk

acemi Jojuk Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Rize
    minoxile başladım 21 inci günümdeyim dökülme şidetini arttırdı ama ön taraflarda 0,5cm :) kıllar çıktı dökülme durmadı arka taraflar deli gibi dökülüyor ve acayip kepek yapıyor...birde saçları sertleştiriyor jole olarakta kullanıyorum :) haydi hayırlısı

7. narses

narses Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Antalya
    internetteki büyük eczanelerde 32 tl ama sitesinde 52 t,sahte mi yoksa onlar?

8. snrgndr

snrgndr Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar yaklaşık 3 yıldır saç dökülmesi ile ilgili bir çok ürün kullandım. Tıp fakültesinde okuyorum , derslerde duyduğum kadarı ile de birkaç şey öğrendim.
    Her şeyden önce saç dökülme sebebinizi ayrıntılı öğrenmeniz gerekli. Beslenmeye , hormonlara ( Tiroid vs. ) , genetiğe bağlı dökülme yaşanabiliyor. Genetik dediğimiz , erkek tipi dökülmedir. Başın üst kısmında yoğunlaşan , tepe dediğimiz bölgede de kendini belli eden tip. Bu tamamen hormonal ve hormonların bağlandığı reseptörler ile alakalı yani yapısal.

Soruya gelecek olursak Minoxil dediğimiz ürün , tansiyon ilacı olarak piyasaya ilk sürülmüş bir ilaç. Daha sonra sprey şeklinde topikal uygulamanın saç dökülmesine etkisini görünce , dermatolojide saç dökülmesi için üretilmeye başlanmış bir kozmetik ürün. Gittiğiniz bir çok dermatolojist bu ürünü önerecektir , keza derslerine girdiğim kesinlikle ürünle alakalı kar payı olmayan profesör hocalarımın bile tavsiye ettiği iki şey oldu. Ya Minoxil tarzı ürünler ya da finasterid (Piyasada çeşitli isimleri var) tarzı ürünler.
    İşe yararlığına gelecek olursak kesinlikle yarıyor. Bilimsel olarak her türlü kanıtlanmış bir ürün. Kendim yaklaşık 1 yıl kullandım , hatta ilk kullanmaya başladığımdaki bırakıp tekrar kullanmaları hesaba katarsak daha da uzun bir süre. Arkadaşlar kullandığınız sürede saç dökülmesini AZALTIYOR , büyük harfle yazdım çünkü durdurmak gibi bir durum ne kendimde ne de kullanan herhangi bir kişide gördüm. Saç doğal olarak dökülür , bu ürün dökülmenin normal standartlarda kalmasına yarıyor. Ürünün bir diğer güzel özelliği de saçları kalınlaştırması. Normalde güçsüz ve cılız çıkan saçlar daha güçlü ve kalın bir şekilde çıkıyorlar. Bu da dökülmenin daha az görünür olmasına sebep oluyor.

Uzun süre kullandım , etkisi oldu. Dökülmemi azalttı. Ancak şöyle bir durum var ki etkisini görmek için çok düzenli kullanmalısınız. Sabah akşam , 5 fıs diye önerilir ürün üzerinde. Buna harfiyen uymaya çalışırsanız etkisini daha iyi görüyorsunuz. Ve dökülme bu ürünü kullandığınız müddetçe azalıyor , bıraktığınızda saçlarınız yine eski dökülmesine dönüyor. Hatta daha şiddetli bir dökülme gördüğünüzü bile söyleyebilirim. Hiç kullanmasaydım 1 sene sonunda 10 tel saçım kalacaktı , 10 ay kullandım 2 ay kullanmadım sonuçta 1 sene sonunda 5 tel saçım kaldı gibi yorumlar yapanları dahi gördüm , duydum.

Fiyatı şuanda eczanelerde 50 TL. İnternette birkaç ay önce güvenilir sitelerin bazılarında satılıyordu ancak şuanda hiçbirisinde satılmıyor. (botanikecza.com vs. gibi) Sebebini bilmiyorum. Ama 30-35 lira vereceğim derseniz eğer , 5'ten 10'dan kaçmayın , eczaneden alın derim. Sonuçta medikal bir ilaç. Senin gittiğin doktor kim bilmiyorum ama 6 aylık bir kullanım diye bir şey yok , saçının dökülmesini istemediğin zamana kadar kullanacaksın , bir yerden sonra hormonel etkinlik azalır , bırakırsın dökülme olmaz orasını bilemeyeceğim. Ama kesinlikle 6 ay kullan duracak rahat oh durumu yok , külli bir yalan. Bunu ben söylemiyorum , firma kendisi söylüyor istediğiniz yerde de araştırabilirsiniz.

Saç ekim işlemleri ile ilgili de bir şeyler söylemek isterim bildiğim kadarıyla. Saç ekim işlemi şuanda ciddi anlamda ilerlemiş durumda. Çok büyük paralar dönüyor arkadaşlar , her gün yeni bir yöntem ortaya atılıyor. Fue yöntemi çıktı , enseden alarak ekim yöntemi. Daha basit bir işlem eskisine göre. Öncelikle kesinlikle doğal saçınız gibi olmasını beklemeyin. Ekim işleminde her ne kadar doktorlar uygun açı ile uygun yerlere yerleştirip doğal bir görünüm kazandırmak isteselerde bu asla kendi saçınızın hali gibi olmuyor. Ama dediğim gibi , son senelerde özellikle daha profesyonel yerlerde yaptırırsanız , kesinlikle memnun kalacağınız bir yöntem. Tabi fiyatları ilk başta da söylediğim gibi yüksek , ciddi anlamda iyi paralar alınıyor. Yakın bir komşum yaklaşık 5000 TL harcadı , ancak 1 yıla kadar sürdü düzelmesi. Sürekli 0'a vurması gerekti saçlarını , sanırım prosedür böyle. Şuanda memnun , ama bakıldığında anlayan biri ise ekim işlemi yapıldığını anlar.

Ben şuanda Rephair diye bir ürün kullanıyorum , yaklaşık 10 gün oldu elime geçeli ürün. İtalyan menşeili bir ürün , Tümer Metin falan reklamlarında oynamış. Şampuanı ile birlikte aldım. Yabancı , türk forumlarda biraz araştırdım , tüketici yorumları olumlu yönde. Ama şimdisi için bir şey diyemeyeceğim. Hatta yanlış bir gönderim sonucu elime 2 tane geçti , iade işleriyle hala uğraşıyorum firma biraz çirkef çıktı. Eğer alıcısı olursa daha uyguna verebilirim , kargo poşetinden çıkarılmamış :)

Neyse , uzun uzun yazdım. Bilmişlik ettiysem affola , bildiğim kadarıyla yazmak istedim. Bu konuya çok kafa yordum , o bakımdan yardımcı olmak istedim. İyi forumlar herkese.

narses bunu beğendi.
  9. Pollysad

Pollysad Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Bu ürünü uzun süre kullanıp memnun kalan varmı? Finasterid kullanmaktansa bu daha mantıklı siz ne dersiniz?

10. ekremd25

ekremd25 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Evet arkadaşlar, konuyu hortlatmış gibi olucaz ama uzun vade de kullanan varsa görüşlerini bizimle paylaşırsa çok iyi olur. (Bende şuan biotin 10mg kullanıyorum inşallah sonucu iyi olur.)

11. Gokkker86

Gokkker86 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Bu işi içerden halletmek lazım bence ya dış bakımda önemli tabi ama ana nedenler içerde sonuçta hormonlardan olabilir genetik olabilir spreyle oluyosa spreyi bırakınca yine dökülüyodur bence ya

Sayfayı Paylaş