maddi sınırı olmayan için 8 supplement tavsiyesi

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve ezor tarafından 1 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. ezor

ezor Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba üstadlar;

ben 8 farklı suplement grubu için en pahalı (en iyisi) ürünleri arıyorum. maddi sıkıntım yok ve paranın alabileceği en iyi ürünü almak istiyorum. tercihim Türkiyede bulunabilecek ürünler ama seçenekler arasında yurtdışında bulunabilecek ürünler olursa onlarıda tedarik etmeyi deneyeceğim. aradığım ürünler:

1.whey protein (kilo aldırmayan)
    2.amino asit
    3.bcaa
    4.creatine
    5.glutamine
    6.l-carnitine (yağ yakıcı veya thermal yağ yakıcı)
    7.multivitamin
    8.fish oil

teşekkür ederim.
    saygılarımla.......

2. Ertan05

Ertan05 Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Optimum whey
    Animal pak
    X tend bcaa
    universal creatin
    Weider aminoasit
    Musletech hydroxycut x
    Optimum glutamin
    Efa 1000 olabilir yada optimum fish oil

3. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Ultimate Iso 93 (Başka protein tozuna gerek yok)
    Animal Nitro
    Scivation Xtend
    Bsn Cellmass
    Mhp L-Glutamine
    Multipower Liquid L-carnitine
    Optimen
    Solgar 950 (içerik bakımından gördüğüm en iyi omega 3)

Yukarıdakiler bence dalında en iyi ürünler kesinlikle pişman kalınmaz :)

Pappy, SAVAŞ74, ezor ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  4. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    l'carnitine haric rajevin dediklerini harfiyen katılıyorum.
    yağ yakıcı olarak , oxy elite pro güzel, hydroxycut ya da animal cuts ta olabilir, yurt dışından getirme şansın varsa hot rox öneririm...

ezor bunu beğendi.
  5. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    ek besıne bu kadar para vermenın ne anlamı var kı ?

madem parada sınır yok ve alınabılcek en ıyı seylerı almak ıstıyorusn ben en mantıklısını solım kı bende paranın alabıldıgı en ıyı seyı almak ıstıyorum :) ole de yapıyorum :)

organık sıgır etı = gunde 500 gr - kılosu 60 tl cıvarı

organık makarna = paketı 7.5 tl

organık yumrta 10 lu = 9 tl

organık sızma zeytınyagı 1lt = 40 tl

organık kecı peynırı 500 gr = 20 tl

organık lavanta balı 850 gr = 120 tl

tabı daha bır cok sey var bunlar temelı :)

ama bırısı benım param var dıyorsa ve paranın alabılacgı ne ıyı seyı alıcam dıyorsa ek besın dgeıl dogal yıcekler almalıdır asıl farkı para orda koyar cunku :)

yoksa 120 tl lık whey ıle 180 tl lık arasında bır fark yoktur ole

ben ek besın kullanmam kı zaten veganım ama agzıma organık olmayan dogal olmayan tek sey surmem :) sevgılım ıle yasıyorum onuda alıstırdım evımıze organık degılse ınan sut bıle gırmez suyun bıle en ıyısını ıcmek ıcın cok cok pahalıya bır su arıtım cıhazı aldım ınan bole su ıcemessn hıcbıryerde fıltresı bıle 250 avro :)

yanı anlıcagın madem paran var abıcım en ıyısını hakedıyorsun en ıyısını ye ıc bosuna paranı antın kuntın ek besınlere verme :)

ye kırmızı etını ohh mıs gıbı :) sabah organık yulafıbnı ye organık sutunu ıc :) aksam organık tavuk ye :) yumrtan organık olsun balın bıle organık olsun yau :)

mJw, -hitman-, SCHWARZXXL ve diğer 8 kişi bunu beğendi.
  6. can857

can857 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    bencede o kadar yapay şeye para verip karaciğerini haşat edeceğine en organiğinden tazesinden besinler yemen bence daha faydalı

PointFlex, FedoR ve Danny Boy bunu beğendi.
  7. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0

1-mhp isofast 50 hydrolize whey
    2-weider premium amino liquid mega forte
    3-scivation xtend
    4-nanox pure creatine
    5-mhp glutamine 12 hours
    6-now l carnitine
    7-now multi men
    8-now omega 3

Son düzenleme: 2 Nisan 2012
    Pappy ve ezor bunu beğendi.
  8. ezor

ezor Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim

her suplement grubuna seçenek sunan ve yorum yazan diğer tüm arkadaşlara teşekkür ederim. ağzınıza sağlık. neden doğal ve organik ürünler değilde suplement arayışında olduğumu şöyle açıklayabilirim: body building forumlarında veya sitelerinde okuduğum tüm yazı ve makalelerde özellikle değinilen nokta şu "SPORCU DESTEK ÜRÜNLERİ ALMADAN GELİŞEMEZSİNİZ" bunu insanın gözüne soka soka o kadar çok söylüyorlarki insan ister istemez bu fikre saplanıyor. maddi sınrım yok derkende lütfen yanlış anlamayın maksadım ukalalık yapmak değil. amacım bu konuda bilgili siz üstadların tecrübesinden faydalanmak. çok zengin biri değilim bende sıradan bir memurum. ucuz mal alıpta kalitesi yüzünden sağlığım bozulsun istemiyorum. en pahalısını alıp yoluma devam etmek amacım. yorumlarınızı esirgemeyin lütfen. saygılarımla.

9. HarryBlade

HarryBlade Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    200 gram protein almak için kaç kilo et yemeniz gerekiyor buna mide dayanır mı ?
    Bazı amino asitleri dışardan almak gerekiyor.
    Creatine yada NO?

lütfen gereksiz yorumdan kaçınalım . haklısınız doğal beslenmek en güzeli ama , kolestrol gibi etkenleri göz önünde bulundurmak gerek.:)

10. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    "SPORCU DESTEK ÜRÜNLERİ ALMADAN GELİŞEMEZSİNİZ" Bunu söliyen kimse büyük palavra atmış.

Bu yazdığının tam tersi olmalı " DOĞAL BESLENME OLMADAN GELİŞEMEZSİNİZ".

Supplementler adı üstünde destek ürünleridir. Eğer günlük besin ihtiyacınızı doğal yollardan karşılayabiliyorsanız bu ürünleri almanıza gerek yoktur.
    ( Ağır idman yapanlar hariç )

Forumdaki beslenme konuları bu konu hakkında size yardımcı olabilir.

spine, Pappy, FedoR ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  11. ezor

ezor Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim yorumunuz için

12. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    200 gr proteın neden alınıyorkı yanı ılla tuvalet proteın atılmak ıstenıyorsa baska tabıkıde bellıkı forumdakı son yazıları makalelerı hıc takıp etmıyorsun

hıcbır amıno asıtı tablet halde almamız gerekmıyor duzenlı bır beslenme ıle ole bır ıhtıyac yok kı et yıyen bırı ıcın asla yok

creatın sart bır ek besın degıl zaten organık kırmızı et ıyı oranda kreatın ıcerır kı duzenlı yendıgınde pık sevıyeye ulasır ve almaya gerek kalmaz

n.o zaten alakasız olmus ne alakası var kas hıpertrofısı ıcın gereken bır takvıyemıdır kı

kolestrol bellı oranda alındgında faydalıdır son yıllar da yapılan arastrmalar bılınenın aksıne yararlı oldugunu ortaya koydu

a ama ıllakı ben vucuduma bır cok yapay tadlandırıcı sokucam konsantre urunler alıcam dersen al tabıkıde

ben 200 gr gerek yok desemde kı dogrusu bu yınede ornek yazım bır program

4 ogun

1.ogun = 3 yumurta + 100 gr lor

2.ogun = 250 gr kırmızı et

3.ogun = 200 gr tavuk etı

4.ogun = 300 gr balık

200 gr + proteın oldu bu sekılde tamamen dogal amıno asıt profılı kanda mukemmel duzeyde olucaktır ıyı antrenman ıle asla bır takvıye ye gerke kalmadan en ıyı hıpertrofı sagklanır

---------------

@BeachBoy tesekkurler usttekı yorumun ıcın aynı seylerı bende solıcektım :)

-------------------

kı su var organık onerım paranın alabılcagı en ıyı seylerı alıcam dedıgın ıcındı yoksa normal kaspatanda alabılrısın mesela tavuk hem ucuz olur hemde okadar takvıyeye gerek yok

yeterlı proteını alıyorsan

bcaa-kreatın yeterlıdır a bırde arjının alabılırısn

Son düzenleme: 3 Nisan 2012
    FedoR bunu beğendi.
  13. jeytan1905

jeytan1905 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    bence artık forumda doğal beslenme ile destek ürün(suplement) konuları tartışılmamalı.zaten tartışılan konu başlıkları var.adam 8 farklı suplement için öneri istiyorsa , bu adam zaten senin doğal beslen diyebileceğin kıvamı çoktan aşmıştır,neyin ne olduğunun farkındadır.

baskn35 bunu beğendi.
  14. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    sence 8 ek besın almak cok mu mantıklı yanı ılla almak mı gerekır

adam ılk mesajında ne dıyor paranın alabılecgı en ıyı seyı alcam sen ıstedgın kalıtede ek besını al organık dogal bır beslenmenın yerını asla tutmaz

ben tartısmadım zaten tartısma yok sadece onerıydı

sen yanlıs anlamısın okadar

ek besın alsın tabıkıde ama bu 8 adet olmamalı sonucta bu kısı sert kurler yapan kas oranı cok olan bırı degıl

normal bır sporcu arkadasımız su an gerekn 2-3 ek besın ve duzenlı beslenme

spine bunu beğendi.
  15. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    :D vaybe millet en kalitesini arıyo biz 40 tl lik protein tozunu zor alıoz. napalım hayat hayin :D

TeFo bunu beğendi.
  16. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    Sende takmışsın organik organik organik, inan bana o yediğin içtiğin şeyler hikayeden organik ;)

8 Supplement önerisi isteyen birine supplement almaş unları ye demek için sarhoş falan olmak lazım herhalde,tamam iyi niyetle yazmış olabilirsin ama çok yanlış.
    Bu biraz '20.000tl var öğrenci arabası lazım öeriler' başlığına giripte napcan arabayı motor al demek gibi.

Belki tavuk yemek istemiyordur? Belki iştahı yoktur,belki parası var rahat edeyim istiyordur (benimde o kadar durumum olsa inan bende yumurtayla cartla curtla bu kadar uğraşmam yemek yemeyi seven biri değilimdir)

Neyse.

ezor bunu beğendi.
  17. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:

taktıgım yok sadece onerı yaptım . parası olan adam daha kalıtelı beslensın dıye

hem nedne organık olmasınlar sertıfıkaları herseylerı var . a yok guvenmek sana kalmıs ama bu sekılde demende yanlıs

sarhos falan degılım ama senın okuma problemın var yada okudgunu anlamıyorsun

yumrtayla yemek ıle ne demek ugrasmak ıstemıyordur parasının olması konsantre gıdalar ıle beslenıcegı anlamına mı gelıyor

zaten duzenlı bır yemek duzenı olmayan adam hıc yapmasın bu ısı

bosa kurek cekmıs olur cunku

ek besın adı ustunde yanı duzenlı bır beslenmeye ek olarakl alınır

anlamıyorum neden bu kadar tepkı cekıyor yazdıklarım yanı onerıde bulunmak sucmu sonucta bu benım fıkrım cevap vercekse baslıgı acan desın yok ya ben ole degılde ek besın alcam ıllakı

sıze noluyor anlamıyorum

adam param var dıyor sende madem parsı var yumrtanın anlamı yok tadlandırcı ıceren konsantre urun kullansın dıyorsun

bu tarz cevap yazanlar ya cıddı bır bılgısızlık ıcınde yada cıddı okudgunu anlama sorunları var

Valat bunu beğendi.
  18. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    Ben sana sataşmak adına yazmadım yanlış anlama,
    Kendi adıma olan kısma cevap vereyim : evet yemek yemeyi (spor diyetini) sevmiyorum ama yiyiorum mecbur olduğum için, benim demek isteyip anlatamadığım şuydu ; günlük 600gram et yiceğime 250gram et yerim,10 yumurta yerine 3 yumurta yerim kalanı için 2 scoop fazla protein alırım, sadece supplementle bu işin olmıcağını herkes bilir.. Forumda bir çoğunluk 1 ay protein tozu alip onu 1 ay idare ettirmeye calisip 2. ay kullanmayıp 3. ay için para biriktirirken yurtdışında insanlar 3-4 scoop aliyor günlük (gelir düzeyi + ürünlerin 3 kat daha düşük fiyatta olması) ve fark ortada bb.com forumlarına göz atmanız yeterli.

Evet supplementle bu iş olmuyor sadece lakin sağlam supplement ile çok çok iyi sonuçlar çıkıyor.

Tepkime gelince ; organik beslenmeyle ilgiili beslenme bölümüne bir başlık açarsın moderatörler yeterli görürse sticky yaparlar herkes okur dileyen öyle beslenir; benim anlam veremediğim nokta supplement önerisi isteyen -maddi sıkıntı yok ve envayi çeşit supplement kullanıcam diyen- birine başlık altında organik yumurta yiyiorum sende ye organik süt iç organik et ye demen. Kel alaka kalıyor kusura bakma.

19. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:

benım yazma sebebım aslında baslıgı acanın parasal olarak cok cok ıyı bır durumdaymıs ızlenımı vermesıydı yoksa bende onerı yaprdım dıger turlu olsa ama kısı cok param var deyınce bende madem var 8 ek besın degılde 1-2 tane alsın gerısını ıyı besınlerden alsın dıye yazdım yoksa tabıkıde ısteyen alır karısamam ona

neyse konuyu kapatalım bence baslık off olmasın :)

20. ezor

ezor Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sayın üstadlar

arkadaşlar bazı hususları madde madde yazmak istiyorum

1. ilk mesajımdan sonra yazdığım diğer mesaj okunmadı sanırım. Ben çok çok parası olan çok zengin bir adam değilim. yazdığım yanlış anlaşıldı. Ben de devlet memuruyum. Ama insanlar kendileri için elzem olan konulara daha fazla para ayırır. Benim ne içkim ne sigaram ne loto ne toto ne kumar nede başka hiç birşeyim yok. Dolayısı ile body building sporuna ilgim var bani bunuda layıkı ile yapayım diyorum. Yani ayırdığım para sizlerin diğer işlere ayırdığınız paraların parça parşa toplanmış hali.

2.İngilizlerin "ucuz mal alacak kadar zengin değilim" dediği gibi. Ucuz mala alıpta hastane hastane doktor doktor dolaşıp bi ton para harcayacağıma parama kıyar en kaliteli malı alırım fikrindeyim.

3.Elbette bende doğal beslenme tarafındayım. Ama ben doğal doğal beslendikçe çevremde bu işle alakalı olupta içki sigara tütürürüp suplement kullanıp deli gibi kas yapan arkadaşları görünce kıskanıyorum haliyle.

4.Hani bi söz vardır "pahalıdır var dır bir hikmeti, ucuzdur var dır bir illeti" sanırım böle birşeydi. Ben yaklaşık 1,5 yıldır haftada düzenli olarak 3 gün body building 3 gün de kardio yapıyorum 1 gün dinleniyorum. Ama gel görki sokaktaki ahmetten mehmetten hiç bir farkım yok gibi. Okumadığım kitap, site, dergi...vs kalmadı. Kas abidelerin kucaklarında suplement bidonları ile gördükçe "yeter artıııkkk" diye bağırdım sonunda.

5.Rusyada okuyan bir arkadaşım var. Şampiyon bir hocanın salonuna gidiyor. Tüm dünyaya para ile program satıyor. Ondan bile program aldım (bedavaya). Ama o bile yazdığı maillerde yok şunu kullan yok bunu kullan deyince başka çarem kalmadı.

SONUÇ: Ben deneyimlere saygı duyarım. O nedenle bu konuyu yemiş yutmuş üstadlardan fikir almak istedim. Fikirleriniz benim için altın değerinde. Saygılarımla

atakan966 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş