madde oranı aynı olsa bile markadan dolayı fark varmı ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve pamirss tarafından 8 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. pamirss

pamirss Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben şu aralar hardline ürünlerini bakıyorum bazı tanınmış markalardan bazı sınıflardaki ürünleri madde oranı olarak yani mg olarak daha fazla yani daha iyi demek oluyor bu kanımca ama insanların çoğu tanınmışı seçiyor oranları düşük olduğu halde bunun birkaç sebebi markanın bilinmemesi fln bunun dışında bilimsel olarak universal muscletech weider twinlab mhp gibi markaların ürünleri örnek: oranları daha yüksek olmasına rağmen hardline gibi ürünlerin yinede seçilmiyo biliyor ürünün içindeki protein kalitesinden flnmı veya kana karşma süreleri bende tereddüt ediyorum ama içindekilere bakıyorum daha yüksek o zaman almamda bir sakınca yoktur diye düşünüyorum

(hardline hardline da çok üstünde durmak istemiyorum amacım düşük fiyatlı olupta yine dünya markalarıyla aynı kalitede ürünlerin olup olmadığını araştırmak. )

2. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Aslına bakarsan uygun fiyatlı olup kaliteli ürünler üreten tek yerli firma hardline gibi.Ben hardlinenın çoğu ürününü kullandım hemen hemen hepsinden memnun kaldım diyebilirim.Ayrıca bizim salonda müsabakalara hazırlanan Arda diye bir arkadaş var kendisi Bipro dan başka toz içmez.

Hardline ile ilgili kafanda ki soru işaretlerini gidermek için şu başlığa bakabilirsin:

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/hardline-nutrition-analiz-sonu-lar-t19698.html

pamirss, AngryHun ve demircan256 bunu beğendi.
  3. pamirss

pamirss Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    teşekür ederim yorumun için içimi rahatlattı :D o zaman hardline zone almama sakınca kalmadı :D

4. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    ben kullnadım zone yı gercekten oldukca ıyı bır urun ozellıklede spor sonrası ıcın ıdeal

-----------------------------
    marka bagımlısı olmak en kotu alıskanlık bu sporda

ben maddı durumum ıyı oldugu ıcın aklıma esen her urunu kullanan bır adamdım vegan olana kadr sunu solım hıc fark yok zaten olmaz nasıl olsun aynı oarnda aynı maddelerı ıcerıyor

bak sole bır hesaplama yapalım

optımum gold s proteın = 165/2.273 gr =72. tl
    hardlıne whey proteın 3.5 kg= 182/3.5=52tl
    hardlıne whey proteın 2.3kg=112/2.3=48tl
    hardlıne bıpro = 304/3.5=86 tl

bu sununu gostermek ıcın yazdım dunyanın en kalıtelı whey proteını olan bıpro 86 tl ama karısım bır proteın olan ve bır ozellıgı olamyan cogunlugu konsantreden olusan optımum 72 tl . hardlıne aynı konsantre urunu kılosu 48 tl ye satıyor . aklı basında parasını seven hr ınsan hardlıne alır . durumu ıyı olanda gıder bıproyu alır

pamirss ve AngryHun bunu beğendi.
  5. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    katılıyorum. bu piyasanın içinde çok fazla bulunmayan ve burdaki bazı üyeler gibi envai çeşit supplement denemeyen biri olsam da, kendimce çok sayıda supplementi kullandım. 4 farklı protein tozu, 3 farklı performans artırıcı, ve bolca amonioasit-bcaa-creatin-glutamine-arginine gibi destek supplementleri kullandım. hiçbir markanın öyle aman aman bir farkı yok. bu bakımdan 'şu protein tozunu kullandım coştum', 'o protein tozu ile 3 ayda 5 kilo kas aldım' gibi cümlelere artık gülüyorum. eksik olduğunu düşündüğüm perfromans artıcı, biraz nox, creatine-glutamin ve ortalama bir protein tozu ile bu işi götürüyorum. hardline'a şuradan bağlıycam, NOX2 adlı ürününü aldım, çok pahalı daha ucuza daha iyi ürünler alırsın yorumlarına karşın aldım, antreman öncesi arginine-glutamine-creatine takviyesi amaçlı. inanırmısın jack3d'den çok daha fazla verim aldım. marka fanatikliğim ya da önyargım hiç olmadı çok şükür, sanırım bu düşüncemin semeresini alıyorum. her antreman öncesinde 1/2 veya 3/4 ölçek alıyorum, o gün ağır antreman yapacaksam (pekto-biceps) limon aromalı BCAA tozu ile de karıştırıyorum ve hemen öncesinde hem de sırasında yudumluyorum, iyi gidiyor. tabii bu bünyeden bünyeye de değişebilir. ayrıca markaların kendilerine has geliştirdikleri özel karışımları da bundan ayrı tutuyorum.

pamirss, Danny Boy, legolas246 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  6. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Zaten Hardline gibi türk markalarıda hammaddelerini dış ülkelerde ithal etmektedirler. Örneğin hardline creatine ürününü alman degussa firmasından tedarik etmektedir. Universal markasıda degussa firmasından bu ürünü tedarik ediyor. Kutular farklı fakat içerik aynıdır. Aynı şekilde protein ürünlerinde de bu tür benzerlikler vardır.

Pappy ve pamirss bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş