Leg Press'te Ne Kadar Kaldiriyorsunuz?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Coleman tarafından 8 Aralık 2004 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    En saçma sapan çalıştığım hareket leg press. 160 ile başlayıp, her sette 90 kilo takarak 450'e kadar çıkıyorum 4 sette. bacağı sevmediğim için antin kuntin şeyler deneyip, hareket katıyorum antremana bir miktar. yalnız üstüne hack squad yapayım dediğimde alete maksimum 100 kilo takabiliyorum, o da ayrı mesele:)

2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    arkadaslar sakin olun...

3. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Şimdi dostlar burada öyle rakamlar donuyorki 1 ton 450 kilo 600 kilo leg makinesi 45 derecelik bir egimdedir bu egime gore agırlığın %55 zaten makinede dagılıyor geriye kalan %45 lik bolumu biz giriyoruz araya birde sırttan aldıgımız destek girerse %10 daha eksiliyor asıl bacagımızın kuveti squat ta belli olur yani squatta bastığımız agırlık ile leg arasındaki oynamaya gore girdiğimizin agırlığın 3/1 atacagız

4. acaliss

acaliss Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Re: Hocam mütevazılığına bayılıyorum

coleman'in 2250 pound (yani yaklasik 1 TON) girdigini biliyorum. o bir istisna olabilir ama İNSAN yapabiliyor iste ;)

5. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Flexora katılıyorum, zaten squat compound bır hareketken, leg press herkesce temel hareket gıbı gorulmesıne karsılık ısolasyon hareket sınıfına konulabılır. Esas gucu squat verecektır tabıı, ama leg presste de daha fazla basabılmek bıze bır nevı tatmın saglıyor.Bu arada bahsedılen kıloların tam press oldugunu varsayıyorum, cunku yarım yarım basılan kıloların
    fazla bır degerı yok

6. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    şimdi ben yok hocam tam indiriyor hareketi nizami yapıyor diyeceğim onada karşı bir tepki
    olacak dostlar iyisimi tanımadığınız insanlar hakkında yorum yapmayın
    bir insan 15 sene hiç yılmadan bu sporu yapsa yaptığı sporu herzaman hayatının bir parçası
    olarak görse ve hergün sanki ilk günkü idmanıymış gibi heyecenla yaptığından zevk alsa
    işte böyle kiloları kaldırır arkadaşlar kaldıramayanlarda genelde saygı göstermek zorunda kalır

7. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    unutmayın arkadaşlar insanlar istedikten sonra hayal edebilecekleri herşeyi başarabilirler ama
    bu o şeyi ne kadar istediklerine bağlıdır
    flexor hocam bir ameliyat gerçirmiş 4 yıl sonra normal hayatına ancak dönebilir demiş doktorlar
    2-3 hafta içinde yavaş yavaş yürütürüz demişler kenidisi ameliyattan bir gün sonra yürümeye başlamış
    1 ay sonra da bodye kaldığı yerden devam etmiş bizim şimdiki salona hoca olmuş 4 ay sonrada evlenmiş
    bu o zamanın yüksek trajlı gazetelerinde ilk sayfalardan yayınlanmış ameliyatı yapan doktor ün kazanmış
    ve ben bu olayları bodye başladığımdan 9-10 ay sonra salonda o dönemlerden beri çalışan bir abiden
    dinlemiştim ilk olarak ve benden başka 5-10 kişi daha belki bilir o dönemden bu zamana kadar 100lerce insan
    böyle bir hocaları olduğunun farkında bile değildirler çünki hocam böyle şeyleri anlatmayı ve kendini övmeyi pek
    sevmez dikkat ederseniz 1 ton basıyorum diyede o değil ben yazmışımdır ağırlıklara bakmıyorum demiş kendisi
    sonrada aramızda bir şakalaşma olmuş
    arkadaşlar o yüzden tanımadığınız insanlar hakkında böyle yorumlar yapmamaya dikkat edin lütfen

8. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    bu gunes tutulmasından herhalde ınsanlar yanlıs anlama konusunda yarısıyorlar, benım flexora ne lafım olacak, kendısı burada en takdır ettıgım bır kac kısıden bırıdır, ayrıca tabııkı basabılır, benı baskalarıyla karıstırmayın.

Hoca ve murıdlerı tarzında yaklasımlar yapmaya gerek yok, flexorun mutevazı fakat dolu bır adam oldugunu bılıyoz, onun senın korumana destegıne kollamana da ıhtıyacı yok, bır sey ıspat etmeyede

9. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Master sagolsun son noktayı koymus (tesekkurler master )

şimdi dostlar ' inançla gucu birleştirdiğinde ortaya cıkan goruntu gercek gucun simgesidir. ben hep bu mantıkla gitmişimdir
    master ve sinanında dediği gibi ne kendimi överim ne gel kahvemi iç derim nede ispatlamak için kendimi zorlarım..
    kimseyi kırmak yada ustune gitmek için ugrasmam gucumu daima iyilik için kullanırım fakat goruyorumki iyi olan hersey taslanıyor

SİNAN.. sevgili dostum biraz daha benim hakkımda degilde merak ettiklerin yada öğrenmek istediklerin hakkında yaz

KONU ÇOK SAPMIŞTIR ÖVME LEKELEME VE İSPAT UNSURLARI KONUYU BOLMUŞ VE ÖN PLANA ÇIKMIŞTIR

YÖNETİCİ ARKADASLARIMDAN GEREGİNİN YAPILMASINI İSTİYORUM

10. soner

soner Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0

EVET ARKADAIM BEN KALDIRA BİLDİKLERİNİ BİLİYORUM CÜNKÜ BENİM BODY HOCAMDA ONLARDAN BİRİ BEN SADECE 1 TON GİBİ BİR KG KM KALDIRIYOR ONU MERAK ETTİM OK BEN AT TARAFI BI İŞTE 6 AYLIK BİRİYİM TABİKİ BEN MERAKTA SADECE RESİ İLE GÖRMEK İSTERİM DEDİM OK BUNDA SİNİRLENECEK BİRSEY YOK

11. soner

soner Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0

arkadaşlar kusura bakmayın farkında olmadan büyük yazmısım kusura bakmayım ok cok özür dilerim

12. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123

başta büyük harfle yazma ikincisi kimse senin merakına laf etmedi merakını anlatış tarzına laf söyledi ne demek ''basamazsın resim istiyorum''??? kimsenin sana bir şey ispatlamak gibi bir zorunluluğu yok sorarsın efendi gibi gereken cevabı da alırsın. bu arada konu çok dağıldı bundan sonra bu konu konuşulacaksa pmde konuşulsun lütfen.

13. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    masteer öncelikle yazdıklarımı sana hitaben söylememiştim ama amacın beni küçük
    duruma düşürmekse istediğini söyleyebilirsin yani istediğin kadar küçülebilirsin
    ben sadece ama sadece bir insanın neler yapabileceğini imkansız diye birşey
    olmadığını çok yakından tanıdığım bir örnek ile vermek istedim ama insanlar algılamak
    istedikleri gibi algılıyor benim yalakalık ettiğimi ima ediyor
    ne benim hocamı övmeye ihtiyacım var nede hocamın övülmeye
    aramızdaki bir şakanın bu kadar büyültüleceğini hiç düşünmemiştim
    zannediyorum ki bahsedilen kilolar bazılarına ağır geldi

14. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Tam benım mesajımın altına ve ben tam ındırılmesı gerekır dedıkten sonra sende hocam tam ındırıyor zaten dedıgın ıcın bana dedıgını dusundum,
    ınsanların alınganlıklarından veya yanlıs anlamalarından konuların ozuyle ılgılı gorusemıyoruz bır turlu. Herkes her konuda kendı adına fıkır beyan ederse
    luzumsuz dıalogların onune gecerız, cunku sen karısmasaydın flexor benım onu kastetmedıgımı bılecegınden bu dıaloglara gerek kalmayacaktı.

15. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    tabi sende bana hakaret etmesen altta kalmış olacaktın ya neyse
    ben ne anlatmak istediğimi dahaönce yazmıştım arkadaşım
    o cümlede ise söylemek istediğim "insanlar diğerlerinin başarılarını kıskanıyor"olacaktı
    ama sen beni yanlış anladın ve biraz ağır sözler söylemişsin önemli değiil arkadaşım
    bu konuyu kapatalım en iyisi

16. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    evet arkadaslar kaldigimiz yerden devam edelim...

17. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Bu arada 45 derecelik eğimde %45ini değil yaklaşık %70'ini kaldırırsın ağırlığın.(sin(45)) makinanın sürtünmesi ise hem işine yarar(indirirken), hem işini zorlaştırır(kaldırırken). Ayrıyetten bacaklara binen ağırlığa squadda olduğu gibi vücudun üst kısmının ağırlığı da eklenmiyor. Ama yine de squadla arasında kilo farkının eğer ikisine de vücut alışkınsa devasa olacağını sanmıyorum.

18. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Ikı hareket arası fark cok olmazmı hıc, teorık olarak bakmıyorum ben en ıyı donemımde nızamı 220 kg squat gırerken 450 kg leg press yapıyordum. Squat cok daha zor bır hareket, agırlıgın ensende olusturdugu baskı bır tarafa compound - vucudun cesıtlı kaslarını calıstıran ve aynı zamanda dengeyıde sagladıgımız bır hareket, halbukı leg press cok cok rahat, oturdugun yerden bas gıtsın. Leg press te ornegın bır bel stabılıtesı yok, belın neredeyse hıc calısmıyor

19. acaliss

acaliss Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    olsun yine de teorik yaklasalim;
    squatta (leg prese gore) kendi vucut agirliginin daha buyuk bir bolumunu de kaldiriyorsun, 100 kilo isen en kotu 70 kilo da burdan var (leg presse nazaran). 220+70=290
    leg press;'te yaklasik 450*sin(45)=318 kg (SCHWARZXXL'in yaptigi hesap,surtunme felam karistirmassak, dogru) arada cok da bir fark yok gibi.
    sadece takilan agirliklara bakip da hareket zor-kolay demek pek dogru degil, bence bundan ziyade senin de dedigin gibi squattaki denge olayi isleri cok karistiriyor. bence squatin asil zor olan tarafi, hareketi yaparken TUM VUCUDU kontrol altinda tutmaya calismak, leg presste bu yok.

20. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    İşte ben de bunu diyorum matematik olarak durum bu ama denge ve bir de vücudun üst kısmının ağırlık altında ezilmesinin etkisi var.

Sayfayı Paylaş