Kol antrenmanı yardım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Furkan221635 tarafından 23 Aralık 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Keşke bana da öyle şeyler diyen hoca olsa salonda çok eğlenceli olurdu.
    Başka salona gitme şansın yoksa alternatif dumbell varyasyonlarına bak. Dumbell da ağırlık kısıtlaması olacak.
    DL nin asıl olayı çok fazla stabilizör grup kullanması. Kalça ve hamstring ana grup bunlara yardımcı olan trapez, sırt, kanat, forearm, bel, karın, calf, ve forma göre quad. Hatta bicepsi yirtmamak için tricepsi kasmak gerekiyor, o da çalışmış sayılır mı bilemedim.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Furkan221635

Furkan221635 Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    Şu anda başka bir salona geçme şansım yok malesef fakat 2 ay sonra büyük bir salona geçiş yapacağım. Orada deadlift yapmayı düşünüyorum geçiş yapınca. Spor salonundaki hocam brolardan diyebiliriz o yüzden program değiştirme gereği duydum. Sizce 4 gün fullbodyi vücudum kaldırmaz mı? Ben yapabileceğimi düşünüyorum. Olumsuz bir yönünü görür müyüm?

3. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123

O sana yetersiz gelen program tarzında hiç hakkını vererek çalıştın mı?
    Yetersiz dediğin programdaki opsiyonel hareketlerin farkında mısın?
    Çok çalışmak her zaman iyi değildir, yada iyi sonuç vermez.
    Kasları en azından 1 gün dinlendirmen gerekecek. 4 günlük frekansta bunu nasıl becereceksin? Yaparım dersen kolay gelsin. Kafana göre takıl.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Furkan221635

Furkan221635 Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    Hayır, o tarz bir programda hiç çalışmadım. Fakat çalıştığım salonda squat rack veya deadlift yapma şansım olmadığından. 4 hareketin az geleceğini düşündüm. Şu anda toplam 8-9 hareket hepsi 4 er setten çalışıyorum. Böyle çalıştığımdan antrenman hacmi biraz az geldi. Bilgisizliğime sayarsanız memnun kalırım, amacım sadece öğrenmek ve iyi bir program bulabilmek :)

5. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Squatı da deadlifti de dumbell ile yapabilirsin. Ağırlık kısıtlaması olur elbet ama barla çalışmaya başlamadan önce bir temel oluşturursun. Düzgün bir salona geçene kadar mevcut programına devam et dumbell ile squat, deadlift çalışmaya başla. Haftada 43gün full body i de kafandan çıkar gerekli toparlanma süresini sağlaman doğal olduğun ve laylaylom antreman yapmadığın sürece bence imkansız. İlla 4 güne niye takıldın orası da ayrı bir soru işareti ama neyse.

6. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Deadlifti 1x5 yapıp incline olan güne 4x10 decline fly eklesem?

7. Frightos

Frightos Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Deadlift yapılmayan (yapilmamasi değil de yaptiririlmamasi) spor salonu degildir orasi fırın olabilir market olabilir hersey olablir ama spor salonu değildir sanmıyorum .ne demek bari alma deneme yere koyma oyle bir sacmalikmi var .yedekte bos bar olmasa dahi ,boştaysa bench teki barlari alip koyarsin yere takarsin ağırlıkliklarini yaparsin hareketini. Parayla rezil olmak bu olsa gerek. Sana lafim yok yanlis anlama ama öyle salonada hocayada ......

Sayfayı Paylaş