Kilo Almak İsteyenlere...

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve MeTaLLiCaT tarafından 10 Ekim 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 458 üye.
  1. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Şu ilaçların faydalarından önce yan etkilerini okusalar kullanmazlar bence :D

2. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Beyler, cok yiyoruz ama kilo alamiyoruz diyorsunuz ama cok yemek cok goreceli bir kavram.
    Ben bunu 6 sene once fark ettim, o zaman 99 kiloya cikmistim, mayista definisyon icin agir bir diyete girdim kendime gore.
    Ki genede aldigim kalori miktari 2500 civarindaydi, gayet iyi kilo veriyordum.
    Salonda calisan bir arkadas vardi, bu arkadas 1.72 boyunda, 65 kilo civarinda, asiri sekilli ama elbette pek az kas kutlesi olan biriydi.
    Gucude,kilosuna gore superdi, ama kilo alamiyordu.
    kendine gore super yemek yiyordu, ama uzun lafin kisasi,kilo almak icin deliler gibi yedigini soyleyen adam, benim diet listeme bakti, ve dedigi su oldu.
    "Hoca yaaa, ben kilo almaya calisirken senin diette yediginden az yiyorum!!!"
    Ki 99 kiloya cikmak iyi bir halt degildi, ama sunu soyleyeyim, burda kim olsa, o yemek yemeye kilosunu alir.
    Anapolon falan ne demek?
    Yatmadan once muzlu balli sutunuzu icin, bir kavanoz fistik ezmesi alin.
    Fındıklari avuc avuc goturun.
    ve bence protein tozlarina para vereceginize, gidin kasaplarla kanka olun.
    Soyle antrekot gibi et var mi yaaaa?
    Tozla mozla pek fazla kilo alinmaz.
    Bogazinizdan yemek gececek, yemek!!!
    Ben buna inaniyorum.

3. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Baba yatmadan önce yemek yemek en az anapolon kadar tehlikeli

4. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    üstad, walla balli sütü yemekten saymiyorum ben.
    Fistik ezmesine gelince, kavanozu yatmadan once yenmesi anlaminda soylemedim, ama yazimdan dolayi oyle anlasildaysa uzgunum.
    Zaten bir kavanozu yatmadan once yiyen vatandas, ya mide fesadi gecirir, ya da sevdicegine rahat vermez butun gece, ben pek uyuyabilecegini sanmiyorum!!!

5. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    ok baba yanlış anlaşılma olmuş özür

6. nightlight

nightlight Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Benim anlamadığım nokta neden sadece çok yemek kilo aldırıyormuş gibi konuşuyor herkes,önemli olan gerekli şeyleri yemek.Yani buradaki herkes salak bi ben akıllıyım demiom,herkes aynı şeyi söylüyorda çok ye denince insanlar ne yersen ye gibi anlaşılıyor.Bakın kahvaltıda yumurta beyazı ve bolca kaşar peyniri tüketin,tabi başka şeylerde ekleyebilirsiniz,öğlen karbonhidrat ve proteini birlikte alın örneğin :pilav tavuk,pilav kurufasulye,pilav nohut,pilav et,makarma tavuk,haşlanmış pataes et veya tavuk,bulgur mercimek,yani kafanıza göre takılın ama birlikte alın.Ara öğünde karbonhidrat alın pilav,makarna,patates değişmeli takılın.Akşam yemeklerinde de protein ağılıklı beslenin özellikle antreman sonrasında!Bunlarla beraber günlerde değişmeli olarak sebze yiyin vitamin açısından,salata yiyin yemeğin yanında,mevye bolca tüketin.En önemlisi yağı azaltın, çok yiyin ama yağsız olsun,çünkü kilo alırken sanmıyorum yağ almanın yani bıngıl bıngıl olmanın bi güzelliği olsun,yağda lazım enerji için ama bi yere kadar.Bu şekilde beslenin sıkı antreman yapın ama disiplinli olun beslenmede "bugünlük salla"deyip her hafta kaytarmayın,arada olur,çünkü abur cubur çok yesenizde onlar lezzetli çöpler,hepimiz yiyoruz ama onlardan bize ne kalıyor çoğu atılıyor vücuttan.Akşamları yatmadan sütlü tatlıda alabilirsiniz antreman günleri iyi olur.Benim aklıma gelenler bunlar.

7. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Nightlight, dusuncelerine saygi duymakla birlikte, bir ectomorph'un ne kadar zor kilo aldigini bildiginden emin degilim.
    Hem pek yag tuketmesin hemde kilo alsin pek olasi degil.
    Bizim aile icin kilo almak ve vermek kolaydir,ama bir cok insan taniyorum, kilo almak anormal zor, vermek ise daha kolay.
    Mesela adam binbir emekle 4-5 kilo aliyor, ve bunun en az dortte üçü kas, ve adam 10 gun spordan uzak kaliyor ve tekrar aynı kiloya düşüyor.
    Böyle bir sürü insan var, bu insanlar bence bol yağ tüketmeli, senin dediğin şekilde beslendigimde, hicbir abartim yok, ben bir haftada iki kilo veririm, birak kilo almayi.
    Metabolizmam hizlidir ama benden cok daha hizli olan insanlar biliyorum, o adamlar, üzgünüm ama metabolizmasi hızlı olanlar senin yönteminle ne kas ne de yağ kazanabilirler düşüncesindeyim...

8. nightlight

nightlight Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Açıkçası kilo alma problemi olan yani almaya çalışıpta alamayan bi tanıdğım yok,bu sebeple çok teorik olmuştur belki düşüncem.Ama benim anlayamdığım yağlı yemek yağ dışında bi kilo aldırıyormu,aldırmıyorsa neden yağ almak istenio.Bu arada benim yazığımda kilo veremezsin sanmıyorum,çünkü yani ben öğlen sana 3 tabak dediğim gibi ye,akşam 3 tabak ye,ara öğünler 2 tabak olsun.ben böyle yerim benim bi tabağım var leğen gibi onla yediğimden.Yağ illaki yiosun zaten ben ekstradn çok koymayın diyorum.Ama benim vücudum için konuşuyorum,ben 10 gün tuvalete çıkmadığımı bilirim ve normalde 2.3 günde bir çıkarım,düzensizdir bu metabolizmam yavaş çalışıyor anlamına geliyor olabilir ama 1 ayda 5 kilo veririm alırım böledir benim bünyem.Neyse ama ebnce benim değidim gibi beslenebilirse kilo alır çünkü ben resmen o öğünü o şekilde çatlayana kadar yiyin diroum.

9. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Dostum birincisi sen doktora görün yoksa ileride pervizyon kalp kalp kapkçığı orta kolon bağırsak sorunları mesane sorunu ünser reflu bobrek yağlanması vs vs gibi sorunlarla karşı karşıya kalırsın

ikinci olarak lutfen insanlara birdaha çatlayana kadar yiyin deme biz balık değiliz yada hayvan değiliz insan gibi beslenin de zaten kilo almak için insan gibi beslenmek yeterli

10. nightlight

nightlight Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Mecazi anlamda kullandım bunu gereksiz yere büyüttün,ben zaten iyi beslenin düzgün şeyler yiyin diye yazmışım.Neyse bu arada benim bağırsaklarım normal insanlarınkinden uzun bundan kaynaklanıyormuş,zaten benim gibi bir durumda normal birinde kana karışırmış zehirlenirmiş.Neyse düzgün beslenin...

11. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Belki bunu yeri degil tam olarak ama Nightlight'in cok ender "disari ciktigini" soylemesi benim cok ilgimi cekti, zira bende de tam tersi bir durum var, bende en az iki kere olmak uzere, bazen 3-4 kere oluyor.
    Yediklerimi kontrol ettigimde suratli kilo veren bir yapim var, ama asla "ne yersem yiyeyim kilo almiyorum ağbi" türünde bir adam olmadım.
    Bunun için doktora gitmedim, çünkü çok kağıt tüketmek dışında hiç bir zararını görmedim açıkcası, ama benimkiside olayin diğer uç noktası, benzer durumda olup doktora danışmış olan varsa, paylaşırsa sevinirim.

Not: Boktan bir muhabbet oldu, kusura bakmayın arkadaşlar...

12. nightlight

nightlight Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yani anlamsız bi konu gibi gözüküyor ama bağırsaklar vücut savunma sisteminde önemli yer tutuyor.Benim durum çooooook farklı ben istediğim zaman dışarı çıkabilirm,istediğimde çok uzun süre rahatsızlık vermeden durabilirim,kontrol edebiliyorum yani ben sıkışıp kendimi tuvalete zor atmam yapmak istediğim anda yaparım.Ama senin durumun kötü değil aslında ben çok insan biliyorum senin gibi bağırsaklarımın çalışması için kekik suyuydu,kuru kaysıydı bir sürü şey içer,yerler.Zaten benim bildiğim bikaç bitki çayı var bu konuda çok iyiymiş ben denemedim ama deneyenleri tanıyorum.Neyse konuyu uzatmayayım bu ayrı bir konu olabilir.

13. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    kafama takılan bişey va şimdi yağ olarak kilo almak ne işimize yarayacak ki?Tamam vücudun biraz yağa ihtiyacı var sanırım%5in altına indiği zaman ölüm gerçekleşebiliyormuş!Ama sanırım hiç kimsenin vücudu okadar da yağsız deildir.Bu oran bb sporu ile uğraşanlarda diet zamanlarında az bir kısmının ulaştığı nokta.Bide vücut sanırım senede 5kilo kas kütlesine sahip olabiliyormuş.İlk sene bu biraz fazla olabiliyormuş da sanırım.Şimdi ben 60kilo bu spora başladım şimdi 68 kiloyum tam 1senede.Daha fazla kilo alamazmıydım hemde çok daha fazlasını.Ama daha sonra o yağları vermek içinde bidünya diet lazım..Geçen aylarda araştırmıştım yanlışlık olabilir flexor düzeltir hemen zaten.kilo başına 1,5gr protein 2,5gr karbonhidrat günlük ihtiyacımızmış.Ve tek seferde en fazla 35-45gr proteini sindirebiliyormuşuk.kiloya göre deişiyor tabiiki bu.Bide proteine ihtiyaç kaslar tarafından antremanlardan sonra 2saat içinde alınması gerekiyormuş.Benim size tavsiyem antremanlardan hemen sonra karbonhidrat ve protein alınız.ve her öğününüzde protein almaya özen gösteriniz.Günde 8saat uyuduğumuzu varsayarsak geriye 16 saat kalır 5öğün de yemek yersek vücut için yeterli olur sanırım.yani 3saat arayla yemek yemiş oluruz ve buda vücut sindirimini tamamlaması için uygun vakit sanıyorum.Bide vücut enerji alımında kullandığı sıra şu olmalı karbonhidrat-protein-yağ..Yani yeterli miktarda karbonhidrat alıyorsak yağlanmaya doğru gidiyorz demektir.Almıyorsakta yağa gelene kadar ihtiyacımız olan proteini vücut enerji için kullanıcak.ben hayvansal yağlardan kaçınmaya özen gösteriyorum.Kurban dolayısıyla biraz kaçırdık ama idare etçem artık.Ama şeker ve unla arama sağlık problemi hariç kimse giremez.Onun getirdiği yağıda artık bkalım napıcaz...Düşünmem gerekiyor.

14. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    kilo

bence kilo almanın en ama en önemli yolu disiplindir düzenli yaşamak çok yemek yemek disiplinli çalışmak ve protein tozunu bilmiyorum ama mutlaka karbonhidrat kullanmak ve bende bu spora ilk başladığımda boyum 1.80 kilom 56 idi şimdi boy 1.81 ve kilom 69 ve 10 ay oldu ilk başladığımdada marttı ve kilo almak yaz ayında çok zordur ben nasıl kilo almışım sizce iyimi yani 6 ay boyunca yaz yaşamama rağmen ve sadece 1 kez karbonhidrat kullanmama rağmen 10 ayda 13 lilo iyisimi siz beni dinleyin ve hayatınızı bu spora endekse edin onunla yatıp onunla kalkın ve mutlaka düzenli yaşayın düzenli yemek yeyin ve günde en az 8 saat uyuyun

15. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Re: kilo

+1 sevgili öğrencim

16. antiokhos

antiokhos Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    antalya
    ben de kilo alamıyorum

hocam tabir yerindeyse gitmediim doktor kalmadı bu konuda adamlar delimisin sen napacaksın kilo alıp da dediler... neyse boyum 175 ve kilom 59-60 civarı bana hızlı kilo alabilmem için ne önerirsiniz protein falan bunları nerde satılır kaç paradır :D yazarsanız sevinirim

saygılarımla
    1.ANTİOKHOS
    KOMMAGENE KRALI

17. hardtraining

hardtraining Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    ağırlık çalışması yapıyomusun?

18. antiokhos

antiokhos Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    antalya
    hayır yapmıyorum ama bugunlerde başlamayı düşünüyorum. işte bi soru daha ne tür ağırlıklarla başlamam gerekio. ama önce kilo almak lazım.

19. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    0
    tam tersine, idman yapacaksınki kilo alasın. gittiğin salonda zaten yardımcı olacaklardır.

20. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    https://www.bodyforumtr.com/forum/viewtopic.php?t=3921
    su threadi bir oku...