Kilo Almak İsteyenlere...

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve MeTaLLiCaT tarafından 10 Ekim 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 458 üye.
  1. dj_ozi_68

dj_ozi_68 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar herkes bişey demişim benim halim ne olacacak 1.92 boy 65 kilo güleyimmi ağlayayımmı

2. akçakaya

akçakaya Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Sadece sabırlı bir biçimde gayret göster

Ne gül nede ağla.Bu başlık altında çok yararlı bilgiler var , bunarı iyice oku, bilgi edin , öğren.Sonrada azimle ve en önemlisi sabrederek yemek ye idmanlarını yap

3. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Ben faydasını gördüm.Eğer çok zayıfsanız kesinlikle çikolatalı kahvaltılık gevrekleri eksik etmeyin,aklınıza geldikçe yiyin.Mesela 185 boyunda 60 kg olan bi adam ilk başta ne bulursa yemeli hiç deilse bi 3-5 kg alana kadar.Bu gevrek sayesinde hem bol bol süt yani protein alınmış olur,hem de lif,vitamin ve karbonhidrat yönünden zengin bi beslenme yakalanmış olur.

4. Mpoison

Mpoison Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Bu kompleks haline falan getirlrse cok zararlı olur söyliym :)
    Bundan 1 sene önce bende 185 boyunda 67 kilo falandım hep kilo al falan derlerdi sonra zamanla body e ağırlık verdim zaten sporcuydum ve ii beslenme sonucnda 71-72 kilo oldum uzun zaman daha böyle gitti öğünün 5 den aşağı düşürmedim metabolizmam cok serii olduğu için aşırı yağlı olmadğı sürece ne bulursam yedim şimdi 186 boyunda 77 kiloyum hala body fitness karışık olarak yapıyorum fit vücudumu koruyorum ve ayrıca zaten fitness trainer ım ama zamanında bana sürekli zayıflığı kompleks olarak yansıttıkları için bu atletik vücdmla bile kendimi zayıf hissediyorum...:):)

Aman ha takıntıyı bırakın işnizi yapın sabrı ele alın..

5. fair_int

fair_int Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm arkadaşlar. bende 1 aydır body yapıyorum. 177 boyum 65 kilom. şu ana kadar 2 adet winstrol kullandım. bunlar 2 mg. şimdi 10 mg kullanmayı düşünğyorum. 1 ay içinde ağırlık arttırmada baya ilerledim. fakat kilo alamadım. önerileriniz neler ??

6. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    1. aldığın STEROİD in ne işe yaradığını bilerek mi alıyorsun?

2. senin STEROİD ile işin ne? ne bu acele?

7. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Kilo almak için Anapolon,Dianabol kullananı duydum da Winstrol kullananı ilk kez duydum :D

8. kacik

kacik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar konu açmıştım ama cevap gelmedi. Buraya yazıyorum. Umarım gelir:

İzninizle sorularıma geçeyim:

Yaşım: 19
    Boyum: 1,57
    Kilom: 50
    Cinsiyetim: Erkek

Bilgilerden de anlayacağınız üzere kilo problemim var. Yada diğer adıyla zayıflık problemim.

Bu zayıflık yıllardır problemim olmuştur fakat bu son günlerde artık yeter dedim ve bu konuya eğilmeye karar verdim. Tek isteğim kilo almak. Kas yapmak, Arnold'a benzemek vs. gibi bir amacım yok. Aslında evet öyle olmak isterim fakat şuanda spor yapmak için inanın hiç vaktim yok. Spor yapmaktan kastım bir spor salonuna gidip idman yapmak. Evde yapabileceğim bir çalışma varsa tavsiyelerinizi seve seve dinlerim.

Her kilo almak isteyen gibi benimde dikkatimi Weight Gainer'lar çekti. Araştırdım ve forumda da en çok konuşulan weight gainer olan Weider Mega Mass 4000'le başlamaya karar verdim. Başka bir öneriniz olursa ona da uyarım.
    Bu ürünü bir çok arkadaş yağlı kilo aldırıyor vs. diyerek kötülemiş fakat yukarıda da belirttiğim gibi benim için yağlı yağsız hiçbir önemi yok yeterki biraz kilo alayım. Birde All Star'ı önerdiler ama hiç fikrim yok nasıl birşeydir.

Bu ürünleri bir başına kullanmak yeterlimidir. Yoksa bunlardan birini kullanırken yanında şunu da kullan dediğiniz bir ürün var mı? Protein vs. gibi?

Parasal açıdan herhangi bir sorun yok yani o iyidir fakat pahalıdır şunu al demenize gerek yok. En iyisi hangisiyse onu alacağım.

Kullanacağım dönem boyunca yine yukarıda belirttiğim gibi spor salonuna gitmek yada düzenli bir şekilde spor yapmak gibi bir imkanım yok. Fakat evde dumbell vs. ile çalışabileceğim önerileriniz varsa dumbell da alırım.

Bunun dışında normal beslenmeme devam edeceğim yada buradan bir beslenme düzenini kullanacağım. Fakat bu beslenme düzenlerinde dikkatimi birşey çekti. 5 öğün var örneğin ve mesela gündüz 12'de tavuk, balık yiyin diyor. Ben öğrenciyim. O saatlerde okulda oluyorum. Bu nedenle hem öyle 5 öğün yapma hemde okulda tavuk vs. bulma imkanım yok malesef. Bu konuyu nasıl aşabilirim. Mesela okul kantinlerinde satılan yiyecekleri içeren bir diyet varmıdır?

Bir diğer sorum ise diyetlerin çoğunda sabahları 3 tane yumurta var en az. Ben haşlanmış yumurtayı sevmiyorum. Mesela haşlamak yerine çiğ yumurtayı sütle karıştırsam nasıl olur. Bir konuda zararı var yazıyor ama ne zararı olduğunu bulamadım forumda.

Tüm önerilerinize açığım ve yağlıda olsa, göbeklide olsa kilo almak istiyorum. Hatta göbek yapmak istiyorum. Belim çok ince pantolon durmuyor Smile

Şimdilik aklıma gelen sorular bunlar. Umarım sizin vereceğiniz yanıtlarla şu zayıflık problemini yenerim.
    Şimdiden teşekkür ederim...

9. forchubs

forchubs Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    herkese merhaba arkadaslar ve saolun şimdiden

nereden başlayacağımı bilemiyorum,maalesef zamanım olmadığı için yazılanların hepsini okuyamadım ancak 3 4 sayfadn gördüğüm kadarıyla benim gibi birçok insan var.o yüzden sorunumu anlatırken "geçer merak etme ilerde halledersin" gibi cevaplar gelmeyeceğine eminim ve buna çok seviniyorum.öncelikle boyum 180 ve kilom 53.okuduğum bölümlerde benim kadar zayıf bir tek arkadas gördüm ona özellikle saygılar sevgiler ve acil kilo almalar diliyorum :D bu bölümü acan arkadasada çooook teşekkürler ediyorum.bazı sorularıma cevap buldum ama bazıları yok eğer okumadığım bölümlerde varsada özür dilerim.ben bb ye daha önce 2 aylık dönemler halinde 2 sefer gittim tam 2 ay sonunda kaslarım belli olmaya başlamasına rağmen maddi imkansızlıktan dolayı bırakmak zorunda kaldım.şuan üniversitede okuyoum ve bir yandan çalışıyorum ve tekrar bb ye başladım.3 hafta oldu ve çok hafif yapılanma başladı ancak daha önceki çalışmalarımda extra ürün yada özel bir beslenme programı uygulamadığım için sanırım kilo almadım sadece şekillenmeye başlamıştı vücudum.resim yükleyebilirsem son 2 aylık gidişimde kaslarımın hafif belli olmaya başlamasının sevinciyle arkadasıma cektirdiğim bir fotomu göndereceğim.fotoda biraz kilolu gösteriyor olabilirim çıplakken de, senelerce basketbol ve capoeira sporlarını yaptığım için biraz ii dursada vücudum sanırım kemiklerimin zayıflığından sadece 53 kg geliyorum ve tabiiki kilo almak istiyorum.arkadaslardan bazılarının 177 boy ve 70 kiloyla kilo almak için yardım istediklerini okudum.onlarıda anlıyorum ancak benim durumumda olanları hatırlasınlar ve dalga geçiliyormuş gibi hissettiğimi anlayışla karşılasınlar lütfen(durumum o kadar vahim yani o kadar çok dalga geçildiki zayıflığımla artık herşeyden nem kapıyorum)bu arada aklıma gelmişken çok kola tüketiyorum ve kilomu soranlara acıkca hiçkimseye kilomu söylemediğimi söylüyorum ki senelerdir ilk defa gerçek kilomu yazıyorum.şu an body e başladım ancak başımızdaki hoca standart egzersizler veriyor kişiye göre çıkarmıyor programı bana program konusunda yardımcı olabilirmisiniz hareketlerin çoğunu biliyorum sadece programa ihtiyacım var.ikincisi ben weight gainer almayı düşünüyordum ancak dha önce hiç böyle bir ürün almadığım ve bodye de yeni başladığımı düşünerek sanki bir çocuga anlatır gibi açıklarsanız çok sevinirim.hangi ürünü tavsiye edersiniz ve nasıl kullanmalıyım yani şunu hap yazar gibi sabah akşam yemeklerden sonra birer ölçek gibi bir şekilde açıklarsanız çok sevinirim.resmi yüklemeye calışıyorum.görebileceğiniz gibi omuzlarım çok dar sadece karın kaslarım beni mutlu ediyor oda senelerdir yaptığım sporlardan kalan tek güzel şey.birde bacaklarım çok zayıf yani biliyorum bu yazıyı okuyanlar benimde öyle diye geçiriyorlar içlerinden ama ben 29 beden giyiyorum kot ve bacaklarıma yinede bol geliyor .boyum kısa olsa cocuk reyonundan alacağım kıyafetleri :cry: ama şimdiden saolun en azından burada yazanları okuyup moral buldum ve bu mesajı gönderip çalışmaya gideceğim .haftada 3 gün çalışıyorum elimden geldiğince ağır ve 8 tekrar yapıyordum ama okuduğum kadarıyla 6 tekrar ve daha da ağır yapmaya calışacağım.bir sorum olacak bu konuda: bir hareketi normalde 8 tekrar 3 sefer yapıyorum genelde de ilk 8 tekrarı belirli bir kiloyla 2. 8 tekrarı biraz daha artırarak ve 3.8 tekrarı artırabildiğim kadar artırıyorum ve hatta genelde 3. seferinde 8 yapamıyorum 6 yada 7 tekrar yapıyorum.bu doğrumu yoksa 3. tekrarda kullandığım ağırlığı her seferinde mi kullanmalıyım.birde bu 3 sefer arasında ne kadar süre dinlenmeliyim.yardımcı olursanız çok sevinirim.

10. cinematography

cinematography Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    medikal çevirmen
    Yer:
    istanbul
    Re: herkese merhaba arkadaslar ve saolun şimdiden

Bu işin uzmanı değilim, çok tecrübemde yok ama bir kaç küçük tavsiyeyle yardımcı olmaya çalışayım (ustalar mutlaka sana gerekli şeyleri söyleyecektir):

- Bundan sonra kola içmeyi unut!!! Başka şeyler içmeye alıştır kendimi, sütle başla, günde bir litre iç, meyve suyuna yönel, sıkma meyve suları iç, bol bol su iç...

- Daha bu aşamadayken takviyelere yönelmeyi düşünme bile (gainer vs...). Doğru ve düzenli beslenmeyle çok rahat bir şekilde ve üstelik sağlıklı ve ucuz (takviyelere göre) yollarla kilo alabilirsiz. (Kendi beslenme şeklim için buraya bakabilirsin (benim beslenme ile ilgili ilk mesajımdan sonra gelen uyarıları dikkate almayı unutma!!!) bir fikir verir nasıl beslenmen gerektiği konusunda ve okuyunca ilham alırsın sanırım https://www.bodyforumtr.com/forum/viewtopic.php?t=10121

Bu forumda senin gibi başlayıp çok iyi sonuçlar elde eden bir çok kişi var onların gelişim süreçlerini, neler yaptıklarını, önerilerini dikkate al...Onların nasıl değişebildiğini görmek bile sana azim verecektir.

Ben (kısacık tecrübemle) söyleyebilirim ki doğru yoldan gittiğinde kilo almaman/ şekilli bir beden sahip olmaman imkansız neredeyse ama cidden bu forumu iyi kullan, yeterince bilgi var burada yeni başlayanlar için.

Not: Boş vakitlerinde bu forumdaki başlıkları iyice oku, arama yap önce çünkü burada bir çok kişi senin sorunu yaşıyor ve zaten senin merak ettiğin şeyler genelde sorulmuş oluyor, onları bulup faydalanmaya bak.

Sağlıcakla kal...

11. Mayhem1366

Mayhem1366 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Read me!!

selam arkadaşlar

yazılanların hepsini okuyamadım ama tavsiyenize ihtiyacım var,arkadaşların aksine benm yaş 21 boyum 183 kilom 88,2-3 sene önce biraz body yapmıştım çok faydasını gördüm omuzlarım falan geniştir o yüzden kilolu görünmem ama göbek falan var yani yağlı vücut biraz.Benm sorum şu ben eğer bodye başlarsam nolacak yani vücuttaki yağları yakmaya başlayıp kilo mu kaybederim yoksa direkt olarak bu kilomun üstüne kilo mu eklerim?Yada eklemek istersem naapmam lazım?Kilo kaybedeceksem hiç başlamayacağımda.Kilo aldırıcı kullanmayı düşünüyorum yani antremanda harcadığım enerjiyi oradan sağlasam bide çok fazla yesem kilo kaybetmem gibi geliyor.Karın falan çalışmayı düşünmüyorum,kol,sırt,gögüs çalışacağım büyük ihtimalle.Benm amacım kilolu görünmek ama kas değil yağda değil böyle sıkı et gibi :) Tam anlatamıyorum biliyorum.Bu aralar başlamayı düşünüyorum tavsiyelerinize göre hareket edecem çünkü burda bu işten çok iyi anlayan arkadaşlar var.Hadi kalın sağlıcakla...yardımcı olursanız çok sevinirim

12. luciferian

luciferian Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniv. öğrenci
    Yer:
    istanbul
    arkadaşlar merhaba.benim yaşım20,boyum 187cm,kilom 63-65 arasında.zayıflığım artık bir takıntı haline geldi.bunu çözmek için doktora gittim ama hiçbir sorunumun olmadığı söylendi.boyum uzun olduğu için x-large giyiyorum ve giydiğim elbiseler açıkcası şalvar gibi oluyor :cry:ayrıca kilo almama büyük bir engel var:yemek yemekten nefret ediyorum.yani istesem de yiyemiyorum.ayrıca üniversite öğrencisiyim,yurtta kalıyorum yani düzenli olarak yemek yeme ihtimalim de yok..bundan dolayı da protein desteği almayı düşünüyorum.şu ürün çok beğeniliyor:"Optimum Whey 100% Whey Gold Standart".sizce bu üründen kullanmalı mıyım?bu gibi ürünleri zararı var mıdır?ben BB yapıyorum üniv.in fitness salonunda,birkaç ay boyunca yaptım BB ama hiçbir faydası olmadı(görüntü olarak).lütfen bana yardım edin arkadaşlar,ne yapmalıyım? :?:

13. Zonepro

Zonepro Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Networking Uzmanı
    Luciferian Bu konudaki tecrübelerime dayanarak birşey söylemek istiyorum

Olay sende bitiyor tek başına alınan protein tozu o gainerlar seni hiç bir yere getiremez gelişiminde önemli olan düzenli beslenme ilk önce vücuduna yeterli miktarda protein karbonhidrat sağlamalısın ki amacına ulaşasın
    Sanma ki Bb yapanlar yemeği çok seviyorlar aynı senin gibi çoğu kişi yemekten nefret ediyo ama bunu vucudları için yapıyorlar ilk önce beslenme planı şart ben her sabah 5 tane yumurta yerim etrafımdakiler yumurtayı çok sevdiğimi sanıyorlar markette bile tuhaf tuhaf şeylerle karşılaşıyorum, her günüm 4 çeşit yemekten ibarettir ,sanmaki bunları severek yiyorum yanlız ihtiyacım oldugu icin yiyorum bazen kussamda tekrar yapıp tekrar yiyorum yani iş kafanda bitiyo ,birde body hacim kazanma tekniğinde sadece senin bir yardımcın eğer düzenli ve sağlıklı bir besleniyorsan elbet vucüt daha fazlasını isteyecektir elinde olmadan bile hacim kazanacaktır bunu unutmaYemek yemeyi bir alışkanlık haline getir zararlı alışkanlıklarından biran önce ayrıl yoksa ayağına perkente olacaktır ,cola vb şeyleri diyet döneminde asla tüketme Yemek Yerken Şunu Düşün her ne olursa olsun ben bunu vücudum için yapıyorum .Ben yemek yemek için yaşamıyorum Ayakta durabilmek için yemek yiyorum.

Teşekkürler Saygılar-

14. landruuu

landruuu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kilo Akmak İstiyorum!Programım nasıl????Yorum Lütfen!!!

Ben yeni başladım bb ye!23 yaşındayım.boyum 1,88 kilo 65! BB de asıl amacım kilo almak.Kilo alırkende Yağ olarak değil kas olarak almak.
    Sabahları: 4 Yumurta,zeytin,peynir,salam,meyve suyu+ekmek
    Kahvaltıdan 1 saat sonra fıstık ve incir yiyorum
    Öğlen:Tavuk-makarna veya pilav+ekmek+meyve suyu
    Ara öğünde yine fıstık ve incir yiyorum
    Akşam:Tavuk(göğüs)+Makarna yada pilav+meyve suyu+salata
    Yatmaya yakında cornflakes+süt

Öğrenci olduğumuz için 2 çeşit yemek yapabiliyoruz...sebze yemeği yiyemiyorum..

Program nası ii mi?yorum yaparsanız sevinirim.

Bu arada BB ye haftada 3 gün gidiyorum.1 saat- 1,5 saat arası çalışıyorum.

15. Zonepro

Zonepro Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Networking Uzmanı
    Re: Kilo Akmak İstiyorum!Programım nasıl????Yorum Lütfen!!!

Hacim Kazanmak istiyorsan antreman yaptıgın süreyi kısaltmalısın 45 dakikaya indirmek senin için iyi olur ve antremanını haftada 3 gün 3 ayrı yeri calıs ve vücut bodye alıskanlık kazandığı zmn takviye olarak gainer alabilirsin ama şimdilik beslenme alışkanlığın güzel gibi görünüyor beslenmeye yorum yapmiyim ben diğer üstadlarımızdan yorum gelsin ona

16. landruuu

landruuu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

sağol dostum!Başka yorumları da bekliyorum yardım lütfen....

17. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum

Forum Kuralları Madde 15
    Ne aşağılayıcı ne yüceltici sıfatlar kullanmayın (üstad, usta, hoca, abi, aga, baba, kardeş,dostum, hemşerim, koçum...). Artniyetli olmasanız dahi bunlar yanlış anlaşılabilir. Kişilere sadece nick'leriyle (takma isimleriyle) hitap edin.

kilo alma düzenli beslenme ile gerçekleşir..ama gerçekten düzenli olmalı..mümkünse yazılı olsun ve taviz verme..yediklerinin kalori hesabını yap..harcadığından çok kalori almalısın..en önemlisi protein miktarını hesapla vücut ağırlığının kg'ı başına yaklaşık 2gr protein al..antremandan sonra sıvı basit şeker al (kan şekerini çabuk yükselten ve kas glikojen depolarını hemen doldurmak için)

18. DİGİMAX

DİGİMAX Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    İNTERNET CAFE
    Yer:
    SAMSUN
    bendeki proplem bu dediğiniz yağ almadan kio almaya yarayan amino vb gıdaların bulunamaması...
    böle şeyler her yerde satılmıyor...
    kredi kartıyla felanda devamlı alınmıyor...

19. anapuria

anapuria Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    vücut agırlıgının kilogramı basına 2 gram protein fazla degil mi sanki..ben bi sitede hesaplayıcıda yaptırdım 54 gram dedi ama bilmiorum =).bu konuda fazla da bilgim yok ama soyle bi sorum olacak benim...gerekenden fazla alınan protein vücutta depolanır mı , yaga mı cevrilir ne olur yani bu proteinin fazlası =).

20. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    biraz araştırma lütfen..
    https://www.bodyforumtr.com/forum/viewtopic.php?t=108&highlight=protein+fazlas%FD

Sayfayı Paylaş