Kardiyo İçin Yüksek Şiddetli Aralıklı Çalışma

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve MT tarafından 3 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 73 üye.
  1. mertoz9

mertoz9 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Bu aralar 15-20 dakikalık cardio yapıyorum daha doğrusu yapabiliyorum. 5 dakikalık setlerle 3-4 set yapıyorum. Koşu bandında 3 dakika 10 hızında 2 dakika 12 hızında koşuyorum. Bundan önce 15 dakika yapabilmiştim. Bugün 20 dakika yapacaktım 16. dakika da kramp girdi ölüyordum :D Zaman kalırsa buna bisiklet de ekleyebilirim ne kadar doğru olur bisiklet eklemem ?

2. Shelter

Shelter Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum ısınma ve soğumayı asla atlama. İkisi de kardiyo açısından büyük önem taşıyor. Onun dışında ben de bir dakika koşu, bir dakika yürüyüş yapıyorum da, en doğrusu 2 dakika yürüyüş, bir dakika koşu diyorlar. Ağır gibi geldi biraz, hızlı yorulabilirsin.
    20 Dakika: 2-3 Dakika Isınma - Interval Kardiyo - 2-3 Dakika Soğuma
    Bu şekilde devam et, onun dışında 15 dakika bisiklet yapabilirsin, onu da interval moduna ayarlayabilir veya dakika dakika arttırıp azaltabilirsin. Yani 1.dk:1 level 2.dk:2 level 3.dk:3 level 4.dk:4 level 5.dk:5 level 6.dk:4 level... diye gidebilirsin.

3. mertoz9

mertoz9 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    E
    Isınma ve soğuma da haklısın ona önem verecem teşekkür ederim. Antrenman da yine dediğin gibi oldukça ağır geçiyor bitmesi için yalvarıyorum ama çok doğru olmayan bir yağ kas oranı testinde ya oranım %22.2 çıkmıştı. Kasların daha belirgin olması için yağ yakımını yapabileceğim en hızlı şekilde yapmam lazım.

Ayrıca bu kadar yorulmak beni diyet bozmaktan da kurtarıyor. 2 haftada bir cheat meal yapıyorum ama bazen canım 2 hafta olmadan bir şeyler çektiğinde o kadar koşuyorum zorlanıyorum o emeğimi boşa harcayamam diyerek motivasyon da sağlıyorum o yüzden ağır da olsa devam etmem lazım :) Isınma ve soğuma da eklendi buna ek olarak zamanım olursa bisiklet de ekleyebilirim. :)

Shelter bunu beğendi.
  4. MR. Back

MR. Back Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    tek kelimeyle gerçek bu bahsedilen olay bizzat kendim iki sene önce 90 kilodan 72 kgye düşmüştüm bu idman metodunda ve bu 1bucuk ayda oldu

5. Shelter

Shelter Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum kaç kilosu kas?

6. MR. Back

MR. Back Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    gidip hastane de ölçürturmemistim ama gayet parçalı ve kalıp gibi olmuştum

7. bymuratgol

bymuratgol Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    ben 45 dk ağırlık antrmanından sonra 30 dk kardiyo yapıyorum.kilo 84 boy 182.Hedefim 75 kiloya düşmek.Yağ yakmak,kas kaybetmemek istiyor.Kas yapmayı şuan düşünmüyorum.Kad kaybetmemek için antremandan sonra whey içiyorum.ama şöyle içsem nasıl olur? Ağırlık antremanından sonra whey içip 10 dk dinlendikten sonramı kardiyo yapsam?
    --- Mesaj birleştirildi, 13 Temmuz 2015 ---
    ben 45 dk ağırlık antrmanından sonra 30 dk kardiyo yapıyorum.kilo 84 boy 182.Hedefim 75 kiloya düşmek.Yağ yakmak,kas kaybetmemek istiyor.Kas yapmayı şuan düşünmüyorum.Kad kaybetmemek için antremandan sonra whey içiyorum.ama şöyle içsem nasıl olur? Ağırlık antremanından sonra whey içip 10 dk dinlendikten sonramı kardiyo yapsam?

Sayfayı Paylaş