Kalçam çok büyük

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Ysf9282 tarafından 13 Şubat 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Ysf9282

Ysf9282 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba dostlarım.Bugün sizlere bir konu hakkında danışmak istiyorum.Ben vücut yapımı bir türlü çözemedim.Göbeğim yok ama kalçam büyük,bu beni psikolojik olarak rahatsız ediyor.Hayır zayıflarsam kas kaybı yaşamak istemiyorum.Ayrıca boy 1.83 kilo 80.Ideal kilom 78.78 olunca kalça küçülcek mi ? Hiç sanmıyorum.Peki arkadaşlar ben napmalıyım ? Kardiyo da yapıyorum.Ağırlıkta çalışıyorum.Elime bıçağı alıp o yağı kesmek istiyorum :(

2. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Benim de muzdarip olduğum bir durum.Yağ kütlesinden ziyade ciddi şekilde hipertrofiye yatkın kalçam.Vücudumda estetik kaygılarla çalışmadığım tek kasım artık.Sadece squat-deadlift tipi ağır kaldırışlarda çalışıyorum ister istemez.Genetik bir lanet gibi.Bu konuda yağ oranını sürekli düşün tutmak dışında yapılabilecek çok bir şey olduğunu sanmıyorum.

3. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Büyüğü küçültemiyorsan, küçüğü büyüt :) yağ fazlasında geçerli değil tabi ama genel olarak orantısızlıkları gidermenin en kolay yolu sanırım

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    hip abductor tarzında kalçayı da çalıştıran hareketlerden az kilo ile bol tekrarlı yapabilirsin.

5. Ysf9282

Ysf9282 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Vücut ağırlığı ile her gün 4 set 20 30 tekrar yapayım mı ?

6. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    olabilir. Faydası olur tabi.

7. Ysf9282

Ysf9282 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Bugün sabah kalkar kalkmaz 3 set 20 tekrar vücut ağırlığı ile squat,3 set 20 tekrar vücut ağırlığı ile hip thrust girdim.Sence iyi mi ? Yani az ağırlık çok tekrar girerek eritmeye çalışıyorum.

8. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    evet şimdilik iyi gibi. inşallah faydası olur.

9. Ysf9282

Ysf9282 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    AMİN HAYIRLISI.Yani tabi bölgesel yağ yakımı yok ama bu hareketleri yaparak o bölgeyi biraz sıkılaştırıp,beslenmeye de bir yandan dikkat edip kardiyomu da yaparak o bölgeyi küçük ve sıkı yapmayı düşünüyorum

Güç aşkı bunu beğendi.
  10. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Tabi bunu uygulayıp ters etki almak da mümkün.Birçok pro bb geceleri yüksek tekrarlı pump seti uygular biceps-yan omuz-kalf gibi küçük kaslarda.Damarlar sürekli şişkin ve kas dolu olsun diye.
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Şubat 2019 ---
    Mevcut izliyonu bozmak için bel,karın,obliq çalışılabilir.Kalın bir bel büyük kalçayı kapatacaktır bir nebze.

11. Ysf9282

Ysf9282 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Peki bel için ne yapabilirim

12. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Her kas için bakacak olursak
    Oblik için iki temel hareket önerebilirim
    -Ağır Side Bends(Plaka ile daha kolay oluyor).
    -Cable Obliq Twists

Bel için ağır kaldırışların dışında(deadlift-squat vs.)
    -Hyperextension

13. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Oblik için üst bedenenin sabit kaldığı statik hareketler daha iyi deniliyor. Bir nevi plank abs ilişkisi gibi. Tek ele ağırlık alıp sağa sola bükülmeden sabit tutabilmek, direnç bantları ile bunu sağlamak gibi.

14. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Bende kız gibi kalçaya sahibim ve çok rahatsız edici. Bir dönem squat yaptım o zaman oldu böyle. Ben quadcepsleri geliştirmek için yapardım ama malesef arkamda yeni bir vatandaş meydana geldi.

15. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Tabi bu belli bir mantığa sahip.Özellikle tek taraflı farmers carry(suit case) gibi hareketler çok ciddi gelişim sağlıyor.Ancak burada kas gelişiminin tek bir yöntemini kullanmaya gerek yok.
    Tecrübeme dayanarak konuşayım,elime 25 kg plaka alıp geniş bir Range Of Motion içerisinde side bend yapmak oldukça iyi hissettiriyor.Ayrıca omurganın lateral fleksyon işlevini de yerine getirmiş oluyorum.Bu yüzden idmanlarıma rotasyon(obliq twists) ve fleksyon da ekliyorum core bölgeme kuvvet kazandırmak için.

16. heraxles

heraxles Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    kalçanın boyutu değil duruşu önemli kalçalar yapışık ve sıkıysa kadın gibi durmaz tam tersi daha fit durur.
    kalça ayrık salınıksa o zaman kötü durur. kaldıki yassı bir kalça erkektede güzel durmaz.

17. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Her insanın kilo aldığı zaman veya verdiği zaman bu kiloların gittiği bölgeler vardır bunlar yanak/yüz/göbek/kalça/kol/ayak olarak değişmektedir . Sizin de cevabını vermiş olduğunuz gibi kalçalarınızdan kilo almanızın veya vermenizin sebebi budur bölgesel olarak kilo vermek diye bir şey yoktur . Genellikle yapılan bir mantık hatası, kilo alıp vermenin bölgesel yani istenilen yerden verilebilmenin mümkün olduğu yanılgısı . Sizin burada yapabileceğiniz tek bir şey var . Kilo aldığınız veya verdiğiniz zaman bu kiloların toplandığı bölgeleri tespit etmek, eğer tespit ettiyseniz büyük ihtimalle kalça bölgeleriniz olabilir yani bu durumu benzetme yolu ile anlatmaya çalışırsak bu bölgelerden verilen kilo diğer bölgelere daha fazla olur .

Kısacası kilo verin ve bu bölgeleri tespit etmeye çalışın .

Şahsi tavsiyem vücudunuzu daha iyi tanımaya çalışın .

18. heraxles

heraxles Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    kalça büyüklüğü çoğu insanda doğuştan gelir. 6 sene önce kemiklerim sayılılırken gene kalçam vardı şuan tüm karın kaslarım gözükmesine rağmen hala dik bi kalçam var. gluteus maximus kası temel yapısı eğer büyükse kalçada büyük olur. ve o temel kası eritemezsın. anca yatalak hasta olman lazım hareketsizlikten kas erimesi başlar. kaldıki adamlar uğraşıyor kalça çıksında sırtla daha kombin dursun diye beğenmediğiniz şeye bakın. yassı bi kalça sırta çıkan bi yokuş gibi olur sırt kasıda varsa ama kalça sağlam ve dik olursa sırtla kalça arasında boşluk kalır ve ikisinin daha güzel görünmesine sebep olur.

Sayfayı Paylaş