Işte omuz genişletme % 100 işe yariyor

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve torifonta tarafından 29 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 28 üye.
  1. animall

animall Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    valla doğrusunu söylemek gerekirse pek mantıkı gelmedi yani özellikle ilk hareket herhangi bir aktivite yok bi de düşük durumda duruyorsun :(

2. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    bekleyebildiğiniz kadar bekleyin o şekilde , ama gösterdiğim tüm hareketleri yapmanızda fayda var ve hareketleri yapmadan önce iyice ısınmanız gerek omuzlarınızı ve boynunuzu iyice ısıtın sonra hareketleri yapın , işe yaradığının canlı örneği benim benim omuzlarımda gözden asla kaçmayacak derecede büyük değişimler oldu , önemli olan sonuçlardır mutlaka deneyin , büyük araştırmalar ve denemeler sonucunda ben bu konuyu paylaştım gerisi size kalmış, başarılar , bu hareketleri düzenli bi şekilde yapın ama kanat kaslarınızıda ihmal etmeyin almak istediğiniz sonuçlarda onların önemi büyüktür , bu hareketler kas yapmak için değil bunlar aşırı derece germe hareketleridir faydası çok büyüktür inanın bana VE HAREKETLERİ YAPTIĞINIZDA İŞE YARAYACAĞINI HİSSEDECEKSİNİZ bide sandığınız kadar kolay hareketler değiller , bilirsinizki önemli olan sonuçlardır ön yargılarınızı bir kenara bırakıp denemezseniz sonra çok geç olabilir , başarılar

Son düzenleme: 31 Mayıs 2010
    Kötü Çocuq bunu beğendi.
  3. elk1979

elk1979 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    torifonta ; elinde bu hareketleri yapmadan önceki omuz resimleri ve şimdiki resimlerin varsa bizimle paylaşabilir misin? Çok daha açıklayıcı olur ve kafalarda ki soru işareti gider.

4. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    kafalardaki soru işaretleri , siz bu hareketleri bir iki kere deneseniz bence büyük ölçüde gidecektir , resimleri paylaşacağım yakında

5. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Resimleri bekliyoruz.Denemiyoruz çünkü istenmiyen sonuçlar doğabilir.Omuz düşmesi vs olma ihtimali yok değil,o yüzden bir antrönörden açıklama bekliyoruz bakalım ne zaman gelecek.Ama omuzla iligli bir konu açarak en azından böyle bir ihtimal varsa bizimle paylaştığın için teşekkürler.

6. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    rica ederim bende hocaların yorum yapmalarını istiyorum sizin gibi ve resimleri yakında paylaşacağım

7. AmericanHistoryX

AmericanHistoryX Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci.
    peki bu hareketleri yapmadan önce yani bu 8 aydan önce ne kadar v.g. geçmişiniz vardı?

8 ayda tshirtlerin bedeni büyüdü diyorsunuz ya, demek istediğim 8 ay uzun bir süre ve bu süre içerisinde beslenmesine, çalışmasına, dinlenmesine dikkat eden herkes tshirt bedenini büyütür gibime geliyor??

8. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    tam 1 yıllık vg geçmişim var 8 aydırda bu hareketleri veriyorum ve 1 yıllık vg ile gelişen bi vucuttan daha fazlasını yapmama yardımcı oldu bu hareketler

9. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
  10. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    benim soylediklerimle doğrudan bi alakası yok bunların bu linkin , y,nede teşekkürler

11. F50

F50 Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    torifonta açıkcası bunların hiçbirşeye yarayağını sanmıyorum üstelik hiç mantıklı değil. Birkere kemiksel olarak omuz genişlemesi bir yaştan sonra duruyor, zaten yana açışlarla omuzun yan tarafını doldurup genişletmeye çalışıyoruz. Ayrıca bu verilen hareketlerin hiçbiri doğrudan yan omuza vurmuyor :) extradan veya sadece bunları yapmanın hiçbir yararı olmaz diye düşünüyorum genişleme açısından. bence normal omuz antremanlarına devam edin.

ha sen diyorsanki ben verim aldım o zaman fotoğraflarını bekliyoruz.

birde ekleme yapmadan edemeyeceğim konun başlığı falan kıytırık forumlarda ordan burdan duyulan şeylerle açılmış başlıklar tadında olmuş malesef..

Son düzenleme: 1 Haziran 2010
  12. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul

Konu konuyu açar derler :) bu resimdeki kişinin omuzlerına dikkat etmişsinizdir..sağ sola göre daha gelişmiş ve ne yazıkkki aynı durum bende mevcut bunun önüne nasıl geçebilir acaba....

13. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    tek elle yani sol elle yana açış hareketmeri yapmanıı öneririm , sağ elle destek al ve sol elle yap

14. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Hımm dikkate alıcam teşekkürler...

15. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ISTANBUL/BURSA
  16. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Bu çok ağır bir hakaret.Konuyu açan arkadaş hiçbir şekilde o kadar eleştiriye rağmen kalp kırıcı bir msj atmazken bu davranış çok yanlış.Adam sadece yardım etmek istemiş doğru veya yanlış.Birşey ispatlamaya çalışmıyor.sadece yardım etmeye çalışıyor.Size canıgönülden yardım etmek istiyenlere böyle mi davranırsınız?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 09:07 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 09:04 ----------

Sağın sola göre gelişimini,bir resime bakarak karar veremezsin.Tek ayağı geride poz vermiş olabilir,poz açısı,poz duruşu,farklı ışık açısı yüzünden bazı yerler az gelişmiş görülebilir.

17. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    ne diyorsun! bu asla işe yaramayacaktır ya o zayıf olan taraf diğer tarafı geçecek tir yada zayıf olan taraf overtraining olup dahada küçülecektir!!!

18. altaylar

altaylar Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım ozaman altın oranın insan vücudunda ilk bulunma yeri olan parmak boğumlarına bakarmısın her insan bu birebir tutuyormu?
    ya da fi sayısı ile ilgili bilgisi olmayanların anlayacağı şekilde yazarsak her insanın aynı boyda aynı genişlikte omuzunun olmamasının sebebi nedir? onu da geçtim voleybolcuların genelde bir kolları daha uzun olur ve kollarını açtığında boyunu vermez bu nedir sence?

10 yıllık eğitim hayatımdan çıkardığım sonuç: istediğin bölüme(cerrahpaşa tıp) a girecek kadar çalış, bil ama kesinlikle okuduklarını gerçek hayat ile bağdaştırma

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:13 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:09 ----------

adam ölene kadar böyle yap demiyorki eşitlenene kadar yap
    overtraning e gelince adam sana birine 3 set birine 3000 set yap da demiyor, sağ koluna yaptığın hareketleri 3 setten solunkini 4 setten yapabilirsin, yani bir omzunun antrenman rutinini ABARTMADAN artırırsın diğerini de ABARTMADAN azaltırsın, herşeyin azı yarar çoğu zarar

19. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0

yapıp yapmama konusunda özgürsün...

ama yanlış bilgiverme konusunda değil. sağla ne yapılıyorsa sollada yapılmalıdır.
    bir kolla yapılan exradan yemek yeme kapı açma gibi faaliyetler bile ölçü farkına sebep oluyor. bu işleri yaptığın genelde kol daha ince oluyor.yani over training oluyor.

sen gidip beni yalancı çıkarmaya çalışıyorn diyosun ki adam ölene kaar mı yap dedi!!!

bir de bir omuzdaki rutini arttıracakmış böyle şeyleri biz çocukken düşünüyorduk sadece düz mantık olarak teoride işe yarıyor. düşünceden ibaret düz mantık bilimsel olmayan düşünce sadece

benim fikrimde bu

Son düzenleme: 2 Haziran 2010
  20. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Öğrendiklerimizi gerçek hayatla bağdaştırmasaydık ilerleme olmazdı.Bilim=Gerçek hayat.Sürtünme katsayısı teorikte kalsaydı arabaların tekerlek sistemleri gelişmezdi.Fi sabiti doğada birçok yerde mevcut ama insanlar da mevcut olmamasının daha doğrusu bazen mevcut olmasının sebebi evrimsel süreçtir.Voleybolcuların bir elinin daha uzun olması onn kendi doğasını bozucu yönde hareket etmesinden(antremanlarından vs) kaynaklanır.Kullanılan organ gelişir.Diğer organlar körelir.Bunun olması yani evrimsel sürecin olması gerçek hayatla bilimin ters olduğunu açıklamaz.Neyse uzatmıyalım burası bilim forumu değil çoğu kişi bizi dinlemek zorunda değil zaten.

Sayfayı Paylaş