hacim icin en iyi antreman sistemi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve gordonfreeman tarafından 3 Ekim 2012 başlatılmıştır.

en iyi hacim sistemi

1. dev set

7,0%
  2. super set

17,6%
  3. duz set

9,7%
  4. piramit set

59,9%
  5. negatif tekrar sistemi

5,8%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 34 üye.
  1. mamix_28

mamix_28 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli

Aynen öyle. + negatif tekrar için hızlı kaldırıp çok yavaş indirmede diyebiliriz.Tabi normal kilolarda. Benim içinde 1. pramit, 2. negatif tekrar.

Negatif tekrarı yapın ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:46 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:44 ----------

Tuttum bunu :)

2. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Zaman zaman çalışma sistemi vucudu şaşırtmak adına değiştirilmeli ,bir süredir her gün bir bölge çalışıyorum .(Ters piramit )gelişimden memnunum

3. mamix_28

mamix_28 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    Belli bir bilgi ve tecrübeden sonra K.G.T sitemi uygulanabilir ve ömür boyu sıkılmadan devam edilebilir.

4. exquake

exquake Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    13
    Ben de, zaman zaman hepsi karışık uygulanmalıdır diye düşünenlerdenim. Fakat kendimde en faydasını gördüğüm disiplin, Max OT disiplini oldu. Güç ve hacimde çok belirgin artış yakaladım. 6 ay uyguladım o sistemi. Güç konusunda iyi bir seviyeye gelebildiğim için, şu anda bölgelere göre farklı disiplinler seçip uyguluyorum.

5. SPARTACUS5

SPARTACUS5 Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Doctor
    Yer:
    İstanbul
    Anketteki seçenekler çok acemine hazırlanmış bana kalırsa.Bunların çoğu antrenman sistemi değil öncelikle.Kgt,gvt, max-ot vs. antrenman sistemleridir, seçeneklerdeki ifadelerde farklı sistemlerde uygulanan teknik yaklaşımlardır ve tek başlarına farklı kullanımlarda bambaşka sistemlerde de yer alabilirler.
    Başlığın epey 'edit' e ihtiyacı var üzülerek..

6. _Ersin_

_Ersin_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Kollar kopana kadar agirlik kaldirmak. 1 ay piramit, 1 ay superset.. haftada 6 gun cift bolge. Iyi beslenme, iyi dinlenme.. hadi hacim almasin da göreyim:)

7. komando1991

komando1991 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    konya
    evet pramit şeklinde çalışmak daha mantıklı gibi gözüksede ben arar egzersiz programının değişmesinden yanayım

8. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    anketteki seçenekler antrenman sistemi değil set sistemidir. kas kütlesi artırmaya yönelik tüm antrenman sistemlerinin temel prensibi progressive overload (artan yükleme) kuralıdır. benim benimsediğim sistem ise low volume progressive intensity sisteminin dual-factor theory (çift etken teorisi) ışığında şekillendirilmiş biçimidir.

9. cece1

cece1 Üye

Beğenileri:
    225
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    piramit set candır ama bi yere kadar kaslar artık farklılık istiyecektir zamanla.Şahsen geçen dergide Arnoldun bi önerisi var bu konuda.mesela 4 set piramit giriyosan son seti 25-30tekrar yapcak ağırlıkla giriyosun her harekette .denedim gayet başarılı sonuçlar aldım şahsen.

Son düzenleme: 22 Ekim 2013
    rockybalboa7 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş