Hüzünlenince

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve atesdagli tarafından 27 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. atesdagli

atesdagli Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar hüzünlenince, canınız sıkılınca, kendinizi daha iyi hissetmek istediğiniz zamanlarda neler yaparsınız; Nasıl kafa dağıtırsınız.

2. sagopat6167

sagopat6167 Yeni Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    ben hüzünlenince genelde her zaman benimle olacak rabbimin oldugunu hatırlarım zaten onu hatırlayınca gerisi bos diyorum kendime geliyorum sonucda bu dünyaya gülüp eglenmek icin gelmedik :)

Azi, SlipKnoT16, sonçözüm ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  3. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    genelde gece yatmadan önce bi sıkıntı çöker içime hüzünlenirim
    yatagıma girer kulaklıgımı takarım sevdigim nekadar slow sarkı varsa dinlerim sonrada uykum gelir uyurum. mutlulugu yaşamayı biliyorsak hüzünlerlede yaşamayı öğrenicez.

Azi, deniz68ruhu ve atesdagli bunu beğendi.
  4. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    İşte Mutluluğun Tarifi : :D

https://www.youtube.com/watch?v=XC4AgT-RCvI

Hani Cem Yılmazın bi skeci varya. Hindistana gidiyor ve raca ona "Mutluluk içinde" Cem Yılmazda KDV si diyor. Oda içinde kardeş diyor.

Azi, 1reex1 ve atesdagli bunu beğendi.
  5. atesdagli

atesdagli Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Vesveseler çöküyor bazan üzerime hani derlerya kardeşler kuruntu diye aynen öyle işte biliyorum aslında düşündğüm gibi durumların olmayacağını ama yinede vesveseye kapılmaktan kendimi alamadığım zamanlar oluyor işte o zamanlarda da eski halimi özlüyorum hani neşeli olursunuz ya rahat hani huzurlu. Önemli dönemeçler oluyor hayatlarımızda bu gibi zamanlarda daha fazla oluyor insanın kafasında olumsuz düşünce miktarı acaba şundan şu olur mu, acaba bundan bu çıkar mı aslında olmayacağını, çıkmayacağını biliyorum ama ara sırada olsa insan hüzünleniyor endişeleniyor. umarım hepiniz için hayat her zaman tatlı yüzünü gösterir yaptığınız ne varsa sizi mutlu eden yada mutlulğa götürecek olan şeylerdir inşallah. huzurlu, mutlu,rahat,sevgi dolu günler diliyorum hepinize.

Azi ve j.claude.er bunu beğendi.
  6. jemholie

jemholie Üye

Beğenileri:
    326
    Ödül Puanları:
    73
    2 yıl dan fazla beraber olduğum sevgilimden ayrıldım , isin kötü yanı ikimizde birbirimizi seviyoruz ama olmuyor sevgi yetmiyo bazen anlasmazlıklar oluyo sürekli zıt düsünceler belli konularda çakıstıgımız seyler oluyor.Tek yaptığım düsünmemek suan icin bunu yapıyorum geleceğimi güzel düsünmeye calısıyorum.Saygılar

Azi ve atesdagli bunu beğendi.
  7. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Ya söz konusu durumdan uzaklaşırım ya da söz konusu durumu kaleme alırım.

8. atesdagli

atesdagli Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Sevmek, sevilmek çok güzel şeyler zor zamanlarda insanın yanında sevenlerinin olduğunun farkında olması bambaşka bir duygu, ayrı bir huzur veriyor insana.
    elbette her zaman aynı fikirde olmayabiliyoruz ama yine de sevmek ve sevilmek paha biçilemeyecek kadar kıymetli duygular
    seni seven bir sevgilin olduğu için çok şanslısın hemde çoooook.

Yazmak güzeldir hele de duygularını anlamlı birbirine yakışan sözlerle ifade edebilmek daha güzel

9. ruthlesss

ruthlesss Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Belkı sacma geleblır ama salona gıderım. O gun dınlenme gunumse yıne gıder bıraz kosar ter atar yıne gıderım :) Salona gıtmek her zaman huzur vermıstır bana

10. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    Ben gazeteciyim yazı yazarım :) Bu forumda beni seven yoktur ama yazılarımı seversiniz herhalde :)

11. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    azcık moral sıkıntıysıyla ciddi depresyon arasında fark var..içki içerim bayılır uyurum ağır depresyon geçiriyorsam.

12. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    İçki içmek?!

Çok faydalı bir şeymiş gibi konuştun. Daha da kötü yapar seni. Dinimizce günahtır falan demeyeceğim öyle bir insan değilim ama cidden vücut geliştirmeciler için de zararlı normal insan için de.

Başka yollar bulmalısın kardeş.

13. atesdagli

atesdagli Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Başka yollar bulunması gerektiği konusunda arkadaşla hemfikirim dertlerden uzaklaşmak için daha farklı şeyler yapılmalı zira alkol daha ciddi problemlere neden olabilir ilerleyen zamanlarda akıl vermiş gibi olmayalım haddimiz de değil zaten ama yinede böyle anlaşıldımsa özür dilerim sonuçta herkes kendi hür iradesi ile kararlarını veriri ve uygular yetişkin insanlarız sonuçta.

Aslında en iyi fikirlerden birisi de spor yapmak ama şu salonda ne yaptın ya o işi nasıl oldu diyen meraklı kankalar olmasa hani derler ya "yarandan mı usandın yoksa sorandan mı?" diye. :)

14. jkdo

jkdo Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Universite
    Yer:
    Denizli-ist
    arkadaslar bence uyuyun cok guzel geciyor huzun falan kalmiyor mesela ben tylol hot iciyorum bi yatiyorum 12-13 saat sanki o kotu sey yasanmamis gibi oluyor ya da salona gidin o da cok rahatlatiyor :D

atesdagli bunu beğendi.
  15. Demirgan

Demirgan Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul
    Hepimizin geçmişte yaşadıgı buyuk huzunleri ve sorunları oluyor elbet . Bunların yanı sıra daha tadı geçmemiş , kokusu dinmemiş yıkık dökük hatıralarımızda var .

Kaleminize sarılın kardeşim . Önünüze bir kağıt ve kalem alın , neyden çekiyorsanız acınızı yazın . Yazabildiğiniz kadar yazın yinede yazın . Her eve girdiğinizde kurcalıyorsa sıkıntısı sol yanınızı , dindirmiyorsa hiçbir temenni acıyan yaralarınızı ve ettiğiniz dualar boşa çıkıyorsa her seferinde , düşürmeyin kaleminizi elinizden . İçinizdeki zehri kağıtlara kusun . Paylaşarak kapanmayan yaralardansa eğer çektiğiniz acı kimselerle paylaşmayın . Yalnızca YAZIN

atesdagli bunu beğendi.
  16. MDSK33

MDSK33 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İŞLETMECİ
    Yer:
    MERSİN
    aynı şey benımde basımda var ama bı sure sonra alısıyorsunuz. bu dunyada ne yaparsanız yapın dusunmenız gereken tek sey su eger kendınızı rahatlatmak ıstıyorsanız.

o kadar olumsuz sey dusunuyorsunu vesvese yapıyorsunuz su olurmu bu olurmu dıye?

peki sizin düşüncelerinize goremı hayat ılerlıyor yoksa kadere goremı ? siz su olur dıye dusundugunuzde o oluyormu ? tabıkıde hayır. şu olurmu bu olurmu dıye dusunmek faydasız. zamana bırakmak zorundasınız.

ha tabıkı sız bunu zaten bılıyorsunuz ama beynınıze soz gecıremıyorsunuz. gecırebılsenız zaten vesvese yapmassınız. beyıne soz gecırme olayını ben bir türlü çözemedım yanı vesveselerım hala devam edıyor her gece yatarken yok suna bişey olurmu ona bısey olursa ben ne yaparım bn sunu yaparsam su nasıl olur tarzında milyonlarca fikir aklımı beynımı yiyip bitiriyor. ama yanımda yatan eşim ise mışıl mışıl uyuyabılıyor :) her ınsanda yok yanı bu olay. biraz hayatı ciddiye almamak gerekıyor bence

kesinlıkle hayatı cok cıddıye almamak gerekıyor. bu hayatta ne eşiniz ne aılenız ne baska bırı bu hayatta kım sıze ne emek verırse versın ne kadar ugrasırsa ugrassın. unutmayınki bu hayatta teksiniz. ( beyin anlamında dusunce anlamında) elbettekı aılenız esınız arkadaslarınız herkes sızın yanınızda olacaktır. ama her koyun kendı bacagından asılır!

içinizde birazda olsa dini ınanclarınız varsa eger bu dunyaya gelme amacınızı unutmayın. ister müslüman ister hristiyan ister yahudi ister ateist ister .... vs vs vs olun bu dunyaya gelme amacınız kendınizsiniz. kendinizi düşüneceksiniz. Allah size akıl verir bunu kullanmak size aittir. buna kımse karısamaz.

kısacası şudur ; insan ne yaparsa kendıne yapar baskasına degıl. bu hayatın bir baslangıcı varsa birde sonu var bunu unutmayın.

ve en önemlisi : HAYATTA NE OLURSA OLSUN BAKIN NE OLURSA OLSUN AKLINIZA GELEBILECEK NE OLURSA OLSUN SİZ KENDİNİZDEN SORUMLUSUNUZ BU HAYATTA SİZİ ETKİLEYECEK HİÇ BİR ŞEYE İZİN VERMEYİN. ŞU ÖLÜMLÜ HAYATTA AİLENİZİ KENDİNİZİ MUTLU EDIN GERİSİ BOŞ. HÜZÜNLENMEK ANLAMSIZ AGLAMAK ANLAMSIZ HİÇ BİR ŞEY GERİ GELMEZ HİÇ BİR ZAMAN GERİ ALINAMAZ.

bende yazdım baya bi :) soruya gelelım. hüzünlü yada sıkıntılı oldugumda genelde o sıkıntının ustune gıtme gıbı bı pıs huyum var buda kotu sonuclanıyor. artık bunu yapmamak ıcın kendımı frenlemeye çalısıyorum.

atesdagli bunu beğendi.
  17. emre1334

emre1334 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    1- arkadaşlarımı ararım dertleşirim, derdimi anlatırım
    2- Arkadaşlarımı ararım beraber içmeye gideriz
    3- Arkadaşlarımı ararım beraber çay bahçesine gider oturur makara yaparız.
    Yani arkadaşlarla birlikte olmak her zaman iyi gelir insana.

atesdagli bunu beğendi.
  18. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Müzik dinlemek kafamı dağıtmamı sağlayan yegâne unsur diyebilirim.

19. TheSingleWolf

TheSingleWolf Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Adana
    İçki içmem.Sigara tiryakisi ya da kullanıcısı olmadığım halde bazen sigara içerim.Ama bana alışkanlık yapmaz.Müzik dinlerim.Kendime yakın gördüğüm kişilere anlatırım derdimi.

atesdagli bunu beğendi.
  20. atesdagli

atesdagli Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    uzun zamandır birşeyler yazmaya yada birşeyler çizmeye çalışıyorum fena şeyler çıkmıyor aslında ortaya en azından çizdiklerimi görenler böyle söylüyor henüz yazdıklarımı paylasmadım kimseyle ama şu bir gerçek ki yazmak o an hissetiklerinizi düşündüklerinizi içinde bulunduğunuz durumu yazmak (eğer çok güvenip de dertleşeceğiniz birileri yoksa) gerçekten çok rahatlatıyor insanı

Sayfayı Paylaş